لایو دونفره اینستاگرام + ترفند های ویژه 🙃

فاطمه قنبری
تاریخ انتشار : 2020-05-09
نویسنده : فاطمه قنبری

اینستاگرام که یکی از پررونق ترین شبکه های اجتماعی خصوصا در حوزه ی کسب و کار است، روزانه آپدیت های جدیدی را برای کاربران خود ارائه می دهد. در تمام آپدیت هایی که اینستاگرام به کاربران خود ارائه می دهد، قابلیت های جدیدی برای گسترش ارتباط کاربران با یکدیگر وجود دارد. در جدیدترین آپدیت اینستاگرام، مبحثی به نام لایو دونفره مطرح شد که بسیار برای کاربران نیز جذابیت داشت. به صورتیکه در حال حاضر در حساب هر کاربر یک فالووینگ در حال برگزاری لایوی دو نفره است. در ادامه ی مقاله قصد داریم تا تیتر های مختلفی از جمله اهمیت لایو دونفره برای کسب و کارها، نحوه ی انجام لایوی دو نفره را به صورت کامل شرح دهیم.

لایو دونفره چیست ؟

اولین سوالی که در جدیدترین آپدیت برای خیلی از کاربرها پیش میاد، اینه که اصلا لایو دونفره چیه؟ خیلی ها در ابتدا شاید فکر کنن که لایو دونفره در واقع لایوی هستش که در اون تنها دو نفر حضور دارن، در صورتی که این فکر تا حدی درست و تا حدی ناقصه!!!..

لایو دونفره ی اینستاگرام به معنای برگزاری لایو مستقیم از دو حساب کاربری جداگانه است، که این دو حساب کاربری می توانند به صورت مستقیم با یکدیگر و دیگر مخاطبان در ارتباط باشند. پیش از این آپدیت، هر فرد تنها می توانست به صورت رابطه ی یک طرفه با کاربران خود در گفت و گوی صوتی و تصویری قرار بگیرد. اما هم اکنون شما می توانید گفت و گوی صوتی و تصویری با دیگر کاربران داشته باشید.

لایو دونفره برای چه کسانی فعال است ؟

اینستاگرام در این آپدیت تصمیم گرفته است که لایو دونفره را برای تمامی حساب ها فعال کند. در واقع شما با هر حسابی از جمله معمولی یا بیزینسی می توانید از ویژگی لایو دو نفره استفاده کنید. هیچ گونه محدودیتی برای حساب های مختلف وجود ندارد و تمامی حساب ها از تمامی امکانات برخوردار هستند.

لایو گروهی داریم ؟

تا به الان آپدیتی در مورد لایو گروهی ارائه نشده است، اما می شود این احتمال را داد که در آینده اینستاگرام یک آپدیت برای لایو گروهی نیز قرار دهد. که در این صورت لایو گروهی نیز می تواند قابلیتی فوق العاده جدید برای کسب و کار ها محسوب شود.

آیا در لایو اینستا دیده می شویم ؟

بسیاری از افراد نگران هستند که در هنگام تماشای لایو دیگران، آن ها نیز نمایش داده شوند. اجازه دهید خیالتان را راحت کنیم. دیگر کاربران به هیج وجه شما را نمی بینند. در لایو دو نفره همواره یک پیام نمایش داده می شود. در این پیام گفته می شود که شما می توانید در خواستی برای برگزار کننده ی لایو بفرستید. پس از ارسال درخواست، اگر برگزار کننده ی اصلی، درخواست شما را بپذیرد، بعد از آن تصویر شما برای سایر کاربران نمایش داده می شود.

اجرای لایو دونفره اینستاگرام (مرحله به مرحله)

در ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید. پس از آن به قسمت استوری ها مراجعه کنید.

در قسمت استوری ها، در آیکون های پایین، بر روی آیکون LIVE بروید. در این قسمت حال شما به راحتی می توانید برگزار کننده ی لایو محسوب شوید.

همانطور که در تصویر می بینید، یک آیکون با نماد دو صورت برای شما نمایش داده می شود و شما می توانید با انتخاب آن به لایو دو نفره راه پیدا کنید.

پس از آن می توانید به هر کدام از کاربرانی که فعال هستند، درخواست برقراری لایو دو نفره بدهید.

پس از پذیرش کاربران، هم اکنون شما در یک لایو دونفره به سر می برید.

تا این جا ما در مورد برگزاری یک لایو دو نفره توضیح دادیم. حال در این قسمت قصد داریم تا تنظیمات مختلف را ارائه دهیم.

پیشنهاد ما این است که در ابتدا لایو دو نفره را با یکی از اطرافیان خود تست کنید و در آن تمامی نکات را تمرین و تست کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

تنظیمات لایو دونفره ی اینستاگرام

در این تیتر قصد داریم تا تمام نکاتی که می تواند در برگزاری لایوهای دو نفره اثر گذار باشد، را توضیح دهیم.

1. یکی از مهم ترین نکات، موضوع لایو شماست. اگر تا به حال لایو برگزار کرده باشید، حتما دیده اید که بیشتر کاربران در همان ابتدای لایو به شما نمی پیوندند. کاربران در زمان های مختلفی به لایو شما می پیوندند و شما نمی توانید به صورت مداوم موضوع لایو را بیان کنید. برای حل این مشکل راهکاری قرار داده شده است. می توانید با استفاده از گزینه ی Pin موضوع لایو را نوشته و آن را در تمام مدت لایو به کاربر نشان دهید، تا هر کاربر در هر زمان از موضوع لایو شما باخبر شود.

2. دومین نکته ای که در هنگام برگزاری لایو دونفره باید جدی بگیرید، زمان برگزاری آن است. بسیاری از کاربران به این نکته دقت نمی کنند. شما نباید در هر زمانی لایو خود را برگزار کنید. اصل وجود لایو به این برمی گردد که کاربران بتوانند آن را مشاهده کنند و در واقع بازدید آن بالا باشد. برای همین برگزاری لایو در ساعت های پس از نیمه شب خیلی مفید نیست، در عوض می توانید لایو های خود را در زمان 8 تا 12 شب برگزار کنید. آمارها نشان داده است که در این ساعات از شبانه روز کاربرانی بیشتری در فضای اینستاگرام فعالیت می کنند.

اینا خیلی مهمن

3. همواره پس از برگزاری لایو، سریعا موضوع را مطرح نکنید. به کاربران اجازه دهید که به پیج شما بپیوندند و بهتر است 10 دقیقه صبر کنید. البته دقت داشته باشید که در این ده دقیقه نباید تنها به صفحه خیره شوید. سعی کنید تعدادی از خاطرات جذاب خود را مطرح کنید. تا کاربران به ماندن در پیج شما تشویق شوند.

4. بسیاری از کاربران کامنت می گذارند و شما با ارائه دلیل می توانید بخش کامنت ها را ببندید و یا باز بزارید.

5. برخی از کاربران سوالاتی را مطرح می کنند که می تواند خیلی مهم تلقی شود، در آن صورت شما می توانید کامنت آن کاربر را پین کنید تا در زمان لازم به آن پاسخ دهید.

6. در زمان برگزاری لایو دونفره، تصویر هر دو فرد به صورت عمودی در یک کادر نمایش داده می شود. تحقیقات نشان داده است که مخاطب در ابتدا تصویر بالایی را می بیند. اگر می خواهید در لایوتان از تاثیر گذاری بالایی برخوردار باشید، حتما شروع کننده ی لایو باشید تا تصویر شما در بالا قرار بگیرد.

7. برگزار کننده ی لایو می تواند در هر زمان که بخواهد ارتباط با کاربر مهمان خود را قطع کند و برای این کار تنها کافیست بر روی دکمه ی ضربدر در گوشه ی سمت راست کاربر مهمان کلیک کند.

8. برای اثرگذاری بالا حتما سعی کنید از سرعت اینترنت بالایی برخوردار باشید. در صورتیکه که به لایو متصل نمی شوید، یکی از دلایل آن می تواند سرعت اینترنت شما باشد.

همشو انجام بدید

9. بسیاری از کاربران نمی توانند در زمان برگزاری لایو آن را ببینند. پس شما حتما باید ان را ذخیره کنید. برای ذخیره کردن و نمایش آن دو راه وجود دارد.

9.1. در روش اول لایو شما تنها به مدت 24 ساعت ضبط و ثبت خواهد شد. کاربران می توانند فقط 24 ساعت آن را تماشا کنند.

9.2. در این روش با استفاده از برنامه های ضبط فیلم از صفحه می توانید تمام مدت لایو را ضبط کنید و به راحتی ان را در ای جی تی وی برای همیشه ثبت کنید.

10. شما حتی می توانید به راحتی از این دیگر کاربران لایو دونفره ی شما را تماشا کنند، خودداری کنید.

اهمیت لایو دونفره برای کسب و کار

متاسفانه در حال حاضر خیلی از کسب و کار ها به اهمیت لایوهای دو نفره بی توجه مانده اند. ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما لایوهای دو نفره را برگزار کنید. برای این کار به خوبی می تواند اول با پیج هایی که فالوور های زیاد دارند، ارتباط بگیرید و پس از برگزاری لایوی دو نفره با آن ها که شما مهمان آن ها محسوب می شوید. در اقع می توانید سای کاربران را از فعالیت خود آگاه کنید. اگر در طول یک ماه هفته ای یک لایو به صورت مهمان بروید، در پایان ماه می بینید که تعداد مشتریان شما چند برابر می شود و در همین راستا می توانید از این پس خود برگزار کننده ی لایو باشید.

1. در لایو های خود می توانید محصولات خود را توضح دهید، از خدمات و جدیدترین روش های کسب و کار خود اطلاع دهید. من حتی به صاحبان کسب و کار پیشنهاد می کنم که می تونن برای برقراری ارتباط صمیمانه با مشتری از خاطرات کاریشون بگن. به صورت ناخودآگاه این مسئله کاربران را با شما همراه می کنه!!!..

2. سعی کنید که درلایو ها حتما پاسخ کامنت های دوستان رو بدید. به هیچ وجه کامنت ها رو نبندید. بله ما هم میدونیم که برخی در کامنت هاشون بر ضد فعالیت شما مطالبی رو خواهند نوشت. اما به یاد داشته باشید که شما اهرم برنده تری دارید که می تونید با استفاده از اون، کار اون ها رو خنثی کنید. اون اهرم محصول شما و در نهایت قدرت محتوای شماست.

همه رو جدی بگیرید

3. تا آن جا که ممکنه کاربران رو دعوت کنید که از تجربه های مختلفشون در رابطه با محصول شما گفت و گو کنن. در این بازگویی تجربه ها برخی از عوامل منفی نیز گفته میشن، که در صورت وجود یک دلیل منتطقی می تونید اون رو بیان کنید و در غیر این صورت از مشتری خود عذرخواهی کنید. این عذرخواهی مشتری ها رو به سمت حساب شما هدایت می کنه!!..

4. به هیچ وجه مدام لایو های تبلیغاتی برگزار نکنید. در این لایو ها حتی می تونید مباحث آموزشی هم قرار بدید. همین موضوع به شدت بر روی کاربران اثر گذار است. لایو های آموزشی و تحلیلی امروزه به شدت مطرح هستند. پس حتما سعی کنید از این مدل لایو ها استفاده کنید.

5. یکی از بزرگترین قابلیت های لایوهای دو نفره اینه که شما بدون این که عمل فالو و فالو بک رو انجام بدید و حتی تبلیغاتی انجام بدید، تمامی فالوور های مهمان خود را نیز در اختیار خواهید داشت و یا حتی اگر مهمان یک لایو هستید، باز هم این اتفاق خواهد افتاد.

سوالات متداول

لایو دونفره چیست؟ ⭐

امکان برقراری ارتباط مستقیم بین دو حساب کاربریدر بخش لایو اینستاگرام

لایو گروهی داریم؟ ⭐

خیر، در حال حاضر این قابلیت فعال نشده است. اما به احتمال زیاد اینستاگرام آن را به زودی فعال خواهد کرد.

لایو دونفره برای همه ی فعال است؟ ⭐

بله، هر حساب کاربی معمولی و بیزینسی می تواند از لایو دونفره استفاده کند.

چطوری لایوی دونفره داشته باشم؟ ⭐

وارد قسمت استوری اینستاگرام شوید.
در بخش لایو، آیکون دو صورتک را انتخاب کنید.
هم اکنون شما در صفحه ی برگزاری لایو دونفره هستید، یکی از کاربران آنلاین خود را انتخاب کنید و با ایشون وارد گفت و گو بشید.
اگر به دنبال توضیحات تصویری هستید، می تونید این مقاله رو مطالعه کنید.

جمع بندی

استفاده از تمامی قابلیت های اینستاگرام برای کسب و کار ها بسیار ضروری است، پس تا ان جا که می توانید سعی کنید همواره قابلیت های جدید اینستاگرام را بشناسید. لایو دو نفره ی اینستاگرام بسیاری مفید و انعطاف پذیر است و کمک می کند تا شما بتوانید با مشتری های قدیمی خود به راحتی گفت و گو کنید و همچنین دایره ای جدید از مشتری ها پیش روی شما باز باشد. حال با استفاده از تنظیمات بالا می توانید یک لایو دو نفره ی مفید اشته باشید.

امیدواریم که این مقاله مفید بوده باشد. با این حال چون لایو دونفره سن زیادی ندارد، این احتمال را می دهیم که اینستاگرام جدیدا به آن قابلیت هایی اضافه کند. شما می توانید برای دسترسی به جدیدترین ویژگی های اینستاگرام به وبلاگ اینبو مراجعه کنید. با این حال می توانید سوال های خود را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنیدT تا تیم پشتیبانی اینبو در اسرع وقت به شما کمک کند.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

بهترین روش های رفع Challenge required (ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام)

چرا با ارور challenge required در اینستاگرام مواجه می‌شویم؟ این روزها با افزایش میزان استفاده از تکنولوژی در جوامع، ارتباطات از طریق کانال‌های الکترونیکی بیش از پیش رواج یافته است. با بیشتر شدن محبوبیت شبکه‌های مجازی در بین افراد، حفظ سلامت و امنیت این شبکه‌ها به...

ادامه مطلب
Insights اینستاگرام؛ ابزار قدرتمند آنالیز اینستا

Insights اینستاگرام؛ ابزار قدرتمند آنالیز اینستا

Insights اینستاگرام چیست؟ ابزار آنالیز اینستا چه کاربردهایی دارد؟ هر چه زمان جلوتر می‌رود، کسب و کارهای اینترنتی نیز با سرعت بیشتری پیشرفت می‌کنند و بیزینس‌های اینستاگرامی نیز در این دسته جای دارند. همانطور که همه‌ی مشاغل برای پیشرفت و توسعه نیاز به تحلیل شرایط مختلف...

ادامه مطلب
شادوبن اینستاگرام چیست؟ چگونه از شادوبن خارج شویم؟

شادوبن اینستاگرام چیست؟ چگونه از شادوبن خارج شویم؟

چگونه از شادوبن اینستاگرام خارج شویم؟ مدتی است که برخی از کاربران اینستاگرام با چالش جدیدی روبرو شده‌اند. محدودیت جدیدی که در برخی از پیج‌های اینستاگرامی اعمال می‌شود، باعث نگرانی کابران اینستا به ویژه صاحبان پیج‌های بیزینسی و اینفلوئنسرها شده است. محدودیتی که به...

ادامه مطلب