آموزش کامل دایرکت اینستاگرام؛ تغییر رنگ دایرکت اینستاگرام!

abdi
نویسنده : abdi
تاریخ انتشار : 2020-10-15
آموزش کامل دایرکت اینستاگرام

حالا وقتشه بریم سراغ دایرکت اینستاگرام. اصلا دایرکت اینستاگرام کجاست؟ چه کاربردی داره؟ در ادامه‌ی مطلب می‌خواهیم همه‌ی سوال‌هایی را که ذهن شما را درگیر کرده، حل کنیم. اوایل مدیران اینستاگرام اهمیت خاصی برای قسمت دایرکت قائل نبودند؛ اما بعدها با آپدیت‌های فراوانی که در بخش دایرکت اینستاگرام ارائه شد، این بخش نیز به یکی از پر ترافیک‌ترین و جذاب ترین‌ قسمت‌های اینستاگرام تبدیل شد. از این رو امروز تصمیم داریم به بخش‌های مختلف دایرکت اینستاگرام بپردازیم. پس با ما همراه باشید تا با قسمت‌های مختلف دایرکت اینستاگرام آشنا شوید.

دایرکت اینستاگرام کجاست؟

دایرکت اینستاگرام بخشی از اینستاگرام است که می‌توانید به وسیله‌ی آن با افراد مدنظر خود به طور خصوصی در ارتباط باشید. اگر برای اولین بار می‌خواهید به شخصی پیامی ارسال کنید، دو راه برای انجام این کار پیش روی شماست. در ادامه هر دو این روش ها را به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

نکته: دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر کجاست؟ با توجه به این که برخی از کاربران می خواهند اینستاگرام خود را از روی کامپیوتر و لپتاب خود چک کنند، در مقاله‌ای جداگانه به شرح این موضوع پرداخته‌ایم. برای مطالعه‌ی این مقاله بر روی لینک دایرکت اینستا در کامپیوتر کلیک کنید.

روش اول

 1. ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام خود شوید.
 2. هنگام ورود به طور خودکار وارد صفحه‌‌ی (Home) خواهید شد.
 3. بالای سمت راست صفحه آیکون موشک را بزنید.
 4. حال شما وارد دایرکت شده اید. برای شروع نوشتن پیام مانند تصویر زیر Send message بزنید.
 5. شناسه‌ی کاربری (ID) فرد مورد نظر را مانند تصویر وارد کرده و شروع به چت کنید.

روش دوم

 1. همانطور که گفتیم شما هنگام ورود وارد صفحه‌ی اصلی (Home) می‌شوید.
 2. حال وارد صفحه‌ی اکسپلورر شده و نام کاربری فرد موردنظر را مانند تصویر زیر بنویسید.
 3. وقتی وارد پیج فرد مورد نظر خود شدید، گزینه‌ی Message را بزنید و شروع به نوشتن کنید.

چگونه دایرکت اینستاگرام را پاک کنیم؟

اگر دایرکت شما نیز به قدری شلوغ شده که پیدا کردن چت مورد نظرتان به سختی جدا کردن سوزن از کاهدان است، بهتر است تعدادی از چت های بلااستفاده را پاک کنید. برای این کار نیز دو روش پیش رو خواهید داشت. اولین روش این است که شما پیام فرد منتخب را به طور کلی پاک کنید. روش دوم این است که شاید شما پیامی را به اشتباه فرستادید و می خواهید فقط یکی از متن‌های ارسالی را لغو ارسال کرده و حذف نمایید. برای داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص پاک کردن پیام دایرکت به مقاله زیر مراجعه کنید.

پاک کردن پیام دایرکت(2021)

 1. وارد دایرکت خود شوید.
 2. انگشت خود را روی چت فرد منتخب گذاشته و نگه دارید.
 3. در نیم پنجره‌ی باز شده گزینه‌ی Delete را بزنید.
پاک کردن پیام در دایرکت اینستاگرام

نکته: این روش پیام‌های دایرکت اینستا را تنها برای شما حذف می کند و پیام‌ها در دایرکت گیرنده‌ی پیام باقی خواهد ماند. در واقع حذف چت تنها از سوی شما رقم خواهد خورد و هیچگونه تغییری در حساب شخص مقابل گفت و گو پدید نخواهد آمد.

دایرکت رنگی اینستاگرام

در بروزرسانی جدید، اینستاگرام به صورت آزمایشی برای بعضی از پیج‌ها آپشن جدیدی به نام رنگی کردن Text دایرکت ایجاد کرده است. حال سوال کاربران این است: چرا دوستم میتواند برای من دایرکت رنگی بفرستد ولی من نمی‌توانم؟ پاسخ این است که این آپشنی نیست که از تنظیمات بتوانید برای خود فعال کنید. این امکان فعلا به صورت تستی ایجاد شده ولی در آینده برای تمامی پیج‌ ها در دسترس خواهد بود.

تنظیمات دایرکت اینستاگرام

بعد از اشاره به قسمت دایرکت اینستاگرام حال وقت آن رسیده است که به صورت تخصصی‌ تر این بخش را بررسی کرده و ویژگی‌ها و قابلیت‌های موجود در آن را شرح دهیم.

 • ایجاد گروه
 • پاسخ سریع در دایرکت اینستا
 • ارسال گیف
 • ارسال استوری در دایرکت اینستا
 • Flag کردن چت‌ها
 • برقراری تماس ویدیویی

ایجاد گروه در دایرکت اینستاگرام

به احتمال زیاد شما نیز با ایجاد گروه در تلگرام آشنا شده باشید. اینستاگرام نیز برای ایجاد چالش و جذاب کردن اپلیکیشن خود این آپشن را ایجاد کرده تا کاربران با استفاده از آن بتوانند با فالووران منتخب به صورت دسته جمعی صحبت کنند. ما برای شما در مقاله‌ی دیگری نحوه‌ی ایجاد گروه را شرح داده‌ایم. اگر تمایل به ایجاد گروه در دایرکت اینستاگام هستید مقاله‌ی زیر می‌تواند برای شما مفید باشد:

ساخت گروه در دایرکت اینستا با بروزرسانی (2021)

پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام

این قسمت جدیدا به بخش دایرکت اضافه شده که با استفاده از آن می‌توانید متن‌های خود را حاضر کرده و در صورت نیاز سریع‌تر و بدون دردسر متن‌ های مد نظر خود را برای اکانت‌های مربوطه ارسال کنید. پاسخ سریع و یا جملات میان‌بر به این معناست که شما متن‌هایی را از قبل حاضر می‌کنید و سپس با لمس آیکون پاسخ سریع‌، جملاتی که از قبل حاضر کرده‌اید را می‌توانید انتخاب نمایید تا آماده ارسال به مخاطب باشند. امکان پاسخ سریع در دایرکت می‌تواند در سرعت عملکرد شما در پاسخ دهی به پیام ها بسیار مفید باشد. اگر شما صاحب پیج های فروشگاهی هستید از این امکان غافل نشوید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این امکان می‌توانید به مقاله‌ی زیر مراجعه کنید:

پاسخ سریع دایرکت در اینستاگرام در سال 2021

ارسال گیف

درحال حاضر ارسال گیف در دایرکت اینستاگرام در بروزرسانی جدید این اپلیکیشن به وجود آمده است. حتما با گیف‌ها در تلگرام آشنا شده‌اید. با استفاده از گیف‌ها، می‌توان منظور خود را در قالب ویدیوی کوتاه به مخاطب انتقال داد. بعد از کش و قوس های فراوان، گیف‌ها به اینستاگرام نیز راه پیدا کردند. ارسال گیف در اینستاگرام ابتدا برای قسمت استوری اضافه و قابل استفاده شد؛ البته برای بیشتر کاربران این امکان در ابتدا با مشکل روبرو شده بود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص ارسال گیف در دایرکت اینستا می‌توانید به مقاله‌ی زیر مراجعه کنید:

ارسال گیف در اینستا با بروز رسانی جدید در سال (2021)

ارسال استوری در دایرکت اینستاگرام

در دایرکت اینستاگرام این قابلیت وجود دارد که استوری ارسال کنید. برای ارسال استوری به فردی خاص، آیکون نمایش داده شده در شکل زیر را انتخاب کنید. به صورت خودکار به صفحه استوری اینستاگرام منتقل خواهید شد. شما میتوانید از قابلیت‌های این بخش برای گرفتن عکس یا ضبط ویدیو استفاده و سپس آن را برای مخاطب خود ارسال کنید.

آموزش جامع استوری اینستاگرام

تماس ویدیویی در اینستاگرام

Flag کردن چت ها

با استفاده از این آیکون شما اکانت مدنظر خود را ستاره دار و یا همان نشانه گذاری می‌کنید تا به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. در میان کاربران، Flag به علامت یا مثلث نارنجی در دایرکت اینستاگرام نیز مشهور است.

نکته: این ویژگی فقط برای اکانت‌های بیزینسی فعال است.

 1. وارد اینستاگرام و دایرکت خود شوید.
 2. کاربر موردنظر را انتخاب کنید که می‌خواهید آن را Flag كنید.
 3. چند ثانیه انگشت خود را بر روی آن نگه دارید. تصویر زیر نمایش داده می‌شود.
 4. اکانتی که آن را Flag می‌کنید، مانند تصویر زیر نمایش داده می‌شود.
پرچم دار کردن چت فرد منتخب در دایرکت

تنظیمات مربوط به هر فالوور در دایرکت اینستاگرام

در این قسمت گزینه‌های مختلفی نمایش داده شده است، که به بررسی تک تک آنها می پردازیم.

 • mark as unread: انتخاب به عنوان مخاطبینی که که هنوز پیام آنها خوانده نشده است. البته این آپشن صرفا در اکانت‌های بیزینسی در دسترس است.
 • Mute messages: در این بخش شما می توانید نوتیفیکیشن این گفت و گو را غیرفعال کنید؛ در واقع زمانی که برای شما پیامی ارسال می شود، هیچ گونه نوتیفیکیشنی برای شما ارسال نخواهد شد.
 • Mute Video Chats: اگر می‌خواهید تماس‌های ویدیویی، فرد مورد نظر خود را بی صدا کنید و هنگام تماس فرد، نوتفیکیشنی در اعلانات نشان داده نشود، می‌توانید از این آپشن استفاده کنید.

تماس ویدیویی در دایرکت

بخش تماس ویدیویی یکی از مهم‌ترین بخش‌هاست که شما می توانید از این طریق با کاربران خود در ارتباط باشید. هم اکنون این بخش در دایرکت اینستا فعال می باشد و شما به راحتی می توانید از این قابلیت استفاده کنید. در ادامه نحوه‌ی استفاده از این بخش به صورت کامل بیان شده است.

 1. ابتدا وارد قسمت دایرکت خود شوید.
 2. در این قسمت باید مخاطبی را که می‌خواهید با او تصویری صحبت کنید، انتخاب نمایید.
 3. پس از انتخاب مخاطب، گزینه ی Start را بزنید.
 4. در نهایت ارتباط شما همانند شکل زیر برقرار خواهد شد.
ارسال استوری در دایرکت

ارسال ویس در دایرکت اینستاگرام

اینستاگرام مانند سایر برنامه‌ها قابلیت ارسال ویس در دایرکت را فراهم کرده است. اما متأسفانه برای ارسال ویس محدودیت هایی دارد که مقداری کار را سخت می کند. بارزترین این محدودیت‌ها این است که شما نمی‌توانید ویس با طول بیشتر از یک دقیقه برای مخاطب خود ارسال نمایید. با توجه به این که امروزه تایپ کردن برای همه ی ما سخت شده است و ترجیح می دهیم که از ویس برای گفت و گوها استفاده کنیم، مجبوریم که به این روش اینستاگرام فعلا قانع بوده و منتظر آپدیت‌های بعدی باشیم. چنانچه در این مورد با مشکلی مواجه شده‌اید، می‌توانید از مقاله‌ی زیر استفاده نمایید.

ارسال ویس در دایرکت اینستاگرام

سوال های متداول

تغییر رنگ پیام دایرکت اینستاگرام چجوری میشه؟

✅ فعلا اینستاگرام این آپشن را به صورت آزمایشی و برای بعضی از پیج ها اعمال کرده است؛ بنابراین این امکان برای هرکسی در دسترس نیست.

دایرکت اینستاگرام کجاست؟

✅ دایرکت اینستاگرام جاییست برای برقراری ارتباط به صورت خصوصی با فالوورها که آموزش آن را قدم به قدم در مطالب بالا ذکر کردیم.

دایرکت چیست؟

✅ قسمتی از اینستاگرام است که شما می‌توانید از طریق آن به طور خصوصی با افراد مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید.

جمع بندی

سعی ما در این مقاله آشنا کردن شما با قسمت دایرکت در اینستاگرام و ویژگی های این بخش بود تا بتوانید با استفاده از دایرکت اینستاگرام، محیطی گرم و صمیمی با دوستان و آشنایان خود ایجاد کنید. همچنین در دایرکت اینستاگرام قابلیت‌های متنوعی مانند ارسال ویس، برقراری تماس تصویری و … وجود دارد. تمامی این ویژگی‌ها دست به دست هم داده تا ارتباط شما را با آشنایان خود هرچه بیشتر آسان و لذت بخش کند.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
118 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب