دی اکتیو اینستاگرام ؛ آموزش دی اکتیو موقت اکانت اینستاگرام!

پوریا امیرخزانی
تاریخ انتشار : 2018-02-15

دی اکتیو چیست؟ به طور کلی دی اکتیو اینستاگرام قابلیتی است که شما از طریق آن می‌توانید بدون پاک کردن اکانت، پیج خود را از دسترس خارج کنید. با دی اکتیو موقت اینستاگرام، به جای پاک شدن کلی اکانت، صرفا حساب شما غیرفعال می‌شود. در این مدت، حساب کاربری شما به هیچ کاربری نشان داده نخواهد شد. همچنین، با دی اکتیو اینستا شما قادر خواهید بود در آینده اکانت خود را بازیابی کنید! البته هر زمانی که مایل به فعال کردن حساب خود بودید، حتما نکات پنهان فعال کردن اینستاگرام دی اکتیو شده را مطالعه کنید تا با مشکل حذف پیجتان از سمت اینستاگرام نیز روبرو نشوید!

اما دی اکتیو اینستاگرام چگونه امکان‌پذیر است؟ دی اکتیو کردن اکانت اینستا چگونه انجام می‌شود؟ آیا ما در ادامه به آموزش گام به گام دی اکتیو اکانت اینستاگرام خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید!

آموزش تصویری دی‌اکتیو کردن اینستاگرام

ویدیوی آموزشی دی‌اکتیو کردن اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام

در این ویدیو مشاهده میکنیم:

 • دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام چیست و چه تفاوتی با دیلیت اکانت اینستاگرام دارد؟
 • آموزش دی‌اکتیو کردن پیج اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام
 • چه زمانی میتوانیم پیج را از دی‌اکتیو کردن در بیاریم؟

دی اکتیو موقت اینستاگرام با روش ساده!

قبل از دی اکتیو اینستاگرام، ابتدا اطمینان حاصل کنید که اکانت شما به یک ایمیل و شماره تلفن معتبر متصل است. این موضوع باعث خواهد شد که حتی در صورت فراموشی رمز عبور و یا مشکلات دیگر، به راحتی بتوانید اکانت خود را بازیابی کنید! پس از این مرحله، برای غیرفعال کردن اینستاگرام با روش سریع، طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. بر روی لینک دی اکتیو اینستاگرام که در زیر قرار داده شده است، کلیک کنید. دقت کنید گاهی برای لود شدن سایت دی اکتیو اینستاگرام، استفاده از ابزار تغییر آی پی نیاز است!

لینک دی اکتیو اینستا : https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary

 1. پس از باز شدن سایت دی اکتیو اینستاگرام، با استفاده از نام کاربری، شماره تلفن یا ایمیل و رمز عبور، وارد اکانت خود شوید.
 1. برای دی اکتیو موقت اینستاگرام، بایستی در این صفحه دلیل خود برای غیرفعال کردن اینستاگرام و نیز رمزعبور حساب خود را دوباره وارد نمایید. اگر می‌خواهید بدانید با انتخاب هر یک از موارد چه اتفاقی می‌افتد، دلایل دی اکتیو اینستاگرام را بخوانید!
 1. پس از تکمیل کادرهای مربوطه، گزینه ی Temporarily Disable Account را در پایین صفحه و سمت چپ لمس کنید.
 1. در این مرحله، برای آخرین بار از شما پرسش می شود که آیا از دی اکتیو اکانت خود مطمئن هستید؟ گزینه‌ی قبول یا Ok را بزنید.
 2. دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام شما کامل شده است!

آموزش قدم به قدم دی اکتیو اینستاگرام از بخش تنظیمات

ما در این مقاله، دی اکتیو موقت اینستاگرام از طریق بخش تنظیمات اینستا را نیز به شما آموزش خواهیم داد. برای دی اکتیو اینستا با استفاده از این روش، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای دی اکتیو اینستا ابتدا باید از طریق مرورگر گوشی و یا کامپیوتر خود به سایت اینستاگرام مراجعه کنید.
 2. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید.
غیرفعال کردن حساب اینستاگرام
 1. مطابق شکل در سمت راست و پایین صفحه، آیکون تصویر پروفایل خود را لمس کنید.
دی اکتیو موقت اینستاگرام
 1. در صفحه ظاهر شده به قسمت پایین صفحه رفته و گزینه “Temporarily disable my account” را که در سمت راست و پایین صفحه قرار دارد، انتخاب کنید.
دی اکتیو اینستاگرام
 1. مطابق شکل وارد چنین صفحه‌ای خواهید شد. در این مرحله در کادر اول دلیل شما برای دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام پرسیده می‌شود. اگر نمی‌خواهید با هیچ صفحه‌ی اضافی در پروسه‌ی دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام روبرو شوید، گزینه ی Just need a break را انتخاب نمایید. پس از انتخاب این مورد، پسورد اکانت خود را در کادر مربوطه وارد کنید. اگر می‌خواهید بدانید با انتخاب دیگر موارد با چه صفحه‌هایی روبرو خواهید شد، این قسمت را مطالعه نمایید.
دی اکتیو اینستاگرام
 1. گزینه‌ی آبی رنگ Temporarily Disable Account در پایین صفحه را لمس کنید. در این مرحله، پیامی دریافت می‌کنید که از شما می‌پرسد آیا از غیرفعال کردن حساب اینستاگرام مطمئن هستید؟ در صورت اطمینان، Yes را انتخاب کنید. حالا دی اکتیو اکانت اینستاگرام کامل شده است!
غیرفعال کردن اینستا

چند نکته در مورد غیرفعال کردن حساب اینستاگرام

 • به این دلیل گزینه‌ی Just need a break توصیه می‌شود که با انتخاب این گزینه، می‌توانید پس از دو ساعت دوباره اکانت خود را فعال کنید. ولی در صورت انتخاب برخی موارد، بایستی 24 ساعت صبر کنید!
 • دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام هر یک هفته یک بار ممکن است.
 • با دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام، اطلاعات یا تنظیمات پیج شما حذف نمی‌شود؛ بلکه صرفا پیج شما غیرفعال می‌شود. تنها تغییری که ممکن است در مدت غیرفعال بودن برای پیج شما رخ دهد، کم شدن تعداد فالوورهاست. این مسئله نیز کاملا طبیعی است و به سبب عدم فعالیت شماست.
 • پس از غیرفعال کردن موقت اینستاگرام، نام اکانت شما به Instagrammer تغییر می‌یابد. افرادی که قبلا با شما در قسمت دایرکت گفت‌و‌گو کرده‌اند، نام شما را به عنوان Instagrammer مشاهده خواهند کرد.
 • برای دی اکتیو اکانت اینستاگرام، داشتن رمز عبور و پسورد کاملا الزامی است. اگر رمز عبور پیج خود را نمی‌دانید، میتوانید با استفاده از ترفندهای کاربردی گفته شده در مقاله‌ی تغییر پسورد اینستاگرام ، رمز عبور خود را به سادگی بازیابی کنید!

دلایل دی اکتیو موقت اینستاگرام

در حین دی اکتیو اکانت اینستاگرام، دلیل شما برای این کار پرسیده می‌شود. ما در این بخش در مورد این دلایل توضیح مختصری ارائه داده‌ایم.

غیرفعال کردن حساب اینستاگرام
 • Can’t find people to follow: شاید به این دلیل دی اکتیو کردن حساب اینستاگرام را انتخاب کرده‌اید که نمی‌توانید افراد دیگر را فالو نمایید. در این صورت، این گزینه به مشکل شما اشاره دارد!
 • Trouble getting started: اگر به سبب عدم آشنایی با برنامه و نحوه‌ی کارکرد اینستاگرام اقدام به غیرفعال کردن موقت حساب اینستاگرام کرده‌اید، این مورد به مشکل شما اشاره دارد.
 • Too busy/too distracting: اگر دلیل شما برای دی اکتیو کردن موقت اینستاگرام این است که وقت ندارید و یا اینستاگرام تمرکز شما را مخدوش می‌کند، این گزینه مربوط به مشکل شماست!
 • Privacy concerns: این گزینه به مشکل افرادی اشاره می‌کند که به علت مسائل مرتبط با حریم خصوصی مایل به غیرفعال کردن موقت حساب اینستاگرام خود هستند.
 • Too many ads: چنانچه به علت مشاهده‌ی بیش از حد محتوای تبلیغاتی اقدام به دی اکتیو اکانت اینستاگرام کرده‌اید، این مورد به مشکل شما اشاره دارد!
 • Want to remove something: اگر برای پاک شدن بخشی یا تمامی دایرکت‌ها، پست‌ها و یا استوری‌های خود به فکر غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام خود افتاده‌اید، این مورد دقیقا به مسئله شما مرتبط است!
 • Concerned about my data: شاید به سبب نگرانی از اطلاعات شخصی خود اقدام به دی اکتیو کردن اکانت اینستا کرده‌اید. این گزینه به این مسئله اشاره دارد.
 • Created a second account: ممکن است دلیل شما برای دی اکتیو کردن موقت اکانت اینستاگرام ایجاد کردن حساب دیگری باشد. این مورد به این مسئله اشاره می‌کند.
 • Just need a break: این مورد مناسب کسانی است که هدفشان از دی اکتیو کردن موقت اینستا دوری از اینستاگرام برای مدتی کوتاه است.
 • Something else: در صورتی که دلایل دیگری برای غیرفعال کردن حساب اینستاگرام دارید، این گزینه را انتخاب نمایید. در این گزینه با هیچ صفحه‌ی اضافی روبرو نمی‌شوید.

سوالات متداول

من دو تا پیجم رو با یه شماره ساختم اگه یکیشو دی اکتیو کنم اون یکی هم غیرفعال میشه؟

✅ همانطور که در مقاله نشان دادیم برای اینکه شما پیجی را دی اکتیو کنید. باید وارد پیج مد نظر شده و در ادامه با وارد کردن رمز، اقدام به غیر فعالی آن کرده باشید. پس برای غیر فعال کردن پیج مد نظر باید ابتدا بررسی کنید که داخل کدام یک از حساب‌‌های خود میباشید.

ممکنه مدتی بعد از دی اکتیو کردن اکانت، اینستا حسابمو حذف کنه؟

✅ در حالت عادی، خیر! اما نکاتی وجود دارند که در صورت عدم رعایت، امکان حذف پیج از سمت اینستاگرام بسیار بالاست. ما تمامی این نکات را توضیح داده‌ایم که با رعایت آن‌ها می‌توانید از پاک شدن پیج دی اکتیو شده‌ی خود جلوگیری کنید!

من قبلا پیجمو دی اکتیو کردم، حالا چجوری فعالش کنم؟

✅ به راحتی وارد اکانت خود شوید تا دوباره حساب کاربری شما فعال شود!

پیج خودم رو غیر فعال کردم الان پشیمون شدم. اسم پیج و رمز رو میزنم خطا میده و فعال نمیشه!

✅ اگر هنگام دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام، از روشی که ما در این مقاله توضیح داده ایم استفاده کرده‌اید، فقط دو ساعت بعد از دی اکتیو کردن حساب اینستا، می‌توانید دوباره آن را فعال کنید. در غیر این صورت، باید تا 24 ساعت منتظر باشید!

چرا موقع دی اکتیو اکانت اینستاگرام با اینکه رمزم درسته، پیام نادرست بودن پسورد رو نشون میده؟

✅ اگر از درست بودن رمز خود مطمئن هستید، از صفحه ناشناس مرورگر خود اقدام به دی اکتیو حساب اینستا کنید یا اینکه از دستگاه دیگری استفاده کنید!

آیا ربات دی اکتیو اینستاگرام وجود دارد؟

✅ متأسفانه تاکنون رباتی برای دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام ساخته نشده است!

جمع بندی

ما در این مطلب به طور کامل نحوه ی غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام را آموزش داده‌ایم. همچنین، تلاش کرده ایم به مشکلات یا سوالات احتمالی شما در زمینه ی غیرفعال کردن موقت اکانت اینستاگرام، پاسخ دهیم. بدین ترتیب، شما با دنبال کردن مطالب گفته شده قادر خواهید بود به آسانی و بدون هیچ مشکلی، اکانت خود را غیرفعال کنید. با این حال، اگر نظری یا مشکلی در این زمینه داشتید، می‌توانید در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید. از اینکه تا اینجای مطلب با ما همراه بودید، سپاسگزاریم!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
128 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب