نویسنده: علی محمدی
2021-06-17

15 روش شگفت انگیز برای افزایش کامنت اینستاگرام

از چه ترفندهایی استفاده کنیم تا افراد زیادی زیر پست های ما کامنت بگذارند؟ برای آشنایی با روش‌های مختلف افزایش کامنت در پیج اینستاگرام ...

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

احتمالاً شما هم می‌دانید که مهم‌ترین عامل برای پیشرفت پیج‌های اینستاگرامی، زیاد بودن نرخ تعامل پیج است. میزان نرخ تعامل در اینستاگرام به عوامل متعددی بستگی دارد. این موارد عبارتند از لایک، ذخیره کردن، فوروارد کردن، کلیک روی لینک‌ها و … .
از دیگر مواردی که در محاسبه‌ی نرخ تعامل نقش دارد و تقریباً همه‌ی کاربران با آن آشنا هستند، کامنت گذاشتن است. گذاشتن Comment در زیر پست، به معنای نظر دادن درباره‌ی محتوای آن‌ها است.

خرید فالوور اینستاگرام

خوب است بدانید، علاوه بر راه های افزایش کامنت، روش‌های مختلف دیگری برای بالا بردن نرخ تعامل در اینستاگرام وجود دارد. ما در مقاله‌ای مجزا بصورت مفصل این روش ها را توضیح داده‌ایم. در صورت تمایل به مقاله‌ی افزایش نرخ تعامل اینستاگرام مراجعه کرده و با اطلاع از این روش ها، نرخ تعامل پیج خود را ارتقا دهید.

به این دلیل که گذاشتن کامنت در محاسبه‌ی نرخ تعامل نقش دارد، بیشتر کاربران به دنبال افزایش کامنت در اینستاگرام هستند. شاید برخی با خود فکر می‌کنند که گرفتن کامنت زیاد، کار سختی است؛ اما خوشبختانه باید بگوییم که اینطور نیست.برخی ترفندها و راهکارها وجود دارند که میتوان با استفاده از آن‌ها، تعداد کامنت‌هایی را که زیر پست‌ها گذاشته می‌شوند، افزایش داد.

روش های افزایش کامنت در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم راهکارهایی را آموزش دهیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، کامنت‌های پیج خود را افزایش دهید:

0. خرید کامنت اینستاگرام؛ بهترین روش افزایش کامنت اینستاگرام

به جرئت میتوان گفت خرید کامنت اینستاگرام بهترین و سریع‌ترین روش موجود برای افزایش کامنت اینستاگرام است. با خرید کامنت اینستا، پست‌های شما فقط در عرض چند ساعت، هرچقدر که بخواهید، کامنت دریافت می‌کنند و آمار پیجتان به طرز شگفت‌انگیزی بالا می‌رود.

در پنل شبکه‌های اجتماعی اینبو به بهترین، متنوع‌ترین و ارزانترین خدمات خرید کامنت اینستاگرام دسترسی دارید. برای خرید کامنت کافی است انواع پکیج‌های کامنت اینستاگرام را مشاهده کرده و بسته دلخواهتان را انتخاب نمایید.

1. پاسخ دادن به کامنت‌ها

پاسخ به کامنت‌ها

اگر فالوورهای پیج بدانند که شما برای آن‌ها ارزش قائل هستید، مطمئناً تعامل بیشتری در پیج خواهند داشت. یکی از راه‌هایی که میتوان با استفاده از آن، حس اعتماد را در کاربران پیج ایجاد کرد. پاسخ دادن به کامنت‌ها می‌باشد. این کار علاوه بر این که به صورت مستقیم تعداد کامنت‌ها را افزایش می‌دهد، از طریق ایجاد حس اعتماد نیز به افزایش کامنت در اینستاگرام کمک می‌کند.

2. استفاده از هشتگ‌ها برای افزایش کامنت اینستاگرام

استفاده از هشتگ‌ها برای افزایش کامنت اینستاگرام

همانطور که می‌دانید هشتگ‌های اینستاگرامی از اهمیت زیادی برخوردار هستند. شاید با خود فکر کنید که هشتگ‌ها نمی‌توانند در افزایش کامنت در اینستاگرام موثر باشند. باید به این نکته توجه داشته باشید که شاید هشتگ‌ها به صورت مستقیم در تعداد کامنت‌ها نقش نداشته باشند، اما با افزایش تعداد بازدیدکنندگان می‌توانند شانس دریافت کامنت زیاد را بیشتر کنند.

3. استوری کردن پست‌ها برای دریافت کامنت بیشتر

 استوری کردن پست‌ها

یکی از قابلیت‌هایی که اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است، استوری کردن پست می‌باشد. بدین صورت که می‌توانید پست‌های پیج خود را در استوری قرار دهید تا افراد بیشتری از آن بازدید کنند. طبق الگوریتم‌های جدید اینستاگرام پست‌های پیج بر اساس میزان فعالیت به کاربران نمایش داده می‌شوند. چنانچه برخی کاربران پست را ندیده باشند، با استفاده از این روش، این شانس را خواهند داشت که از پست بازدید کنند. بدین ترتیب پست‌های شما بازدیدکنندگان بیشتری خواهند داشت که می‌تواند منجر به افزایش کامنت در اینستاگرام شود.

4. تگ کردن افراد برای افزایش کامنت اینستاگرام

تگ کردن افراد برای افزایش کامنت اینستاگرام

اگر مدتی در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، به احتمال زیاد با قابلیت تگ کردن آشنا هستید. چنانچه فردی را در پست‌های خود تگ می‌کنید، علاوه بر این که خود آن شخص می‌تواند برای پست شما کامنت بگذارد، فالوورهای او نیز به پیج شما دسترسی خواهند داشت. این موضوع می‌تواند به افزایش کامنت در پیج اینستاگرام شما کمک کند.

5. نوشتن کپشن خوب و مناسب

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در افزایش کامنت اینستاگرام نقش داشته باشد، کپشن پست می‌باشد. نوشتن کپشن خوب، جذابیت خاصی برای پست‌ها به ارمغان می‌آورد. نوشتن یک متن قدرتمند و جذاب کاربران را مجاب خواهد کرد که در کامنت‌ها نسبت به آن واکنش نشان دهند و نظر خود را در این باره اعلام نمایند. کپشن‌های خیلی کوتاه و خیلی بلند نمی‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای افزایش کامنت در اینستا باشند. سعی کنید با تنظیم یک متن کاربرپسند، فالوورهای پیج را برای گذاشتن کامنت ترغیب نمایید. استفاده از ایموجی‌های مرتبط نیز می‌تواند برای کاربران جالب باشد.

💡نکته: اگر می‌خواهید با روش‌های نوشتن یک کپشن خوب و مناسب آشنا شوید، مقاله تکنیک‌های نوشتن کپشن جذاب را از دست ندهید.

6. پست های فان و میم برای افزایش کامنت اینستاگرام

 پست های فان و میم برای افزایش کامنت اینستاگرام

پیج شما در هر زمینه‌ای که فعالیت داشته باشد، میتواند با پست‌های فان و میم جذاب‌تر باشد. در صورت استفاده از پست‌های فان، کاربران بیشتری از پیج شما بازدید خواهند کرد و شانس گذاشتن کامنت در پیج اینستاگرام شما افزایش خواهد یافت. البته این نکته را به یاد داشته باشید استفاده بیش از حد از این گونه پست‌ها می‌تواند نتیجه‌ی عکس بدهد. توجه کنید که محتوای فان منتشرشده در پیج، از موضوع اصلی صفحه منحرف نشود.

7. درخواست تگ دوستان از کاربران

 درخواست تگ دوستان از کاربران

از کاربران خود بخواهید که دوستان خود را زیر پست شما تگ کنند. علاوه بر این که با تگ کردن افراد دیگر کامنت‌های پست شما در همان لحظه بیشتر خواهد شد، افرادی که تگ شده‌اند نیز می‌توانند کامنت بگذارند. در این صورت کامنت های پیج اینستاگرام شما به صورت مضاعف افزایش خواهد یافت.

8. برگزاری مسابقه همراه با جایزه برای افزایش کامنت اینستاگرام

برگزاری مسابقه

یکی از راه‌هایی که می‌تواند کاربران را به شدت برای گذاشتن کامنت تشویق کند، برگزاری مسابقه می‌باشد. برای این کار باید یک مسابقه یا چالش طراحی کنید. سپس از کاربران بخواهید که برای شرکت در مسابقه:

  • شما را فالو کننند
  • پست مربوط به مسابقه را لایک کنند
  • و در کامنت‌ها دوستان و آشنایان خود را تگ کنند

اگر تمامی مراحل مسابقه را به خوبی طراحی کرده باشید و در برگزاری آن موفق شوید، شاهد افزایش چشمگیر فالوور و در پی آن افزایش کامنت در پیج اینستاگرام خود خواهید بود. همچنین می‌توانید این شرط را هم اعلام کنید که پیجی که بیشترین کامنت را بگذارد، بدون قرعه کشی برنده یکی از جوایز مسابقه خواهد بود.

9. همکاری با پیج‌های فعال در زمینه کاری شما

همکاری با پیج‌های فعال در زمینه کاری شما

یکی از روش‌هایی که اخیرا پیج‌های بزرگ و موفق آن را برای افزایش کامنت به کار می‌گیرند، همکاری با پیج‌هایی است که زمینه کاری مشترک دارند. بدین ترتیب که پیج‌ها برای مدتی کوتاه (برای مثال 1 هفته) تولید محتوای یکدیگر را به عهده می‌گیرند و در پست‌ها و یا استوری‌ها پیج خود را تبلیغ می‌کنند. این راهکار نیز بر افزایش کامنت در اینستاگرام بسیار موثر است. مخصوصا به این دلیل که فالوورهایی که از این نوع تبلیغات به دست خواهید آورد، کسانی هستند که به زمینه فعالیت پیج شما علاقه‌مند هستند.

10. انتشار ویدیو برای افزایش کامنت اینستاگرام

انتشار ویدیو برای افزایش کامنت اینستاگرام

انتشار محتوای ویدیویی در پیج، نقش زیادی در افزایش کامنت اینستاگرام در اینستاگرام خواهد داشت. کاربران اینستاگرام بیشتر تمایل دارند که نظر خود را درباره پست‌های ویدیویی اعلام کنند تا پست‌های عکس‌دار. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است، میانگین تعداد کامنت برای پست‌های عکس دار 65 کامنت است؛ در صورتی که این عدد برای پست‌های ویدیویی 150 کامنت می‌باشد.

11. انتشار پست در زمان مناسب

انتشار پست در زمان مناسب

پیدا کردن زمان مناسب برای انتشار محتوا می‌تواند یکی از کلیدی‌ترین عوامل در افزایش نرخ تعامل (لایک، کامنت، سیو و …) در اینستاگرام باشد. بهترین زمان برای پست یا استوری گذاشتن، زمانی است که فالوورهای زیادی در اینستاگرام آنلاین باشند. برای پیدا کردن زمان مناسب جهت انتشار پست در پیج خود، مقاله‌ی Insights اینستاگرام را مطالعه فرمایید. اگر بتوانید زمان مناسب گذاشتن پست را به صورت صحیح بیابید و پست‌های خود را در آن زمان منتشر کنید، باید به زودی منتظر افزایش کامنت در پیج اینستاگرام خود باشید.

12. استفاده از عکس‌های حیوانات برای افزایش کامنت اینستاگرام

استفاده از عکس‌های حیوانات برای افزایش کامنت اینستاگرام

بر اساس تحقیقاتی که اخیرا انجام شده، استفاده از عکس حیوانات تاثیر زیادی بر تعامل کاربران در پیج دارد. این موضوع به حدی تاثیرگذار است که در چند سال اخیر اینفلوئنسرهایی که در زمینه حیوانات فعالیت دارند، درآمد بیشتری نسبت به دیگر اینفلوئنسرها کسب می‌کنند. بنابر این استفاده از محبوبیت حیوانات خانگی در پیج‌های اینستاگرامی می‌تواند باعث افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام شود.

13. درخواست خلاقانه برای کامنت گذاشتن

درخواست خلاقانه برای کامنت گذاشتن

می‌دانید که اگر از کاربران صفحه‌ی خود بخواهید که برای شما کامنت بگذارند، برخی از آن‌ها این کار را انجام خواهند داد. اما برای این که تعداد این افراد بیشتر شود نباید از جملات تکراری و کلیشه‌ای مثل “لطفا کامنت بگذارید” استفاده کنید. کمی خلاقیت به خرج دادن در این زمینه می‌تواند کمک بزرگی به شما کند. برای مثال می‌توانید در کپشن جمله‌ای بنویسید و چند کلمه از آن را به صورت جای خالی قرار دهید و از کاربران خود بخواهید تا کلماتی را که برای آن‌ها در نظر دارند، در کامنت بنویسند. با داستفاده از این ترفند نیز شاهد افزایش کامنت در پیج اینستاگرام خود خواهید بود.

14. پست کردن محتوای پایان باز برای افزایش کامنت اینستاگرام

پست کردن محتوای پایان باز برای افزایش کامنت اینستاگرام

شاید بتوان گفت که این ترفند یکی از موثرترین راهکارها برای افزایش کامنت در اینستاگرام می‌باشد. انتشار محتوای پایان باز به این معنی است که محتواییرا که تولید می‌کنید، پایان آن را مشخص نکنید و از کاربران بخواهید که طبق سلیقه‌ی خود آن را به پایان برسانند. برای مثال یک داستان کوتاه را در چند اسلاید بنویسید و در اسلاید آخر یکی از این جمله‌ها را پست کنید:

  • می‌خواهید این داستان چگونه به پایان برسد؟
  • شما نویسنده‌ی پایان داستان باشید.
  • سرانجام این داستان در دستان شما است.

سپس در کپشن از فالوورهای پیج خود بخواهید که نظر خود را در کامنت‌ها بنویسند.

15. پرسیدن سوال برای افزایش کامنت اینستاگرام

پست کردن محتوای پایان باز برای افزایش کامنت اینستاگرام

آخرین روشی که برای افزایش کامنت اینستاگرام به شما توصیه می‌کنیم، پرسیدن سوال از کاربران درباره‌ی مسائل و موضوعات مختلف است. در تصویر پستی که انتشار می‌دهید، یک سوال در رابطه با زمینه‌ی فعالیت پیج طرح کنید و از کاربران بخواهید تا در کامنت‌ها به آن پاسخ دهند. این روش می‌تواند به تعداد کامنت‌هایی که دریافت می‌کنید، بیفزاید. همچنین پس از این که پاسخ‌هایی را از طرف کاربران دریافت کردید، می‌توانید در کامنت‌ها به بحث درباره موضوع مربوطه بپردازید تا افزایش کامنت در پیج خود را با سرعت بیشتری پیش ببرید.

سوالات متداول

چطوری کامنت‌ها رو در اینستاگرام افزایش بدیم؟

✅ برای افزایش کامنت در اینستاگرام روش‌های مختلفی وجود دارد. ما در این مقاله 15 مورد از بهترین روش‌ها را برای این کار آموزش داده‌ایم.

افزایش کامنت در اینستاگرام چه سودی برای پیج داره؟

✅ افزایش کامنت در اینستا باعث افزایش نرخ تعامل و در نتیجه پیشرفت پیج می‌شود.

جمع بندی

همانطور که گفته شد، کامنت یکی از عوامل تاثیرگذار در محاسبه‌ی میزان نرخ تعامل بوده و برای پیشرفت پیج‌ها در اینستاگرام حائز اهمیت است. به همین دلیل بیشتر پیج‌های اینستاگرامی، چه شخصی و چه بیزینسی، به دنبال افزایش کامنت در پیج اینستاگرام خود هستند. ما در این مقاله بهترین و بروزترین روش‌هایی را که در افزیش کامنت اینستاگرام موثر هستند، آموزش دادیم. هم اکنون می‌توانید با استفاده دقیق و صحیح از آن‌ها، تعداد کامنت‌هایی را که دریافت می‌کنید، به راحتی افزایش دهید.

امیدواریم این مطلب برای شما همراهان همیشگی اینبو مفید واقع شده باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل و یا سوال، لطفاً در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

از این که مقاله‌ی ما را برای مطالعه انتخاب کردید، متشکریم!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
2 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
هادی

واقعا عالی بود ممنون از راهنمایی شما

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!