چگونه پست را استوری کنیم ؟

تاریخ انتشار : 2020-09-20
نویسنده : اکتای پاسبان
استوری کردن پست در اینستاگرام

مگر میشود این روز ها در اینستاگرام از بخش استوری آن استفاده نکنیم. چه بسا که در حال حاضر اکثر پیج ها در اینستاگرام اقدام به انتشار استوری های متعدد در پیج های خود میکنند. این امر باید پیج های بیزنیسی را بیش از بیش ترغیب میکند تا از بخش استوری استفاده کنند! در این میان استوری کردن پست اینستاگرام میتواند یکی از بهانه های به اشتراک گذاری مطالب در بخش استوری‌هایمان باشد.

در مقاله امروز میخواهیم نه تنها نحوه استوری کردن پست ها در اینستاگرام را برای شما به صورت تصویری نشان دهیم بلکه میخواهیم از تاثیر و اهمیت این نوع فعالیت در اینستاگرام برای شما بازگو کنیم که میتوانید به سادگی هر چه تمام تعامل کاربران و فالوور های خود را با پیج بالا ببرید.

افزایش تعامل کاربران با استوری کردن پست در اینستاگرام

افزایش تعامل کاربران با استوری کردن پست در اینستاگرام

همانگونه که میدانید این روز ها کاربران بیشتر تمایل به اشتراک گذاری محتوا‌های خود در بخش استوری دارند تا پست کردن آن ها! همین موضوع را شما هم حس کرده اید که بیشتر فالوور ها و افرادی که در اینستاگرام میشناسید بیشتر از آن که برای پست گذاری در اینستاگرام وقت بگذارند اقدام به استوری کردن مطالب و موضوعات خود میکنند. اما در این میان اگر شما یک پیج با محتوای بیزینسی را مدیریت میکنید در کنار استوری گذاشتن در اینستاگرام برای پست گذاری هم وقت بسیاری میگذارید میتوانید از قابلیت استوری کردن پست در اینستاگرام استفاده کنید که چرا این امر سبب افزایش تعامل کاربران و مخاطبان شما خواهد شد. استوری کردن پست اینستاگرام میتواندد سبب موارد زیر شود:

 • افزایش تعامل کاربران با صفحه پروفایل و پست مربوطه…
 • اطلاع رسانی و مورد توجه قرار دان یک محصول که آن را به تازگی منتشر کرده اید.
 • بالا بردن توان بازاریابی در اینستاگرام و فروش هر چه بیشتر محصولات…

برای مثال در نظر بگیرید که شما در اینستاگرام یک کسب و کار بزرگ یا کوچکی را راه اندازی کرده و قصد فروش محصولات خود از طریق اینستاگرام را دارید و البته در صفحه خود به مراتب وقت بیشتری برای تولید محتوا در اینستاگرام میگذارید. در اینصورت بعد از آنکه پستی را در صفحه خود به اشتراک گذاشتید میتوانید به راحتی با استوری کردن پست مربوطه دوباره محصول خود را به نمایش عموم گذاشته باشید. در ضمن افرادی که هنوز پست مربوطه را مشاهده نکرده اند از طریق استوری شما با محصول معرفی شده آشنا میشوند چرا که در ابتدای مقاله اشاره کردیم تعامل کاربران در اینستاگرام بیشتر از آن که با پست‌های منتشر شده باشد با استوری های موجود در صفحه هوم خواهد بود.

چگونه پست را استوری کنیم ؟

برای اشتراک گذاری پست ها در استوری کار خیلی آسانی پیش رو دارید و تنها با لمس و انتخاب چند گزینه میتوانید پست های خود را استوری کرده و مخاطبان بیشتری را با محتوای مد نظر آشنا کرده باشید به این منظور مانند مراحل زیر برای اشتراک گذاری پست خود در استوری اقدام کنید:

چگونه پست را استوری کنیم ؟
 • وارد صفحه پروفایل پیج خود شده و سپس پست مد نظر را لمس کنید.
 • همانطور که پست مربوطه را مشاهده میکنید در کنار آیکون‌های قلب و کامنت گذاری آیکون اشتراک گذرای را لمس کنید.
 • با لمس این آیکون از پایین صفحه کادری برای شما بازخواهد شد که برای اشتراک گذاری پست در استوری باید نوشته آبی رنگ ” add post to your story ” لمس کنید.
چگونه پست را استوری کنیم ؟

بعد از لمس نوشته آبی رنگ به صورت مستقیم اینستاگرام شما را به بخش استوری انتقال خواهد داد و در این صفحه شما میتوانید تمامی تغییرات خود را اعمال کرده باشید.

در ادامه با ورود به بخش استوری مشاهده خواهید کرد که پست مد نظر به صورت یک کادر درآمده که در پایین این کادر آی دی منتشر کننده پیج در پایین صفحه نشان داده شده است. برای تغییر نوع کادر میتوانید بر روی آن لمس کرده تا حاشیه سفید رنگی بر روی کادر اضافه شده و تعدادی از متن های کپشن پست نیز به نمایش گذاشته شود که در این صورت اسم پیج صاحب پست نیز در بالای صفحه به نمایش در خواهد آمد.

همچنین میتوانید برای کوچک و بزرگ کردن خود کادر آن را با دو انگشت خود تنظیم کنید و یا برای تغییر محل آن، کادر را لمس و سپس در طول و عرض صفحه برای رسیدن به محل مد نظر هدایت کرده باشید.

اضافه کردن متن و منشن کردن صفحه‌ای که پست آن را استوری کرده ایم؟

بعد از این که نوع نمایش پست استوری شده را انتخاب کردید حال میتوانید به مانند استوری های قبلی که گذاشته‌اید اقدام به نوشتن متن و یا منشن کردن پیج های متعدد در استوری کرده باشید به این منظور به مانند مراحل زیر اعمال کنید:

 • در بالای صفحه آیکون Aa را انتخاب یا بر روی پس زمینه لمس کرده و در ادامه اقدام به تایپ کردن مد نظر خود کنید.
 • برای تگ کردن میتوانید با وارد کردن @ و در ادامه نوشتن اسم پیج مربوطه صفحه ای را منشن کرده باشید.
 • همچنین میتوانید با لمس آیکون شکلک مانند در بالای صفحه کادر استیکرها برای‌تان باز شود که در ادامه برای منشن کردن باید استیکر منشن را انتخاب و پیج مد نظر را تگ کنید.
اضافه کردن متن و منشن کردن صفحه‌ای که پست آن را استوری کرده ایم؟

همانگونه که مشاهده کردید به راحتی میتوانید با روش های گفته شده اقدام به نوشتن متن و منشن کردن صفحه‌ای کنیم که پست آن را استوری کرده‌ایم.

چگونه رنگ پس زمینه استوری را تغییر دهیم؟

نحوه تغییر دادن رنگ پس زمینه بسیار ساده خواهد بود به این صورت که با لمس آیکون نقاشی مانند که در تصویر زیر مشاهده میکنید. با انواع مداد ها و رنگ های مختلف روبرو خواهید شد که بعد از انتخاب رنگ مد نظر کافی‌ایست بر روی پس زمینه لمس و لحظه ای انگشت خود را نگه دارید تا پس زمینه به رنگ مورد علاقه شما تغییر کرده باشد.

موارد مهم دیگر در استوری کردن پست اینستاگرام

بعد از اعمال ویرایش و تنظیمات مد نظر میتوانید از قابلیت‌های دیگری که در بخش استوری اینستاگرام برای استوری های معمولی قابل دسترس و استفاده میباشد برای این نوع استوری‌ها هم استفاده کرده باشید. به صورت کلی قابلیت های دیگری که میتوانید استفاده کنید به شرح زیر میباشد:

 • استفاده از استیکر های دیگری مانند استیکر های نظرسنجی در اینستاگرام
 • استفاده از گیف ها
 • استفاده از صورتک ها در استوری اینستاگرام

بخش استکیر ها در استوری اینستاگرام بسیار گسترده و پر کاربرد میباشد و میتوانید با استفاده از آن ها به استوری های خود شکل و شمایل متفاوتی بدهید.

جلوگیری از استوری کردن پست‌هایمان در اینستاگرام

تا الان در مورد چگونه استوری کردن پست در اینستاگرام صحبت کردیم اما شاید برخی از افراد در این برنامه تمایلی برای منتشر شدن پست‌های خود در استوری های دیگران نباشند به این منظور شما دو راه پیش رو دارید.

در ابتدا میتوانید با خصوصی کردن اینستاگرام خودتان جلوی استوری کردن پست های صفحه را بگیرید . اما در صورتی که پیج شما خصوصی نیست و قصدی هم برای این کار ندارید میتوانید برای جلوگیری از اشتراک گذاری پست‌هایتان به مانند مراحل زیر عمل کنید:

 • از صفحه پروفایل آیکون سه خط مانند را لمس کنید.
 • در کادر باز شده آیکون چرخ دنده مانند در پایی نصفحه ررا لمس کنید.
 • در صفحه باز شده کلید گزینه ” allow others to reshare “

به این صورت میتوانید از استوری کردن پست در اینستاگرام خودتان جلوگیری کرده باشید. دلیل اینکه پست های برخی از پیج ها را هم نمیتوان استوری کرد پرایویت بودن یا فعال کردن این گزینه میباشد.

چه پست هایی را در بخش استوری خود اشتراک گذاری کنیم؟

حال که به صورت کلی در مورد استوری کردن پست ها گفتیم در ادامه میخواهیم در مورد این که چه پست هایی را استوری کنیم میتواند تاثیر گذاری بیشتری برای مخاطب و برای برند ما داشته باشد را بحث خواهیم کرد چرا که استوری کردن پست در اینستاگرام به تعداد بالا، کاربران را خسته میکند و از جذابیت استوری های شما کم خواهد کرد.

به اشتراک گذاشتن پست های صفحه خودتان در استوری

همانگونه که اشاره کردیم یکی از مزیت های این اشتراک گذاری همین بالا بردن تعامل کاربرانی میباشد که پست شما را مشاهده نکرده اند اما با استوری کردن پست، شما با پست جدید و یا محصولی که آن را به اشتراک گذاشته اید آشنا میشوند.

باید به این نکته توجه ویژه ای کنید که بالا بودن تعامل کاربران با پست‌های شما باعث بیشر دیده شدن دیگر فالوور ها و افراد در اینستاگرام خواهد شد پس به صورت صحیح اقدام به استفاده از این قابلیت بسیار خوب در راستای بالا بردن بازدید کننده های پیج خود اقدام کنید.

اشتراک گذاری پست های جذاب و جالب استفاده کنید!

گاهی خود ما هم هنگامی که در اکسپلوور اینستاگرام میگردیم با پست های جذابی که بازدید کننده بالایی نیز دارند روبرو میشویم که در این صورت میتوانیم برخی از این پست ها را برای استوری کردن در پیج خود انتخاب کرده باشیم. این امر سبب آن میشود که کاربران را به صورت غیر مستقیم با اسم پیج و برند خودمان آشنا کرده و رنگ و بوی جدیدی به صفحه خود بدهیم.

از همایش‌ها و وقایع مهم درارتباط با موضوع پیج خود پستی را استوری کنید!

میتوانید پست های مهم خود را در اولویت قرار دهید تا افرادی که هنوز از وقایع مهم در ارتباط با شغل شما با خبر نشده اند اطلاع پیدا کنند. برای مثال اگر همایش مهمی را در طول هفته داشته‌اید میتوانید در این مورد پستی را منتشر بکنید. یا میتوانید آن را در استوری خود بازنشر کنید.

یا برای اینکه افراد بیشتری از تخفیف های ویژه شما با خبر شوند پست هایی که در این ارتبلط در صفحه خود منتشر کرده اید را استوری پست کنید.

پست هایی درارتباط با شغل یا حرفه خود در پیج تان را استوری کنید

در اینستاگرام قطعا رقیب هاییی دارید بیاید برای بار اول هم شده برخی از وسواسی های خود را کنار بگذاریم که در این مورد برای مثال با خود نگویید که اگر احینا پستی را از پیج های رقیب یا هم حوزه استوری کنم مشتری های خودم را از دست خواهم داد.

جمع بندی

در مقاله امروز به شما نشان دادیم که با استفاده از آیکون اشتراک گذاری پست ها میتوانید آن ها را در استوری خودتان اشتراک گذاری کرده باشید. البته این مورد در صورتی که پیج مبدا یا پیج خودتان پرایوت باشید امکانپذیر نخواهد بود. در نهایت این مورد را هم گوشزد کنیم که وقتی اینستاگرام قابلیتی را پیش پای شما گذاشته است که با استفاده از آن میتوانید پست و محتوا‌های خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهید و بازخورد بیشتری بگیرید چرا باید از این قابلیت یعنی استوری کردن پست ها در اینستاگرام استفاده نکنید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
6 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، فالوور فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام...

ادامه مطلب