دایرکت اینستاگرام

دایرکت اینستاگرام

دایرکت اینستاگرام

دایرکت اینستاگرام بخش چت کردن با اکانت های دیگر اینستاگرام میباشد در واقع شما در این بخش میتوانید با دوستان خود به صورت متنی و یا عکس و ویدیو در ارتباط باشید برای دوستان خود و یا اکانت هایی که در قسمت دایرکت اینستاگرام با شما در ارتباط هستند پست هایی را ارسال کرده و یا استوری های خصوصی برای آن ها آماده و ارسال کنید البته قبل ها مدیران اینستاگرام اهمیت خاصی به قسمت دایرکت اینستاگرام نمیدادند اما این روز ها با آپدیت های فراوانی که در بخش دایرکت اینستاگرام داده اند باعث شده که این بخش نیز یکی از پر ترافیک ترین و جذاب ترین های اینستاگرم باشد از این رو امروز تصمیم داریم به بخش های مختلف قسمت دایرکت اینستاگرام بپردازیم نه تنها قابلیت های قدیم آن بلکه آپدیت های جدید این بخش که میتوانید با استفاده از این ویژگی ها بستر مناسب و صمیمی با دوستان خود ایجاد کنید پس با ما همراه باشید تا با انواع قسمت های دایرکت اینستاگرام اشنا شوید.

دایرکت اینستاگرام کجاست؟

برای ورود به قسمت دایرکت اینستاگرام کافی ایست وارد برنامه اینستاگرام خود شده و در صفحه باز شده که صفحه هوم و یا همان خانه اکانت اینستاگرام شما میباشد آیکون هواپیما کاغذی مدلی که در قسمت بالا سمت چپ صفحه وجود دارد را لمس کنید تا وارد بخش دایرکت در اینستاگرام شوید اگر اولین بار میباشد که وارد این بخش شده اید با چنین صفحه روبرو خواهید شد که برای ارسال اولین پیام به یک اکانت اینستاگرام دیگر کافی ایست  از سه راه موجود در این صفحه که این سه راه شامل نوشته آبی رنگ “send message”، انتخاب آیکون + در قسمت بالا سمت راست صفحه و یا نوشتن اسم پیج مربوطه در کادر جستجو میباشد. که بعد از انتخاب اکانت مد نظر کافی ایست متن دلخواه خود را و یا اگر قصد ارسال ویدیو را دارید با استفاده از آیکون دوربین فیلمبرداری اقدام به ارسال ویدیو کنید.

دایرکت اینستاگرام

اما یک راه دیگر برای ارسال پیام دایرکتی به اکانت مد نظر وجود دارد که برای ارسال پیام کافی ایست به اکانت مد نظر رجوع کرده و سپس آیکون سه نقطه در قسمت بالا سمت راست صفحه را لمس و در کادر باز شده گزینه “send message” را انتخاب کنید تا به صورت مستقیم وارد ارتباط شده باشید.

دایرکت اینستاگرام

امکانات بخش دایرکت اینستاگرام

بعد از اشاره به قسمت دایرکت اینستاگرام حال وثت ان رسیده به صورت تخصصی تر این بخش را بررسی کنیم و ویژگی ها و قابلیت هایی که این بخش برای شما آماده ساخته خواهیم پرداخت.

دایرکت اینستاگرام

ارسال پیام متنی

برای ارسال پیام متنی کافی ایست کادر “message” را لمس کرده و سپس متن مورد نظر خود را تایپ کنید.

پاسخ سریع

این قسمت جدیدا به بخش دایرکت اینستاگرام اضافه شده که با استفاده از آن میتوانید متن های خود را حاضر کرده و در صورت نیاز سریع تر و بدون دردسر متن های مد نظر خود را برای اکانت های مربوطه ارسال کنید. پاسخ سریع و یا جملات میانبر به این معناست که شما متن هایی را از قبل حاضر میکنید و سپس با لمس آیکون پاسخ سریع جملاتی که از قبل حاضر کرده اید را میتوانید انتخاب تا به صورت مستقیم آماده ارسال به مخاطب مربوطه باشد.

برای اضافه کردن جملات مد نظر کافی ایست آیکون پاسخ سریع را لمس و سپس همانطور که در عکس زیر را مشاهده میکنید آیکون + را لمس و یا نوشته آبی رنگ “new quick reply” انتخاب کنید تا وارد صفحه ثبت جمله یا همان میانبر خود در دایرکت اینستاگرام شده باشید همانطور که در عکس دوم تصویر زیر مشاهده میکنید پس از ورود به این بخش با دو کادر مواجهه خواهید شد که در کادر اول باید جمله خود را تایپ کرده و در کادر دوم نام این میانبر را انتخاب کنید.

بعد از ثبت حال میتوانید به راحتی از میانبر های خود در مواقع دلخواه استفاده کنید اما برای حذف یکی از میانبر های خود و یا تعدادی از ان ها باید به قسمت تنظیمات اینستاگرام خود رجوع کنید و از قسمت “business settings” گزینه “quick replies” را انتخاب کنید که در صفحه باز شده با کیانبر های خود روبرو خواهید شد که برای ویرایش و یا حذف میانبر مورد نظر را انتخاب کنید و سپس به مانند عکس سوم تصویر زیر نوشته قرمز رنگ “delete quick replies” را انتخاب و برای ویرایش آن متن های کادر های مربوطه را دست کاری کنید.

دایرکت اینستاگرام

ورود به گالری گوشی

با استفاده از این آیکون میتوانید وارد حافظه گوشی خود شده و عکس ها یا ویدیو مد نظر خود را در دایرکت اینستاگرام ارسال کنید.

ارسال آیکون قلب

با لمس این آیکون شما برای مخاطب خود یک قلب قرمز رنگ ارسال خواهید کرد.

نکته: یکی از چالش های برخی از کاربران در دایرکت اینستاگرام ارسال قلب به صورت پشت سر هم میباشد به این صورت که هنگامی که برای مخاطب خود یک قلب ارسال میکنیم پشت سر اولین قلب قلب دوم و سوم و … ارسال شود که اینستاگرام به صورت مستقیم این اجازه را نمیدهد برای ارسال قلب پشت سرهم کافی ایست اولین قلب را ارسال و سپس یک نقطه ارسال کنیم و بعد قلبل دوم را ارسال و به این صورت تا آنجایی که میخواهیم آن را ادامه دهیم بعد از اتمام نقطه هایی که فرستادیم را یکی یکی حذف کرده تا قلب متعدد پشت سر هم را برای مخاطب خود ارسال کرده باشیم.

دایرکت اینستاگرام

ارسال استوری

با لمس این آیکون شما وارد قسمت استوری اینستاگرام خواهید شد که میتوانید از قابلیت های این بخش برای گرفتن عکس و یا ضبط ویدیو استفاده و سپس آن را برای مخاطب خود ارسال کنید

تماس ویدیویی

این ویژگی نیز جدیدا به بخش دایرکت در اینستاگرام اضافه شده و شما میتوانید با انتخاب این آکون با مخاطب مربوطه تماس ویدویی برقرار کنید.

ستاره دار کردن

با استفاده از این آیکون شما اکانت مد نظر خود را ستاره دار و یا همان نشانه گذاری میکنید تا دسترسی راحتی به آن داشته باشید در توضیحات بعدی در مورد کاربرد این آیکون خواهیم گفت.

صفحه جزئیات

با لمس اسم اکانت مربوطه در بالای صفحه ارسال دایرکت وارد جزئیات صفحه مربوطه میشوید که میتوانید برخی از تنظیمات آن از جمله بیصدا کردن پیام ها و تماس های دریافتی و یا بلاک و ریپورت کردن اکانت مربوطه که در تصاویر بالا نشان و توضیح داده شده.

خروج از صفحه

با استفاده از آیکون پیکان شما از ارسال هر گونه پیام به مخاطب خود صرفنظر میکنید و از صفحه مربوطه خارج میشوید.

جزئیات و ویژگی های صفحه دایرکت اینستاگرام

دایرکت اینستاگرام

ارسال پیام و ایجاد گروه

همانگونه که در مطالب بالا اشاره کردیم برای ارسال پیام دایرکتی به اکانت های دیگر میتوانید با استفاده از آیکون + اکانت های مربوطه را جستجو و سپس انتخاب کرده و پیام خود را ارسال کنید برای ایجاد گروه نیز کافی ایست اکانت ها را جستجو و یکی یکی انتخاب کنید و سپس پیام خود را ارسال کنید که در این صورت این پیام به گروه ارسال خواهد شد.

دایرکت اینستاگرام

تنظیم نمایش لیست اکانت ها

همانطور که در تصاویر بالا نشان داده ایم آیکونی وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید نمایش اکانت ها را در صفحه دایرکت اینستاگرام خود به سه صورت فیلتر کنید گزینه اول این آیکون inbox میباشد که شامل تمامی پیام ها دریافتی و ارسالی میباشد یعنی تمامی اکانت های موجود بر اساس آخرین دریافتی و ارسالی لیست شده اند گزینه دوم unread میباشد که هنگام انتخاب این گزینه فقط اکانت هایی برای شما به نمایش در می آیند که هنوز پیام دریافتی از آن ها را مشاهده نکردید و گزینه آخر starred میباشد که شامل اکانت هایی خواهد بود که شما آن اکانت ها را ستاره دار و یا همان نشانه دار کرده اید.

کادر جستجو

کادر جستجو در صفحه دایرکت اینستاگرام برای زمانی ایست که شما میخواهید اکانت خاصی را که قبلا با آن در حال مکالمه بوده اید را سریعتر پیدا کنید.

پیام های در حال انتظار (other)

پیام های در حال انتظار که با نوشته آبی رنگ other نشان داده میشود که البته این پیام ها قبلا request شناخته میشدند پیام هایی هستند که نیاز به تایید شما هستند تا به صفحه دایرکت در اینستاگرام شما اضافه شوند و یا به قولی نیاز به اجازه وتایید شما دارند تا با شما مکالمه داشته باشند اگر میخواهید تمام اکانت هایی که در این قسمت از دایرکت اینستاگرام قرار دارند را رد کنید کافی ایست نوشته قرمز رنگ “decline all” را انتخاب کنید و اگر میخواهید همه ی آم ها را تایید و قبول کنید کافی ایست آیکون سه نقطه در این صفحه را لمس و سپس اکانت های مربوطه را انتخاب و همه را تایید و یا رد کنید. اگر میخواهید اکانت خاصی را هم رد و یا قبول کنید کافی ایست آن اکانت را انتخاب و در صفحه باز شده دو گزینه مربوطه در پایین صفحه را انتخاب کنید به مانند تصویر زیر

دایرکت اینستاگرام

فیلم آموزشی دایرکت اینستاگرام

جمع بندی

سعی ما در این مقاله آشنایی شما با قسمت دایرکت در اینستاگرام و ویژگی های این بخش بود شما با استفاده از ویژگی ها و قابلیت های موجود در دایرکت اینستاگرام میتوانید محیطی دوستانه و صمیمانه با دوستان و آشنایان خود داشته باشید و به نوعی از این بخش به عنوان یک پیام رسان استفاده کنید البته یک پیام رسان با قابلیت های زیاد و لذت بخش پس از قسمت دایرکت اینستاگرام به خوبی استفاده کنید.

,

4
دیدگاه بگذارید

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 دنبال کننده ها
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 نویسنده نظر
نادر عبدیپروتون جن 2سوله بیستون سازهsina Recent comment authors
  عضویت  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
پروتون جن 2
مهمان
پروتون جن 2

چه سایت خوبی دارین شما

سوله بیستون سازه
مهمان
سوله بیستون سازه

عالیی بود مث همیشه

sina
مهمان
sina

با سلام… گوشی من سامسونگ گرند 2 هست و تری جی هست….. چرا وقتی روی علامت بعلاوه میزنم برای ارسال ویدئو فقط پنج تا گزینه دارم.. گالری-دوربین-دراپ باکس-درایو- سامسونگ لینک…………. از قسمت گالری که فقط میتونم عکس ارسال کنم.. از قسمت دوربین هم فقط میتونم در لحظه فیلم بگیرم… پس از کدوم قسمت باید ویدئو ارسال کرد؟ سوال بعدیم اینه که اصلا به دایرکت دسترسی ندارم یعنی روی اون آدمکه بالای صفحه که علامت مثب هم داره میزنم هیچی باز نمیشه… دلیلش چی هست؟ تشکر