الگوی موثر بر ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام

الگوی موثر مدیریت ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام

فاطمه بخشی
2019-07-14

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

آیا ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام از الگوی خاصی پیروی می‌کند؟
ترتیب ویو استوری اینستاگرام بر چه اساسی است؟ چرا بعضی از افراد همیشه در بالاترین قسمت لیست بازدیدکنندگان استوری قرار دارند؟

حتما برای شما هم جای سوال است که چرا بعضی از افراد در لیست ویو استوری اینستاگرام در بالاترین بخش قرار دارند؟ یا ممکن است بخواهید یک یا چند اکانت را به بالاترین قسمت لیست بازدیدکنندگان استوری خود اضافه کنید.

در این مقاله می‌خواهیم به سوالات بالا پاسخ دهیم و همچنین قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه افرادی را که می‌خواهید، به بالای لیست ویو های استوری خود بیاورید. به عبارتی می‌توان گفت که با مطالعه‌ی این مقاله می‌توانید به مدیریت ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام خود بپردازید.

الگوریتم اینستاگرام و ارتباط آن با ترتیب بازدیدکنندگان استوری

بطور کلی اینستاگرام برای تمام بخش های اپلیکیشن خود الگوریتم های خاصی را تعیین و تنظیم کرده است. بخش استوری اینستاگرام نیز از این بخش مستثنا نمی‌باشد. الگوریتم استوری شامل چند نکته ی مهم است که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

  • استوری‌هایی که معمولا در ابتدای صفحه برای شما نمایش داده می‌شوند، مربوط به حساب هایی است که شما بیشترین تعامل را با آنها دارید.
  • استوری شما نیز برای کسانی که با آنها تعامل زیادی داشته‌اید، در ابتدای صف استوری ها نشان داده می‌شود.
  • اگر لیست سین کنندگان استوری شما زیر 50 نفر باشد، ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام شما بصورت تقویمی خواهد بود.
  • اگر لیست سین کنندگان استوری شما بالای 50 نفر باشد، ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام شما بر اساس سیستم رنکینگ خواهد بود.

نکته: منظور از سیستم رنکینگ، این است که ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام شما با میزان گفتگوی دایرکت، لایک و کامنتی که بین شما و مخاطبین اینستاگرامتان وجود دارد، ارتباط مستقیم دارد.

آیا ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام الگوی خاصی دارد؟

الگویی که لیست سین کنندگان استوری شما بر اساس آن نمایش داده می‌شود، همان الگوریتمی است که اینستاگرام برای بخش استوری اینستاگرام تعیین نموده است.

شما می‌توانید با پیروی کردن از الگوی موجود، لیست بازدیدکنندگان استوری های خود را مدیریت کنید. در واقع این الگوریتم با تعاملات اینستاگرامی شما همسو است. اگر به لیست ویو های استوری خود در اینستا مراجعه کنید، می‌بینید کسانی که در بالای لیست قرار دارند، دوستان و آشنایان نزدیک شما هستند.


استوری شما برای دوستان نزدیکتان و بطور کلی افرادی که شما با آنها تعامل دارید، در ابتدای صف استوری ها نمایش داده می‌شود و بالعکس.

حتی اگر شما در طول روز استوری های متعدد در اینستاگرام آپلود کنید و مخاطبان نزدیکتان آنها را سین کنند، در صورت گذاشتن استوری جدید، آن استوری جلوتر از باقی استوری ها به آنها نمایش داده می‌شوند. زیرا هوش مصنوعی اینستاگرام این نکته را فهمیده است که کسانی که تعامل زیادی با شما دارند، بیشتر از هر کاربر دیگری راغب به دیدن استوری های شما هستند.

چند نکته در مورد بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام!

کاربران اینستاگرامی سوالات متعددی در خصوص لیست سین کنندگان استوری اینستاگرام از ما می‌پرسند. ما قصد داریم در این بخش مقاله به نکات و سوالات پردازیم. شاید این نکات برای شما نیز جالب و جای سوال بوده باشد.

1. از کجا بفهمیم استوری چند بار دیده شده است؟

از کجا بفهمیم استوری چند بار دیده شده

این سوال بسیاری از کاربران است که چطور می‌شود فهمید یک فرد چند بار استوری ما را سین کرده است! در اصل اینستاگرام هیچ روش مستقیمی برای فهمیدن این نکته برای کاربرانش ایجاد نکرده است.

شما می‌توانید هر چند بار که خواستید استوری یک شخص را سین کنید. در نهایت آی‌دی شما یک بار در لیست بازدیدکنندگان آن شخص نمایش داده می‌شود. اما برخی نیز می‌گویند در صورتی که چندین بار از استوری یک شخص بازدید کنید، نام کاربری شما به بالای لیست خواهد آمد. البته در مورد صحیح بودن این ایده هیچ قطعیتی وجود ندارد.

2. علت مات شدن بازدیدکنندگان استوری چیست؟

علت مات شدن بازدیدکنندگان استوری

احتمالا دیده‌اید که برخی مواقع افرادی در لیست بازدیدکنندگان استوری شما قرار دارند که نام آنها کمرنگ یا مات دیده می‌شود. خیلی از یوزر های اینستاگرام این سوال را می‌پرسند که علت مات شدن بازدیدکنندگان استوری چیست؟
وقتی فردی استوری شما را سین می‌کند و سپس، شما استوری خود را برای او هاید می‌کنید، نام کاربری آن شخص که در لیست وجود دارد، کمی مات دیده می‌شود.

چگونه ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام را مدیریت کنیم؟

برای اینکه بخواهید ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام را مدیریت کنید، لازم است تا از الگوریتم استوری اینستاگرام پیروی کنید.

الگوی مدیریت ترتیب سین کنندگان استوری اینستا دارای چند فاکتور مهم است که باید آنها را در نظر داشته باشید. این عامل های تاثیر گذار در واقع رفتار کلی شما را نسبت به مخاطبان اینستاگرامیتان نشان می‌دهد. ما در ادامه ی مطلب به شما در مورد این عوامل مهم و تاثیر گذار توضیحات لازم را خواهیم داد.

مشاهده ی صفحه پروفایل

مشاهده صفحه پروفایل، موثر در ترتیب بازدیدکنندگان استوری

مراجعه به صفحه ی پروفایل یک شخص در تعداد دفعات زیاد، این سیگنال را به اینستاگرام می‌دهد که آن پیج برای شما مهم است. یا شما آن فرد را دنبال می‌کنید و پیگیر فعالیت های او در اینستاگرام هستید.

مشاهده ی استوری

سین زدن استوری تاثیرگذاری در ترتیب بازدیدکنندگان استوری

سین کردن استوری اشخاصی که می‌خواهید آنها در ابتدای لیست بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام شما باشند، می‌تواند تاثیر گذار باشد. افراد معمولا استوری دوستان نزدیک و افراد خانواده‌ی خود را سریع تر از باقی افراد مشاهده می‌کنند. این امر باعث می‌شود آشنایان شما معمولا در بالاترین قسمت لیست سین استوری شما قرار گیرند. پس اگر می‌خواهید شخص دیگری را به بالای لیست بیاورید حتما استوری های او را مشاهده کنید.

گفتگو در دایرکت

گفتگو در دایرکت

چت کردن در دایرکت یکی دیگر از عواملی می‌باشد که این علامت را به اینستاگرام می‎‌دهد که یک پیج یا شخص برای شما اهمیت دارد. زمانی که شما در دایرکت اینستاگرام خود با افرادی تعامل مداوم دارید، احتمال بالا آمدن این افراد، در لیست بازدیدکنندگان استوری شما بیشتر می‌شود.

لایک کردن و کامنت گذاشتن

لایک کردن و کامنت گذاشتن

لایک و کامنت یکی از آسان ترین و ابتدایی ترین روش های ایجاد و برقراری تعامل در اینستاگرام می‌باشد. اگر می‌خواهید با یک روش ساده ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام خود را کنترل و مدیریت کنید، لایک کردن و کامنت گذاشتن را فراموش نکنید.

⚠ چگونه ممکن است کسی بدون اینکه در لیست بازدیدکنندگان استوری باشد، به آن ریپلای بزند؟

شاید برای شما هم پیش آمده که بعضی از فالوورهایتان بدون آنکه نام کاربریشان در لیست بازدیدکنندگان ثبت شود، استوری شما را ریپلای بزنند. اما این کار چگونه ممکن است؟ برخی روش‌ها وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بدون اینکه اسمتان در لیست ویوورهای استوری ثبت شود، استوری پیج‌های مختلف را مشاهده کنید.

دیدن مخفیانه استوری اینستاگرام بدون سین خوردن

اینجا یاد میگیرین چطوری استوری‌های بقیه رو به صورت مخفیانه ببینین!

سوالات متداول

الگوریتم استوری اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام برای هر بخش از اپلیکیشن خود الگوریتم خاصی دارد. قسمت استوری نیز از این قاعده مستثنا نیست. در این مقاله می‌توانید مطالب لازم را در مورد الگوریتم استوری اینستا مطالعه کنید.

از کجا بفهمیم استوری چند بار دیده شده است؟

این سوال بسیاری از کاربران اینستاگرامی است. به همین جهت ما در این مقاله بطور کامل به این موضوع پرداخته ایم.

علت مات شدن بازدیدکنندگان استوری چیست؟

نام برخی از فالوور های ما در لیست بازدیدکنندگان استوری بصورت کمرنگ مشاهده می‌شود. این موضع برای بسیاری از افراد ناخوشایند می‌باشد. به همین دلیل ما علت این موضوع را به همراه راه حل آن در همین مقاله قرار داده ایم.

چگونه بعضی افراد بدون اینکه اسمشان در لیست بازدیدکنندگان بیفتد، استوری را می‌بینند؟

برای این کار روش‌ها و ابزارهای خاصی وجود دارد که در متن مقاله منبع آموزشی این روش‌ها را معرفی کرده‌ایم.

جمع بندی

برای بسیاری از ما مهم است که بدانیم ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام بر چه اساسی است. در این صورت می‎‌توانیم نحوه ی ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام را مدیریت کنیم.

در این مقاله ما در مورد الگوریتم استوری اینستاگرام و همچنین فاکتورهای تاثیرگذار در این الگوریتم صحبت کردیم. شما با در نظر داشتن این عوامل در تعاملات اینستاگرامی خود، می‌توانید ترتیب بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام را مدیریت کنید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بوده‌اید سپاسگزاریم!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
146 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments