فعال کردن رمز دوم اینستاگرام

فعال کردن رمز دوم اینستاگرام

شاید شما هم از طریق اینترنت و یا دوستان خود مطلع شده اید که اینستاگرام رمز دوم نیز دارد و شما میتوانید برای پیج خود با فعال کردن رمز دوم اینستاگرام امنیت پیج خود را بالا ببرید. اینستاگرام همواره از لحاظ امنیت اکانت های خود با مشکل جدی برخوردار بود و اصلی ترین مشکل این برنامه در اجازه دادن به کاربران خود در هنگام ثبت پسورد کمتر از هشت کاراکتر برای پیج خود میباشند.

که اگر این اجازه را به کاربران خود ندهد و این امکان را فراهم کند که کاربران اینستاگرام بالای هشت کاراکتر برای ثبت پسورد خود اقدام کنند مشکلات اساسی امنیت در این برنامه حل میشود. به هر حال این مشکل امنیتی در اینستاگرام وجود دارد البته همانطور که گفتیم اگر شما پسورد خوبی به اکانت خود بدهید قطعا میتوانید از اکثر حملات برای از دست پیج خود دوری کرده باشید.

اما در این بین اینستاگرام نیز قابلیت های زیادی برای بالا بردن امنیت خود انجام داده که یکی از این امکانات، فعال کردن رمز دوم اینستاگرام میباشد که ما در این مقاله میخواهیم نحوه فعال کردن رمز دوم در اینستاگرام را برای شما نشان دهیم تا با استفاده از این ویژگی ها میتوانید امنیت پیج خود را تا حد بالایی افزایش داده باشید. البته اگر رمز ضعیف و قابل پیش بینی بر روی اکانت خود ثبت کرده اید میتوانید با تغییر پسورد اینستاگرام اقدام به تغییر رمز پیج خود کرده باشید.

نحوه فعال کردن رمز دوم اینستاگرام

برای فعاسلازی پسورد دوم اینستاگرام باید از قسمت تنظیمات اکانت خودمان اقدام کنیم به همین منظور به مانند مراحل زیر عمل کنید.

برای شروع به بخش پروفایل اینستاگرام تان رفته و گزینه که در عکس زیر خط کشیده شده رو لمس کنید و سپس در کادر باز شده آیکون چرخ دنده مانند را انتخاب کرده تا وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام خود شوید.

بعد از ورود به این بخش آیکون security را لمس و در صفحه باز شده گزینه دوم یعنیtwo-factor authentication را انتخاب کنید. که بعد از انتخاب این مورد در صفحه ای که برای ما نشان داده میشود آیکون آبی رنگ در پایین صفحه را لمس میکنیم.

در مرحله بعد وارد صفحه این چنین شده اید که با دو دکمه خاموش طرف هستید. اولین دکمه بر اساس شماره موبایل که برای تایید کردن باید کد شش رقمی دریافت شده از طرف اینستاگرام را وارد کنید تا رمز دوم اینستاگرام شما بر اساس شماره موبایل صورت بگیرد. که در ادامه مقاله هم در مورد فعالسازی از طریق اس ام اس و از طریق برنامه امینیت گوگل خواهیم پرداخت.

فعال کردن پسورد دوم اینستاگرام بر اساس شماره موبایل:

خب ما دکمه اول را برای روشن شدن این مورد انتخاب میکنیم در اینصورت اینستاگرام ما را به صفحه ای هدایت میکند که از ما شماره ای برای دریافت کد و تایید صحت شماره ثبت شده میخواهد. که برای ادامه فرایند فعال کردن رمز دوم اینستاگرام بر اساس دریافت کد تایید از طریق اس ام اس، شماره موبایل خودمان را وارد این قسمت کرده و منتظر دریافت کد میباشیم.

بعد از دریافت کد و وارد کردن آن شاهد نمایش کد هایی در صفحه خود خواهیم بود که این کد ها در واقعه کد های پشتیبانی برای زمان های اضطراری مثل در دسترس نبودن سیم کارت مربوطه برای دریافت کد های ورود به پیج خود یا شرایط دیگری که به هرحال ما را از دریافت کد های اینستاگرام برای رد شدن خودمان از قسمت رمز دوم اینستاگرام باشد.

فعال کردن پسورد دوم اینستاگرام

فعالسازی رمز دوم اینستاگرام بر اساس برنامه گوگل:

در بروز رسانی دیگری که اینستاگرام برای بالا بردن امنیت در قسمت پسورد دوم خود داد اضافه شدن گزینه authenticator app بود. که برای استفاده از این مورد باید این برنامه امنیتی گوگل را دانلود و بعد از نصب اقدام به تایید آن از طریق کد مربوطه که از طریق خود این برنامه خواهید گرفت کرده باشید.

کد های پشتیبانی رمز دوم برای چیست؟

قبل از جواب دادن به این سوال، از اکانت خود خارج میشویم تا بعد از فعال کردن رمز دوم اینستاگرام دوباره وارد پیج شویم تا ببنیم چه تفاوتی بعد از فعال کردن این ویژگی ایجاد شده است.

با وارد کردن یوزر و پسورد پیچ خودمان و انتخاب گزینه log in با صفحه زیر روبرو میشویم این همان رمز دوم میباشد که برای گذر از این مرحله باید کد دریافتی از اینستاگرام را به صورت پیامکی در کادر مربوطه وراد کرده یا از طریق برنامه امنیتی گوگل کد امنیتی مربوطه را جاگذاری کنیم.

اما اگر به هر دلیلی به یکی از این موراد دریافت کد دسترسی نداشتید اینجاست که 5 کد پشتیبانی که اینستاگرام هنگام فعالسازی پسورد دوم خود به نمایش میگذارد به کمک ما می آیند. البته در نظر داشته باشید کد های پشتیبانی هر کدام یکبار مصرف هستند و دیگر نمیتوانید از یک کد دو بار برای ورود خود استفاده کنید که برای حل این مشکل میتوایند از اینستاگرام در همان قسمت کد های جدید را دریافت کنید.

جمع بندی

در این مقاله سعی بر این شد نحوه فعالسازی رمز دوم اینستاگرام را برای شما بازگو کنیم که در کنار این آموزش به چندی از موارد امنیتی مانند ثبت پسورد بالای 8 کاراکتر پرداختیم که اگر بخواهیم در این مورد بیشتر برای شما بگوییم حتما توصیه میکنیم برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام از ثبت رمز هایی همچون تاریخ تولد و یا رمز هایی که به راحتی قابل تشخیص هستند خودداری کنید و سعی کنید از 8 کاراکتر مختلف مانند حروف و اعداد برای ثبت پسورد پیج خود استفاده کرده باشید.

, , ,

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از