نیم تگ اینستاگرام را چگونه بسازیم

نیم تگ اینستاگرام یا همان nametag قابلیتی بود که تقریبا شش ماه قبل به اینستاگرام اضافه شد. در آن اوایل افراد زیادی کنجکاو بودند و نیم تگ پیج خودشان را ساخته و آن را استوری میکردند تا از این طریق به نوعی از استفاده خود از این ویژگی را به رخ فالوورهایشان بکشند.

اما اینستاگرام هدف دیگری از ارائه nametag تگ داشت به این ترتیب که وقتی شما برای پیج خود، نیم تگ اینستاگرام میسازید حالا تفاوتی ندارد از کدام نوع باشد که در ادامه مقاله به انواع مختلف ساخت نیم تگ اینستاگرام میپردازیم. به صورت کلی name tag مربوط به پیج این قابلیت را دارد که دیگران با اسکن کردن نیم تگ شما به صورت مستقیم با پیج شما آشنا و حتی میتوانند فالوو کنند.

شاید کمی سردرگم شده باشید اما نگران نباشید در ادامه مقاله امروز به نحوه ساختن nametag اینستاگرام و کاربرد آن میپردازیم و نشان میدهیم که کاربرد پس از ساختن نیم تگ برای پیج خودمان میتواند چه چیزهایی باشد و اصلا هدف از ساختن آن چه چیزی میباشد.

نحوه ساخت نیم تگ اینستاگرام

برای ایجاد نیم تگ پیج کافی ایست وارد اکانت خود در برنامه اینستاگرام شده و سپس وارد صفحه پروفایل اینستاگرام شوید. سپس آیکون سه خط مانند در بالای صفحه را لمس و در نیم کادر باز شده گزینه name tag را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه وارد صفحه‌ای خواهید شد که میتوان بر سه اساس nametag خود را ایجاد کنیم.

بخش نیم تگ اینستاگرام
نیم تگ اینستاگرام
  • اولین مورد بر اساس رنگ پس زمینه میباشد که برای تغییر رنگ پس زمینه میتوان صفحه را لمس کنیم و از بین یکی از رنگ‌های پیشنهاد شده یکی را انتخاب کنیم. اما اگر از نیم تگ، نوع رنگ آن خوشتان نیامد میتوانید با لمس آیکون کوچک در بالا وسط صفحه با نوشته color وارد قسمت نیم تگ ایموجی بشوید.
تغغیر رنگ پس زمینه نیم تگ
  • بعد از لمس آیکون گفته شده حال میتوانیم از ایموجی‌ها برای پس زمینه نیم تگ خود استفاده کنیم. به صورت پیش فرض اینستاگرام یکی از شکلک‌های موجود در این صفحه را برای شما نمایش خواهد داد اما اگر بخواهید آن را تغییر دهید صفحه را لمس کرده تا کادری از لیست انواع شکلک‌ها برای شما نمایان شده باشد که بعد از آن میتوانید شکلک مد نظر خود را انتخاب کنید.
  • اما به غیر از این دو حالت یک نوع دیگر برای ویرایش پس زمینه وجود دارد و آن  هم selfie میباشد. با ورود به این نوع پس زمینه شما میتوانید، از خودتان و یا هر چیز دیگری سلفی گرفته و سپس با استیکر های تعیین شده مثل استیکر عینک یا استیکر قلب به مانند تصویر زیر پس زمینه را آماده کرده باشید. البته در نظر بگیرید که برای سلفی گرفتن در این قسمت باید گزینه retake را لمس کرده و سپس از خود سلفی بگیرید و در آخر استیکر مد نظر را انتخاب کنید.
  • خب بعد از انتخاب یکی از پس زمینه‌ها حال وقت انتشار نیم تگ اینستاگرام خودمان رسیده. برای همین مورد باید آیکون اشتراک مانندی که در بالا گوشه صفحه قرار دارد را لمس و سپس در هر شبکه اجتماعی که بخواهید میتوانید name tag خود را منتشر کنید که ما در این مرحله استوری پیج خودمان را انتخاب میکنیم.
به اشتراک گذاشتن نیم تگ اینستاگرام
  • بعد از طی این مراحل و منتشر کردن name tag اکانت خودتان شاید بپرسید این کار به چه دردی میخورد؟ اینستاگرام این قابلیت را به مانند قابلیت‌های زیادی دیگری از اسنپ چت کپی برداری کرده است. در snap chat اسم این قابلیت snapcode نام دارد که با ایجاد و انتشار snapcode یا nametag در اینستاگرام این شرایط برای پیج شما ایجاد میشود که کاربران دیگر این برنامه، با ورود به قسمت نیم تگ خود و با انتخاب گزینه “scan a nametag” پیج شما را بدون تایپ کردن اسم پیج در قسمت جستجو در اینستاگرام پیج شما را مشاهده و فالو کنند.

اسکن نیم تگ در اینستاگرام

خب همانگونه که در مطلب بالا اشاره کردیم قابلیت نیم تگ در اینستاگرام برای تبلیغ و بیشتر دیده شدن پیج شما طراحی شده است. به این صورت که هنگامی که نیم تگ پیج شما منتشر میشود دیگر کاربران اینستاگرام میتوانند با ورود به قسمت nametag خودشان و انتخاب آیکون دوربین مانندی که در پایین صفحه با نوشته scan QR code وجود دارد. پیج شما را اسکن کرده و سپس بعد از اتمام و شناسایی پیج شما با به نمایش در آوردن کادری که در تصویر زیر میبینید دو کلید فالو و بررسی پیج در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

اسکن نیم تگ در اینستاگرام

و در آخر شما میتوانید بدون آنکه اسم یک پیجی را جستجو کرده باشید آن را از طریق نیم تگ خودش به آسانی پیدا کرده و وارد پروفایل پیج ان شوید و پروفایل اینستاگرام آن را بررسی کنید.

نیم تگ خود را در کجاها منتشر کنیم؟

فرض کنیم که شما هم اکنون صاحب یک کسب و کار هستید و فعالیت در اینستاگرام را شروع کرده اید. حال می خواهید با استفاده از نیم تگ تحولی در وضع کسب و کار خود بدهید. برای این کار ابتدا باید نیم تگ خود را بسازید که این مطلب در ابتدای مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است. حال باید آن را منتشر کنید و اکنون سوال شما این است که چگونه و در کجاها نیم تگ خود را منتشر کنم؟

  • از اینستاگرام خود برای تبلیغ نیم تگ خود کمک بگیرید

با این که اینستاگرام به صورت ویژه قسمتی برای تبلیغ نیم تگ قرار نداده است اما شما می توانید از سایر قابلیت های آن استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید آن را در استوری خود استوری کنید و یا این که پست کنید و همچنین می توانید ان را در قسمت هایلایت اینستاگرام خود قرار دهید. حتی شما می توانید از ترفندهای بازاریابی استفاده کنید تا دیگر فالوورهای شما نیز آن را در پیج‌های خود استوری کنند. به عنوان مثال می توانید برای کسانی که آن را در پیج‌های خود استوری می کنند تخفیف قرار دهید.

  • فضاهای مجازی را جدی بگیرید

خیلی از کاربران به توییتر و فیسبوک بی توجه هستند در صورتیکه می توانند با عضویت در این فضاها و انتشار نیم تگ پیج خود در این فضاها، کاربران زیادی را به سمت پیج خود بکشانند. یکی از نکاتی که بسیاری از کاربران به آن بی توجه هستند این است که اکثریت کاربران نمی دانند که چگونه می توانند از طریق نیم تگ دیگران را دنبال کنند و یا وارد پیج آن ها شوند. از این رو نیاز است تا شما در کنار انتشار نیم تگ پیج خود، روش استفاده از آن را هم مشخص کنید تا کاربران بتوانند از آن استفاده کنند.

  • تبلیغات حقیقی را انجام دهید

امروزه فضای حقیقی از قدرتی برخوردار است که می تواند کسب و کار شما را متحول کنید. شما می توانید نیم تگ پیج خود را در ابعادی که کاربران بتوانند آن را اسکن کنند، چاپ کنید و در نمایشگاه‌ها و اماکن فرهنگی قرار دهید تا کاربران از آن استفاده کنند.
حتما ه یاد داشته باشید که در کنار ان توضیحی برای افراد بنویسید تا بدانند که با اسکن کردن این نیم تگ خطری برای حریم شخصی آنها ایجاد نمی شود.

سوالات متداول

ایا می توانیم نیم تگ ها را دیگر شبکه های اجتماعی منتشر کنیم؟ ⭐

نیم تگ ها دقیقا به همین دلیل ساخته شده اند که دیگران بتوانند بدون داشتن نام پیج شما بتوانند وارد پیج شما شوند و شما را فالو کنند.

ایا نیم تگ قابل تغییر است؟ ⭐

شما هر زمان که بخواهید می توانید نیم تگ خود را تغییر دهید اما باید به یاد داشته باشید که با عوض کردن نیم تگ، نیم تگی را که منتشر کرده اید بی اعتبار می شود و دیگر کاربران نمی توانند از طریق آن به پیج شما دسترسی داشته باشند.

هر حسابی چند نیم تگ می تواند داشته باشد؟ ⭐

هر اکانتی در لحظه تنها می تواند یک نیم تگ داشته باشد اما می تواند هر زمان که بخواهد این نیم تگ را تغییر دهد.

جمع بندی

این ویژگی قابلیت آنچنانی ندارد و حتی نتوانسته طرفداران زیادی را به سوی خود بکشد. اما به هر حال اگر خواستید به صورت غیر مستقیم پیج خود را تبلیغ کنید میتوانید از این ویژگی استفاده کرده و کاربران دیگر را با پیج خود از این طریق آشنا کنید. با توجه به این که این قابلیت خیلی بین کاربران جا نیفتاد؛ این احتمال وجود دارد که اینستاگرام ان را به زودی ان را حذف کند. به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم که خیلی روی ان سرمایه گذاری نکنید.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments