نویسنده: علی محمدی
2020-09-06

آموزش جامع تنظیمات IGTV اینستاگرام

تنظیمات IGTV اینستاگرام چه کاربردی دارند؟ چگونه تنظیمات igtv را تغییر دهیم؟ برای اعمال تغییرات در تنظیمات IGTV اینستاگرام می‌توانید ....

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

IGTV اینستاگرام چیست؟ چگونه تنظیمات igtv اینستاگرام را تغییر دهیم؟ این‌ها سوالاتی هستند که ممکن است شما هم تا به حال با آن‌ها مواجه شده باشید. IGTV اینستاگرام یکی از سرویس‌های ویدیویی اینستاگرام است که از زمان ارائه تا به حال، محبوبیت زیادی بین کاربران اینستاگرام پیدا کرده است. با استفاده از IGTV یا “تلویزیون اینستاگرامی” می‌توانید ویدیوهای طولانی در اینستاگرام آپلود کنید. در این مقاله با آموزش تنظیمات IGTV اینستاگرام، همراه شما هستیم.

خرید فالوور اینستاگرام

آموزش تنظیمات IGTV اینستاگرام

IGTV نیز همچون دیگر بخش‌های این اپلیکیشن، قابلیت‌هایی دارد که از طریق تنظیمات IGTV اینستاگرام قابل کنترل و تغییر هستند. برخی از این تنظیمات، هنگام آپلود کردن ویدیو صورت می‌گیرند و برخی دیگر بعد از انتشار ویدیو هم قابل ویرایش هستند. هنگام آپلود ویدیوی IGTV، می‌توانید برای ویدیوی خود عنوان، توضیحات، کاور و … انتخاب نمایید. بعد از انتشار ویدیو هم برخی از این ویژگی‌ها قابل ویرایش هستند. در ادامه، تنظیمات IGTV اینستا را در دو مرحله‌ی “قبل از انتشار ویدیو” و “بعد از انتشار ویدیو” مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تنظیمات IGTV اینستاگرام قبل از انتشار ویدیو

برخی از تنظیمات igtv اینستاگرام قبل از انتشار ویدیو قابل تغییر هستند. هنگام آپلود ویدیوی igtv می‌توانید ویژگی‌های آن مثل عنوان، توضیحات، کاور، تگ و … را مشخص کنید. برای انتشار ویدیوی آی جی تی وی، باید مراحل زیر را اجرا کنید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با لمس آیکون پروفایل در نوار پایین صفحه، به صفحه‌ی پروفایل خود بروید.
 3. در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه، روی آیکون + بزنید.
آیکون اد کردن ویدیو
 1. ویدیوی خود را انتخاب نمایید. توجه کنید که ویدیوی انتخابی باید بیشتر از یک دقیقه باشد. اما طولانی‌ترین ویدیویی که می‌توانید آپلود کنید، بسته به فعالیت شما در اینستاگرام متفاوت است. اگر نمی‌توانید ویدیوی مورد نظر خود را بیابید، از کادر موجود در بالای صفحه برای جستجوی آن استفاده کنید.
انتخاب ویدیو
 1. بعد از تأیید پیش‌نمایش ویدیو، روی Next کلیک کنید.
پیش نمایش ویدیوی IGTV
 1. در این صفحه، باید برای ویدیوی خود یک کاور انتخاب نمایید. برای این منظور دو راه پیش رو دارید:
 • انتخاب یکی از فریم‌های ویدیو به عنوان کاور
 • انتخاب یک عکس از گالری به عنوان کاور (با انتخاب گزینه‌ی Add from Gallery)
 1. پس از انتخاب کاور، روی Next بزنید.
تنظیم کاور ویدیوی IGTV
 1. در صفحه‌ی بازشده، آپشن‌های مختلفی وجود دارند. هر کدام از این گزینه‌ها، بخشی از تنظیمات IGTV اینستاگرام را تشکیل می‌دهند.
تنظیمات ویدیوی IGTV اینستاگرام

کاربرد گزینه‌ها بدین صورت می‌باشد:

Title

انتخاب عنوان برای ویدیو

Description

نوشتن توضیحاتی در رابطه با ویدیو (این گزینه از تنظیمات igtv اینستا، اختیاری بوده و می‌توانید کادر مربوطه را خالی بگذارید. اما نوشتن توضیحات برای ویدیو، برای جذب بازدیدکننده بسیار موثر خواهد بود.)

Add to Series

با استفاده از این گزینه‌ی تنظیمات igtv اینستاگرام، می‌توانید ویدیوی لایو خود را به یک سری IGTV اضافه کنید. همچنین اگر تا به حال در اینستاگرام، سری ویدیویی IGTV ندارید، می‌توانید روی گزینه‌ی Create Your First Series کلیک کنید تا اولین سری igtv خود را بسازید.

Post a Preview

با فعال کردن این گزینه در تنظیمات igtv اینستاگرام، علاوه بر انتشار ویدیو در بخش IGTV، یک ویدیوی کوتاه به عنوان پیش‌نمایش در صفحه‌ی شما قرار خواهد گرفت.این گزینه می‌تواند بر میزان بازدید از ویدیوی IGTV بسیار موثر باشد.

Edit Profile Cover

با فعال کردن گزینه‌ی قبلی (Post a Preview) یک آپشن دیگر به تنظیمات IGTV اینستاگرام شما اضافه خواهد شد. این گزینه که Edit Profile Cover نام دارد، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که کاور ویدیوی پیش‌نمایش را ویرایش کنید.

Make Visible on Facebook

در صورت فعال بودن این گزینه، ویدیوی شما علاوه بر اینستاگرام، در فیسبوک نیز منتشر خواهد شد. البته به یاد داشته باشید این کار فقط زمانی امکان‌پذیر است که اکانت‌های اینستاگرام و فیسبوک شما به یکدیگر متصل باشند.

Advanced Settings

با لمس این گزینه، به صفحه‌ی تنظیمات پیشرفته igtv اینستاگرام هدایت خواهید شد. با فعال کردن گزینه‌ی Auto-Generated Captions، ویدیوهای IGTV شما با زیرنویس نمایش داده خواهند شد. البته این قابلیت برای زبان انگلیسی بهینه شده است و در زبان‌های دیگر برخی اوقات با خطا روبرو می‌شود.

تنظیمات کپشن برای IGTV

تنظیمات IGTV اینستاگرام بعد از انتشار ویدیو

همانطور که اشاره شد، بعد از آپلود ویدیو نیز می‌توان برخی تغییرات را اعمال کرد. تنظیمات IGTV در اینستا بعد از آپلود ویدیو شامل حذف ویدیو، کپی کردن لینک ویدیو، اشتراک ویدیو و …. می‌باشد. در ادامه به این موارد می‌پردازیم.

برای دسترسی به تنظیمات IGTV اینستاگرام باید مراحل زیر را اجرا نمایید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با لمس آیکون پروفایل در نوار پایین صفحه، به صفحه‌ی پروفایل خود بروید.
 3. در صفحه‌ی خود به بخش IGTV رفته و ویدیوی مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را باز کنید.
 4. روی آیکون 3 نقطه کلیک کنید. در نیم‌صفحه‌ی بازشده، گزینه‌های تنظیمات igtv اینستاگرام نمایش داده می‌شوند:
آپشن‌های ویدیوی IGTV

Delete

حذف ویدیو

Copy Link

کپی کردن لینک ویدیوی IGTV در کلیپ‌بورد ( برخی اوقات برای به اشتراک‌گذاری ویدیو کاربرد دارد.)

Share to

از این گزینه برای به اشتراک‌گذاری مستقیم ویدیو استفاده می‌شود. بعد از کلیک روی این گزینه، باید پیام‌رسان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

Edit

این گزینه از تنظیمات IGTV اینستاگرام برای ویرایش Title (عنوان)، Description (توضیحات) و افزودن ویدیو به سری‌های IGTV موجود در پیج شما به کار می‌رود.

Save

با لمس این گزینه، ویدیوی IGTV در حافظه‌ی دستگاه ذخیره خواهد شد.

View Insights

در این قسمت، می‌توانید آمارهایی در رابطه با ویدیوی IGTV خود مشاهده نمایید. برای مثال در این بخش، اطلاعاتی درباره‌ی تعداد View (بازدید)، لایک، کامنت، به اشتراک‌گذاری و ذخیره‌ی ویدیو توسط دیگران کسب می‌کنید.

سوالات شما

remove preview igtv چیست؟

✅ برای پاک کردن ویدیوی پیش نمایش IGTV از صفحه‌ی اصلی از گزینه‌ی remove preview igtv استفاده می‌شود.

چگونه کاور IGTV را تغییر دهیم؟

✅کاور IGTV را باید قبل از انتشار ویدیو تغییر دهید. روش تغییر کاور IGTV را در این مقاله آموزش داده‌ایم.

چگونه بعد از انتشار IGTV کاور آن را تغییر دهیم؟

✅ کاور IGTV پس از انتشار ویدیو در پیج، قابل تغییر نیست.

جمع بندی

از طریق تنظیمات igtv اینستاگرام، می‌توان مشخصات ویدیوهای آی جی تی وی اینستاگرام را تعیین کرد. در این مقاله سعی بر این بود تا تنظیمات IGTV اینستاگرام برای شما همراهان گرامی اینبو با ساده‌ترین روش‌ها آموزش داده شود. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد می‌توانید در بخش نظرات با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

از این که ما را همراهی کردید، سپاسگزاریم!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
188 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها

بسیار مفید بود
1500پست باکیفیت. گذاشتم هنوز همه قفل ها باز نشد ه
میشه لطفا با کنید؟

علی مقدم

سلام درگوشی اندروید اینستاگرام لایت نصب کردم اما نه تنها پستهای بالای شصت ثانیه را نَشان نمیدهد بلکه پستهای کوتاه زیر شصت ثانیه راهم کامل پخش نمیکند وفقط حدود ده ثانیه اول پخش ودوباره برمیگردد ابتدای پست سپاس ازراهنمایی

علی مقدم

سلام اینستاگرام لایت نصب کردم اولافاقد آی جی تی وی میباشد اما پستهای کمتر ازشصت ثانیه راهم کامل نشان نمیدهد فقط ده ثانیه پست را نمایش میدهد لطفا چگونه رفع مشکل کنم سپاس

فرناز

سلام من igtv هامو از شبکه نمایه ربمو کردم اما تو قسمت شبکه igtv هستن یعنی کامل حذف نکردم فقط از شبکه ریمو کردم .. گزینه‌ بارگرداندن یا add هم ندارم چطور دوباره به صفحه اصلی برشون گردونم

محمد

سلام به تازگی igtv اینستاگرام مشکل پیدا کرده دیگه نمیتونم فیلم عقب جلو کنم اگر وسط igtv بیام بیرون مجبورم از اول نگاه کنم چون نمیشه فیلم کشید جلو عقب خوشحال میشم اگه راهنماییم کنید

Parvin

چا ویدیو اینیستا view را نشان نمیدهد.ممنون میشم از پاسخ

فرانک

سلام اینستای من ای جی تی وی نداره مراحل بگفته شده رو انجام میدم اما نیست

قربانی

سلام
حالا که igtv حذف شده چطور می تونیم ویدیوهای بالای ۱دقیقه بزاریم؟

Omid

سلام من میخوتم ای جی بذارم اما نمیشع چون کوتاه زیر ۱دقیقه است چیکاکنم؟

آذین

سلام، من وقتی پست ای جی تی وی رو میخوام بعد پست کردن، ادیت بزنم قسمت تگ ها نیستش، یعنی موقع پست کردن یادم رفته شخصی رو تگ کنم و الان تو قسمت ادیت تگ رو پیدا نمیکنم که درستش کنم چیکار کنم؟

زری

سلام . من نمیتونم اصلا ویدئو افقی پست بزارم . زیر یک دقیقه هم هست . چیکار کنم . نمیشه کاری کرد ؟

شاپرک

سلام. پیج من همه ویدیوهاش به صورت igtv پست میشه اصلنم فرقی نمیکنه زمانش چقد باشه هر ویدیویی میخوام بذارم خود به خود igtv میشه هرچقدرم آپدیت میکنم بازم همونطوریه قبلا اینطوری نبود یهو خود به خود اینطوری شد چیکار کنم به حالت عادی برگرده؟

بهرام

سلام
من هر ویدئویی که میبینم تا یک دقیقه اول خوبه ولی ادامش داخل igtv زوم میشه و چیکار باید بکنم که حالت صفحه حفظ بشه و زوم نشه؟

جانان

IGTV از پیج های که من دنبال می کنم در پیج من بصورت زوم شده می آید باید چیکار. کنم که از حالت زووم در بیاید

ندایی

سلام خسته نباشید من پست igtvرو میخام اکسپلور کنم چطور انجام بدم

کیمیا

چیکار کنیم که پست IGTV تمام صفحه پست نشه یعنی درست پست بشه که پستی که مثلا ۱۶:۹ عه اندازش درست پست بشه و فقط نصفش دیده نشه

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

مسعود

سلام چطور میتونم بعد از گرفتن لایو، اونو از تو صفحه ی پست هام پاک کنم ولی همچنان تو ودیو ها لایو رو داشته باشم

El

باسلام
جهت رفع موردات اینستاگرام؛ از چه راه‌هایی میشه باشما در ارتباط بود؟
سپاس

حجت

سلام خسته نباشین من دوتا پیج دارم که هر دو بیزینسی هستن ولی یکی از پیجام حدود چند ماه میشه که ساختم و اون یکی رو حدود یه سال و نیم وقتی میخام ای جی تی وی پست کنم این پیجم که جدیده تعداد گزینه های بیشتری رو برام میاره ولی توی پیج قدیمیم فقط دوتا گزینه یکی ای جی تی وی یکی فیلم کوتاه زیر یه دقیقه میشه راهنماییم کنیدتا بتونم برا پیج قدیمیم هم تعداد گزینه های بیشتر رو بیارم

تارا

چطور ميشه ويديو هايي كه ميزاريم توي پست ها نمايش داده نشن و فقط تو قسمت ويديو ها باشن

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!