ساخت ایمیل برای اینستاگرام

ساخت ایمیل برای اینستاگرام

برای اینکه در اینستاگرام حساب کاربری ایجاد کرده باشیم باید از سه روش موجود، یکی را انتخاب کنیم. که مهم ترین آن ثبت نام در اینستاگرام از طریق ایمیل میباشد. البته شایع ترین راه ثبت نام از طریق شماره موبایل بوده و همچنین میتوان از طریق اکانت فیسبوک خود نیز در اینستاگرام حساب باز کرد.

ساخت ایمیل برای اینستاگرام میتواند بهترین گزینه ثبت نام باشد. برای این دلیل که اگر در مقاله های قبلی ما در مورد بالا بردن امنیت اینستاگرام مطالعه کرده باشید. گفته ایم که بهترین کار برای بالا بردن امنیت پیج، ثبت یک رمز قوی با کارکتر های مختلف و ثبت کردن و سپس کانفریم کردن ایمیل در اینستاگرام میباشد.

با ساخت ایمیل برای اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگری میتوانیم امنیت آن ها را بالا برده و با خیال راحت به فعالیت های خود در این شبکه های اجتماعی بپردازیم. پس با این اوصاف چرا برای ساخت ایمیل حال تفاوتی آنچنانی هم ندارد از کدام خدمات دهنده باشد که ما جیمیل و یا یاهو را توصیه میکنیم اقدام نمیکنیم؟

به صراحت میگوییم که حداقل 30 درصد پیج های ایرانی موجود در اینستاگرام ایمیل ندارند. در واقع ایمیل در اینستاگرام خودشان ثبت نکرده اند و آنهایی هم که داخل پیج خودشان ایمیل ثبت کرده باشند، آن را تایید یا همان کانفریم نکرده اند. یا در خوشبینانه ترین حالت، اگر در گذشته اقدام به تایید ایمیل خود در اینستاگرام هم کرده باشند حال به رایانامه خود دسترسی ندارند.

با این نتیجه گیری میتوان به عمق فاجعه پی برد که اگر ادمین پیج هایی که به هر دلیلی دسترسی به اکانت خودشان قطع شود به احتمال بالا دیگر نمیتوانند وارد اکانت خود در اینستاگرام شوند. که با وقت گذاشتن تنها 10 الی 15 دقیقه میتوانستند یک ایمیل معتبر داخل اینستاگرام خودشان ثبت کرده تا در بروز مشکلات مشابه به راحتی بتوانند از این طریق اقدام به بازگردانی پیج خود کرده باشند. امروز میخواهیم در مورد نحوه ساخت ایمیل اینستاگرام و کانفریم کردن آن صحبت کنیم.

نحوه ساخت ایمیل برای اینستاگرام

ما در مقاله های قبلی به حد کافی در مورد راه کار های امنیتی پیج ها گفته ایم که ساخت و ثبت ایمیل اینستاگرام یکی از آنها بود و در این مقاله میخواهیم به این موضوع بیشتر توجه کرده و از بررسی راه کار های دیگر همچون ثبت شمار موبایل  و یا اکانت فیسبوک و… خودداری میکنیم.

ساخت جیمیل برای اینستاگرام

یکی از شایع ترین راه های ساخت رایانامه، استفاده از سایت جیمیل بوده که از زیر مجموعه های گوگل میباشد. از لحاظ گرافیکی و رابط کاربری جیمیل از بهترین هاست و از همه خدمات دهنده های رایانامه دیگر هم پرطرفدار بوده و هم اینکه از لحاظ امنیتی بسیار سطح بالا میباشد. اما برای ساخت یک جیمیل بعد از اینکه وارد سایت آن شدید به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

1_ بعد از ورود به سایت جیمیل در صفحه باز شده که قسمت ورود به رایانامه های شخصی میباشد. برای ساخت جیمیل در همین صفحه نوشته آبی رنگ ایجاد حساب را کلیک کنید.

ساخت ایمیل اینستاگرام

2_ با کلیک این گزینه گوگل از شما میپرسد که این حساب را برای خودتان میسازید یا برای شرکت که تفاوت زیادی با هم ندارند اما چون هدف ما از ایجاد جیمیل برای اینستاگرام میباشد ما گزینه “برای خودم” را انتخاب میکنیم.

ایجاد ایمیل برای اینستاگرام

3_ در صفحه باز شده شما باید حساب گوگل خودتان را ایجاد کنید. به همین منظور باید در کادر های تعبیه شده در همین صفحه را کامل پر کرده که به همین منظور در دو کادر اول، که مربوط به نام و نام خوانوادگی شما میباشد و کادر بعدی، شما نام کاربری اکانت جیمیل خودتان را انتخاب میکنید یا به وقلی آدرس جیمیل خود را انتخاب خواهید کرد و در دو کادر پایانی نیز باید پسورد برای حساب جیمیل خود انتخاب کنید.

4_ بعد از طی این مراحل در صفحه بعدی، گوگل از شما یک شماره موبایل و یک ایمیل، که در صورت داشتن ایمیل از قبل، توصیه میکنیم حتما وارد بکنید تا به عنوان ایمیل بازیابی در آینده به درد تان بخورد مثلا در مواقع اضطراری که به هر دلیلی دسترسی شما به اکانت جیمیل خودتان، قطع شد از طریق آن بتوانید پسورد جیمیل خود را ریکاوری کرده باشید.

در پایان باید تاریخ تولد خودتان را به میلادی در کادر های مربوطه تعیین کرده و همچنین جنسیت خودتان را اعلام کنید و سپس کادر آبی رنگ “بعدی” را به مانند تصویر زیر انتخاب کنید. حال شما توانستید برای خودتان یک حساب در گوگل باز کنید که بعد از طی مراحل گفته شده به صورت مستقیم وارد جیمیل خود خواهید شد و یا اگر به صورت مستقیم وارد اکانت خود در گوگل نشدید. میتوانید با مراجعه دوباره به سایت جیمیل از قسمت ورود، داخل اکانت خود شوید.

روش ساخت ایمیل در گوشی

برای ساخت جیمیل در گوشی نیز میتوانید از دو طریق اقدام کنید. اولین راه اقدام از طریق مرورگر گوشی با وارد شدن به آدرس سایت جیمیل میباشد که مراحل آن را در مطالب بالا گفتیم. دومین روش استفاده از برنامه جیمیل در سیستم موبایل شما میباشد که به همین منظور وارد برنامه جیمیل خود در موبایل خودتان شده و به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

1_ بعد از باز کردن برنامه جیمیل، اضافه کردن حساب را انتخاب کنید. در این مورد چون ما از قبل در برنامه جیمیل، رایانامه داشتیم در صفحه باز شده آیکون سه خط مانند در بالا گوشه صفحه را لمس و سپس بر روی اسم جیمیل فعلی را لمس کرده و از قسمت پایین افزودن حساب را انتخاب میکنیم.

روش ساخت ایمیل در گوشی

2_ در مرحله بعدی حساب خود را، از گوگل انتخاب میکنیم و بعد از رد کردن تاییدیه سیستم، وارد صفحه ورود میشویم که به مانند قبل نوشته آبی رنگ ایجاد حساب را لمس میکنیم.

ساخت ایمیل در گوشی

3_ در این صفحه اسم و اسم بزرگ خود را انتخاب و وارد مرحله بعدی یعنی انتخاب تاریخ تولد و تعیین جنسیت خود میرسیم. در ادامه گوگل برای آدرس جیمیل یا همان اسم رایانامه ما، پیشنهاد هایی را ارائه میدهد که در صورت نادیده گرفتن آن موراد میتوانید به مانند تصویر زیر ” ایجاد نشانی gmail دیگر” را انتخاب کنید و در کادر باز شده آدرس مد نظر خودتان را وارد کرده و سپس به مرحله بعدی بروید.

ساخت جیمیل در گوشی

در مرحله آخر پسورد برای حساب گوگل خودتان انتخاب میکنید که آن را در کادر تعبیه شده وارد و تایید میکنید.

ثبت و کانفریم کردن ایمیل در پیج اینستاگرام

بعد از ساخت ایمیل برای اینستاگرام حال وقت آن رسیده تا ایمیل خودمان را داخل پیج اینستاگرام ثبت و کانفریم کنیم به همین منظور وارد اکانت خود شده و از صفحه هوم به صفحه پروفایل اینستاگرام رجوع میکنیم. بعد با انتخاب آیکون edit profile در این صفحه به قسمت ویرایش نمایه میرسیم.

در قسمت پایین این صفحه در کادر مربوط به ایمیل جیمیل ساخته شده را وارد کرده و سپس آن را تایید میکنیم. در ادامه وارد جیمیل خود شده و با دریافت پیام جدید از اینستاگرام که این پیام حاوی لینک تایید ایمیل میباشد تایید میکنیم.

اما اگر در همان  لحظه اقدام به کانفریم کردن ایمیل نکنید بعد از چند دقیقه یا بعد از چند ساعت دیگر برای شما پیامی مبنی بر اینکه جیمیل جاگذاری شده را باید تایید کنیم دریافت خواهیم کرد. حتی با ورود به قسمت edit profile با کادر زرد رنگ confirm روبرو خواهید شد که در این صورت باید اقدام کنید.

ساخت ایمیل برای اینستاگرام

ساخت اکانت یاهو برای ثبت در اکانت اینستاگرام

یکی دیگر از معروف ترین و قدیمی ترین سایت که خدمات رایانامه شخصی را برای کاربران ارائه میدهد سایت یاهو میباشد. اگر از افرادی هستید که از دیرباز در اینترنت فعالیت داشتید حتما با یاهو مسنجر آشنا بودید که بعد ها بناء به دلایلی یاهو مسنجر توسط مدیران خودش جمع شد. اما باز هم میتوانید برای خود در سایت یاهو، رایانامه ایجاد کنید به همین منظور به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

1_ بعد از اینکه وارد سایت یاهو شدید از قسمت بالا آیکون sign in را انتخاب کرده و سپس در صفحه نمایش داده شده کادر create account را انتخاب کنید. که با انتخاب این کادر در واقع شما درخواست ساخت اکانت یاهو را داده اید.

2_ حال در صفحه باز شده شما میتوانید اطلاعات لازمه برای ساخت اکانت یاهو را وارد کنید. که به مانند آموزش قبل در کادر های اول باید اسم و اسم خانوادگی خود و سپس در کادر بعدی آدرس یاهو خود را انتخاب و در کادر های بعدی شماره موبایل، تاریخ تولد و جنسیت خودتان را تعیین کرده و بعد آیکون continue را انتخاب کنید.

که در آخر از شما با ارسال یک پیام به شماره موبایل تان تاییدیه خواهد خواست بعد از آن به صورت مستقیم وارد رایانامه خود در یاهو خواهید شد.

ویدیو آموزش کامل ساخت ایمیل برای اینستاگرام و کانفریم کردن آن داخل پیج:

جمع بندی

برای این که از حساب اینستاگرام خودتان به صورت همیشه و بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. حتما با ساخت ایمیل برای اینستاگرام خودتان امنیت آن را بالا برده و گزینه مناسبی در شرابط اضطراری همچون هک شدن پیج اینستاگرام یا اگر دسترسی شما از پیج خود قطع شد در دست داشته باشید.

پیش تر یکی از کاربران سایت در این مورد اطلاع رسانی کرده بود که میشود اینستاگرام بدون ایمیل و شماره را بالا آورد. در حال حاضر که دارید این پست را مطالعه میکنید این امکان وجود ندارد اما قبل ها وقتی پیج را با ایمیل میساختیم، بعد ها قادر بودیم که از داخل اینستاگرام خود ایمیل را پاک کرده اما همانگونه که گفتیم در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

, , ,

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از