خصوصی کردن اینستاگرام به چه صورت میباشد؟ (آپدیت جدید)

خصوصی کردن اینستاگرام

اگر تازه در اینستاگرام ثبت نام کرده اید به صورت پیش فرض هر کاربر دیگر در این برنامه به راحتی میتواند صفحه پروفایل شما را مشاهده کند و از پست و استوری های شما دیدن کند. البته به غیر از موراد گفته شده میتواند پیج های موجود در قسمت فالوور و فالووینگ های شما را نیز رصد کرده باشد.

البته اگر شما فرد حساسی باشید باید خدمت شما عرض کنیم که در صورت غیر فعال نکردن وضعیت فعالیت در اینستاگرام، دیگران میتوانند از فعالیت اخیر شما نیز اطلاع داشته باشند. همانگونه که گفتیم اگر فرد حساسی هستید و فقط میخواهید پیج های خاص و مد نظر خودتان پست های شما را ببینند باید اقدام به خصوصی کردن اینستاگرام خود کرده باشید.

دکمه خصوصی کردن اینستاگرام طی آپدیت هایی که توسط اینستاگرام به صورت متداول صورت میگرد در قسمت تنظیمات تغییر میکند از این رو ما سعی میکنیم در این مقاله به صورت واضع تر طریقه پرایوت کردن پیج را برای شما نشان دهیم تا در هر صورت بتوانید در صورت خواست خودتان پیج خود را خصوصی کرده باشید.

مزایا و معایب خصوصی کردن اینستاگرام

خصوصی کردن اینستاگرام محدودیت هایی را برای عموم ایجاد میکند و عملا مشاهده دیگران را بر روی پیج شما متوقف خواهد کرد و از آن پس اگر اکانتی بخواهد محتویات پیج شما را مشاهده کند. باید ابتدا درخواست دنبال کردن را برای شما ارسال کند و بعد از آن در صورت تایید این درخواست توسط شما میتواند پست و استوری های شما را مشاهده کرده و دنبال کننده شما در اینستاگرام شود.

پس اگر شما میخواهید فقط افراد مورد تایید خودتان فالوور پیج شما شوند به راحتی میتوانید این قابلیت را بر روی اکانت خود فعال کرده و احساس امنیت بیشتری بکنید. تنها مزیت قابلیت خصوصی کردن پیج اینستاگرام را میتوان به همین مورد نسبت داد.

در مورد معایب private کردن پیج، باید خدمت شما عرض شود که دیگر، پست های شما امکان انتقال به صفحه اکسپلور را از دست خواهند داد و از آنجایی که میدانید صفحه اکسپلور مکانی میباشد که پیج و پست های شما را به غیر از محدوده فالوور های خودتان به اشتراک میگذارد و احتمال اینکه اکانت شما روز به روز بازدید کننده های زیادی داشته باشد را از دست خواهد داد.

این مورد زمانی اهمیت دار میشود که شما نیاز به دیده شدن داشته باشید. برای مثال ما افرادی را دیده ایم که هدف از ایجاد و مدیریت پیج خود، فروش محصولات خودشان میباشد یا به قولی پیج بیزینسی را ایجاد کرده و نیاز به دیده شدن دارند. اما در نهایت تعجب، حساب خود را خصوصی کرده اند.

پس اگر شما هدف از ایجاد پیج و مدیریت آن برای فروش و یا تبلیغات محصولات خودتان میباشد به هیچ وجهه پیج خود را پرایوت نکنید. اگر توصیه ما را بخواهید ما خصوصی سازی اینستاگرام را برای افرادی توصیه میکنیم که اکانت شخصی دارند و در واقع عکس و ویدیو های شخصی خودشان را در اکانت خود به انتشار در می آورند.

البته حتی در صورت پرایویت کردن اکانت خود، دیگر کاربران در اینستاگرام میتوانند عکس پروفایل، بیو، تعداد پست های منتشر شده و تعداد فالوور و فالووینگ های شما را مشاهده کنند اما نمیتوانند به خود پست و اکانت های فالو شده و فالوور های شما دسترسی داشته باشند.

نحوه فعالسازی قابلیت خصوصی کردن پیج در اینستاگرام

همانگونه که در مطالب بالا گفتیم برای فعال کردن این ویژگی باید از قسمت تنظیمات اینستاگرام اقدام بکنید. اما از آنجا که اینستاگرام تغییرات متعدد در رابط کاربری خود انجام میدهد. گزینه خصوصی سازی پیج در بخش تنظیمات تغییر کرده که از رو ما در این مقاله هم خصوصی کردن اکانت در گوشی و هم از طریق سایت اینستاگرام را برای شما توضیح خواهیم داد.

پرایوت کردن اکانت در اندرویید

در این قسمت برای شما نشان میدهیم که چگونه میتوانید حساب خود را خصوصی کنید. البته در قسمت اول نحوه خصوصی سازی در اینستاگرام ورژن جدید را برای شما نشان خواهیم داد و در ادامه برای اینستاگرام ورژن قدیمی که پیش تر نیز در این مقاله وجود داشت را میتوانید مشاهده کنید.

خصوصی سازی در اینستاگرام ورژن جدید

برای خصوصی سازی اینستاگرام در گوشی های اندرویید بعد از اینکه وارد پیج شدید از صفحه هوم به صفحه پروفایل رجوع کرده و در ادامه به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

1_ صفحه را لمس و به سمت چپ بکشید و یا از قسمت بالا، آیکون سه خط مانند را لمس و در کارد باز شده آیکون چرخ دنده مانند را به مانند تصویر زیر لمس کنید.

خصوصی کردن اینستاگرام در اندروید

2_ بعد از ورود به قسمت تنظیمات گزینه ” privacy ” را انتخاب کرده و در ادامه از بخش ” account privacy ” را لمس کنید.

و در آخر، در صفحه باز شده کلید ” private account ” را روشن کنید تا اکانت شما خصوصی شده و از این پس، دیگر کاربران با تایید خودتان بتوانند فالوور پیج شما شوند.

خصوصی کردن اینستاگرام در اندروید

پرایوت کردن در ورژن قدیمی اینستاگرام

برای شروع برنامه اینستاگرام خود را باز کرده و وارد بخش پروفایل اکانت خود شده و سپس کاراکتر سه نقطه که در قسمت بالا سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات شده باشید.

بعد از ورود به قسمت options یا همان امکانات اینستاگرام خود بروید و در این قسمت گزینه (Private Account) را پیدا و کلید آن را روشن کنید.

پرایوت کردن اینستاگرام

در نهایت با روشن کردن این گزینه پیام همانند عکس زیر برای شما به نمایش در می آید که شما باید گزینه ok را لمس کنید تا اکانت شما از حالت عمومی به خصوصی تبدیل شود. در صورت فعالسازی این گزینه پست های شما دیگر به نمایش عموم در نخواهد آمد و هر کاربری که بخواهد فالوور شما شود نیاز به تایید شما خواهد داشت.

بعد از فعال سازی ویژگی private در اکانت خود، صفحه پروفایل شما برای دیگر کاربران البته به جز فالوور های فعلی خودتان بسته خواهد و همانگونه که اشاره شد دیگر کاربران تنها میتوانند بیو اکانت شما را مشاهده کنند.

از آنجایی که بعد از خصوصی کردن اکانت، فالوور های فعلی پیج مربوطه میتوانند باز هم پست و فعالیت های شما را زیر نظر بگیرند. اگر میخواهید یک و یا برخی از این پیج ها نیز از مشاهده محتویات پیج شما بعد از خصوصی سازی حساب خود به دور باشند. میتوانید از قابلیت جدید یعنی حذف فالوور در اینستاگرام استفاده کرده و دسترسی این افراد  به پیج خود را قطع کرده باشید.

پرایویت کردن پیج از طریق سایت اینستاگرام

شما به غیر از برنامه اینستاگرام در گوشی خود میتوانید از طریق سایت اینستاگرام اقدام به خصوصی سازی حساب خود کرده باشید. در ضمن افرادی که سیستم عامل گوشی خودشان آی او اس میباشد نیز میتوانند از طریق همین مراحل اقدام به پرایوت کردن حساب خود بکنند زیرا هم قسمت تنظیمات هر دو شباهت زیادی با هم داشته و هم اینکه از مرورگر سیستم خود میتوانند اقدام کنند.

ورود به سایت اینستاگرام در گوشی

برای ورود به سایت اینستاگرام در گوشی خود کافی ایست مرورگر سیستم خود را باز کرده و سپس به آدرس instagram.com بروید. در ادامه وارد قسمت ورود آن شده و بعد از وارد کردن اطلاعات مربوطه وارد پیج خود شوید.

در ادامه از منوی پایین آیکون آدمک مانند را لمس و در این صفحه، از قسمت بالا گوشه صفحه آیکون چرخ دنده را لمس و از گزینه های موجود در صفحه روبرو شده گزینه ” privacy and security ” را انتخاب و در این صفحه تیک گزینه ” private account ” را بزنید.

خصوصی کردن پیج از سایت اینستاگرام

حال اکانت شما با موفقیت از طریق سایت اینستاگرام خصوصی سازی شده و آن افرادی که سیستم عامل گوشی آن ها آی او اس بوده میتوانند از این روش استفاده کنند. البته همانطور که گفته شده همین مراحل شباهت نزدیکی برای فعال سازی قابلیت پرایوت در برنامه اینستاگرام در گوشی آی او اس میباشد.

ورود به سایت اینستاگرام از طریق کامپیوتر

1_ وارد سایت اینستاگرام شده و سپس به قسمت ورود آن رجوع کنید و بعد از وارد کردن اطلاعات اکانت خود، کادر log in را انتخاب کرده تا وارد حساب خود از طریق سایت اینستاگرام شده باشید.

2_ حال با انتحاب آیکون آدمک مانند در بالا گوشه صفحه وارد صفحه پروفایل شده و در این صفحه آیکون چرخ دنده مانند که بغل کادر edit profile قرار دارد را انتحاب و در کادر باز شده “” کلیک کرده تا وارد قسمت تنظیمات در سایت اینستاگرام شده باشید.

در نهایت برای خصوصی کردن اینستاگرام خودتان کافی ایست به مانند تصویر زیر تیک “” را بزنید.

جمع بندی

در این مقاله به صورت کامل توضیح دادیم که چگونه میتوانید هم از طریق گوشی و هم از طریق کامپیوتر اقدام به خصوصی کردن اینستاگرام خود کرده باشید. در ضمن به این مورد اشاره شد که در صورت مجبور نبودن به هیچ وجهه اکانت خود را private نکنید تا پیج شما روز به روز بازدید کننده های زیادی جذب کند.

پرایویت کردن پیج را میتوان به زندانی کردن پست های موجود در اکانت خودتان تشبیه کرد. زیرا که دیگر امکان انتشار و قرار گرفتن پست های شما در صفحه اکسپلور متوقف خواهد شد و از این پس هر کاربر دیگر در اینستاگرام، بخواهد محتوا های منتشر شده در اکانت شما را مشاهده کند. باید ابتدا درخواست فالو و دنبال کردن را برای شما ارسال و در صورت تایید شما میتواند تعقیب کننده اکانت شما شده باشد.

حتما توصیه ما را جدی بگیرید و تا حد امکان از خصوصی سازی اینستاگرام خودتان خودداری کرده و تنها زمانی اقدام به این کار کنید که تصاویر و فیلم های شخصی خودتان را در اینستاگرام به اشتراک میگذارید و اگر پیج شما یک اکانت بیزیسی و فروشگاهی میباشد از این کار صرف نظر کنید.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments