بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام+ترفند شگفت‌انگیز!

فاطمه بخشی
نویسنده : فاطمه بخشی
تاریخ انتشار : 2021-07-27

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است؟ چگونه بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام در ایران را پیدا کنیم؟ ابزاری برای یافتن بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام وجود دارد؟

آپلود پست در بهترین ساعات پست گذاشتن موجب افزایش نرخ تعامل می‌شود. چرا که با گذاشتن پست در زمان آنلاین بودن مخاطبانتان، لایک، کامنت، Save و Share بیشتری دریافت می‌کنید. از آنجایی که این فاکتور ها جزو معیارهای سنجش نرخ تعامل هستند، افزایش آنها برابر است با افزایش نرخ تعامل!

اهمیت گذاشتن پست در بهترین زمان ممکن باعث شده است تا ما در این مقاله در خصوص این موضوع صحبت کنیم. اگر دوست دارید در مورد بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام (در ایران) بدانید، مطالعه‌ی این مقاله را از دست ندهید.

چگونه بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را پیدا کنیم؟

شما می‌توانید دقیق‌ ترین ساعات پست گذاشتن در اینستاگرام را پیدا کنید. حتی دقیق تر از آنچه ما در این مقاله نوشته‌ایم. فقط کافیست بدانید فالوورهایتان در چه ساعاتی بیشتر آنلاین هستند.

اما چگونه می‌توانیم بفهمیم چه زمانی بیشتر فالوورهای ما آنلاین هستند؟
چندین ابزار برای فهمیدن این موضوع وجود دارد. ما قصد داریم از میان آنها قابل دسترس ترین و سریع ترین ابزار را به شما معرفی کنیم.
Instagram Insights ابزاری است که بلافاصله فعالیت فالوورهای شما را آنالیز و اطلاعات مورد نیازتان را ارائه می‌دهد. شما از طریق این ابزار می‌توانید به اطلاعات بسیاری از جمله زمانهایی که اکثر فالوورهایتان در آن آنلاین بوده‌اند دست یابید. این ابزار دقیق ترین ابزار آنالیز اینستاگرام است که متعلق به خود اینستاگرام می‌باشد و برای دسترسی به آن نیازی به دانلود برنامه‌ی اضافی ندارید.

برای اینکه با این ابزار اینستاگرام بیشتر آشنا شوید می‌توانید به مقاله Instagram Insight مراجعه کنید.

ترفند شخصی‌سازی کردن زمان پست گذاشتن!

سوالی که بیشتر کاربران فعال اینستاگرامی می‌پرسند این است که بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه موقعی است؟

پاسخی که به این سوال می‌توان داد این است که این موضوع کاملا به فالوور های شما بستگی دارد. بنابراین باید ابتدا سوالات زیر را از خود بپرسیم!

  • فالوورهای ما چه کسانی هستند؟
  • آیا عمده ی مخاطبان ما آقایان هستند یا خانم ها؟
  • آیا فالوورهای ما در بین افراد شاغل دسته بندی می‌شوند یا زنان خانه دار طرفدار پست های ما هستند؟
  • دنبال کنندگان ما در چه موقعیت جغرافیایی ساکن هستند؟

همه‌ی این موارد در زمان پست گذاشتن شما دخیل هستند. پس ابتدا فالوورهایتان را بشناسید و زمان پست گذاشتن خود را از این طریق شخصی سازی کنید.

همانطور که گفتیم برای یافتن بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام باید مخاطبین خود را بشناسیم. هر اکانت اینستاگرام دارای مخاطبین منحصر به فرد خود است. بعنوان مثال، تفاوت ها در موقعیت جغرافیایی، محدوده ی زمانی خاصی را برای فعالیت کاربران در اینستاگرام ایجاد می‌کند. یعنی ممکن است محدوده‌ی زمانی که افراد ساکن در کانادا به فعالیت در اینستاگرام می‌پردازند، متفاوت از آن چیزی باشد که در ایران اتفاق می‌افتد. بنابراین مهم است که شما زمان شخصی سازی شده‌ی خودتان را برای پست گذاشتن در اینستاگرام پیدا کنید.

آماری که سایت later در یکی از مقالات خود در خصوص بهترین زمان پست گذاشتن ارائه نموده، اینطور نشان می‌دهد که بر اساس تحقیقی که روی 12 میلیون پست اینستاگرامی صورت گرفته ، مشخص شده است که بهترین ساعات پست گذاشتن در اینستاگرام بین 9 تا 11 صبح می‌باشد.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

شاید با دیدن تیتر بالا، این سوال به ذهنتان برسد که اگر برای بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام الگوریتم خاصی وجود دارد، پس چرا ما این همه مطلب در مورد شخصی سازی کردن تایم پست گذاری در اینستاگرام صحبت کرده‌ایم؟

پاسخ واضح است! شخصی سازی کردن تایم پست گذاشتن، در مواقعی مفید واقع می‌شود که شما بخواهید تایم پست گذاری خود را با تایم آنلاین بودن مخاطبین خودتان هماهنگ کنید. اما بهترین زمان های پست گذاشتن که اکنون قصد معرفی آنها را داریم، یک اطلاعات کلی است که شامل همه ی کاربران اینستاگرامی ساکن در منطقه‌ی جغرافیایی ما می‌شود.

7-9 صبح

همه ی ما معمولا بعد از بیدار شدن از خواب اولین کاری که می‌کنیم، چک کردن گوشی و اینستاگرام می‌باشد. پس بازه ی زمانی 7 تا 9 صبح می‌تواند زمان خوبی برای پست گذاشتن در اینستاگرام ‌باشد.

11-14 ظهر

بازه ی زمانی 11 تا 14 ظهر به این جهت مورد توجه است که معمولا افراد این زمان را به استراحت و یا تایم ناهار اختصاص می‌دهند. در این بازه ی زمانی هم افراد خانه دار و هم افراد شاغل تایمی را برای چک کردن اینستاگرام اختصاص می‌دهند. بنابراین، بازه ی فوق زمان خوبی برای پست گذاشتن در اینستاگرام است.

5-7 عصر

در این بخش از روز معمولا افراد شاغل از سر کار برمی‌گردند و احتمال اینکه در اتوبوس و مترو و بطور کلی در راه برگشت به خانه اینستاگرام خود را چک کنند زیاد است.

9-1 شب

بنظر می‌رسد این بخش از روز اختصاص به قشر خاصی از جامعه ندارد. بطور کلی افراد چه زن باشند و چه مرد، شاغل باشند یا خانه دار، چه دانش آموز و چه دانشجو، اکثرا همه در این زمان از شبانه روز کارها را به اتمام رسانده و مشغول استراحت هستند. این بازه ی زمانی تایم مناسبی برای گذراندن وقت در فضای مجازی و بالتبع بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام است.

یک نکته‌ مهم در خصوص هماهنگی بین محتوا و زمان!

محتوا باید با زمان گذاشتن پست هماهنگ باشد! شما نمی‌توانید ساعت 7 صبح ویدئوی آموزشی آپلود کنید و انتظار داشته باشید فالوورهایتان قبل از خوردن صبحانه، راغب به دیدن ویدئوی آموزشی شما باشند. بعنوان مثال بازه‌ی زمانی 11 تا 14 ظهر زمان مناسبی برای گذاشتن چنین محتوایی در پیج است!

گذاشتن پست در بهترین زمان بصورت زمان‌بندی شده!

اکنون که می‌دانید کاربران اینستاگرام بیشتر در چه ساعاتی فعال هستند، آخرین مرحله این است که برنامه ریزی کنید تا پست های شما در بهترین زمان ممکن برای کاربران شما آپلود شود.

دلایل زیادی وجود دارد که شما باید در سال 2021 پست های خود را به شکل زمانبندی شده و طبق الگوریتم اینستاگرام آپلود کنید، اما یکی از مهم ترین دلایل این است که شما با این کار می‌توانید بطور مداوم در بهترین ساعات پست گذاشتن در اینستاگرام، محتوای آماده در دست خود داشته باشید.

یک روش عالی برای فعالیت مداوم و برنامه ریزی شده در اینستاگرام استفاده از Instagram Bot می‌باشد. با ربات اینستاگرام می‌توانید صف پست های خود را بر اساس بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام ایجاد و تنظیم کنید. فقط کافیست یک بار زمان آپلود کردن پست های خود را تنظیم کنید، از آن پس پست های شما در بهترین زمان تعیین شده توسط شما در پیجتان توسط Instagram Bot آپلود خواهند شد. با این کار شما با یک تیر دو نشان خواهید زد، هم طبق الگوریتم اینستاگرام پیش خواهید رفت و هم در زمان صرفه جویی خواهید کرد.

نکته: اگر می‌خواهید با ابزار تنظیم پست زمان‌بندی شده برای اینستاگرام آشنا شوید، توصیه می‌کنیم حتما به مقاله‌ی ارسال پست زمان‌بندی شده در اینستاگرام سر بزنید.

سخن پایانی

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام در چه ساعاتی است؟
ما سعی کردیم در این مقاله به این سوال مهم پاسخ دهیم. شاید بسیاری از کاربران فعال اینستاگرامی از الگوریتم اینستاگرام آگاهی ندارند. این عدم آگاهی از نحوه کار کردن این شبکه اجتماعی به ضرر آنها تمام می‌شود.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را بصورت یک الگوی کلی می‌توانید در این مقاله پیدا کنید. علاوه بر این با ترفند شخصی سازی کردن تایم پست گذاری، زمان مناسب خودتان را می‌توانید بیابید.

برای شخصی سازی کردن زمان پست گذاری می‌توانید از ابزار Insights استفاده نمایید. امیدواریم مطالب این مقاله مورد توجه و پسند شما واقع شود. نظرات و پیشنهادات خود را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب