ساخت ایمیل برای اینستاگرام از صفر تا صد

تاریخ انتشار : 2020-09-01
نویسنده : اکتای پاسبان
ساخت ایمیل برای اینستاگرام

برای اینکه در اینستاگرام حساب کاربری ایجاد کرده باشیم باید از سه روش موجود، یکی را انتخاب کنیم. که مهم ترین آن ثبت نام در اینستاگرام از طریق ایمیل میباشد. ساخت ایمیل برای اینستاگرام میتواند بهترین گزینه ثبت نام باشد. برای این دلیل که اگر در مقاله‌های قبلی ما در مورد بالا بردن امنیت اینستاگرام مطالعه کرده باشید. با ساخت ایمیل برای اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگری میتوانیم امنیت آنها را بالا برده و با خیال راحت به فعالیت‌های خود در این شبکه‌های اجتماعی بپردازیم. پس با این اوصاف چرا برای ساخت ایمیل حال تفاوتی آنچنانی هم ندارد از کدام خدمات دهنده باشد که ما جیمیل و یا یاهو را توصیه میکنیم اقدام نمیکنیم؟

به صراحت میگوییم که حداقل 30 درصد پیج‌های ایرانی موجود در اینستاگرام ایمیل ندارند. در واقع ایمیل در اینستاگرام خودشان ثبت نکرده اند و آنهایی هم که داخل پیج خودشان ایمیل ثبت کرده باشند، آن را تایید یا همان کانفریم نکرده اند. یا در خوشبینانه ترین حالت، اگر در گذشته اقدام به تایید ایمیل خود در اینستاگرام هم کرده باشند حال به رایانامه خود دسترسی ندارند.

با این نتیجه گیری میتوان به عمق فاجعه پی برد که اگر ادمین پیج‌هایی که به هر دلیلی دسترسی به اکانت خودشان قطع شود به احتمال بالا دیگر نمیتوانند وارد اکانت خود در اینستاگرام شوند. که با وقت گذاشتن تنها 10 الی 15 دقیقه میتوانستند یک ایمیل معتبر داخل اینستاگرام خودشان ثبت کرده تا در بروز مشکلات مشابه به راحتی بتوانند از این طریق اقدام به بازگردانی پیج خود کرده باشند. امروز میخواهیم در مورد نحوه ساخت ایمیل اینستاگرام و کانفریم کردن آن صحبت کنیم.

نحوه ساخت ایمیل برای اینستاگرام

ما در مقاله‌های قبلی به حد کافی در مورد راه کارهای امنیتی پیج‌ها گفته ایم که ساخت و ثبت ایمیل اینستاگرام یکی از آنها بود و در این مقاله میخواهیم به این موضوع بیشتر توجه کرده و از بررسی راه کارهای دیگر همچون ثبت شمار موبایل و یا اکانت فیسبوک و… خودداری میکنیم.

ساخت جیمیل برای اینستاگرام

یکی از شایع‌ترین راه‌های ساخت ایمیل، استفاده از سایت جیمیل است. سایت جیمیل زیر مجموعه گوگل می باشد. از لحاظ گرافیکی و رابط کاربری جیمیل از بهترین‌هاست و از همه خدمات دهنده‌های ایمیل دیگر هم پرطرفدار بوده و هم اینکه از لحاظ امنیتی بسیار سطح بالا میباشد. اما چگونه می توان یک جیمیل ساخت؟

  1. ابتدا وارد سایت جیمیل شوید. برای ورود بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک پیش نیاز: سایت جیمیل

2. بعد از ورود به سایت جیمیل در صفحه باز شده که قسمت ورود به رایانامه‌های شخصی میباشد. برای ساخت جیمیل در همین صفحه نوشته آبی رنگ ایجاد حساب را کلیک کنید.

3. با کلیک این گزینه گوگل از شما میپرسد که این حساب را برای خودتان میسازید یا برای شرکت که تفاوت زیادی با هم ندارند اما چون هدف ما از ایجاد جیمیل برای اینستاگرام میباشد ما گزینه “برای خودم” را انتخاب میکنیم. سپس گزینه ی بعدی را بزنید.

ادامه

4. در صفحه باز شده شما باید حساب گوگل خودتان را ایجاد کنید. به همین منظور باید در کادرهای تعبیه شده در همین صفحه را کامل پر کرده که به همین منظور در دو کادر اول، که مربوط به نام و نام خوانوادگی شما میباشد. حتما این قسمت را با حروف لاتین پر کنید. البته با نام و نام خانوادگی فارسی باز هم این امکان وجود دارد اما خب زبان لاتین برای گوگل راحت تر درک می شود. سپس گزینه ی بعدی را بزنید.

5. در این قسمت گوگل از شما می خواهد تا نام جیمیل خود را انتخاب کنید. در ابتدا برای شما دو نمونه از پیشنهادهای خود را ارائه می دهد و شما می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. در صورتی که هیچ کدام از آنها را پسند نکردی می توانید گزینه‌ی آخر را انتخاب کنید در این قسمت صفحه‌ای جدیدی برای شما باز می کند که می توانید نام جیمیل انتخابی خود را وارد کنید. سپس گزینه ی بعدی را بزنید.

6. در این قسمت گوگل از شما یک پسور قوی می خواهد و در صورتیکه پسورد شما قوی نباشد آن را تایید نخواهد کرد. حال شاید بپرسید که پسور قوی چه نوع پسوردی است. در مقاله ی زیری توضیح داد شده است. سپس گزینه ی بعدی را بزنید.

مقاله پیشنهادی: روش های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

7. حال در این قسمت از شما شماره تلفن و ایمیل می خواهد که بتوانید با استفاده از آنها پیج خود را پشتیبانی کنید. شاید بپرسید یعنی چه؟ مثلا ممکن است که شما رمز ورود به جیمیل خود را فراموش کنید در آن زمان می توانید با استفاده از شماره تلفن خود آن را برگردانید. در ضمن هر چه این موارد را با دقت بیشتری پر کنید، امنیت جیمیل شما بیشتر خواهد شد. سپس گزینه ی بعدی را بزنید.

ادامه

8. در این قسمت از شما می خواهد تا تاریخ تولد خودتان را به میلادی در کادرهای مربوطه تعیین کرده بنویسید و همچنین جنسیت خودتان را اعلام کنید و سپس کادر آبی رنگ “بعدی” را به مانند تصویر زیر انتخاب کنید. حتما تاریخ تولد خود را به میلادی درست بنویسید. چرا که زمانی که می خواهید اکانت خود را برگردانید از شما این اطلاعات را می خواهد و آن زمان است که شما به راحتی توانید آن را پیدا کنید. برای پیدا کردن تاریخ دقیق میلادی سن خودتان می توانید از در گوگل کلمه‌ی تبدیل تاریخ شمسی به میلادی را سرچ کنید و عدد دقیق آن را به دست آورید. گزینه ی بعدی را بزنید.

9. شما باید اینک قوانین گوگل را بپذیرید. در صفحه ای که باز می شود تمامی قوانین به زبان فارسی نوشته شده اند که پس از تایید آن حساب شما ساخته می شود.

10. حال شما توانستید برای خودتان یک حساب در گوگل باز کنید که بعد از طی مراحل گفته شده به صورت مستقیم وارد جیمیل خود خواهید شد و یا اگر به صورت مستقیم وارد اکانت خود در گوگل نشدید. میتوانید با مراجعه دوباره به سایت جیمیل از قسمت ورود، داخل اکانت خود شوید.

نکته: برای برخی از کاربران پیش می آید که زکانی که می خواهند یک جیمیل بسازند گاهی ترتیب این مراحل با یکدیگر عوض می شود. در این جور مواقع هیچ مشکلی نیست و شما دوباره تمامی این نکات را رعایت کنید. مثلا در ابتدا از شما می خواهد که نام جیمیل خود را انتخاب کنید و پس از آن از تاریخ تولد شما را می خواهد. باز هم هیچ مشکلی نیست. فقط نکات گفته شده را رعایت کنید.

روش ساخت ایمیل در گوشی

برای ساخت جیمیل در گوشی نیز میتوانید از دو طریق اقدام کنید. اولین راه اقدام از طریق مرورگر گوشی با وارد شدن به آدرس سایت جیمیل میباشد که مراحل آن را در مطالب بالا گفتیم. دومین روش استفاده از برنامه جیمیل در سیستم موبایل شما میباشد که به همین منظور وارد برنامه جیمیل خود در موبایل خودتان شده و به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

1_ بعد از باز کردن برنامه جیمیل، اضافه کردن حساب را انتخاب کنید. در این مورد چون ما از قبل در برنامه جیمیل، رایانامه داشتیم در صفحه باز شده آیکون سه خط مانند در بالا گوشه صفحه را لمس و سپس بر روی اسم جیمیل فعلی را لمس کرده و از قسمت پایین افزودن حساب را انتخاب میکنیم.

روش ساخت ایمیل در گوشی

2_ در مرحله بعدی حساب خود را، از گوگل انتخاب میکنیم و بعد از رد کردن تاییدیه سیستم، وارد صفحه ورود میشویم که به مانند قبل نوشته آبی رنگ ایجاد حساب را لمس میکنیم.

ساخت ایمیل در گوشی

3_ در این صفحه اسم و اسم بزرگ خود را انتخاب و وارد مرحله بعدی یعنی انتخاب تاریخ تولد و تعیین جنسیت خود میرسیم. در ادامه گوگل برای آدرس جیمیل یا همان اسم رایانامه ما، پیشنهاد هایی را ارائه میدهد که در صورت نادیده گرفتن آن موراد میتوانید به مانند تصویر زیر ” ایجاد نشانی gmail دیگر” را انتخاب کنید و در کادر باز شده آدرس مد نظر خودتان را وارد کرده و سپس به مرحله بعدی بروید.

ساخت جیمیل در گوشی

در مرحله آخر پسورد برای حساب گوگل خودتان انتخاب میکنید که آن را در کادر تعبیه شده وارد و تایید میکنید.

ثبت و کانفریم کردن ایمیل در پیج اینستاگرام

بعد از ساخت ایمیل برای اینستاگرام حال وقت آن رسیده تا ایمیل خودمان را داخل پیج اینستاگرام ثبت و کانفریم کنیم به همین منظور وارد اکانت خود شده و از صفحه هوم به صفحه پروفایل اینستاگرام رجوع میکنیم. بعد با انتخاب آیکون edit profile در این صفحه به قسمت ویرایش نمایه میرسیم.

در قسمت پایین این صفحه در کادر مربوط به ایمیل جیمیل ساخته شده را وارد کرده و سپس آن را تایید میکنیم. در ادامه وارد جیمیل خود شده و با دریافت پیام جدید از اینستاگرام که این پیام حاوی لینک تایید ایمیل میباشد تایید میکنیم.

اما اگر در همان  لحظه اقدام به کانفریم کردن ایمیل نکنید بعد از چند دقیقه یا بعد از چند ساعت دیگر برای شما پیامی مبنی بر اینکه جیمیل جاگذاری شده را باید تایید کنیم دریافت خواهیم کرد. حتی با ورود به قسمت edit profile با کادر زرد رنگ confirm روبرو خواهید شد که در این صورت باید اقدام کنید.

ساخت ایمیل برای اینستاگرام

ساخت اکانت یاهو برای ثبت در اکانت اینستاگرام

یکی دیگر از معروف ترین و قدیمی ترین سایت که خدمات رایانامه شخصی را برای کاربران ارائه میدهد سایت یاهو میباشد. اگر از افرادی هستید که از دیرباز در اینترنت فعالیت داشتید حتما با یاهو مسنجر آشنا هستید. که بعد ها بناء به دلایلی یاهو مسنجر توسط مدیران خودش جمع شد. اما باز هم میتوانید برای خود در سایت یاهو، رایانامه ایجاد کنید به همین منظور به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

1.در ابتدا وارد سایت زیر شوید.

سایت ایمیل یاهو

2. زمانی که وارد سایت شدید، همانند شکل زیر عمل کنید. بر روی گزینه ی create an account را کلیک کنید.

از قسمت بالا آیکون sign in را انتخاب کرده و سپس در صفحه نمایش داده شده کادر create account را انتخاب کنید. که با انتخاب این کادر در واقع شما درخواست ساخت اکانت یاهو را داده اید.

2_ حال در صفحه باز شده شما میتوانید اطلاعات لازمه برای ساخت اکانت یاهو را وارد کنید. که به مانند آموزش قبل در کادر های اول باید اسم و اسم خانوادگی خود و سپس در کادر بعدی آدرس یاهو خود را انتخاب و در کادر های بعدی شماره موبایل، تاریخ تولد و جنسیت خودتان را تعیین کرده و بعد آیکون continue را انتخاب کنید.

که در آخر از شما با ارسال یک پیام به شماره موبایل تان تاییدیه خواهد خواست بعد از آن به صورت مستقیم وارد رایانامه خود در یاهو خواهید شد.

ویدیو آموزش کامل ساخت ایمیل برای اینستاگرام و کانفریم کردن آن داخل پیج

جمع بندی

برای این که از حساب اینستاگرام خودتان به صورت همیشه و بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. حتما با ساخت ایمیل برای اینستاگرام خودتان امنیت آن را بالا برده و گزینه مناسبی در شرابط اضطراری همچون هک شدن پیج اینستاگرام یا اگر دسترسی شما از پیج خود قطع شد در دست داشته باشید.

پیش تر یکی از کاربران سایت در این مورد اطلاع رسانی کرده بود که میشود اینستاگرام بدون ایمیل و شماره را بالا آورد. در حال حاضر که دارید این پست را مطالعه میکنید این امکان وجود ندارد اما قبل ها وقتی پیج را با ایمیل میساختیم، بعد ها قادر بودیم که از داخل اینستاگرام خود ایمیل را پاک کرده اما همانگونه که گفتیم در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و پاسخ تمام سوالات شما را در این زمینه داده باشد. با این حال اگر سوالی و پرسشی داشتید می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا تیم پشتیبانی اینبو آن را در اسرع وقت به شما پاسخ دهد.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
16 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛  مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، فالوور فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام...

ادامه مطلب