نیم تگ اینستاگرام را چگونه بسازیم

نیم تگ اینستاگرام

نیم تگ اینستاگرام یا همان nametag قابلیتی بود که تقریبا شش ماه قبل به اینستاگرام اضافه شد. در آن اوایل افراد زیادی کنجکاو بودند و نیم تگ پیج خودشان را ساخته و آن را استوری میکردند تا از این طریق به نوعی از استفاده خود از این ویژگی را به رخ فالوور هایشان بکشند.

اما اینستاگرام هدف دیگری از ارائه nametag تگ داشت به این ترتیب که وقتی شما برای پیج خود، نیم تگ اینستاگرام میسازید حالا تفاوتی ندارد از کدام نوع باشد که در ادامه مقاله به انواع مختلف ساخت نیم تگ اینستاگرام میپردازیم. به صورت کلی name tag مربوط به پیج این قابلیت را دارد که دیگران با اسکن کردن نیم تگ شما به صورت مستقیم با پیج شما آشنا و حتی میتوانند فالوو کنند.

شاید کمی سردرگم شده باشید اما نگران نباشید در ادامه مقاله امروز به نحوه ساختن nametag اینستاگرام و کاربرد آن میپردازیم و نشان میدهیم که کاربرد پس از ساختن نیم تگ برای پیج خودمان میتواند چه چیز هایی باشد و اصلا هدف از ساختن آن چه چیزی میباشد.

نحوه ساخت نیم تگ اینستاگرام

برای ایجاد نیم تگ پیج کافی ایست وارد اکانت خود در برنامه اینستاگرام شده و سپس وارد صفحه پروفایل اینستاگرام شوید. سپس آیکون سه خط مانند در بالای صفحه را لمس و در نیم کادر باز شده گزینه name tag را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه وارد صفحه ای خواهید شد که میتوان بر سه اساس nametag خود را ایجاد کنیم.

نیم تگ

اولین مورد بر اساس رنگ پس زمینه میباشد که برای تغییر رنگ پس زمینه میتوان صفحه را لمس کنیم و از بین یکی از رنگ های پیشنهاد شده یکی را انتخاب کرده باشیم. اما اگر از نیم تگ، نوع رنگ آن خوشتان نیامد میتوانید با لمس آیکون کوچک در بالا وسط صفحه با نوشته color وارد قسمت نیم تگ ایموجی شده باشید.

بعد از لمس آیکون گفته شده حال میتوانیم از ایموجی ها برای پس زمینه نیم تگ خود استفاده کنیم. به صورت پیش فرض اینستاگرام یکی از شکلک های موجود در این صفحه را برای شما نمایش خواهد داد اما اگر بخواهید آن را تغییر دهید صفحه را لمس کرده تا کادری از لیست انواع شکلک ها برای شما نمایان شده باشد که بعد از آن میتوانید شکلک مد نظر خود را انتخاب کنید.

نیم تگ در اینستاگرام

اما به غیر از این دو حالت یک نوع دیگر برای ویرایش پس زمینه وجود دارد و آن  هم selfie میباشد. با ورود به این نوع پس زمیبنه شما میتوانید، از خودتان و یا هر چیز دیگری سلفی گرفته و سپس با استیکر های تعیین شده مثل استیکر عینک یا استیکر قلب به مانند تصویر زیر پس زمینه را آماده کرده باشید. البته در نظر بگیرید که برای سلفی گرفتن در این قسمت باید گزینه retake را لمس کرده و سپس از خود سلفی بگیرید و در آخر استیکر مد نظر را انتخاب کنید.

nametag اینستاگرام

خب بعد از انتخاب یکی از پس زمینه ها حال وقت انتشار نیم تگ اینستاگرام خودمان رسیده برای همین مورد باید آیکون اشتراک مانندی که در بالا گوشه صفحه قرار دارد را لمس و سپس در هر شبکه اجتماعی که بخواهید میتوانید name tag خود را منتشر کنید که ما در این مرحله استوری پیج خودمان را انتخاب میکنیم.

بعد از طی این مراحل و منتشر کردن name tag اکانت خودتان شاید بپرسید این کار به چه دردی میخورد؟ اینستاگرام این قابلیت را به مانند قابلیت های زیادی دیگری از اسنپ چت کپی برداری کرده است. در snap chat اسم این قابلیت snapcode نام دارد که با ایجاد و انتشار snapcode یا nametag در اینستاگرام این شرایط برای پیج شما ایجاد میشود که کاربران دیگر این برنامه، با ورود به قسمت نیم تگ خود و با انتخاب گزینه “scan a nametag” پیج شما را بدون تایپ کردن اسم پیج در قسمت جستجو در اینستاگرام پیج شما را مشاهده  و فالو کنند.

اسکن نیم تگدر اینستاگرام

خب همانگونه که در مطلب بالا اشاره کردیم قابلیت نیم تگ در اینستاگرام برای تبلیغ و بیشتر دیده شدن پیج شما طراحی شده است. به این صورت که هنگامی که نیم تگ پیج شما منتشر میشود دیگر کاربران اینستاگرام میتوانند با ورود به قسمت nametag خودشان و انتخاب آیکون دوربین مانندی که در پایین صفحه با نوشته scan a name tag وجود دارد. پیج شما را اسکن کرده و سپس بعد از اتمام و شناسایی پیج شما با به نمایش در آوردن کادری که در تصویر زیر میبینید دو کلید فالو و بررسی پیج در اخیتار شما قرار خواهد گرفت.

اینستاگرام nametag

و در آخر شما میتوانید بدون آنکه اسم یک پیجی را جستجو کرده باشید آن را از طریق نیم تگ خودش به آسانی وارد پیج شده و یا پروفایل اینستاگرام آن را بررسی کنید.

جمع بندی

این ویژگی قابلیت آنچنانی ندارد و حتی نتوانسته طرفدار زیادی را به سوی خود بکشد. اما به هر حال اگر خواستید به صورت غیر مستقیم پیج خود را تبلیغ کنید میتوانید از این ویژگی استفاده کرده و کاربران دیگر را با پیج خود از این طریق آشنا گرده باشید.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments