فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام

فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام در 3 مرحله؛ ذخیره عکس مخفی در دایرکت اینستا

علی محمدی
2020-10-05

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

چگونه میتوان در اینستاگرام عکس تایمردار ارسال کرد؟ برخی کاربران اینستاگرام تمایل دارند عکس‌هایی که از طریق دایرکت برای دیگران ارسال می‌کنند، قابل ذخیره‌سازی نباشند. اینستاگرام قابلیتی را ارائه کرده است که بتواند پاسخگوی این خواسته‌ی کاربران باشد.

با وجود این که اینستاگرام به صورت رسمی به عنوان یک پیام‌رسان فعالیت نمی‌کند، اما تا حدود زیادی بستر مناسبی را برای حفظ حریم شخصی کاربران خود فراهم کرده است. کاربران اینستاگرام می‌توانند در دایرکت تصاویری را بفرستند که طرف مقابل قادر به ذخیره‌ی آن‌ها نباشد. در ادامه بیشتر با قابلیت فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام آشنا خواهیم شد.

ویدیوی آموزش فرستادن عکس مخفی در اینستاگرام

آموزش فرستادن عکس موقت یا تایمردار بصورت تصویری

هر آنچه در این ویدیو آموزشی مشاهده خواهید کرد:

 • آموزش ارسال عکس مخفی و توضیح شرایط مختلف ارسال عکس
 • عکس مخفی چطور نشان داده می‌شود؟
 • چطور بفهمیم از عکس ما اسکرین شات گرفته شده؟

نحوه فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام

برای فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام باید طبق روش زیر عمل کنید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. در صفحه‌ی Home روی آیکون دایرکت در گوشه‌ی سمت راست بالای تصویر کلیک کنید.
 3. وارد صفحه‌ی چت کاربر مورد نظر شوید. اگر تا کنون با مخاطب مورد نظر خود در اینستاگرام گفتگویی نداشته‌اید، می‌توانید یک گفتگوی جدید ایجاد نمایید.
 4. در صفحه‌ی چت، در سمت چپ کادر تایپ متن، روی آیکون دوربین آبی‌رنگ کلیک کنید.
آیکون دوربین در دایرکت اینستاگرام
 1. برای فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام،باید در این صفحه یک عکس و یا ویدیو تهیه کنید. همچنین می‌توانید یک محتوای تصویری از حافظه‌ی گوشی خود انتخاب نمایید. برای این کار باید روی آیکون گالری در گوشه‌ی سمت چپ پایین صفحه بزنید.
 2. پس از انتخاب عکس یا ویدیوی مورد نظر، در پایین صفحه 3 گزینه وجود دارد:
 • KEEP IN CHAT: با انتخاب این گزینه، عکس به صورت عادی ارسال خواهد شد. بدین معنی که همیشه قابل مشاهده خواهد بود. همچنین امکان سیو تصویر نیز وجود خواهد داشت.
 • ALLOW REPLY: در صورت انتخاب گزینه‌ی دوم، به دریافت کننده‌ی پیغام تصویری این امکان را می‌دهید که بتواند پیغام شما را Reply بزند؛ یعنی بتواند به آن پاسخ دهد.
 • VIEW ONCE: برای فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام، این گزینه را انتخاب نمایید. بدین ترتیب، دریافت کننده‌ی پیام نخواهد توانست عکس را بیشتر از یک بار باز کند. همچنین امکان ذخیره‌ی عکس در حافظه‌ی دستگاه خود را نخواهد داشت.
 1. پس از قرار دادن حالت ارسال روی View Once، روی گزینه‌ی Send کلیک کنید تا ارسال عکس تایمردار در اینستا با موفقیت صورت گیرد. همچنین با لمس گزینه‌ی Send to Others، علاوه بر مخاطب مورد نظر، می‌توانید عکس یا ویدیو را به دایرکت دیگران هم ارسال کنید.
 2. با انجام این مراحل، تصویر مورد نظر شما به صورت تایمردار ارسال خواهد شد.
عکس مخفی در اینستاگرام

کاربرد فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام

هدف از فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟ اگر شما هم از آن دست کاربرانی هستید که تمایل ندارید عکس‌هایی که در دایرکت ارسال می‌کنید، سیو شوند، می‌توانید از قابلیت فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام استفاده نمایید. با استفاده از این قابلیت، عکس‌هایی که ارسال می‌کنید، فقط یک بار قابل مشاهده هستند. بدین ترتیب که وقتی دریافت کننده‌ی پیام تصویری شما چنین تصویری را باز کرد و از آن خارج شد، نمی‌تواند برای دومین بار آن را باز کند. همچنین امکان ذخیره‌ی عکس مخفی، برای دریافت کنندگان آن وجود ندارد.

ویژگی‌های فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام

در صورت فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام، امکان سیو برای دریافت کننده‌ی پیام وجود نخواهد داشت. اما او می‌تواند از عکس ارسالی شما اسکرین شات بگیرد. اینستاگرام برای عکس‌های مخفی آپشنی قرار داده است که در صورت اسکرین شات گرفتن از آن، این موضوع را به ارسال کننده عکس مخفی اطلاع می‌دهد. پس از فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام، برای دسترسی به اطلاعات عکس مخفی ارسال شده در دایرکت می‌توانید از روش زیر استفاده نمایید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. در صفحه‌ی Home روی آیکون دایرکت در گوشه‌ی سمت راست بالای تصویر کلیک کنید.
 3. وارد صفحه‌ی چت کاربر مورد نظر شوید. روی عکس مخفی ارسال شده لمس کرده و نگه دارید.
 4. گزینه‌ی Details را انتخاب کنید.
جزئیات عکس زماندار در اینستاگرام
 1. در این بخش، آخرین اکشن انجام‌شده توسط دریافت کننده عکس مخفی نمایش داده می‌شود.
 • Delivered: این عبارت بیانگر این است که بعد از ارسال عکس تایمردار در اینستا، عکس مورد نظر چه زمانی به مخاطب شما تحویل داده شده است.
زمان تحویل عکس تایمردار
 • Opened: این گزینه بیانگر زمان باز کردن عکس توسط مخاطب شما می‌باشد.
 • Screenshot: در صورتی که مخاطب شما از عکس اسکرین شات گرفته باشد، زمان اسکرین شات را به اطلاع شما می‌رساند. همچنین در این مواقع، یک آیکون مخصوص کنار عکس برای اطلاع رسانی به شما نمایش داده می‌شود.
زمان گرفتن اسکرین شات از عکس مخفی در اینستاگرام

💡 توجه: همانطور که اشاره شد، در صوت فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام، آخرین فعالیت دریافت کننده عکس برای شما نمایش داده خواهد شد. این بدان معنی است که شما فقط یکی از گزینه‌های بالا را مشاده خواهید کرد. برای مثال اگر مخاطب شما عکس را تحویل بگیرد و آن را باز کند، فقط زمان باز شدن عکس برای شما نمایش داده خواهد شد.

ذخیره عکس مخفی در دایرکت اینستاگرام

چگونه عکس های یکبار مصرف اینستا را دوباره ببینیم؟ بنا به موارد اشاره‌شده در این مقاله، هدف از فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام، این است که گیرنده‌ی پیام نتواند آن را در حافظه‌ی دستگاه خود سیو کند. اما آیا هیچ راهی برای ذخیره‌ی عکس مخفی در دایرکت وجود ندارد؟ با وجود این که نمی‌توان تصاویرمخفی را در فرمت یک عکس سیو کرد، اما با استفاده از اسکرین ریکوردرها می‌توان به نوعی عکس‌ها را ذخیره کرد. برای این کار می‌بایست در لحظه‌ی باز کردن عکس، از صفحه‌ی چت فیلم ریکورد کنید و فیلم ریکورد شده از عکس را در دستگاه ذخیره نمایید.

دانلود Screen Recorder برای اندروید

برای ضبط ویدیو از صفحه‌ی گوشی‌های با سیستم عامل IOS، می‌توانید از Screen Recorder خود دستگاه استفاده کنید.

تذکر: این کار فقط در نسخه‌های قدیمی سیستم عامل‌ها ممکن است. بنا به دلایل امنیتی و حفظ حریم شخصی کاربران، در ورژن‌های جدید سیستم عامل‌های گوشی‌ها این روش از دسترس خارج شده است.

سوالات متداول

چجوری تو اینستا عکس تایمردار بفرستیم؟

✅ برای فرستادن عکس مخفی در دایرکت اینستاگرام باید در صفحه‌ی چت روی آیکون دوربین کلیک کرده و عکس یا ویدیوی انتخابی را در حالت View Once ارسال نمایید.

چگونه عکس‌های یکبار مصرف اینستا را دوباره ببینیم؟

✅ این کار فقط در نسخه‌های قدیمی تر سیستم عامل‌ها با استفاده از اسکرین ریکوردرها امکان‌پذیر می‌باشد.

جمع بندی

حفظ حریم شخصی کاربران، همیشه یکی از دغدغه‌های مهم پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی بوده است. قابلیت فرستادن عکس تایمردار در اینستاگرام نیز به همین دلیل در اختیار کاربران اینستاگرام قرار گرفته است. در این مقاله سعی شد نحوه فرستادن عکس مخفی در اینستاگرام آموزش داده شود. همچنین امکانات این قابلیت نیز مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما همراهان همیشگی اینبو مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد لطفاً در بخش نظرات ما را از حضور خود بهره‌مند سازید.

از حسن توجه شما سپاسگزاریم!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
38 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments