رمز دو مرحله ای اینستاگرام (فعالسازی) + راهنمای تصویری

نادر عبدی
تاریخ انتشار : 2020-10-19
نویسنده : نادر عبدی
فعال کردن رمز دوم اینستاگرام

رمز دوم اینستاگرام یکی از مهم ترین قابلیت های اینستاگرام است که هر کاربر اینستاگرامی باید آن را جدی تلقی کند. حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. یکی ازمعروف ترین و پر مخاطب ترین اپلیکیشن ها، اینستاگرام است که در حال حاضر کاربران بسیاری در این مجموعه فعالیت دارند. شما نیز به عنوان فردی که در این اپلیکیشن اکانت دارید، باید امنیت پیج خود را بالا ببرید. یکی از راه های بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام، فعال کردن رمز دوم اینستاگرام است که با مطالعه ی این مقاله به راحتی می توانید امنیت پیج خود را بالا ببرید.

امنیت اینستاگرام

در بدو ورود اینستاگرام، متاسفانه به نکته ای خاص توجه نشده است. زمانی که می خواهید برای خود یک اکانت در اینستاگرام بسازید، اینستاگرام از شما رمز می خواهد اما قوانین سخت گیرانه ای را برای این کار انتخاب نکرده است، به همین دلیل بسیاری از افراد با انتخاب رمز ساده، امنیت پیج خود را کم می کنند. اگر اینستاگرام تعداد رمز ها را 8 کاراکتر به بالا انتخاب می کرد، در نتیجه تا حدودی مشکل امنیت اینستاگرام حل می شد. به هر حال سعی کنید که رمز اولیه خود را بیش از 8 کاراکتر انتخاب کنید. خوش بختانه شما در هر زمان که بخواهید می تواند رمز اول خود را تغییر دهید. برای انجام آن می توانید مقاله تغییر پسورد اینستاگرام را بخوانید.

مقاله پیشنهادی: تغییر رمز اینستاگرام

چه افرادی باید رمز دوم پیج خود را فعال کنند؟

ما تاکید می کنیم که هر فردی باید رمز دوم پیج خود را فعال کند، با این حال فعال کردن آن برای بعضی از افراد بسیار ضروری است.

 • افرادی که دارای پیج های بیزینسی هستند.
 • پیج هایی که دارای تعداد فالوور بالا هستند
 • سلبریتی ها
 • پیج نهاد عمومی
 • پیج های خبری

آموزش فعال سازی رمز دوم اینستاگرام

به یاد داشته باشید که حتما فبل از دریافت رمز دوم، اینستاگرام خود را بروز رسانی کنید. مراحل گفته شده در زیر برای آخرین نسخه ی اینستاگرام قرار داده شده است. با این حال برخی از مشکلات نیز در آخر عنوان شده است که می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

 1. برای فعال سازی رمز دوم اینستاگرام ابتدا باید وارد اکانت خود شوید.
 2. صفحه ی هوم برای شما نمایش داده می شود.
 3. وارد قسمت پروفایل پیج اینستاگرام خودتان شوید.
پروفایل
 1. وارد قسمت تنظیمات می شوید.
تنظیمات
 1. قسمت Security را انتخاب کنید. در صورتی که از اینستاگرام فارسی استفاده می کنید، قسمت امنیت را انتخاب کنید.
امنیت
 1. قسمت two-factor-Authentication را انتخاب کنید. در اینستاگرام فارسی آن را احراز هویت دوم می گویند.
احراز هویت دو مرحله ای
 1. آیکون Get Started (شروع) را لمس کنید.
شروع فعالسازی رمز دوم
 1. حال صفحه ای به مانند شکل زیر برای شما نمایش می دهد. در این صفحه از شما می پرسد که می خواهید از چه روشی رمز دوم برای شما فعال شود. شما نیز باید با توجه به قابلیت های خودتان بهترین تصمیم را بگیرید.
 2. در ابتدا هر دو روش غیر فعال هستند. در انتخاب روش ها بسیار دقت کنید.
 3. روش اول فعال کردن رمز دوم از طریق برنامه های امنیتی گوگل را برای شما فعال می کند.
 4. روش دوم فعال کردن رمز دوم از طریق اس ام اس را برای شما فعال می کند.
فعال کردن ارسال پیامک برای دریافت رمز دوم اینستاگرام

فعال سازی رمز دوم اینستاگرام با اس ام اس

 1. برای فعال سازی گزینه ی Text Massage (پیام متنی) را فعال کنید.
 2. پس از فعال سازی به صورت خودکار به صفحه ی Confirmation Code (کد تایید) منتقل می شوید.
 3. باید منتظر بمانید که اس ام اس آن برای شما ارسال شود.
 4. عدد را وارد کنید و آیکون next (بعدی) را کلیک کنید.
وارد کردن کد ارسال شده
 1. آیکون Done (انجام شد) را لمس کنید. الان پیجت قوی شد👌
فعال شدن احراز هویت دو مرحله ای
 1. حال به صفحه ای منتقل می شوید، که در آن 5 شماره برای شما نمایش داده می شود. شما باید این شماره ها را در جایی ثبت داشته باشید تا در هر زمان که به مشکل برخورد کردید، بتوانید با استفاده از این شماره ها پیج خود را دوباره برگردانید.
کدهای پشتیبان
کدهای پشتیبان

دو گزینه ی کوچک آبی رنگ در پایین اعداد برای ما نمایش داده می شوند. گزینه ی سمت چپ اسکرین شات است که می توانید با لمس آن اسکریت شاتی از شماره ها داشته باشید. گزینه ی سمت راست نیز برای دریافت شماره تلفن جدید است.

reset code: برای زمانی است که می خواهید دوباره کد تایید را از نو دریافت کنید. change phone number: برای تغییر شماره تلفن است. دقت داشته باشید که اس ام اس کد تایید برای شماره ای ارسال می شود که با آن برای خود اکانت ساخته اید.

فعال سازی رمز دوم اینستاگرام با برنامه های گوگل

برنامه ی امنیتی گوگل برای دریافت رمز دوم اینستاگرام

دومین روش برای فعال سازی از طریق برنامه ی گوگل است که برای انتخاب آن باید گزینه ی Authentication app را فعال کنید.

برنامه ی امنیتی گوگل را دانلود کنید.

نکته: برنامه امنیتی گوگل برای نسخه های وب کار نمی کند.

کدهای پشتیبانی رمز دوم برای چیست

قبل از جواب دادن به این سوال، از اکانت خود خارج می شویم تا بعد از فعال کردن رمز دوم اینستاگرام دوباره وارد پیج شویم، تا ببنیم چه تفاوتی بعد از فعال کردن این ویژگی ایجاد شده است.

پس از وارد کردن رمز عبور و پسورد و لمس آیکون log in وارد صفحه ی دوم می شویم که در زیر آمده است.

در همین زمان شما باید کد تاییدی را که اینستاگرام برای شما ارسال کرده است، در کادر اول وارد کنید و آیکون next (بعدی) را کلیک کنید. البته با توجه به این که در ابتدا از چه روشی استفاده کردید برای کد تایید، در حال حاضر نیز کد تایید به همان روش برای شما ارسال خواهد شد. اگر از روش اس ام اسی برای دریافت کد تایید استفاده کردید،|حال کد تایید برای شما اس ام اس می شود و اگر کد تایید را از طریق برنامه ی امنیتی گوگل دریافت کرده اید، کد تایید در حال حاضر از طریق برنامه ی امنیتی گوگل دریافت برای شما ارسال خواهد شد.

ورود به اینستاگرام

اما اگر به هر دلیلی به یکی از این موارد دریافت کد دسترسی نداشتیدف اینجاست که 5 کد پشتیبانی که اینستاگرام هنگام فعالسازی پسورد دوم خود به نمایش می گذارد به کمک ما می آیند. البته در نظر داشته باشید کد های پشتیبانی هر کدام یکبار مصرف هستند و دیگر نمی توانید از یک کد دو بار برای ورود خود استفاده کنید. برای حل این مشکل می توایند از اینستاگرام در همان قسمت کد های جدید را دریافت کنید.

استفاده از کدهای پشتیبان

سوالات متداول

1. آیا همه می‌توانند رمز دوم اینستاگرام خود را فعال کنند؟ ⭐

بله، اینستاگرام فعال سازی رمز دوم خود را برای همه‌ کاربران قرار داده است.

2. برای فعالسازی رمز دوم اینستاگرام به برنامه خاصی نیاز است؟ ⭐

خیر ضروری نیست، با این حال کسانی که بخواهند می‌تولنند آن را از طریق برنامه‌های امنیتی گوگل فعال کنند.

3. چرا رمز دوم برای من فعال نمیشه؟ ⭐

دلایل متعددی داره
حتما اینستاگرامتون رو به آخرین ورژن تغییر بدید.
ممکنه ارسال پیام‌ها رو بسته باشید.
درخواست خودتون رو دوباره برای اینستاگرام بفرستید.
با پشتیبانی تماس بگیرید.

جمع بندی

در این مقاله سعی بر این شد نحوه فعالسازی رمز دوم اینستاگرام را برای شما بازگو کنیم که در کنار این آموزش به چندی از موارد امنیتی مانند ثبت پسورد بالای 8 کاراکتر پرداختیم . اگر بخواهیم در این مورد بیشتر برای شما بگوییم حتما توصیه میکنیم برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام از ثبت رمز هایی همچون تاریخ تولد و یا رمز هایی که به راحتی قابل تشخیص هستند خودداری کنید و سعی کنید از 8 کاراکتر مختلف مانند حروف و اعداد برای ثبت پسورد پیج خود استفاده کنید. رمز دوم نیز از جمله روش های معتبری است که اینستاگرام خود در اختیار ما می گذارد تا با استفاده از آن از پیج خود در مقابل هکرها ❌محافظت کنیم.

امیدواریم که این مقاله سوالات شما را جواب داده باشد، با این حال اگر سوالی داشتید که جواب آن را در مقاله پیدا نکردید، می توانید در قسمت دیدگاه ها آن را مطرح کنید تا پشتیبانی تیم اینبو در اسرع وقت مشکل شما را حل کند.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
22 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

همه آنچه که باید در مورد گاید اینستاگرام بدانید!

همه آنچه که باید در مورد گاید اینستاگرام بدانید!

گاید اینستاگرام چیست؟ گاید اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ چطوری از قابلیت راهنمای اینستاگرام استفاده کنیم؟ چرا گاید اینستا برای من فعال نشده؟!اینستاگرام در سال 2020 قابلیت گاید اینستاگرام را برای کاربران خود ایجاد کرد. این قابلیت در ابتدای کار محدود به استفاده کاربران...

ادامه مطلب

آموزش نحوه تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام+ ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ آیا می‌شود از طریق اپلیکیشن اینستا اقدام به تغییر ایمیل و شماره تلفن اینستاگرام کرد؟ مراحل تغییر ایمیل اینستاگرام و تغییر شماره تلفن اینستا به چه شکل است؟ بخشی از امنیت صفحه اینستاگرامی شما وابسته به شماره تلفن و...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب