حذف فالوور فیک؛ جعلی ها را حذف کنید تا واقعی ها بیشتر شوند!

حذف فالوور فیک

اگر فکر می‌کنید بدون حذف فالوور فیک می‌توانید بازدهی پیج خود را افزایش داده و کسب و کار خود را گسترش دهید، سخت در اشتباهید! اگر سابقه فعالیت در اینستاگرام دارید،حتما با پیج هایی غیرفعال و فیک در میان فالوورهای خود مواجه شده‌اید که هیچ تعاملی با پیج شما ندارند. اما چرا حذف فالوورهای فیک تا این حد مهم است؟

ویدیوی آموزشی نحوه‌ی حذف فالوور فیک اینستاگرام

در این ویدیو یاد می‌گیریم فالوور فیک چیست و چگونه آن را شناسایی و حذف کنیم

هر آنچه در این ویدیوی آموزشی فرا می‌گیریم:

  • تعریف فالوور فیک
  • مفهوم نرخ تعامل یا اینگیجمنت و نحوه‌ی محاسبه‌ی مقدار آن
  • آسیب‌های فالوور فیک
  • نحوه‌ شناسایی و حذف فالوور فیک
  • آشنایی با ربات حذف فالوور فیک

اصلا چرا حذف فالوور فیک مهمه؟

همانطور که می‌دانید، پست هایی که شما منتشر می‌کنید در قسمت تایم‌لاین فالوورهایتان منتشر خواهد شد. چنانچه در پیج شما نرخ تعامل فالوورها با پیج از حد معینی کمتر باشد، پست‌هایتان حتی در تایم‌لاین فالوورهای واقعی شما نیز نشان داده نمی‌شوند. حتی اگر هم نشان داده شوند، جزو اولویت‌ها نخواهند بود. این مسئله به مرور باعث تخریب پیج و کاهش تعامل فالوورها با شما خواهد شد.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید بدون فعالیتی چشم‌گیر روزانه شاهد افزایش تعداد فالوورهای خود باشید، باید به قسمت اکسپلور اینستاگرام فکر کنید! قسمت اکسپلور در اینستاگرام بخشی است که در آن براساس سلایق شخصی هر فرد، پست های مرتبطی برای وی نمایش داده می‌شود. مثلا اگر فردی در پیج خود به محتوای مرتبط با معماری علاقه نشان داده باشد، در قسمت اکسپلور روزانه پست هایی در ارتباط با معماری برای وی نشان داده خواهد شد.

پست هایی که در اکسپلور برای هر فردی نشان داده می‌شوند اکثرا از پیج هایی هستند که آن ها را فالوو نکرده است؛ بنابراین در صورتی که مثلا یکی از این پست ها محتوای جالبی داشته باشد، احتمال زیادی وجود دارد که این فرد آن پیج را دنبال کند. از این رو چنانچه شما محتوای باکیفیتی در پیج خود داشته باشید، روزانه افراد زیادی به جمع فالوورهای شما اضافه خواهند شد. نکته‌ی اصلی این است که اگر یک پیج پر از فالوورهای فیک باشد، اینستاگرام اجازه نخواهد داد پست های وی به قسمت اکسپلور راه پیدا کنند.

مزایای جذب فالوور از قسمت اکسپلور

1. بدون نیاز به اقدام خاصی، فالوور واقعی جذب می‌کنید!

شاید قبلا تجربه کرده‌اید که جذب فالوور واقعی، تا چه حد می‌تواند سخت باشد. مزیت جذب فالوور از قسمت اکسپلورر این است که فالوورها به صورت خودکار جذب پیج شما می‌شوند و شما جز فعالیت عادی در زمینه ی تولید محتوا، نیاز به انجام کار دیگری نخواهید داشت.

2. فالوورهایی که جذب می‌کنید به محتوای شما علاقمند هستند.

فالوورهایی که از این قسمت برای پیج شما جذب می‌شوند، علاقه‌مند به موضوع فعالیت شما هستند. به همین دلیل، بسیار محتمل است که با پیج شما تعامل بسیار سازنده ای داشته باشند که باعث افزایش چشمگیر بازدهی کسب و کار شما در اینستاگرام خواهد شد.

خیلی خوبه! خب چیکار کنم پستام تو بخش اکسپلور نشون داده بشن؟

جواب این است: با انتشار منظم محتوا و نیز بالا نگه داشتن نسبت میزان تعامل با فالوورها به تعداد کل آنان. یکم سخت شد نه؟ 😅 بیشتر توضیح می‌دهیم.

1. انتشار منظم محتوا

انتشار منظم محتوای باکیفیت در پیج باعث می‌شود اینستاگرام بداند که شما برای کسب و کار خود ارزش قائلید وبرای رشد آن تلاش می‌کنید. انتشارِ محتوا، به صورت منظم یکی از معیارهای اصلی برای راه یافتن پست های شما به قسمت اکسپلور اینستاگرام است. در این میان از کیفیت محتوا نیز نباید غافل شد. اما آیا این مطلب به تنهایی کافیست؟ به هیچ وجه!

2. نسبت میزان تعامل به تعداد فالوور

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند محتوایی که در قسمت اکسپلور اینستاگرام منتشر می‌شوند فقط از پیج هایی با تعداد فالوور بالا برگزیده شده اند، اما واقعیت خلاف این است. لزوما همه ی پیج هایی که پست هایشان در قسمت اکسپلور اینستاگرام نمایش داده می‌شوند، دارای تعداد زیادی فالوور نیستند. آنچه که اهمیت دارد، میزان تعامل فالوورها با پیج است. ممکن است پیجی دارای صدهزار فالوور باشد، اما تعداد لایک و کامنت پست هایش به سختی به هزار عدد برسد. از طرفی ممکن است پیجی با هزار نفر فالوور، تعداد لایک و کامنت های اکثر پست هایش بیش از پانصد عدد باشد. در این حالت، امکان انتشار پست های پیج دوم در قسمت اکسپلور، بیشتر است. اما چرا این اتفاق می‌افتد؟

الگوریتم اینستا مخالف پیج های فیک است. وقتی یک پیج تعداد فالوور بالایی دارد اما فالوورهایش تعاملی با پیج ندارند، اینستاگرام آن ها را فیک تشخیص می‌دهد و از راه یافتن پست های آن پیج به قسمت اکسپلور جلوگیری می‌کند. بنابراین، هرچقدر هم که محتوای باکیفیتی در پیج خود داشته باشید، چنانچه فالوورهای شما پر از پیج های فیک و غیرفعال باشد، اینستاگرام از رشد پیج شما ممانعت می‌کند که به مرور باعث نابودی کسب و کار شما در این پلتفرم خواهد شد. حال که فهمیدیم پاک کردن فالوورهای فیک چقدر اهمیت دارد، به روش های حذف فالوور فیک می‌پردازیم.

نحوه ی تشخیص فالوور فیک

برای اینکه بفهمیم یک پیج فیک هست یا واقعی، باید به موارد زیادی از جمله آخرین فعالیت آن اکانت در اینستاگرام، تعداد فالوور و فالووینگ های پیج، داشتن عکس پروفایل و… توجه کنیم. فالوورهایی که زمان زیادی از آخرین فعالیت هایشان می‌گذرد، فاقد عکس پروفایل هستند، نام کاربری مناسبی ندارند یا هیچ محتوایی در پیج خود منتشر نکرده اند، می‌توانند بالقوه یک پیج فیک باشند.

روش های پاک کردن فالوور در اینستاگرام

قبلا تنها راه حذف یک پیج از میان فالوورها این بود که آن پیج را بلاک کنید. اما در آپدیت های بعدی و با اضافه شدن گزینه ای با عنوان remove، به راحتی میتوان اقدام به پاک کردن فالوورهای فیک خود کرد. البته قبل از اینکه اکانتی را از بین فالوورهایتان حذف کنید، اول داخل صفحه پروفایل آن شده و طبق آنچه در مطالب بالا گفته شد، بررسی های لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید آن پیج فیک است.

در ادامه برای پاک کردن فالوورهای فیک با مراجعه به صفحه پروفایل خود و لمس نوشته followers، وارد لیست اکانت های دنبال کننده خود شوید. سپس با لمس گزینه ی remove در مقابل نام فالوور موردنظر، طبق تصاویر زیر، او را از بین فالوورهای خود حذف کنید.

حذف دستی فالوور

با استفاده این روش میتوانید اکانت های مدنظر را از لیست فالوورهای خود حذف کنید. ممکن است در بین فالوورهایتان متوجه حضور تعداد زیادی از پیج های فیک باشید که با حذف همه ی آن ها، تعداد فالوورهایتان افت خواهد کرد. اما اطمینان داشته باشید این کار مزایای بسیار بیشتری نسبت به معایب آن دارد.

آخه این همه فالوور دارم، چطوری یکی یکی بررسی کنم فیک هارو حذف کنم!؟🤨

سوال کاملا بجایی است! شاید در مقیاس کوچک، بررسی تک تک فالوورها، جدا کردن فالوورهای فیک و در نهایت حذف آن ها کار آسانی باشد، اما در پیج هایی با تعداد فالوور بالا، غیرممکن هم نباشد کار بسیار زمان‌بر و سختی است. اینجاست که ربات حذف فالوور فیک اینبو به کمک شما می‌آید!

یکی از ویژگی های جالب ربات اینستاگرامی اینبو، حذف فالوور فیک است. با فعال کردن این ویژگی ربات، ربات به مدت 24 ساعت شروع به حذف فالوورهای فیک شما خواهد کرد. یعنی شما می‌توانید فقط با یک کلیک، روزانه شاهد بررسی و حذف بیش از 900 کاربر فیک یا غیرفعال از میان فالوورهای خود باشید!

حذف فالوور فیک در اینستاگرام

برای استفاده از ربات اینستاگرام اینبو کار بسیار ساده ای پیش رو دارید. اول از همه با ورود به پنل ربات، اقدام به ثبت نام می‌کنید. پس از ثبت نام حتی می‌توانید از یک روز تست رایگان ربات استفاده کنید و در صورت رضایت، جزو مشتریان ثابت ما شوید!

همچنین شما می‌توانید از ربات اینستاگرام اینبو، برای ساخت ربات مختص به خودتان استفاده کنید! برای ساخت ربات اینستاگرام میتوانید مقاله مربوطه را مطالعه کرده و از ویدیوهای آموزشی کمک بگیرید. همچنین، شما می‌توانید از دیگر قابلیت های ربات اینستاگرامی اینبو استفاده کنید که باعث افزایش بسیار چشمگیر فالوورهای واقعی شما خواهد شد. این مسئله باعث می‌شود به مرور کاربران واقعی و فعال جایگزین فالوورهای فیک شوند که در طول زمان متوجه پیشرفت فوق‌العاده بازدهی پیج و کسب و کارتان خواهید شد.

ربات اینبو از کجا میفهمه کدوم فالوورام فیک هستن؟

باز هم سوال بجایی است! معیارهایی که ربات اینستاگرامی اینبو برای تشخیص فالوورهای فیک استفاده می‌کند، همان هایی هستند که شما در حذف فالوور فیک به صورت دستی بایستی بررسی کنید. به همین دلیل می‌توانید اطمینان داشته باشید که حذف فالوورهای فیک با دقت بسیار بالایی انجام می‌گیرد. ربات اینبو بر اساس سه ویژگی کلی اقدام به شناسایی اکانت های فیک و غیرفعال میکند:

  1. نداشتن عکس پروفایل اکانت مربوطه: اگر یک اکانت اینستاگرام که شما را فالو کرده فاقد عکس پروفایل باشد، ربات آن را به عنوان پیج فیک خواهد شناخت.
  2. نداشتن پست اکانت مربوطه: در صورت موجود نبودن هیچ پستی داخل یک پیج، ربات آن اکانت را فیک شناسایی کرده و آن را حذف خواهد کرد.
  3. بالا بودن تعداد فالووینگ های اکانت: اگر پیج مربوطه بالای 6 هزار فالووینگ داشته باشد، ربات آن را اکانت فیک تشخیص خواهد داد.

در صورت وجود یکی از این شرایط گفته شده در هر یک از فالوورها، ربات آن پیج را شناسایی کرده و سپس آن را از لیست فالوورهای شما حذف خواهد کرد.

البته ناگفته نماند که حذف فالوورهای فیک، تنها یکی از امکانات ربات اینستاگرام اینبواست! شما به غیر از این ویژگی، میتوانید از دیگر قابلیت های ربات برای افزایش فالوور واقعی پیج خود استفاده کنید تا فالوورهای واقعی و فعال جایگزین فالوورهای فیک شوند و با کاهش تعداد فالوورها مواجه نشوید.

سوالاتی متداول در مورد حذف فالوور فیک

⭐ آیا حذف فالوور فیک برای هر پیج در اینستاگرام لازم میباشد؟ 

✅ در کل الگوریتم اینستاگرام اهمیت زیادی به فعال بودن پیج می‌دهد و نیز تحقیقات جدید نشان می‌دهد که تعامل فالوورهای هر پیج با آن اهمیت بسیاری در رتبه بندی محتواهای آن ها دارد.

⭐ فالوور فیک خریدم الان میخوام اینا رو حذف کنم چیکار باید بکنم؟

✅ اگر به تعداد بالا فالوور فیک خریداری کرده‌اید توصیه ما این میباشد که از ربات حذف فالوور فیک سریعا استفاده کنید. چرا که اینستاگرام شدیدا مخالف استفاده از فالوور های فیک در پیج‌ها میباشد.

⭐ امکان داره که ربات حذف فالوور فیک، فالوورای واقعی رو هم حذف کنه؟

✅ احتمال این امر بسیار کم است. در تست های انجام شده، ربات اینستاگرامی اینبو بیش از 95 درصد مواقع در تشخیص فالوورهای فیک درست عمل کرده است.

⭐ چیکار کنم پستام برن تو قسمت اکسپلور اینستاگرام؟

✅ اول از همه سعی کنید در پیج خود فعالیت مداوم و منظم داشته باشید. سپس سعی کنید با حذف فالوور های فیک و غیرفعال، نرخ تعامل پیج خود را بالا نگه دارید.

این که خیلی عالیه! چطور می‌تونم از ربات اینبو استفاده کنم؟

برای استفاده از این ربات ابتدا باید اشتراک آن را از صفحه خرید ربات اینستاگرام خریداری کنید. در ادامه با فیلم های آموزشی که در اختیار شما قرار میگیرد به آسانی می‌توانید شروع به استفاده از ربات اینستاگرامی اینبو نمایید. تیم پشتیبانی اینبو نیز در خدمت شما خواهد بود تا در زمینه ی استفاده از ربات، با هیچ مشکلی مواجه نشوید. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم بدون دردسر، کسب و کارتان را در اینستاگرام دهید!

عضویت
اطلاع از
guest
12 Comments
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments