نویسنده: علی محمدی
2022-09-14

درآمد فن پیج های اینستاگرام چقدر است؟

در این مقاله یاد می‌گیرید فن پیج چیست و اصلی‌ترین منابع درآمد فن پیج ها کجاست. همچنین با پرطرفدارترین زمینه فن پیج‌های اینستاگرام آشنا می‌شوید.

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

درآمدزایی از اینستاگرام روش‌های مختلفی دارد و هر کس مطابق با سلیقه، استعداد و تواناهایی که دارد، می‌تواند از این شبکه اجتماعی کسب درآمد کند. یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای این کار، افتتاح فن پیج (Fan Page) است. فن پیج‌های اینستاگرامی در کل دنیا طرفداران زیادی دارند و هیچ وقت هم مخاطبان خود را از دست نداده‌اند. در این مقاله درباره درآمد فن پیج ها و سایر مسائل پیرامون آن‌ها صحبت خواهیم کرد. تا پایان همراه ما باشید!

خرید فالوور اینستاگرام

راهنمای مطالعه

فن پیج اینستاگرام چیست؟

فن پیج (Fan Page) یا همان پیج طرفداری اینستاگرام به صفحه‌ای گفته می‌شود که محتواهایی را منتشر می‌کند که در واقع برای حمایت از یک شخص، تیم، مجموعه یا موارد مشابه تولید شده‌اند. برای مثال اگر شما ویدیوها و عکس‌هایی از خواننده مورد علاقه‌تان را در پیجی منتشر کنید و سعی در دیده شدن آن‌ها داشته باشید، در واقع یک فن پیج افتتاح کرده‌اید. البته فن پیج‌ها به خوانندگان محدود نمی‌شوند و زمینه‌های بسیار متنوعی دارند.

4 منبع درآمد فن پیج های اینستاگرامی

منبع درآمد فن پیج ها اینبو

در حالت کلی می‌توان درآمد فن پیج ها در اینستاگرام را رقمی بین 3 تا 30 میلیون از هر پیج بیان کرد. اکثر این پیج ها از تبلیغات درآمد کسب می‌کنند اما برخی از آن‌ها به فروش محصول یا همکاری در فروش هم مشغول هستند.

پیج‌های طرفداری بر اساس زمینه فعالیتی که دارند، شاید بتوانند در برخی موارد منبع درآمد متفاوتی برای خود پیدا کنند، اما در حالت کلی درآمد فن پیج های اینستاگرام از 4 راه به دست می‌آید:

1. تبلیغات

اصلی‌ترین درآمد فن پیج های اینستاگرام از راه تبلیغاتی است که در پیج صورت می‌گیرد. پس از این که برای مدتی در پیج تولید محتوا کردید و فالوورهای خود را با روش‌های مختلف افزایش دادید، می‌توانید با پذیرش سفارش تبلیغات از پیج‌های مختلف، کسب درآمد کنید.

فن پیج یکی از راه های کسب درآمد با تبلیغات است اما اگر به روش ساخت پیج تبلیغاتی در اینستاگرام مسلط باشید، می‌توانید از هر پیجی درآمد کسب کنید.

یکی از روش‌های تبلیغات در اینستاگرام که می‌تواند برای پیجتان درآمد به همراه داشته باشد، شات کردن پیج‌های دیگر در پست یا استوری است. در مقاله زیر انوع روش‌های شات کردن را یاد بگیرید و از آن‌ها برای کسب درآمد در فن پیج اینستاگرامتان استفاده کنید:

مقاله پیشنهادی: شات کردن در اینستا

2. درآمدزایی مرتبط با زمینه فن پیج

روش دیگری که میتوان به عنوان منبع درآمد فن پیج ها به آن اشاره کرد، به زمینه فعالیت پیج طرفداری بستگی دارد. به عنوان مثال اگر برای یک خواننده فن پیج دارید، می‌توانید از طریق فروش بیلت‌های کنسرت‌های او در شهرهای مختلف کسب درآمد کنید. اگر بخواهیم به مثال دیگری اشاره کنیم، اگر برای یک تیم فوتبال فن پیج زده‌اید، می‌توانید با فروش کیت‌های اورجینال این تیم با قیمت مناسب نسبت به فروشگاه‌های دیگر به درآمد خوبی برسید!

3. فروش محصول

کسب درآمد در فن پیج از طریق فروش محصول با روش قبلی تفاوت‌هایی دارد. در این روش ضروری نیست که محصول شما با زمینه فعالیت پیجتان ارتباطی داشته باشد. در این روش شما باید علایق مخاطبین پیجتان را ارزیابی کنید و سپس بر اساس آن‌ها، خرید محصولاتی را در پیج به آن‌ها پیشنهاد دهید. برای مثال اگر بیشتر فالوورهای پیجتان را نوجوان‌های پسر تشکیل می‌دهند، به راحتی می‌توانید به این افراد محصولاتی مثل گیم‌های کامپیوتری را بفروشید.

4. همکاری در فروش

در روش کسب درآمد از طریق همکاری در فروش لازم نیست خود شما محصولی در اختیار داشته باشید تا آن را به مخاطبین فن پیجتان بفروشید. در این روش درآمد فن پیج ها از فروش محصولات سایر برندها به دست می‌آید.

در همکاری در فروش، شما محصولات یک برند خاص را در پیجتان تبلیغ می‌کنید و یک لینک رفرال در بیو خود قرار می‌دهید و همچنین کاربران را ترغیب می‌کنید تا از طریق این لینک، محصول مورد نظر را خریداری نمایند. به ازای هر خریدی که از طریق این لینک صورت گیرد، درصدی از مبلغ خرید به شما تعلق می‌گیرد و به این ترتیب شما از فن پیج اینستاگرامی خود به درآمد می‌رسید.

در کسب درآمد از فن پیج اینستاگرام به روش همکاری در فروش باید به این نکته توجه داشته باشید که هر محصولی را در پیجتان تبلیغ نکنید. تبلیغ محصولات غیرمرتبط می‌تواند اعتماد مخاطبان به پیج شما را از بین ببرد و باعث ضربه خوردن به اعتبار پیجتان شود.

آیا درآمد فن پیج ها زیاد است؟

اگر در مورد درآمد زیاد فن پیج های اینستاگرام شک دارید و فکر می‌کنید نمی‌توانند به اندازه سایر زمینه‌های اینستاگرامی کسب درآمد کنند، می‌توانید درباره زمینه‌های دیگر هم اطلاعاتی کسب کنید و سپس بین گزینه‌های مختلف، بهترین انتخاب را داشته باشید. یکی از پردرآمدترین زمینه‌ها برای فعالیت در اینستاگرام، بلاگری است. البته برخی از افراد نمی‌خواهند جلوی دوربین قرار بگیرند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، می‌توانید کسب درآمد از بلاگری اینستاگرام را با بلاگری بدون چهره آغار کنید.

پر طرفدارترین موضوعات فن پیج ها

با وجود این که برای هر شخص معروف و شناخته‌شده‌ای میتوان پیج طرفداری در اینستاگرام افتتاح کرد، اما بنا بر علایق کاربران اینستاگرام و جوی که بر فضای این شبکه اجتماعی حاکم است، برخی موضوعات برای پیج طرفداری بسیار مناسب‌تر هستند. به این معنی که اگر شما در این موضوعات فن پیج بزنید، احتمال بیشتری وجود دارد که سریعاً بتوانید فالوورهای خود را افزایش دهید و به مرحله درآمدزایی هم برسید.

در این بخش از مقاله قصد داریم پرطرفدارترین زمینه‌ها برای فعالیت فن پیج ها را معرفی کنیم.

1. فن پیج خوانندگان

در هر جای دنیا که باشید، می‌توانید برای خوانندگانی که به شهرت خوبی رسیده‌اند، فن پیج بزنید و از این راه کسب درآمد کنید. موسیقی در همه فرهنگ‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و خوانندگان هم به طبع همین موضوع طرفداران بسیار زیادی دارند. اگر بتوانید برای خوانندگان معروف فن پیج بزنید و محتوای با کیفیتی تولید کنید، مطمئناً روند پیشرفت سریعی خواهید داشت.

در زمینه خوانندگی هم می‌توانید برای هنرمندان کشور خودتان فن پیج بزنید و هم برای خوانندگانی که در سطح جهانی شناخته شده‌اند. هر کدام از این پیج‌ها مزایا و معایب خاص خود را خواهند داشت. برای مثال تولید محتوا برای خوانندگان داخلی ممکن است نسبت به تولید محتوای انگلیسی آسانتر باشد، اما از طرف دیگر اگر برای خوااندگان خارجی به زبان انگلیسی فن پیج بزنید، احتمالاً از کشورهای دیگر هم فالوور جذب خواهید کرد.

نکته‌ی حرفه‌ای:

همه ما می‌دانیم که فن پیج‌ها ساده‌تر از بقیه پیج‌ها رشد می‌کنند اما همین کار باعث سخت شدن رقابت آن شده است. مسلط بودن به روش‌های تبلیغات در اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند تا بسیار سریع‌تر از دیگران به درآمد برسید.

2. فن پیج بازیگران

بازیگران فیلم‌ها و سریال‌ها هم مثل خواننده‌ها در تمامی نقاط دنیا از شهرت زیادی برخوردار هستند و همین موضوع هم آن‌ها را به گزینه مناسبی برای افتتاح فن پیج تبدیل می‌کند. فن پیج‌هایی که برای این دسته از سلبریتی‌ها محتوا تولید می‌کنند، معمولاً از فوتوشات‌های این افراد برای مجله‌های مختلف، تصاویری از حضور آن‌ها در فیلم‌های خود و حتی عکس‌ها و ویدیوهایی از زندگی شخصی آن‌ها را منتشر می‌کنند.

طرفداران بازیگران معروف علاقه‌مند هستند حتی از زندگی شخصی این افراد هم باخبر باشند و چون فن پیج‌ها این محتواها را منتشر می‌کنند، فالوورهای این پیج‌ها روز به روز افزایش می‌یابد. همین موضوع باعث افزایش درآمد فن پیج ها نیز می‌شود. اگر قصد افتتاح پیج در این زمینه را دارید، می‌توانید با انتشار عکس‌های کم‌یاب و جنجالی مخاطبین و درآمد خود را افزایش دهید.

3. فن پیج بازیکنان فوتبال

اگر به حوزه ورزش علاقه‌مند باشید، حتماً می‌دانید که فن پیج‌های بازیکنان فوتبال یکی از پرتعدادترین فن پیج‌ها در اینستاگرام هستند. همین مسئله باعث می‌شود رقابت بین این پیج‌ها برای جذب مخاطب سنگین باشد؛ البته این موضوع روی درآمد فن پیج های فعال در این زمینه هم تاثیرگذار است. بازیکنان فوتبال با شهرت، محبوبیت، و حاشیه‌هایی که دارند، یک هدف بسیار مناسب برای افتتاح فن پیج هستند.

در پیج‌های طرفداری بازیکنان فوتبال معمولاً ویدیوهای ادیت از عملکرد این بازیکنان بیشترین محتواهایی هستند که به چشم می‌خورند. عکس‌های با کیفیت بالای بازیکن برای تصویر پس زمینه و پروفایل، اخبار مختلف درباره بازیکن و مصاحبه‌هایی که درباره بازیکن انجام می‌شوند، سایر محتواهایی هستند که در فن پیج بازیکنان پیدا می‌شوند.

4. فن پیج تیم‌های فوتبال

علاوه بر بازیکنان فوتبال، فن پیج‌های زیادی هم برای طرفداری از تیم‌های فوتبال در سطح اینستاگرام وجود دارند. از تیم‌های مطرح در سطح جهانی گرفته که تا چند میلیون فالوور دارند تا تیم‌های کوچکتر که فالوورهای فن پیج‌هایشان در حد چند هزار فالوور است. در این فن پیج‌ها بیشترین محتوایی که منتشر می‌شود، مربوط به اخبار تیم است و در رتبه‌های بعدی هم ویدیوهای ادیت‌شده و تصاویر باکیفیت برای پس زمینه و پروفایل قرار می‌گیرند.

5. فن پیج فیلم‌ها و سریال‌ها

فیلم‌ها و سریال‌های پربیننده‌ای که میلیون‌ها طرفدار در کل دنیا دارند، گزینه مناسبی برای افتتاح فن پیج هستند. می‌توانید با زدن فن پیج برای این فیلم‌ها و سریال‌ها و قرار دادن محتواهای مرتبط، مخاطبین علاقه‌مند به آن‌ها را برای چندین سال به پیجتان جذب کنید و از طریق تبلیغات و سایر راه‌های کسب درآمد از فن پیج، به درآمد برسید.

محتواهایی که در فن پیج‌های فیلم و سریال منتشر می‌شوند، عموماً تیزر فصل‌های مختلف، مصاحبه‌های بازیگران، صحنه‌ها و پشت صحنه‌های جذاب و اخبار مختلف درباره فیلم یا سریال مورد نظر هستند.

سوالات متداول

درآمد فن پیج ها چقدر است؟

نمیتوان درآمد فن پیج ها را به صورت قطعی مشخص کرد اما در متن مقاله می‌توانید منبع درآمد فن پیج‌ها را مشاهده کنید.

چه فن پیج هایی در اینستاگرام طرفدار دارند؟

فن پیج خوانندگان، بازیگران، فوتبالیست‌ها و سایر مواردی که در متن مقاله به آن‌ها اشاره شده است، جزو پرطرفدارترین فن پیج ها در اینستاگرام هستند.

نتیجه گیری

چند سالی می‌شود که فن پیج‌های اینستاگرامی طرفداران زیادی در این شبکه اجتماعی پیدا کرده‌اند. به همین دلیل است که تعداد این پیج‌ها روز به روز در حال افزایش است. در این مقاله ابتدا به تعریف فن پیج پرداختیم، منبع درآمد فن پیج ها را مشخص کردیم و سپس پرطرفدارترین موضوعات برای فن پیج ها را معرفی نمودیم. اگر قصد افتتاح فن پیج داشته باشید، می‌توانید با مطالعه این مقاله به یک جمع بندی کلی برسید!

امیدواریم مطالبی که در این مقاله خواندید، برایتان مفید بوده و استفاده لازم را برده باشید. لطفاً نظرات، پیشنهادات و انتقاداتتان را در این درباره در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سوالی در رابطه با موضوع این مقاله دارید، می‌توانید در همین بخش مطرح کنید. منتظرتان هستیم.

از همراهی شما بی‌نهایت سپاسگزاریم!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!