نویسنده: نادر عبدی
2024-01-09

چطور بفهمیم توسط دیگران در اینستاگرام محدود یا Restricted شده ایم؟

یکی از قابلیت هایی که برای محدود کردن افراد در اینستاگرام به وجود آمده است Restrict نام دارد. گاهی اوقات شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد داشته باشید فردی را محدود کنید، اما بدون بلاک کردن این کار را انجام دهید. در این صورت باید به جای بلاک کردن فرد مورد نظر […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

یکی از قابلیت هایی که برای محدود کردن افراد در اینستاگرام به وجود آمده است Restrict نام دارد. گاهی اوقات شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد داشته باشید فردی را محدود کنید، اما بدون بلاک کردن این کار را انجام دهید. در این صورت باید به جای بلاک کردن فرد مورد نظر را Restrict کنید. اما اگر همین اتفاق برای ما رخ داد از کجا بفهمیم که Restrict شده ایم؟ چطور بفهمیم توسط دیگران در اینستاگرام محدود یا Restricted شده ایم؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات می پردازیم.

خرید فالوور اینستاگرام

فرق بین Restricted و بلاک شدن چیست؟

در اینستاگرام 2 نوع روش برای محدود کردن افراد وجود دارد که یکی از آنها بلاک کردن و دیگری Restrict کردن افراد است. این دو مورد شباهت ها و تفاوت هایی با یکدیگر دارند. زمانی که یک شخص شما را بلاک کند، دسترسی شما به فرد به طور کلی از بین می رود و دیگر توانایی دیدن پروفایل آن فرد را نخواهید داشت. حتی زمانی که نام کاربری فرد را در اینستاگرام سرچ کنید، نمی توانید اکانت آن شخص را پیدا کنید. همچنین کامنت های شخص مورد نظر دیگر برای شما در هیچ جای اینستاگرام نشان داده نمی شود.

اما با Restrict شدن شما در این حد محدود نمی شوید. شما می توانید پروفایل، استوری ها، پست ها  کامنت های فرد مورد نظر را مشاهده کنید. اما محدودیت هایی که پس از Restrict شدن به وجود می آید، عدم توانایی ارسال پیام در دایرکت و کامنت گذاشتن برای فرد مورد نظر است.

از کجا بفهمیم که Restrict شده ایم؟

برای فهمیدن این موضوع که کسی ما را رستریکت کرده یا نه، روش های مختلفی وجود دارد. در واقع اگر به کاربردهای ویژگی Restrict و اعمال محدودیت هایی که بعد از این اتفاق میوفتد نگاهی کنیم متوجه پاسخ این سوال خواهیم شد. 

هنگامی که شما از جانب کسی Restrict شوید نمیتوانید هیچگونه تعاملی با فرد مورد نظر داشته باشید. در واقع نمی توانید برای آن شخص کامنت بگذارید و حتی نمی توانید در دایرکت به آن فرد پیام دهید. اما با توجه به این موضوع که این اتفاقات ممکن است بخاطر محدودیت های دیگر اینستاگرام هم برای اکانت شما رخ دهد، بهتر است با روش های دیگری بفهمیم که آیا کسی ما را Restrict کرده است یا نه.

از کجا بفهمیم در اینستاگرام Restrict شدیم؟

نحوه فهمیدن Restrict شدن از طریق کامنت گذاشتن

اگر میخواهید از طریق کامنت گذاشتن بفهمید که توسط شخصی Restrict شده اید یا نه، کار سختی ندارید. ابتدا با اکانت خود برای کامنت گذاشتن اقدام کنید و سپس با اکانت فرد دیگر این کار را انجام دهید، اگر فقط با اکانت خودتان موفق به انجام این کار نشدید یعنی Restrict یا محدود شده اید.

نحوه اطلاع از Restrict شدن با پیام دادن در دایرکت

همانطور که گفتیم یکی از محدودیت هایی که پس از Restrict شدن برای شما اعمال می شود، عدم توانایی ارسال در دایرکت است. در واقع هنگامی که شما پیامی را برای فرد مورد نظر ارسال می کنید، پیام شما در بخش Requests دایرکت ها نمایش داده می شود. 

برای اینکه از طریق دایرکت بفهمید توسط دیگران در اینستاگرام محدود یا Restrict شده اید، باید با اکانت خود برای فرد مورد نظر پیامی را ارسال کنید. اگر پس از چند روز مطمئن شدید که فرد مورد نظر قطعا آنلاین شده است، اما زیر پیام شما علامت Seen درج نشده است، به معنی Restrict شدن شما توسط فرد خواهد بود.

نحوه فهمیدن Restrict شدن با بررسی فعالیت کاربر 

با Restrict شدن، شما توانایی مشاهده فعالیت ها و آخرین وضعیت کارهای فرد مورد نظر در اینستاگرام را نخواهید داشت. بنابراین برای استفاده از این روش ابتدا باید بتوانید که از زمان آخرین فعالیت های فرد مورد نظر مطلع شوید.

نحوه اطلاع از محدود یا Restrict شدن در اینستاگرام

برای مشاهده آخرین فعالیت های هر شخصی در اینستاگرام باید مراحل زیر را طی کنید:

  • روی سه خط بالای صفحه سمت راست ضربه بزنید.
  • در منو باز شده Settings را انتخاب کنید.
  • در تنظیمات گزینه Privacy را انتخاب کنید.
  • در صفحه Privacy گزینه Activity Status را انتخاب کنید.
  • حالا در صفحه باز شده Show Activity Status را فعال کنید.

با انجام مراحل بالا می توانید آنلاین بودن فرد را در بخش دایرکت مشاهده کنید و یا متوجه شوید که آخرین فعالیت ها و مشاهدات پیام های شما از طرف فرد مورد نظر در چه زمانی رخ داده است.

کلام آخر

Restrict شدن میتواند شما را تا حدی محدود کند که نتوانید برای یک فرد کامنت بگذارید و یا برای آن شخص پیامی را در دایرکت ارسال کنید. شاید از محدود شدن توسط افراد در اینستاگرام مطمئن نباشید و این سوال برای شما پیش آمده باشد که چطور بفهمیم توسط دیگران در اینستاگرام محدود یا Restrict شده ایم؟ در این مقاله سعی کردیم روش های موجود برای این موضوع را بیان کنیم.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!