نویسنده: علی محمدی
2020-05-09

چگونه در اینستاگرام لایو دونفره بگذاریم؟

لایو دونفره اینستا چیست؟ چگونه در اینستاگرام لایو گروهی برگزار کنیم؟ برای آشنایی با روش های برگزاری لایو دونفره در اینستا ...

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

اینستاگرام در یکی از بزرگترین آپدیت‌های خود امکان برگزاری پخش زنده در اینستا را برای کاربران خود فراهم کرد. امکانات لایو اینستاگرام رفته رفته بیشتر شد و یکی از آپشن‌هایی که به آن افزوده شد، امکان برگزاری لایو دونفره بود. تیم اینبو در این مقاله قصد دارد شما کاربران گرامی را با قابلیت لایو دونفره اینستا آشنا کند. همچنین نحوه گذاشتن لایو دونفره نیز آموزش داده خواهد شد. لطفاً با ما همراه باشید.

خرید فالوور اینستاگرام

لایو دونفره اینستا چیست؟

در اولین آپدیتی که قابلیت لایو در اپلیکیشن اینستاگرام ارائه شد، هر فرد می‌توانست فقط به صورت تک‌نفره لایو خود را برگزار کند؛ اما اکنون، لایو دونفره اینستاگرام این امکان را به کاربران می‌دهد که پخش زنده اینستاگرامی خود رابه صورت دو یا چندنفره برگزار کنند. بدین صورت که یک اکانت، ویدیوی لایو خود را آغاز می‌کند و سپس اکانت بعدی به آن می‌پیوندد. در لایو دونفره اینستا، دو اکانت جداگانه به صورت مشترک در یک لایو شرکت می‌کنند. بدین ترتیب که صفحه‌ی لایو به دو قسمت تقسیم شده و در هر کدام از کادرها، تصویر یکی از افراد پخش می‌شود. در لایو دونفره اینستاگرام، فالوورهای هر دو پیج شرکت‌کننده می‌تواند لایو در حال پخش را مشاهده کنند.

چگونه لایو دونفره را فعال کنیم؟

آیا لایو گروهی اینستاگرام برای همه‌ی کاربران فعال است؟ ممکن است با خود بپرسید کاربران اینستا برای دسترسی به قابلیت لایو دونفره با محدودیت مواجه هستند یا خیر؟ در جواب باید گفت: نه. همه‌ی کاربران اینستاگرام اعم از اکانت‌های شخصی و حرفه‌ای، همگی می‌توانند لایو خود را هم به صورت تک‌نفره و هم به صورت دونفره برگزار کنند و محدودیتی در این باره پیش روی آن‌ها وجود ندارد.

آیا امکان برگزاری لایو گروهی در اینستاگرام وجود دارد؟

پس از ارائه‌ی قابلیت لایو دونفره از سوی اینستا، این سوال برای تعدادی از کاربران پیش آمده بود که آیا امکان دارد لایو را به صورت گروهی برگزار کنند یا نه؟ به عبارت دیگر، حداکثر چند نفر می‌توانند به صورت همزمان در لایو اینستا شرکت کنند؟ پس از عرضه‌ی قابلیت لایو گروهی، حداکثر تعداد افرادی که می‌توانستند در آن شرکت کنند، دو نفر بودند؛ اما پس از مدتی اینستاگرام این عدد را به 4 اکانت افزایش داد. بدین صورت که هم اکنون این امکان وجود دارد که یک اکانت لایو خود را شروع کند و علاوه بر آن، 3 نفر دیگر هم به لایو در حال پخش بپیوندند.

آموزش گذاشتن لایو دونفره اینستا

هم اکنون که با قابلیت لایو دونفره اینستا آشنایی کامل پیدا کرده‌اید، در صورت تمایل می‌توانید نسبت به آن اقدام کرده و با دوستان و یا دیگر فالوورهای خود به صورت دو یا چندنفره لایو برگزار کنید. برای برگزاری لایو دونفره در اینستاگرام دو روش وجو دارد:

 • دعوت از دیگران برای پیوستن به لایو
 • درخواست دیگران برای پیوستن به لایو در حال پخش

در ادامه به توضیح هر دو روش گذاشتن لایو چندنفره در اینستا می‌پردازیم:

گذاشتن لایو دونفره و چندنفره در اینستا با دعوت از دیگران

برای گذاشتن لایو چندنفره در اینستا با روش دعوت از دیگران، ابتدا باید یک نفر لایو خود را آغاز کند و سپس اقدام به دعوت از دیگران برای پیوستن به لایو نماید. بدین منظور از روش زیر استفاده کنید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. در صفحه‌ی اصلی (Home) صفحه را به سمت راست بکشید تا وارد قسمت استوری شوید.
 3. در لیست افقی موجود در پایین صفحه، گزینه‌ی Live را انتخاب نمایید.
 4. روی آیکون دایره در وسط صفحه بزنید تا لایو شما پس از بررسی اتصال دستگاه به اینترنت آغاز شود.
انتخاب گزینه‌ی لایو
 1. پس از آغاز لایو، روی نام کاربری خود در گوشه‌ی سمت چپ بالای صفحه بزنید.
کلیک روی یوزرنیم
 1. برای دعوت از افراد دیگر جهت شرکت در لایو دونفره اینستا روی گزینه‌ی Invite to Join کلیک کنید.
 1. نام کاربری فرد مورد نظر خود را جستجو نمایید.
 2. پس از پیدا شدن اکانت مورد نظر، تیک کنار نام کاربری مربوطه را فعال کنید. (حداکثر تا 3 نفر را می‌توانید با همین روش به لایو خود دعوت نمایید.)
 3. پس از انتخاب افراد مورد نظر، روی گزینه‌ی Invite بزنید.
دعوت از دیگرام برای شرکت در لایو دونفره اینستا
 1. درخواست پیوستن به لایو شما برای کاربران مورد نظر ارسال خواهد شد و در صورت پذیرش دعوت از سوی آن‌ها (انتخاب گزینه‌ی Go Live with USERNAME توسط دعوت شوندگان) به لایو شما خواهند پیوست.

گذاشتن لایو دونفره و چندنفره در اینستا با روش درخواست از سوی بازدیدکنندگان

شرکت در لایو دونفره اینستا علاوه بر دعوت از سوی صاحب لایو، با روش درخواست از سوی بازدیدکننگان نیز ممکن است. در این روش به جای این که صاحب لایو از دیگران دعوت کند که به لایو بپیوندند، بازدیدکنندگان درخواستی برای صاحب لایو ارسال می‌کنند و در صورت پذیرش توسط آن، می‌توانند در لایو شرکت کنند. برای این کار کافی است طبق دستورالعمل زیر، مراحل را به ترتیب پ انجام دهید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با کلیک روی آیکون لایو مورد نظر در حال پخش در قسمت استوری وارد آن شوید.
 3. چند ثانیه صبر کنید تا گزینه‌ی Request در پایین صفحه برای شما نمایش داده شود.
 4. برای ارسال درخواست روی Request بزنید.
 1. سپس در نیم پنجره‌ی بازشده گزینه‌ی Send Request را انتخاب کنید
ارسال درخواست لایو دونفره در اینستا
 1. در صورت تأیید از سوی برگزارکننده‌ی لایو، خواهید توانست در پخش زنده اینستاگرامی مورد نظر شرکت کنید.
 2. برگزار کننده‌ی لایو برای تأیید درخواست ابتدا باید روی گزینه‌ی View کنار نام کاربری شما کلیک کند.
 1. سپس گزینه‌ی Invite را انتخاب نماید.

آیا هنگام تماشای لایو دیگران دیده می‌شویم؟

برخی کاربران نگران این موضوع هستند که موقع تماشای لایو دیگران، تصویر آن‌ها هم برای فردی که لایو گذشاته است، قابل مشاهده باشد. راجع به این موضوع باید گفت: چنین چیزی ممکن نیست. هنگامی که با اکانت خود وارد یک لایو می‌شوید، فقط نام کاربری شما برای دیگران نمایش داده می‌شود. همچنین اگر پیامی بنویسید، برای افراد حاضر در لایو قابل نمایش خواهد بود. تصویر شما فقط در صورتی در لایو پخش می‌شود که شما درخواست لایو دونفره در اینستا بدهید و صاحب اکانتی که لایو گذاشته است، آن را بپذیرد.

سوالات متداول

لایو دونفره اینستا چیست؟

✅ لایو اینستاگرامی که دونفر به صورت همزمان در آن شرکت می‌کنند و تصویر آن‌ها به صورت همزمان پخش می‌شود

چگونه لایو دونفره در اینستا برگزار کنیم؟

✅ برگزاری لایو دونفره اینستا با دو روش دعوت از دیگران و درخواست بازدیدکنندگان ممکن است. برای آشنایی با این روش‌ها به متن مقاله مراجعه فرمایید.

آیا گذاشتن لایو گروهی در اینستا ممکن است؟

✅ بله؛ بعد از اد کردن یک نفر به لابو می‌توانید نفرات بعدی را نیز با همان روش اضافه کنید. البته این قابلیت در تعداد نفرات محدودیت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مطلب فوق را مطالعه کنید.

جمع بندی

یکی از امکانات جذاب اینستاگرام، لایو دونفره می‌باشد که از زمان عرضه تا به حال با استقبال خوبی روبرو شده است. برای کاربرانی که تمایل دارند با دوستان و آشنایان خود به صورت زنده در ارتباط باشند، لایو دونفره اینستا یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد. با استفاده از لایو چندنفره نیز می‌توانند تا حداکثر 4 نفر به صورت همزمان تصاویر زنده‌ی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. در مقاله‌‌ی امروز روش‌های برگزاری لایو دونفره و چندنفره اینستا آموزش داده شد. امیدواریم مطالب این نوشته برای شما همراهان همیشگی اینبو مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال، پیشنهاد و انتقاد لطفاً در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

از این که مقاله‌ی ما را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید، سپاسگزاریم!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
رضا

سلام من مشاوره هایی که تو تماس تصویری با فالورهای خودم دارم رو میخوام رکورد کنم و بعد پست بذارمش، با نرم افزار های رکورد اسکرین میشه رکورد کرد اما صدا نمیوفته، همه راه ها رو رفتم، راه حل مناسبی دارید؟
ممنون

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!