تنظیمات IGTV اینستاگرام

آموزش جامع تنظیمات IGTV اینستاگرام

علی محمدی
2020-09-06

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

IGTV اینستاگرام چیست؟ چگونه تنظیمات igtv اینستاگرام را تغییر دهیم؟ این‌ها سوالاتی هستند که ممکن است شما هم تا به حال با آن‌ها مواجه شده باشید. IGTV اینستاگرام یکی از سرویس‌های ویدیویی اینستاگرام است که از زمان ارائه تا به حال، محبوبیت زیادی بین کاربران اینستاگرام پیدا کرده است. با استفاده از IGTV یا “تلویزیون اینستاگرامی” می‌توانید ویدیوهای طولانی در اینستاگرام آپلود کنید. در این مقاله با آموزش تنظیمات IGTV اینستاگرام، همراه شما هستیم.

آموزش تنظیمات IGTV اینستاگرام

IGTV نیز همچون دیگر بخش‌های این اپلیکیشن، قابلیت‌هایی دارد که از طریق تنظیمات IGTV اینستاگرام قابل کنترل و تغییر هستند. برخی از این تنظیمات، هنگام آپلود کردن ویدیو صورت می‌گیرند و برخی دیگر بعد از انتشار ویدیو هم قابل ویرایش هستند. هنگام آپلود ویدیوی IGTV، می‌توانید برای ویدیوی خود عنوان، توضیحات، کاور و … انتخاب نمایید. بعد از انتشار ویدیو هم برخی از این ویژگی‌ها قابل ویرایش هستند. در ادامه، تنظیمات IGTV اینستا را در دو مرحله‌ی “قبل از انتشار ویدیو” و “بعد از انتشار ویدیو” مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تنظیمات IGTV اینستاگرام قبل از انتشار ویدیو

برخی از تنظیمات igtv اینستاگرام قبل از انتشار ویدیو قابل تغییر هستند. هنگام آپلود ویدیوی igtv می‌توانید ویژگی‌های آن مثل عنوان، توضیحات، کاور، تگ و … را مشخص کنید. برای انتشار ویدیوی آی جی تی وی، باید مراحل زیر را اجرا کنید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با لمس آیکون پروفایل در نوار پایین صفحه، به صفحه‌ی پروفایل خود بروید.
 3. در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه، روی آیکون + بزنید.
آیکون اد کردن ویدیو
 1. ویدیوی خود را انتخاب نمایید. توجه کنید که ویدیوی انتخابی باید بیشتر از یک دقیقه باشد. اما طولانی‌ترین ویدیویی که می‌توانید آپلود کنید، بسته به فعالیت شما در اینستاگرام متفاوت است. اگر نمی‌توانید ویدیوی مورد نظر خود را بیابید، از کادر موجود در بالای صفحه برای جستجوی آن استفاده کنید.
انتخاب ویدیو
 1. بعد از تأیید پیش‌نمایش ویدیو، روی Next کلیک کنید.
پیش نمایش ویدیوی IGTV
 1. در این صفحه، باید برای ویدیوی خود یک کاور انتخاب نمایید. برای این منظور دو راه پیش رو دارید:
 • انتخاب یکی از فریم‌های ویدیو به عنوان کاور
 • انتخاب یک عکس از گالری به عنوان کاور (با انتخاب گزینه‌ی Add from Gallery)
 1. پس از انتخاب کاور، روی Next بزنید.
تنظیم کاور ویدیوی IGTV
 1. در صفحه‌ی بازشده، آپشن‌های مختلفی وجود دارند. هر کدام از این گزینه‌ها، بخشی از تنظیمات IGTV اینستاگرام را تشکیل می‌دهند.
تنظیمات ویدیوی IGTV اینستاگرام

کاربرد گزینه‌ها بدین صورت می‌باشد:

Title

انتخاب عنوان برای ویدیو

Description

نوشتن توضیحاتی در رابطه با ویدیو (این گزینه از تنظیمات igtv اینستا، اختیاری بوده و می‌توانید کادر مربوطه را خالی بگذارید. اما نوشتن توضیحات برای ویدیو، برای جذب بازدیدکننده بسیار موثر خواهد بود.)

Add to Series

با استفاده از این گزینه‌ی تنظیمات igtv اینستاگرام، می‌توانید ویدیوی لایو خود را به یک سری IGTV اضافه کنید. همچنین اگر تا به حال در اینستاگرام، سری ویدیویی IGTV ندارید، می‌توانید روی گزینه‌ی Create Your First Series کلیک کنید تا اولین سری igtv خود را بسازید.

Post a Preview

با فعال کردن این گزینه در تنظیمات igtv اینستاگرام، علاوه بر انتشار ویدیو در بخش IGTV، یک ویدیوی کوتاه به عنوان پیش‌نمایش در صفحه‌ی شما قرار خواهد گرفت.این گزینه می‌تواند بر میزان بازدید از ویدیوی IGTV بسیار موثر باشد.

Edit Profile Cover

با فعال کردن گزینه‌ی قبلی (Post a Preview) یک آپشن دیگر به تنظیمات IGTV اینستاگرام شما اضافه خواهد شد. این گزینه که Edit Profile Cover نام دارد، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که کاور ویدیوی پیش‌نمایش را ویرایش کنید.

Make Visible on Facebook

در صورت فعال بودن این گزینه، ویدیوی شما علاوه بر اینستاگرام، در فیسبوک نیز منتشر خواهد شد. البته به یاد داشته باشید این کار فقط زمانی امکان‌پذیر است که اکانت‌های اینستاگرام و فیسبوک شما به یکدیگر متصل باشند.

Advanced Settings

با لمس این گزینه، به صفحه‌ی تنظیمات پیشرفته igtv اینستاگرام هدایت خواهید شد. با فعال کردن گزینه‌ی Auto-Generated Captions، ویدیوهای IGTV شما با زیرنویس نمایش داده خواهند شد. البته این قابلیت برای زبان انگلیسی بهینه شده است و در زبان‌های دیگر برخی اوقات با خطا روبرو می‌شود.

تنظیمات کپشن برای IGTV

تنظیمات IGTV اینستاگرام بعد از انتشار ویدیو

همانطور که اشاره شد، بعد از آپلود ویدیو نیز می‌توان برخی تغییرات را اعمال کرد. تنظیمات IGTV در اینستا بعد از آپلود ویدیو شامل حذف ویدیو، کپی کردن لینک ویدیو، اشتراک ویدیو و …. می‌باشد. در ادامه به این موارد می‌پردازیم.

برای دسترسی به تنظیمات IGTV اینستاگرام باید مراحل زیر را اجرا نمایید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با لمس آیکون پروفایل در نوار پایین صفحه، به صفحه‌ی پروفایل خود بروید.
 3. در صفحه‌ی خود به بخش IGTV رفته و ویدیوی مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را باز کنید.
 4. روی آیکون 3 نقطه کلیک کنید. در نیم‌صفحه‌ی بازشده، گزینه‌های تنظیمات igtv اینستاگرام نمایش داده می‌شوند:
آپشن‌های ویدیوی IGTV

Delete

حذف ویدیو

Copy Link

کپی کردن لینک ویدیوی IGTV در کلیپ‌بورد ( برخی اوقات برای به اشتراک‌گذاری ویدیو کاربرد دارد.)

Share to

از این گزینه برای به اشتراک‌گذاری مستقیم ویدیو استفاده می‌شود. بعد از کلیک روی این گزینه، باید پیام‌رسان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

Edit

این گزینه از تنظیمات IGTV اینستاگرام برای ویرایش Title (عنوان)، Description (توضیحات) و افزودن ویدیو به سری‌های IGTV موجود در پیج شما به کار می‌رود.

Save

با لمس این گزینه، ویدیوی IGTV در حافظه‌ی دستگاه ذخیره خواهد شد.

View Insights

در این قسمت، می‌توانید آمارهایی در رابطه با ویدیوی IGTV خود مشاهده نمایید. برای مثال در این بخش، اطلاعاتی درباره‌ی تعداد View (بازدید)، لایک، کامنت، به اشتراک‌گذاری و ذخیره‌ی ویدیو توسط دیگران کسب می‌کنید.

سوالات شما

remove preview igtv چیست؟

✅ برای پاک کردن ویدیوی پیش نمایش IGTV از صفحه‌ی اصلی از گزینه‌ی remove preview igtv استفاده می‌شود.

چگونه کاور IGTV را تغییر دهیم؟

✅کاور IGTV را باید قبل از انتشار ویدیو تغییر دهید. روش تغییر کاور IGTV را در این مقاله آموزش داده‌ایم.

چگونه بعد از انتشار IGTV کاور آن را تغییر دهیم؟

✅ کاور IGTV پس از انتشار ویدیو در پیج، قابل تغییر نیست.

جمع بندی

از طریق تنظیمات igtv اینستاگرام، می‌توان مشخصات ویدیوهای آی جی تی وی اینستاگرام را تعیین کرد. در این مقاله سعی بر این بود تا تنظیمات IGTV اینستاگرام برای شما همراهان گرامی اینبو با ساده‌ترین روش‌ها آموزش داده شود. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد می‌توانید در بخش نظرات با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

از این که ما را همراهی کردید، سپاسگزاریم!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
180 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments