استوری کردن پست

استوری کردن پست در اینستا؛ چگونه پست را استوری کنیم؟

علی محمدی
2020-09-20

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

تگ كردن پست در استوری اينستاگرام یعنی چه؟ استوری کردن پست در اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ چگونه پست را استوری کنیم؟ از زمانی که قابلیت استوری به اپلیکیشن اینستاگرام اضافه شد، این ویژگی مورد پسند کاربران قرار گرفت. با گذشت زمان و اضافه شدن آپشن‌های جذاب و کاربردی به این قابلیت، استقبال بیشتری از استوری اینستاگرام صورت گرفت. این استقبال روز به روز در حال افزایش است؛ تا جایی که در حال حاضر استفاده از استوری اینستاگرام، نسبت به پست اینستاگرام به مراتب بیشتر است.

شاید با خود فکر کنید که اضافه شدن قابلیت استوری به اینستاگرام باعث خواهد شد تا محتوای پستی کمتر مورد توجه قرار گیرد؛ اگر چنین نظری دارید، به احتمال زیاد با قابلیت استوری کردن پست در اینستاگرام آشنا نیستید. در این مقاله قصد داریم نحوه استوری كردن پست ديگران و خود در اینستاگرام را آموزش دهیم. برای کسب اطلاعات کافی در زمینه تگ كردن پست در استوری اينستاگرام و موضوعات مرتبط با ما همراه باشید.

چگونه یک پست را استوری کنیم؟

اگر می‌خواهید یک محتوای پست‌شده را به هر دلیلی در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید، استوری کردن آن بهترین گزینه است. شما می‌توانید پست‌های پیج خود را در استوری قرار داده و بازدیدکننده‌ی بیشتری برای آن جذب کنید؛ همچنین با قابلیت استوری كردن پست ديگران در اینستاگرام می‌توانید پست‌های مورد علاقه‌ی خود را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. لازم به ذکر است روش استوری كردن پست ديگران در اینستاگرام مشابه با تگ كردن پست خود در استوری اينستاگرام است. برای استوری کردن پست در اینستاگرام، همان گونه که در وب سایت اینستاگرام نیز به آن اشاره شده است، باید مراحل زیر را اجرا نمایید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با لمس آیکون پروفایل در نوار پایین صفحه، به صفحه‌ی پروفایل خود بروید.
 3. در زیر تصویر پست، روی آیکون Send کلیک کنید.
 4. هم اکنون گزینه‌ی Add Post to Your Story را انتخاب کنید.
 5. بعد از اضافه شدن پست به استوری، می‌توانید آن را ویرایش و سپس به عنوان استوری منتشر نمایید.
استوري كردن پست خود و ديگران در اینستاگرام

نحوه استوری كردن پست ديگران در اینستاگرام

برای استوری کردن پست دیگران در اینستاگرام نیز باید مثل روش قبل عمل کنید. کافی است به جای پست خود، پست‌های دیگران را پیدا کرده و در زیر پست، روی آیکون Send کلیک کنید. در نهایت با انتخاب گزینه‌ی Add Post to Your Story، پست مورد نظر به استوری شما اضافه خواهد شد. استوری كردن پست ديگران در اینستاگرام می‌تواند به اشتراک‌گذاری پست‌های مورد علاقه‌ی شما کمک کند.

امکانات تگ كردن پست در استوری اينستاگرام

پس از تگ كردن پست در استوری اينستاگرام، می‌توانید روی آن تغییراتی را اعمال نمایید. تغییراتی که می‌توان در استوری اعمال کرد، عبارتند از:

1. جابجایی و تغییر اندازه‌ی کادر

اگر می‌خواهید محل قرار گرفتن پستی که به استوری اضافه‌کرده‌اید را عوض کنید، کافی است روی آن لمس کرده نگه دارید و به محل مورد نظر خود بکشید. همچنین می‌توانید سایز کادر را به دلخواه خود بزرگ یا کوچک کنید. برای این کار باید کادر را با دو انگشت لمس کرده و با تغییر فاصله‌ی انگشتان خود، آن را Zoom یا Unzoom کنید.

