تمامی روش های افزایش امنیت پیج در اینستاگرام

اکتای پاسبان
تاریخ انتشار : 2019-12-30
نویسنده : اکتای پاسبان
تمامی روش های افزایش امنیت پیج در اینستاگرام

برای افزایش امنیت پیج در اینستاگرام راه های متعددی گذاشته شده که کاربران زیادی از این قابلیت ها اطلاع ندارند و همین موضوع در برخی مواقع نادر باعث از دست رفتن پیج اینستاگرام این افراد میشود.

موارد شایعی که باعث میشود دسترسی شما از پیج تان قطع شود به شرح زیر میباشد:

 • اطلاع نداشتن از پسورد پیج : در صورتی که از پیج خود خارج شده و از رمز پیج خود اطلاع نداشته باشید.
 • درخواست ثبت پسورد جدید : برخی مواقع خود اینستاگرام از شما میخواهد پسورد جدید ثبت کنید.
 • هک شدن صفحه اینستاگرام : در صورت هک شدن پیج تان اطلاعات امنیتی پیج تان تغییر کند.

و هر دلیل دیگری که در کل باعث شود دسترسی شما از پیج قطع شده و شما به دلیل به یاد نداشتن پسورد فعلی پیج و یا وارد نکردن اطلاعات امنیتی مانند شماره و ایمیل معتبر داخل اکانت خود، به صورت کلی پیج از دسترس شما خارج شود.

هنگام ثبت نام و ایجاد اکانت در اینستاگرام شما قادر بودید از دو طریق، برنامه اینستاگرام و سایت آن اقدام به ایجاد حساب در این شبکه اجتماعی کرده باشید.

برای مثال بعد از نصب برنامه اینستاگرام برای این که شما بتوانید از این برنامه استفاده کنید باید ابتدا از طریق شماره موبایل و یا ایمیل اقدام به ایجاد اکانت شخصی در این برنامه میکردید.

اگر شما برای ایجاد حساب خود از شماره موبایل تان استفاده کنید مشکلی از بابت تایید کردن آن وجود نخواهد داشت چون بلافاصله اینستاگرام از شما برای تایید کردن شماره نوشته شده مجبور به وارد کردن کد امنیتی میباشد که لحظاتی بعد از وارد کردن شماره توسط شما برای شما ارسال کرده است.

اما هنگامی که شما میخواستید از طریق ایمیل حساب باز کنید. اینستاگرام کاربر را مجبور به تایید یا کانفریم کردن آن نیمکرد و همینطور صاحب حساب پیج به مرور زمان بدون توجه به موارد امنیتی اقدام به فعالیت در پیج خود میکرد.

و این احتمال وجود داشت که ایمیل وارد شده ایمیل معتبری نباشد. همین بی توجه ای باعث میشد که در روز های بعدی دسترسی ادمین از پیج خود قطع شده و به دلیل دسترسی نداشتن به ایمیل خود، پیج خود را از دست بدهد.

به این دلیل امروز میخواهیم برای شما روش های افزایش امنیت پیج در اینستاگرام را نشان دهیم و به صورت کلی ببینید که چگونه میتوانید در مواقعی که دسترسی تان از پیج خودتان قطع شده است اقدام به بازگردانی آن کرده باشید.

ثبت و تایید ایمیل معتبر برای پیج:

اگر شما تازه در اینستاگرام از طریق ایمیل حساب باز کرده اید و یا میخواهید داخل پیج خودتان یک ایمیل معتبری را به ثبت برسانید. باید ابتدا وارد صفحه پروفایل اینستاگرام خود شده و با وارد شدن به قسمت edit profile به پایین صفحه اسکرول کنید.

اگر تا به حال برای خود ایمیل باز نکرده اید میتوانید با مطالعه مقاله ساخت ایمیل برای اینستاگرام اقدام به ایجاد جیمیل برای پیج خود کرده باشید.

در این قسمت با لمس کادر E-mail address ایمیل مد نظر خودتان که در این مورد ما از جیمیل استفاده کرده ایم وارد کرده و سپس تیک آبی رنگ در بالای صفحه را لمس کنید. هنگام زدن تیک آبی ممکن است با خطا هایی مواجه شوید که در این صورت باید از ایمیل دیگری استفاده کنید.

ثبت کردن ایمیل در پیج اینستاگرام

شایع ترین خطا در این قسمت ثبت شدن ایمیل وارد شده در یک پیج دیگر میباشد.

بعد از ثبت ایمیل در این قسمت، اینستاگرام به صورت پیش فرض یک ایمیل که حاوی لینک تایید کننده صاحب ایمیل وارد شده میباشد برای شما ارسال خواهد کرد. که به این منظور شما باید وارد ایمیل خود شده و سپس با ورود به پیام مربوطه اقدام به لمس آن لینک کرده باشید.

هنگام لمس این لینک توجه داشته باشید که به کدام برنامه یا صفحه هدایت میشوید.

اگر از طریق برنامه اینستاگرام داخل پیج تان هستید باید هنگام لمس لینک گفته شده مستقیما به پیج خود هدایت بشیود تا ایمیل مربوطه تایید شده باشد.

تایید کردن ایمیل در اینستاگرام

بعد از ثبت و تایید ایمیل حال شما میتوانید در مواقع دلخواه از طریق ایمیل خود اقدام به تغییر پسورد در اینستاگرام برای پیج خود کرده باشید.

ثبت شماره همراه داخل صفحه اینستاگرام

یکی دیگر از روش های بالا بردن امنیت در اینستاگرام افزدون شماره موبایل در قسمت edit profile میباشد. به مانند ثبت کردن ایمیل در پیج، وارد قسمت edit profile شده به پایین صفحه اسکرول کنید و کادر مربوط phone number را لمس کنید.

ثبت شماره موبایل در اینستاگرام

حال میتوانید شماره موبایل خود را ثبت و یا شماره موبایل فعلی را تغییر و یا پاک کنید. بعد از وارد کردن شماره موبایل خودتان تیک آبی رنگ را لمس کنید که در این صورت وارد صفحه ای خواهید شد که برای تایید شماره باید کد دریافت شده که لحاظتی بعد از اقدام به ثبت آن شماره، دریافت کرده اید. شماره موبایل مربوطه را به تایید برسانید.

انتخاب پسورد قوی و مناسب

در مطالب قبلی به این مورد اشاره کردیم که هنگام ایجاد حساب در اینستاگرام ضرروتی برای تایید کردن ایمیل وجود ندارد و همین مورد در آینده امکان از دست دادن پیج را فراهم میکند.

یکی دیگر از سیاست های نه چندان خوب اینستاگرام هنگام ثبت نام، نحوه انتخاب رمز برای اکانت خودتان میباشد. در این قسمت شما میتوانید برای اکانت خود رمز انتخاب کنید و مشکلی از این بابت وجود ندارد اما مسئله اینجاست که اینستاگرام هیچ سخت گیری برای وارد کردن رمز اعمال نمیکند.

بیشترین نوع هک در اینستاگرام از طریق کرک انجام میشود به این صورت که فرد هکر از طریق نرم افزار هایی با استفاده از رمز های پر تکرار یا به قولی پر استفاده بر روی حساب های انبوهی که از قبل اسم پیج آن ها را به برنامه داده اقدام به تست یوزر و پسورد ها میکند.

رمز های پر تکراری که شما نباید از آن ها استفاده کنید مانند:

 • تاریخ تولد: برای نمونه 13751375
 • وارد کردن عدد به صورت متداول: 123456789

پس، از وارد کردن پسورد هایی که برای دیگران قابل شناسایی و پر استفاده میباشد خودداری کرده و رمز هایی را برای پیج خود وارد کنید که حداقل از 8 کاراکتر عدد و حروف تشکیل شده باشد.

انتخاب رمز در اینستاگرام

با اعمال این مورد یعنی ثبت پسورد قوی بر روی پیج خود شما توانسته اید اکثر حملات هکر ها را از پیج خود دور کرده باشید.

فعال کردن رمز دوم برای پیج

برای افزایش امنیت پیج در اینستاگرام میتوانید از قابلیت های اضافی مانند فعال کردن رمز دوم برای پیج خود اقدام کنید. در ماه های قبل نیز اینستاگرام قابلیت دومی را در قسمت two-factory authentication اضافه کرد که بر این اساس میتوانستید از برنامه های مکمل نیز برای فعال کردن پسورد دوم استفاده کنید.

به این منظور شما باید با ورود به قسمت تنظیمات وارد بخش security شده و در صفحه باز شده گزینه two-factory authentication تا وارد قسمت رمز دوم در پیج خود شده باشید.

فعالسازی رمز دوم پیج در اینستاگرام

در این قسمت برای شما توضیحاتی داده خواهد شد که ما در ادامه با لمس کادر آبی رنگ get starat از این مرحله عبور میکنیم. در ادامه همانطور که گفتیم از این پس میتوانید برای فعال کردن رمز دوم خود از دو طریق تایید کردن شماره موبایل و برنامه امنیتی گوگل اقدام کنید.

آموزش کامل فعال کردن رمز دوم اینستاگرام

ما کلید text massage را روشن میکنیم تا از طریق شماره موبایل و تایید کردن آن اقدام به فعالسازی رمز دوم برای افزایش امنیت پیج در اینستاگرام کرده باشیم.

بعد از لمس آن کلید، اینستاگرام در صفحه باز شده از ما یک شماره موبایل خواهد خواست که باید آن را به مانند ثبت شماره در قسمت edit profile آن را وارد کرده و سپس از طریق کد ارسال شده از طرف اینستاگرام آن شماره را به تایید برسانیم.

بعد از وارد کردن کد مربوطه در صورت صحیح وارد کردن آن، برای شما دوباره توضیحاتی ارائه میشود که باید از این مرحله عبور کرد و وارد صفحه شوید که در آن برای شما 5 کد شش رقمی به نمایش گذاشته شده است.

این کد ها برای مواقعی میباشد که شما به هر دلیل دسترسی تان به شماره موبایل وارد کرده در این قسمت برای دریافت کد عبور هنگام ورود به پیج تان را نداشته باشید. که با وارد کردن یکی از این کد ها میتوانید از این مرحله عبور کنید.

پس در نظر داشته باشید که با فعال کردن رمز دوم امنیت پیج در اینستاگرام شما افزایش پیدا خواهد کرد اما مواظب این باشید که همین مرحله جلوی شما برای ورود به اکانت خودتان را نگیرد. به این منظور حتما کد های ارائه شده را در جایی بنویسید و یا از آن اسکرین شات بگیرید.

ثبت اکانت فیسبوک از قسمت linked account

دیگر روش بالا بردن امنیت پیج در اینستاگرام که خیلی کمتر از آن بین کاربران استفاده میشود وصل کردن اکانت فیسبوک به اکانت اینستاگرام بوده که از این طریق میتوانید یک راه دیگر بدون وارد کردن اطلاعات پیج خود وارد اکانت اینستاگرام شده باشید.

اگر هنگام ثبت نام در اینستاگرام و یا ورود به اکانت دقت کرده باشید یک روش دیگر برای ایجاد حساب یا ورورد به حساب قبلی خودمان وجود دارد و آن هم ورود از طریق فیسبوک میباشد.

برای استفاده از این قابلیت شما با ورود به قسمت تنظیمات اینستاگرام پیج خودتان باید بخش account را لمس کرده و سپس گزینه linked account را لمس کنید.

وصل کردن فیسبوک به اینستاگرام

در این صفحه باید مورد اول یعنی facebook را لمس کرده و سپس در صفحه باز شده اطلاعات فیسبوک خودتان را وراد نمایید.

اگر مراحل گفته شده را به صورت صحیح انجام دهید گزینه facebook به رنگ ابی در خواهد آمد و از این پس میتوانید از طریق فیسبوک نیز وارد اکانت خود شوید.

بررسی قسمت login activity برای افزایش امنیت پیج در اینستاگرام

قسمت login activity جدیدا از طرف اینستاگرام برای کابران اضافه شده است که بر این اساس کاربران میتوانند با ورود به این قسمت از سیستم هایی کهبه پیج شان دسترسی دارند اطلاع پیدا کرده و در صورت خواست خودشان سیستم های ناشناس را از پیج بیرون بیندازند.

مشاهده قسمت login activity فعلا از طریق سایت اینستاگرام امکان پذیر میباشد.

به این منظور وارد سایت اینستاگرام به آدرس instagram.com شده و از صفحه login با وارد کردن اطلاعات پیج خود وارد آن شوید.

در ادامه به مانند مراحل زیر اقدام کنید:

 • با لمس آیکون آدمک مانند وارد صفحه پروفایل شوید.
 • از قسمت بالای صفحه آیکون چرخ دنده مانند را لمس کنید.
 • در صفحه باز شده گزینه login activity را انتخاب کنید.

حال میتوانید سیستم های وصل شده که در حال حاضر نیز به پیج شما دسترسی دارند را مشاهده کنید و در صورت مشکوک بودن، سیستم های مربوطه را از پیج خود بیرون بیندازید. به این منظور بر روی سیستم مربوطه لمس کرده و در صفحه بعدی نوشته log out را انتخاب کنید.

افزایش امنیت پیج در اینستاگرام

در ضمن میتوانید یعد از زدن این گزینه اقدام به تغییر پسورد پیج خود نیز کرده باشید. همانگونه که گفتیم اینستاگرام فعلا این بخش را برای برنامه خود اضافه نکرده است که برای مشاهده و بررسی آن باید از سایت آن اقدام کنید.

بررسی قسمت Account Data

همچنین قسمت account data هم یکی از بخش های جالب برای کاربران میتواند باشد. چرا که میتوانید از طریق این بخش کل تغییرات مهمی که تا به حال در پیج خود انجام داده اید را مشاهده کنید مانند:

 • تغییرات پسورد پیج
 • تغییرات ایمیل در پیج
 • تغییرات شماره موبایل
 • تعداد و زمان ورود و خروج ها از حساب
 • اکانت هایی که فالو و آنفالو کرده اید
 • اکانت های که بلاک کرده اید
 • اسم پیج و نام کامل هایی که تا به حال ثبت کرده اید
 • تغییرات قسمت بیو اینستاگرام

و … تغییرات دیگری که برای ما تغییرات ایمیل و شماره موبایل میتواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

همانطور که در پست های قبلی هم به این مورد اشاره کردیم هنگامی که دسترسی به پیج تان قطع شود و تنها امید شما اقدام از طریق پشتیبانی اینستاگرام باشد. در این صورت ایمیل و شماره موبایل هایی که تا به حال در پیج خودتان به ثبت رسانده اید در برگرداندن پیج تان کمک شایانی خواهد کرد.

برای دسترسی به بخش account data باید به مانند مورد قبلی وارد پیج خود از طریق سایت اینستاگرام شده و سپس با لمس آیکون چرخ دنده مانند در صفحه پروفایل، گزینه privcy and security را انتخاب کنید.

روش های افزایش امنیت پیج در اینستاگرام

در ادامه باید به پایین صفحه اسکرول کرده و گزینه account data را انتخاب کنید. حال میتوانید موارد ذکر شده را بررسی کنید.

چند نکته مهم برای افزایش امنیت پیج در اینستاگرام :

 • اگر حساب های زیادی را در اینستاگرام مدیریت میکنید از وارد کردن یک پسورد برای تمامی حساب های خود خودداری کنید.
 • پسوردی که برای پیج خود انتخاب کرده اید به هیچ وجهه با رمز ایمیلی که در قسمت edit profile ثبت شده مشابه نباشد.
 • از ورود به اکانت خود از طریق سیستم های دیگر خودداری کرده و یا در صورت ورود بعد از اتمام فعالیت خود از پیج log out بزنید و از ذخیره شدن اطلاعات خود در آن سیستم پرهیز کنید.
 • از برنامه های مکمل اینستاگرام و یا سایت هایی که اطلاعات پیج شما را میخواهند کمتر استفاده کنید.
 • در صورت هک شدن پیج تان میتوانید از طریق ایمیل خود اقدام به بازگردانی پیج هک شده کرده باشید و یا در ادامه برای بازگردانی پیج خود با پشتیبانی اینستاگرام مکاتبه کنید.

ویدیو آموزش بالا بردن امنیت پیج در اینستاگرام

در این ویدیو با موارد زیر آشنا و آموزش میبینید:

 • نحوه ثبت و تایید کردن ایمیل و شماره موبایل در پیج اینستاگرام
 • نحوه ثبت پسورد جدید و قوی برای جلوگیری از شناسایی پسورد پیج
 • نحوه وصل کردن اکانت فیسبوک به پیج اینستاگرام
 • بررسی بخش های login activity و account data

پادکست روش های بالا بردن امنیت در اینستاگرام

توضیحات اجمالی و کامل در ارتباط با بالا بردن امنیت پیج در اینستاگرام:

 • توضیحاتی در مورد افرادی که در اینستاگرام امنیت پیج شما را بر عهده میگرند
 • بیشترین حملات هکر ها به چه صورت در اینستاگرام انجام میشود؟
 • اهمیت ثبت پسورد قوی و غیر قابل شناسایی
 • تاثیر ثبت و تایید ایمیل و شماره موبایل در اینستاگرام
 • توضیحاتی در ارتباط با بخش جدید login activity

جمع بندی

در مقاله سعی بر این شد که تمامی راه های افزایش امنیت پیج در اینستاگرام را برای شما نشان دهیم. واقعیت این است که دیگر جز از این موارد مورد دیگری برای بالا بردن امنیت پیج هایمان وجود ندارد.

متاسفانه این روز ها پیج یا سایت های زیادی وجود دارند که با عنوان “امنیت پیج تان را به ما بسپارید” در حال فعالیت هستند و البته مبلغ های زیادی هم برای این مورد که در واقعه هیچ کاری هم برای آن انجام نمیدهند میگرند.

همانطور که گفتیم کلیت ماهیت امنیت در اینستاگرام این مواردی میباشد که آن را بررسی کردیم پس وابسته چنین افرادی در فضای مجازی نشوید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
6 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

چگونه خطای Challenge required را رفع کنیم؟ 3 روش متفاوت

این روزها با افزایش میزان استفاده از تکنولوژی در جوامع، ارتباطات از طریق کانال‌های الکترونیکی بیش از پیش رواج یافته است. با بیشتر شدن محبوبیت شبکه‌های مجازی در بین افراد، حفظ سلامت و امنیت این شبکه‌ها به دغدغه‌ی مالکان آن‌ها تبدیل شده است. شبکه‌ی مجازی اینستاگرام با...

ادامه مطلب
رفع بلاک اینستاگرام؛ چگونه از ریپورت اینستا خارج شویم؟

رفع بلاک اینستاگرام؛ چگونه از ریپورت اینستا خارج شویم؟

رفع بلاک اینستاگرام یعنی چه؟ روش‌ رفع محدودیت اینستاگرام چیست؟ ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در یک مقطع زمانی نتوانید در اینستاگرام پستی را لایک کنید، زیر پست‌ها کامنت بگذارید و یا کسی را فالو نمایید. اگر این اتفاق رخ داده باشد، به احتمال زیاد اکانت شما توسط...

ادامه مطلب