نحوه دانلود استوری اینستاگرام + ویدیوی آموزشی

فاطمه بخشی
2019-02-06

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

استوری‌ها همیشه جذاب هستند ولی تفاوت عمده‌ای که با پست‌ها و IGTV دارند این است که بعد از 1 روز از پروفایل حذف می‌شوند. اما ممکن است شما از استوری یک پیج خوشتان بیاید و بخواهید آن را در گوشی خود ذخیره کنید یا بخواهید تصویر یا ویدیو استوری را برای دیگران ارسال کنید ولی همانطور که می‌دانید دانلود از اینستاگرام امکانپذیر نیست. نگران نباشید! ما در این مقاله روش‌های دانلود استوری اینستاگرام را به شما آموزش می‌دهیم. با اینبو همراه باشید.

ویدیوی آموزشی دانلود استوری اینستاگرام

آموزش تصویری ذخیره و دانلود استوری دیگران در اینستاگرام

هر آنچه در این ویدیو می‌بینید:

 • برای ذخیره استوری اینستاگرام چه کاری می‌توان انجام داد؟
 • آموزش دانلود و نصب اپلیکیشن اینبو برای دانلود استوری
 • دیدن استوری‌ها و ذخیره استوری از داخل اپلیکیشن اینبو
 • چرا دانلود استوری اینستاگرام با ربات اینبو بهترین روش هست؟

روش های دانلود استوری اینستاگرام

روش های مختلفی برای دانلود و ذخیره‌ی استوری اینستاگرام وجود دارد. شما می‌توانید از طریق سایت، اپلیکیشن و حتی ربات اقدام به دانلود استوری کنید. بطور کلی روش های دانلود استوری به این 3 دسته تقسیم می‌شوند:

 • دانلود با ربات دانلود استوری اینستا
 • دانلود استوری اینستاگرام از طریق سایت
 • دانلود استوری اینستاکرام از طریق برنامه ادیت گوشی

ما در ادامه‌ی مقاله نحوه‌ی دانلود استوری از اینستاگرام با روش های گفته شده را به همراه جزئیات توضیح خواهیم داد. همچنین برای هر یک از روش یک ابزار کاربردی معرفی خواهیم کرد تا با استفاده از آنها بتوانید به راحتی استوری های پیج های مختلف را دانلود کنید.

برنامه های دانلود استوری اینستاگرام

اپلیکیشن های مختلفی برای دانلود استوری اینستاگرام وجود دارند. ما در اینجا سه مورد از اپلیکیشن های مفید و کاربردی در حوزه‌ی دانلود استوری اینستا را به شما معرفی کرده و نحوه‌ی کار با آنها را نیز آموزش می‌دهیم:

 • inbo
 • storysaver

ربات دانلود استوری اینستا Inbo

اولین ربات کاربردی در زمینه دانلود استوری اینستا، اپلیکیشن اینبو می‌باشد. اینبو نه تنها یک برنامه‌ی کاربردی جهت دانلود استوری است، بلکه می‌تواند در دانلود عکس پروفایل و همچنین دانلود پست به شما کمک کند.

نکته‌ی جالب توجه این است که با این اپلیکیشن می‌توانید استوری اکانت‌هایی را که Private هستند و شما آنها را فالو کرده‌اید، دانلود نمایید. در ادامه، نحوه‌ی کار با این اپلیکیشن را به شما آموزش می‌دهیم.

 1. اپلیکیشن اینبو را دانلود و روی گوشی خود نصب کنید. (در صورتی که اپ را از قبل داشته‌اید، آن را به آخرین نسخه‌ی موجود آپدیت کنید)

برای دانلود ربات اینستاگرام اینبو کلیک کنید👆

صفحه‌ی دانلود اپلیکیشن
 1. در صورتی که قبلا از اپلیکیشن اینبو استفاده نکرده‌اید، در صفحه‌ی اول گزینه‌ی ثبت نام را انتخاب کنید.
صفحه‌ی اول اپلیکیشن اینبو
 1. سپس در صفحه‌ی ثبت نام، اطلاعات خود را وارد نمایید. (می‌توانید برای راحتی کار گزینه‌ی ورود با حساب کاربری گوگل را انتخاب کنید)
صفحه‌ی ایجاد حساب
 1. پس از اتمام مراحل ثبت نام، وارد صفحه‌ای مشابه صفحه‌ی زیر می‌شوید.در این بخش برای دانلود استوری فرد مورد نظر، گزینه‌ی دانلود استوری را انتخاب کنید.
انتخاب گزینه‌ی دانلود استوری
 1. در کادر موجود در بالای صفحه،‎‍ نام کاربری پیج مورد نظر را وارد کنید. (می‌توانید لینک مستقیم استوری مورد نظرتان را نیز وارد نمایید.)
جستجو و انتخاب پیج مورد نظر
 1. پس از نمایش استوری‌ها، استوری مورد نظر را انتخاب و گزینه‌ی دانلود را بزنید. (جهت دانلود همه‌ی استوری‌ها، از گزینه‌ی همه استفاده کنید) اکنون دانلود استوری با موفقیت انجام شده است.
انتخاب استوری مورد نظر
 1. پس از دانلود استوری می‌توانید استوری‌های دانلود شده را در صفحه‌ی زیر مشاهده نمایید.
مشاهده‌ی استوری دانلود شده

برنامه دانلود استوری اینستاگرام StorySaver.net

روش دوم دانلود استوری اینستاگرام، استفاده از StorySaver می‌باشد. پس از دانلود اپلیکیشن، طبق مراحل زیر نسبت به دانلود استوری‌ها در اینستاگرام اقدام کنید. مراحل استفاده از این اپلیکیشن به صورت زیر است:

 1. بعد از نصب اپلیکیشن در گوشی خود، لازم است از طریق اپلیکیشن به حساب اینستاگرام خود وارد شوید.
 2. پس از وارد کردن اطلاعات و Login شدن به حساب اینستاگرام خود، نام کاربری اکانتی را که قصد دانلود استوری او را دارید در کادر وارد نمایید.
وارد کردن نام کاربری پیج مورد نظر و انتخاب گزینه‌ی دانلود
 1. عکس پروفایل اکانت مورد نظر شما نمایش داده می‌شود، روی آن تپ کنید.
تپ کردن روی عکس پروفایل پیج مورد نظر
 1. از بین گزینه های موجود گزینه‌ی Stories را انتخاب کنید.
انتخاب گزینه‌ی stories
 1. پس از نمایش لیست استوری های پیج مورد نظر، روی آیکون دانلود تپ کنید تا استوری برایتان دانلود و ذخیره شود.
انتخاب آیکون دانلود
 1. دانلود استوری اینستاگرام با موفقیت انجام شد.

سایت دانلود استوری اینستاگرام

اگر شما جزو افرادی هستید که می‌خواهید بدون نصب برنامه های جانبی نسبت به دانلود استوری اینستا اقدام کنید، سایت دانلود استوری می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. برای این کار کافیست به سایت StorySaver.net مراجعه کنید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. گزینه‌ی Download Instagram Stories را انتخاب کنید.
 2. سپس نام کاربری اکانت مورد نظرتان را که قصد دانلود استوری آن را دارید، در کادر مربوطه بنویسید.
 3. گزینه‌ی Download را انتخاب کنید.
وارد کردن نام کاربری و انتخاب گزینه دانلود
 1. کنار گزینه‌ی I’m not a robot تیک بزنید.
زدن تیک کنار کپچای ربات
 1. پس از نمایش لیست استوری های پیج مورد نظر می‌توانید با کلیک بر روی save As Photo نسبت به دانلود و ذخیره استوری اقدام کنید.
انتخاب گزینه Save as Photo به منظور دانلود استوری اینستاگرام
 1. دانلود استوری با موفقیت انجام شد.

نکته: در سایت دانلود استوری اینستاگرام نمی‌توانید استوری اکانت های خصوصی را دانلود کنید. برای این کار بهترین گزینه همان استفاده از اپلیکیشن‌های دانلود استوری می‌باشد.

استفاده از گوشی برای ذخیره استوری اینستاگرام

روش آخری که برای ذخیره کردن استوری اینستاگرام وجود دارد، استفاده از گوشی همراه برای این کار است. در استفاده از این روش کیفیت استوری ذخیره شده کاهش می‌یابد و برخی افراد به دلیل پایین بودن نسخه‌ی اندروید قادر به ذخیره‌ی استوری‌های ویدیویی نخواهند بود.

 • اسکرین شات
 • اسکرین ریکوردر

برای دانلود و ذخیره استوری‌های حاوی عکس از اسکرین شات استفاده کرده و برای استوری های ویدیویی از اسکرین ریکوردر استفاده نمایید.

برای گرفتن اسکرین شات باید دو انگشت خود را بصورت همزمان روی دکمه‌ی پاور و کم کردن صدا بگذارید و فشار دهید. گرفتن اسکرین ریکوردر هم به این صورت است که نوار اعلان را به پایین کشیده و گزینه‌ی Screen Recorder را از میان آپشن‌های موجود پیدا کرده و انتخاب نمایید تا هنگام پخش استوری مورد نظرتان، ویدئوی آن ضبط شود.

نکته: هنگام گرفتن اسکرین شات و اسکرین ریکوردر آی دی فردی که استوری آن را برمی‌دارید، روی تصویر و یا ویدئو باقی می‌ماند و در صورت استفاده‌ی شما از این استوری‌ها آی‌دی و عکس پروفایل شخص قابل مشاهده خواهد بود.

دانلود استوری اینستاگرام بدون سین خوردن:

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید استوری یک نفر را بدون اینکه متوجه شود، دانلود کنید. این سوال به قدری در انجمن‌ها تکرار شد تا بالاخره برای آن راه‌حلی ابداع کردند. ربات اینبو امکان استفاده از قابلیت دانلود استوری اینستاگرام مخفی را برای کاربران خود را مهیا کرده است، تا به اپلیکیشن دیگری نیاز نداشته باشند. آموزش تصویری دیدن استوری بدون سین خوردن در اندروید و IOS را در مقاله زیر بخوانید.

جمع بندی

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید متشکریم! ما در این مقاله روش‌های دانلود و ذخیره‌ی استوری دیگران را به شما معرفی کردیم. سایت دانلود استوری اینستاگرام و اپلیکیشن های دانلود استوری را به همراه راهنمای تصویری استفاده از آنها در مقاله قرار داده‌ایم. در صورتی که سوالی در خصوص دانلود و ذخیره استوری دیگران دارید می‌توانید در قسمت کامنت‌ها آن را با ما در میان بگذارید.

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
20 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments