کپشن اینستاگرام

کپشن اینستاگرام

امروز میخواهیم در مورد ویژگی ها و چگونه نوشتن کپشن اینستاگرام برایتان توضیحاتی بدهیم تا بتوانید یک متن عالی و مربوط برای پست های خود آماده سازی کنید. در این بین نباید از تاثیر گذاری کپشن های خوب برای بیشتر دیده شدن پست مذکور و فهم صحیح بازدید کنندگان از پست شما را نادیده گرفت از این رو برای شما عزیزان نمونه های برند های معروف که کپشن های خوبی برای پست های خود آماده میکنند نشان خواهیم داد. ناگفته نماند که بیو اینستاگرام بخشی کاملا جدا از کپشن در انستاگرام میباشد.

کپشن اینستاگرام چیست؟

کپشن اینستاگرام

اجازه دهید قبل از توضیح تخصصی تر کپشن اینستاگرام برای آن کاربرانی که تازه عضو اینستاگرام شده اند توضیح ساده ای در این مورد بدهیم، کپشن اینستاگرام همان متن و یا توضیح زیر پست ها میباشد که کاربر منتشر کننده هنگام انتشار پست مربوطه متن را نوشته که این متن میتواند شامل شکلک و هشتگ و حتی تگ اکانت های دیگر اینستاگرام باشد و میتواند به صورت کلی تا ۲۰۰۰ هزار کارکتر را در خود جای دهد.

اگر شما اکانت فروشگاهی دارید یعنی داخل اکانت خود در حال گسترش شغلتون هستید کپشن اینساگرام برای شما بسیار مهم میباشد در نظر بگیرید شغل شما در مورد فروش کفش بوده و در پی آن افرادی که علاقمند خرید کفش هستند هنگام مشاهده پست های شما دنبال نوع خاصی از کفش میباشند و یا دنبال تخفیف های خاصی هستند که شما میتوانید برای نشان دادند این موارد از طریق کپشن اینستاگرام اقدام کنید و آن ها را با نوشتن کپشن مناسب ترغیب کنید تا از شما خرید شان را انجام دهند.

حتی به صورت کلی میتوان گفت که کپشن اینستاگرام هست که هویت و موضوع پست شما را به کاربران تان بعد از مشاهده پست نشان میدهد و هر چه قدر کپشن های شما جذاب تر باشد قطعا بازدید پست هایتان نیز بالا خواهد بود. در این بین نباید از امکانات کپشن به راحتی گذر کرد شما در کپشن اینستاگرام میتوانید هشتگ های مختلفی را جاگذاری کنید و افراد مختلفی اعم از دوستان  یا اکانت های معروف را در کپشن خود جای دهید.

میتوانید بخوانید: گذاشتن عکس پروفایل

چه نکاتی را در کپشن اینستاگرام رعایت و استفاده کنیم؟

بعد از توضیح کپشن اینستاگرام و اهمیت آن حال وقت آن رسیده تا نکاتی را که میتواند عامل نوشتن یک کپشن عالی شود را برایتان بازگو کنیم.

کپشن مربوط به پست خود را بنویسید

زیر خیلی از پست ها در اینستاگرام دیده شده که کپشن های تبلیغاتی جای داده میشود به این صورت که با منتشر شدن هر پست همان کپشن ها در زیر پست ها دیده شده و اکثرا هم متن این گونه کپشن ها تبلیغاتی میباشد که ما اصلا این نوع کپشن اینستاگرام را قبول نداریم حتی در صورت انجام دادن این کار حداقل یک توضیح کوچکی در مورد پست مربوطه بدهید و هشتگ های آن را وارد کرده و سپس متن صرفا تبلیغاتی و یا تکراری را جاگذاری کنید.

نوشتن کپشن از خود شما شروع میشود یعنی اول باید از هدف خود آگاه باشید و سپس متن دلخواه و مربوط به پست منتشر شده را بنویسید و از نوشتن متن های خشک یا به قول مثال قبلی تبلیغاتی در حد لزوم خودداری کنید و از متن های دوستانه تر استفاده کنید تا با کاربران خود حالت صمیمانه ای ایجاد کرده و آن ها را ترغیب کنید تا آن ها نیز نظرات دوستانه و مربوط به پست را کامنت کنند.

کاربران اکانت خود را بشناسید

شناخت کامل از کاربران خود و هدف گیری بر اساس آن ها یکی از راهبردترین راه های افزایش فالوور میباشد وقتی شما فالوور های خود را بشناسید که از کدامین قشر جامعه هستند قطعا در آینده نه چندان دور جواب زحمت ها و فعالیت خود در اینستاگرام را خواهید دید این نکته به کپشن اینستاگرام هم شامل میشود در نظر بگیرید شما شناخت کافی از کاربران خود دارید و در رابطه با علایق آن ها پست هایی را در اینستاگرام منتشر میکنید قطعا با نوشتن یک کپشن مناسب و مرتبط با موضوع پست منتشر شده کاربران بیشتری از پست شما دیدن و نظرات مختلفی را در پست شما کامنت خواهند کرد.

شاید با مطالعه این نوشته ها این سوال برایتان پیش آمده که از چه راه هایی میتوانید جامعه هدف کاربران خود را شناخته تا بر اساس این جامعه هدف فعالیت خود را تنظیم کنید در مورد این گزینه دو راه موجود میباشد گزینه اول اطلاعات آماری ارائه شده از طریق فیسبوک میباشد که برای فعالسازی این ویزگی کافی ایست اکانت خود را به اکانت فیسبوک خود متصل کنید تا اکانت اینستاگرام تان بیزینسی یا همان فروشگاهی شود، اما راه حل دوم تجربه شما با گذشت زمان امکانپذیر میباشد تجربه ای که با مرور زمان به شناخت تجربی شما از کاربران تان میدهد که با هدف گیری درست قطعا جوب خواهید گرفت.

کپشن اینستاگرام را چگونه بنویسیم

قطعا نوشتن یک کپشن خلاصه که پیام اصلی شما را به بازدید کنندگان انتقال دهد ارزشمند تر از یک کپشن طولانی با همان کارایی میباشد. اگر دقت کرده باشید خود شما نیز هنگام بررسی پست های دیگر پیج ها توجه زیادی به بخش کپشن اینستاگرام پست های مربوطه نداشته اید و تنها گذارا این کپشن ها را خوانده و یا به قولی زیر چشمی نگاه کرده اید اما اگر در این بین از یک کپشن  و پست خوشتان بیاید قطعا تا آخر کپشن آن پست از اینستاگرام را میخوانید.

پس تا این لحظه به دو نکته میرسیم اول نوشتن کپشن اینستاگرام خلاصه با هدف مشخص و دوم دقت به خرج دادن ببیشتر به اول متن کپشن تا بازدید کنندگان را ترغیب به خواندن ادامه کپشن کند. البته اجباری در این که حتما باید کپشن اینستاگرام شما خلاصه باشد وجود ندارد همانطور که در مطالب بالا اشاراه کردیم شما میتوانید تا ۲ هزار کاراکتر که میتواند شامل نوشه و یا اموجی ها و… بشود را در کپشن خود جای دهید.

اما تاثیر اموجی ها در اینستاگرام به خصوص در کپشن اینستاگرام قابل چشم پوشی نیست اموجی و یا همان شکلک میتواند تاثییر خوبی در رساندن مفهوم کلی شما از پست منتشر شده به کاربران تان بدهد میتواند آن ها را تحریک به خواندن تمامی متن کپشن کرده و یا میتواند کاربران تان را ترغیب به کامنتت گذاری کند و…

اموجی ها مختلفی برای رساندن منظور کلی شما برای افراد اکانت تاان وجود دارد از اموجی هایی با مفهوم خنده گرفته تا اموجی ها صمیمی که میتواند صمیمت شما را گویا باشد بله صمیمیت، شما نباید با کاربران خود به صورت خشک و بی روح رفتار کنید کپشن اینستاگرام یکی از بهترین راه های نشان دادن صمیمیت و یا شوخ طبعی و … میباشد پس نباید این فرصت را از دست داد در کپشن های خود خلاقیت به خرج داده و نوعی صمیمیت بین خود و کاربران تان ایجاد کنید.

هشتگ و تگ در کپشن اینستاگرام

یکی از مهم ترین ویژگی های بخش کپشن اینستاگرام هشتگ ها میباشد در مورد خود هشتگ ها قبلا توضح داده ایم پس نمیخواهیم در این مورد چیزی بنویسیم اما در مورد هشتگ ها در کپشن اینستاگرام باید بگویم که شما با استفاده از هشتگ در کپشن اینستاگرام خود باعث میشوید بازدید پست شما حداقل ۱۲% افزایش داشته باشد البته میتوانید این مقدار با افزایش دادن تعدادهشتگ ها در کپشن اینستاگرام خود افزایش دهید که ما این توصیه را نمیکنیم.

اگر توصیه ما رو میخواهید توصیه ما استفاده از ۴ هشتگ در هر پست به صورت حداکثری میباشد و استفاده بیشتر از این عدد را توصیه نمیکنیم همچنین از هشتگ های مربوط به پست منشتر شده استفاده کنید و از هشتگ هایی که مربوط به موضوع پست نیستند خودداری کنید. البته در انتخاب هشتگ ها هم دقت کنید و هشتگ هایی که جستجو کمتری دارند استفاده نکنید همچنین خود هشتگ ها را سعی کنید در انتهای کپشن خود جای دهید و یا در صورت وجود همان کلمات در متن کلمات مد نظر را تگ کنید. البته در برخی پیج ها دیده شده که بلافاصله بعد از منتشر کردن پست مربوطه ادمین همان پیج هشتگ دیگری ر ا نیز کامنت گذاری میکند که ما این نوع عمل را درست نمیدانیم.

علاوه بر اینکه میتوانید در کپشن اینستاگرام هشتگ های مختلفی را اضافه کنید میتوانید اکانت های دیگر اینستاگرام را هم تگ کنید از دوستان خود گرفته تا اکانت های معروف اینستاگرام که با تگ کردن آن ها رنگ دیگری به کپشن اینستاگرام خود میدهید و آن ها را از پست خود آگاه ساخته و نیز دیگران را با پیج آن ها آشنا میکنید.

جمع بندی

نکاتی که ما امروز در مورد کپشن اینستاگرام برایتان بازگو کردیم میتواند باعث افزایش بازدید پست هایتان شود البته شما میتوانید از روش های دیگری در کپشن نویسی استفاده کنید از جمله برای جذاب تر کردن پست هایی که منتشر میکنید میتوانید در کپشن اینستاگرام خود کاربران تان را با روش هایی از قبیل ارائه کردن سوال یا یک درخواست که آن ها را به نحوی به چالش بکشید و یا از ضرب المثل ها و نقل قول هایی از بزرگان تاریخ در کپشن اینستاگرام خود استفاده کنید بعد از نوشتن کپشن پست مربوطه را مستقیم انتشار ندهید قببل از انتشار آن را بخوانید اگر جایی مشکل داشت آن را اصلاح کنید حتی میتوانید قبل از انتشار پست با یکی از دوستان خود مشورت بگیرید.

,
عضویت
اطلاع از
guest
2 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments