نویسنده: نادر عبدی
2023-10-22

خطای User Not Found در اینستاگرام را چطور برطرف کنیم؟

خطای User Not Found یکی از خطاهای رایجی است که در هنگام سرچ در اینستاگرام با آن روبرو می شوید. به عنوان مثال نام کاربری یکی از دوستان خود را به درستی جستجو می کنید، اما با این خطا مواجه می شوید. شاید در این زمان فکر کنید که این فرد شما را بلاک کرده […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

خطای User Not Found یکی از خطاهای رایجی است که در هنگام سرچ در اینستاگرام با آن روبرو می شوید. به عنوان مثال نام کاربری یکی از دوستان خود را به درستی جستجو می کنید، اما با این خطا مواجه می شوید. شاید در این زمان فکر کنید که این فرد شما را بلاک کرده است، اما این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مقاله علل مختلف بروز خطای User Not Found در اینستاگرام و راه های برطرف کردن آن را ذکر خواهیم کرد.

خرید فالوور اینستاگرام

حل مشکل user not found در اینستاگرام

User Not Found چیست و چه زمان با آن مواجه می شویم؟ این ارور به معنی “کاربر پیدا نمی شود” است. علت رخ دادن این خطا هم این است که نام کاربری مورد نظر از دیتابیس اینستاگرام دریافت نشده است. 

حتما می پرسید اصلا معني ارور user not found در اينستاگرام چيست؟ ارور user not found در اينستاگرام به این معناست که اکانت مورد نظر پیدا نشد. دلیل رخ دادن این مشکل این است که نام کاربری مورد نظر از دیتابیس اینستاگرام یافت نشده. این اتفاق اصولا زمانی رخ می دهد که:

  • صاحب اکانت مورد نظر نام کاربری اش را تغییر دهد.
  • اکانت خود را برای مدتی حذف یا غیر فعال نماید.
  • یا اکانت وی توسط اینستاگرام بلاک شده باشد.
  • بلاک دو طرفه انجام داده باشید.
چطور ارور User Not Found در اینستاگرام را حل کنیم؟

علت user not found در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام در این روزها به یک بخش اصلی در زندگی مردم تبدیل شده است و اکثر مردم ساعات زیادی را در آن سپری می کنند. اما در این مدت زمان شما ممکن است با خطاهای مختلفی مواجه شوید که یکی از آنها یوزر نات فاند است. در حالیکه مطمئن هستید نام کاربری یک فرد را به درستی جستجو می کنید، اما اینستاگرام به شما پاسخ می دهد که فردی با این مشخصات را پیدا نمی کند. این موضوع می تواند یکی از دلایل زیر را داشته باشد:

  • نام کاربری اشتباه
  • تغییر نام کاربری شخص مورد نظر
  • اکانت موقتا غیرفعال شده باشد
  • اکانت حذف شده باشد
  • اکانت توسط اینستاگرام بلاک شده باشد

درج نام کاربری اشتباه در بخش منشن یا کامنت اینستاگرام

ارور User Not Found فقط در هنگام سرچ دیده نمی شود و ممکن است شما نام کاربری تگ شده یا کامنت شده زیر پست ها را کلیک کنید و سپس با پیجی مواجه شوید که این خطا بر روی آن درج شده است. نترسید شما بلاک نشده اید، در واقع این نام کاربری فرد مربوطه است که به اشتباه درج شده است.

تغییر نام کاربری اینستاگرام

همانطور که گفتیم ممکن است در بخش کپشن و یا کامنت ها نام کاربری فردی تگ شده باشد که علاقه مند به بازدید از پیج آن فرد باشید. اما با کلیک بر روی نام او با ارور User Not Found مواجه شوید. در این زمان اگر نام کاربری فرد به درستی هم وارد شده باشد، ممکن است با تغییر نام کاربری از طرف صاحب اکانت، این ارور به شما نمایش داده شود.

با این اوصاف مهمترین اصل برای رفع ارور User Not Found، بررسی درستی نام کاربری است. برای مطمئن شدن از درستی نام کاربری می توانید آن را با گوشی فرد دیگری جستجو کنید تا ببینید در نتیجه آن را به شما نمایش می دهد یا خیر. اگر مجددا با ارور مربوطه مواجه شدید، مشکل از اکانت شما نیست و مطمئن باشید که نام کاربری فرد تغییر کرده است.

علت نمایش ارور User Not Found در اینستاگرام چیست؟

حذف و غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام

یکی از قابلیت هایی که اینستاگرام در اختیار کاربران قرار داده، دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام است. هنگامی که یک فرد اکانت خود را دی اکتیو می کند، با ورود به حساب کاربری او با خطای User Not Found مواجه خواهید شد. تا زمانی که پیج فرد به حالت اکتیو برنگردد، مشکل حل نخواهد شد.

حذف اکانت اینستاگرام

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث نمایش ارور یوزر نات فاند در اینستاگرام باشد، حذف اکانت اینستاگرام از سوی فرد است. گاهی اوقات با رها شدن یک پیج از طرف یک شخص، خود اینستاگرام آن اکانت را حذف و غیرفعال می کند که در این هنگام هم با این ارور مواجه می شوید.

بلاک شدن اکانت توسط اینستاگرام

از اصلی ترین دلایلی که نام یک فرد در هنگام جستجو به شما نمایش داده نمی شود، بلاک شدن اکانت است. گاهی اوقات برای افزایش فالوور یا افزایش لایک و کامنت به فعالیت های غیر منطقی و مکرر می پردازید که در این صورت از طرف اینستاگرام ربات شناخته می شوید و بلاک خواهید شد. هنگامی که بلاک می شوید محدودیت های مختلفی در سر راه شما قرار می گیرد که یکی از آنها همین محدودیت سرچ است.

بهتر است به جای روش های قدیمی فالو-آنفالو که شما را با بلاک و ریپورت مواجه می کند، به سراغ خرید فالوور واقعی اینستاگرام بروید تا دیگر همچین مشکلاتی را نبینید.

ارور user not found اینستاگرام به معنی بلاک شدن اکانت شما نیست. توجه داشته باشید که اگر توسط یک فرد بلاک شده باشید، اصلا به پیج شخص دسترسی نخواهید داشت و در صورت دسترسی هم با ورود به صفحه شخص مورد نظر، با ارور No Post Yet مواجه می شوید.

پیغام user not found در اینستاگرام

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم عوامل مختلفی که باعث می شوند با ارور User Not Found مواجه شوید را بررسی کنیم. این ارور می تواند به دلایل مختلفی سر راه شما قرار بگیرد که راه حل های رفع آن را نیز توضیح داده ایم. همانطور که در مقاله هم اشاره داشتیم، ممکن است با فالو-آنفالو و یا رفتارهای غیر طبیعی برای افزایش فالوور و بازدید، اکانت شما بلاک شود و با این ارور مواجه شوید. بنابراین بهتر است برای افزایش بازدید از راهکارهای دیگری مانند خرید فالوور یا ایمپرشن استفاده کنید.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!