3. اضافه کردن متن به استوری

بعد از استوری کردن پست، می‌توانید متنی را در رابطه با توضیح آن به استوری خود بیفزایید. برای این کار کافی است روی آیکون Aa کلیک نمایید. متن خود را تایپ کنید و روی Done بزنید. سپس می‌توانید محل قرارگیری متن را به دلخواه خود مشخص نمایید.

4. تغییر رنگ پس‌زمینه

بعد از تگ كردن پست در استوری اينستاگرام، به طور اتوماتیک یک رنگ پس‌زمینه هماهنگ با رنگ تصویر، برای آن تنظیم می‌شود. این امکان برای شما فراهم است که بتوانید رنگ پس‌زمینه را مطابق سلیقه‌ی خود تغییر دهید. برای این کار کافی است روی آیکون رنگ‌آمیزی کلیک کنید. سپس رنگ دلخواه خود را از بین رنگ‌های موجود در پایین صفحه انتخاب نمایید. بعد از انتخاب رنگ، می‌توانید با لمس و نگه داشتن روی صفحه، رنگ پس‌زمینه را تغییر دهید.

4. افزودن استیکر و ایموجی به استوری

اینستاگرام برای زیبا و جذاب‌تر کردن استوری‌ها، به کاربران این امکان را می‌دهد که بعد از تگ کردن پست در استوری اینستاگرام، از ایموجی‌ها و استیکرهای مختلف استفاده نمایند. این استیکرها‌ انواع و موضوعات مختلفی دارند: استیکر منشن، لوکیشن، تایمر معکوس، نظرسنجی، کوییز و …

استیکر منشن:

یکی از پرکاربردترین استیکرهایی که در استوری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، استیکر منشن است. شما با استفاده از این استیکر می‌توانید افراد مختلف را در استوری خود منشن کنید. با این کار یک پیغام برای آن فرد ارسال خواهد شد. کاربران می‌توانند با کلیک روی این استیکر، به پروفایل اکانت منشن‌شده دسترسی پیدا کنند.

استیکر GIF:

اینستاگرام برای جذابیت هرچه بیشتر استوری‌های کاربران، این قابلیت را فراهم کرده است که از تصاویر متحرک در استوری‌های خود استفاده کنند. برای افزودن این تصاویر متحرک، که GIF نامیده می‌شوند، کافی است در بخش استیکرها روی استیکر GIF کلیک کنید و در کادر مربوطه گیف خود را جست و جو نمایید. لازم به ذکر است استفاده از این قابلیت در اغلب اوقات به فعال بودن ابزار تغییر IP نیاز دارد.

پرطرفدارترین استیکرهای استوری اینستاگرام

استفاده از استیکرهای اینستاگرام یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های برا افزایش جذابیت استوری‌ها به شمار می‌رود. اگر بتوانید بطور مناسب از این استیکرها بهره ببرید، شاهد افزایش بازدید استوری‌های خود خواهید بود. ما در مقاله‌ی پرطرفدارترین استیکرهای استوری اینستاگرام، استیکرهای کاربردی اینستاگرام را معرفی کرده و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را آموزش داده‌ایم. برای افزایش جذابیت استوری‌های خود این فرصت را از دست ندهید!

5. دانلود استوری

این امکان برای شما فراهم است که قبل از استوری کردن پست، بتوانید آن را در حافظه‌ی دستگاه خود ذخیره کنید. برای این کار کافی است روی آیکون ⬇ کلیک نمایید. با این کار، استوری شما در قالب یک عکس به گالری دستگاه اضافه خواهد شد.

اگر می‌خواهید استوری‌های دیگران را هم به راحتی دانلود کنید، مقاله‌ی نحوه ذخیره استوری را مطالعه فرمایید.

چگونه نگذاریم دیگران پست‌های ما را استوری کنند؟

تا اینجا با نحوه‌ی استوری کردن پست های خود آشنا شدید. همچنین استوري كردن پست ديگران در اینستاگرام را نیز یاد گرفتید. هم اکنون می‌خواهیم نحوه‌ی جلوگیری از استوری کردن پست‌ها توسط دیگران را به شما آموزش دهیم. افرادی که تمایل ندارند پست‌های پیج آن‌ها توسط دیگران در استوری به اشتراک گذاشته شوند، می‌توانند از این کار جلوگیری نمایند. برای جلوگیری از تگ كردن پست در استوری اينستاگرام توسط دیگران دو روش وجود دارد:

 • پرایوت کردن پیج
 • غیرفعال کردن قابلیت استوری کردن پست

پرایوت کردن پیج

اگر نمی‌خواهید پست‌های شما توسط کاربران دیگر به اشتراک گذاشته شود، یکی از راه‌های جلوگیری از آن، پرایوت کردن پیج می‌باشد. برای خصوصی کردن پیج، می‌توانید از دستور العمل‌های مقاله‌ی پرایوت کردن پیج اینستاگرام استفاده نمایید.

غیرفعال کردن قابلیت تگ كردن پست در استوری اينستاگرام

اگر پیج شما Public است و تمایلی برای Private کردن آن هم ندارید، راه حل پیشنهادی برای شما غیرفعال کردن قابلیت استوری کردن پست ‌ها می‌باشد. مراحل غیرفعال کردن قابلیت تگ كردن پست در استوری اينستاگرام، به شرح زیر هستند:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با لمس آیکون پروفایل در نوار پایین صفحه، به صفحه‌ی پروفایل خود بروید.
 3. روی آیکون 3 خط در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
 4. از نیم‌پنجره‌ی بازشده روی گزینه‌ی Settings لمس نمایید.
 5. وارد بخش Privacy شوید.
غیر فعال شدن قابلیت تگ كردن پست در استوری
 1. گزینه‌ی Story را انتخاب کنید.
 2. برای غیرفعال کردن قابلیت تگ كردن پست در استوری اينستاگرام، در داخل بخش Story تیک گزینه‌ی Allow Resharing to Stories را غیرفعال نمایید.
غیر فعال شدن قابلیت تگ كردن پست در استوری

با اتمام این مراحل، کاربران اینستاگرام قادر به اشتراک‌گذاری پست‌ها و ویدیوهای IGTV شما نخواهند بود.

چه پست‌هایی برای استوری کردن مناسبند؟

اکنون که با نحوه‌ی استوری کردن پست آشنا هستید، می‌توانید هر پستی را که بخواهید، در استوری خود قرار دهید. (به شرطی که ادمین پیج، اجازه‌ی آن را داده باشد.) اما سوالی که پیش می‌آید این است: چه پست‌هایی را باید استوری کنیم؟

پست‌هایی برای اشتراک‌گذاری در استوری مناسب هستند که باعث پیشرفت پیج شما شوند. در ادامه، این موضوع بیشتر توضیح داده خواهد شد.

استوری کردن پست های پیج خود

همانطور که اشاره شد، از مزایای تگ كردن پست خود در استوری اينستاگرام، افزایش بازدید پست‌ها و تعامل بیشتر بین شما و فالوورهای پیج شما می‌باشد. شما می‌توانید طبق آموزش ارائه‌شده در این مقاله، پست‌های خود را در استوری هم منتشر کنید تا بازدید بیشتری از آن به عمل آید.

تگ كردن پست های جالب در استوری اينستاگرام

پیج شما هر موضوعی که داشته باشد، می‌توانید هر از چندگاهی با استوری کردن پست های جالب و فان مخاطبان بیشتری را برای خود جذب کنید. توجه کنید که تعداد این استوری‌ها نباید به اندازه‌ای باشد که از موضوع اصلی فعالیت پیج غافل شوید.

انتشار استوری رویدادهای مرتبط با زمینه‌ی فعالیت پیج

از رویدادهایی که در حوزه‌ی فعالیت پیج شما برگزار می‌شود، استوری‌هایی را منتشر کنید. استوری کردن این پست ها، علاوه بر تأثیر بر میزان تعامل شما و فالوورها، باعث می‌شود پیج شما اعتبار خاصی را برای خود کسب کند. برای مثال اگر در حوزه‌ی کتاب و کتابخوانی فعالیت دارید و اداره‌ی پیجی با این موضوع را عهده‌دار هستید، می‌توانید درباره‌ی زمان، مکان و چگونگی برگزاری نمایشگاه‌های محلی، ملی و بین المللی کتاب پست‌هایی را انتشار دهید.

اهمیت استوری کردن پست در اینستاگرام

استوری کردن پست در اینستاگرام می‌تواند بر افزایش بازدید پست‌ها موثر باشد. همان گونه که اشاره شد، استفاده از استوری اینستاگرام روز به روز در حال افزایش است و محبوبیت خاصی در بین کاربران اینستاگرام پیدا کرده است. در حال حاضر، فعالیت اکثر کاربران اینستاگرام، بیشتر روی انتشار محتوا به صورت استوری تمرکز دارد. با ارائه‌ی قابلیت استوری از سوی اینستاگرام، فعالیت کاربران این شبکه‌ی مجازی در انتشار پست، با کاهش چشمگیری مواجه شده است. بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند که به جای پست، از استوری استفاده نمایند؛ اما بعضی از پیج‌هایی که انتشار پست برای آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، هنوز هم تولید محتوای خود را به صورت پست ادامه می‌دهند. این گونه پیج‌ها می‌توانند از قابلیت استوری اینستاگرام، برای افزایش بازدید و کارایی محتوای خود بهره‌مند شوند. شاید با خود بپرسید: چگونه این کار ممکن است؟ پاسخ شما قابلیت تگ كردن پست در استوری اينستاگرام است.

در پیج‌های اینستاگرامی، به ویژه پیج‌های بیزینسی و فروشگاهی، ادمین‌ها می‌توانند پس از پست کردن محتوای مورد نظر، آن را در استوری نیز به اشتراک بگذارند تا بازدید بیشتری از آن به عمل آید. برای مثال فرض کنید صاحب یک پیج فروشگاهی هستید و در اینستاگرام خود، محصولات مختلفی را تبلیغ کرده و به فروش می‌رسانید. بعد از پست کردن مشخصات یک محصول، ممکن است آنگونه که انتظار دارید، استقبال و بازدید مناسبی از محصول ارائه‌شده صورت نپذیرد. برای بالا بردن بازدید پست، راه‌های مختلفی از جمله تبلیغ توسط اینفلوئنسرها، Promote کردن پست و … وجود دارد؛ اما بهترین راه برای افزایش بازدید از پست‌های پیج، استوری کردن پست می‌باشد. رایگان بودن این کار و بازدید پست توسط مخاطبان هدفمند از مزیت‌های این روش محسوب می‌شود.

چگونه پست را استوری کنیم؟

✅ شما می‌توانید پست‌های خود و دیگران را در استوری منشتر نمایید. برای آشنایی با روش استوری کردن پست در اینستاگرام پیشنهاد می‌شود مطلب فوق را مطالعه فرمایید.

استوری کردن پست‌ها در اینستاگرام چه کاربردهایی دارد؟

✅ انتشار پست در استوری اینستاگرام بنا به زمینه فعالیت پیج می‌تواند کاربردهای متفاوتی داشته باشد. برای آشنایی با کاربردهای استوری کردن پست‌ها در اینستاگرام به متن مقاله مراجعه نمایید.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد درباره‌ی استوری کردن پست در اینستاگرام بطور کامل بحث شود. مطالبی نظیر نحوه‌ی استوری کردن پست ها، اهمیت این کار و روش جلوگیری از تگ كردن پست در استوری اينستاگرام توسط دیگران مورد بررسی قرار گرفتند. همچنین استوري كردن پست ديگران در اینستاگرام نیز آموزش داده شد. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما همراهان همیشگی اینبو مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال درباره‌ی تگ كردن پست در استوری اينستاگرام و یا هر گونه انتقاد و پیشنهاد لطفاً در بخش نظرات ما را از حضور خود بهره‌مند سازید.

از حسن توجه شما نهایت تشکر را داریم!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
25 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments