نویسنده: شیرین تابانی
2022-05-15

لایک استوری اینستاگرام چیست و چگونه باعث پیشرفت در اینستا می‌شود؟

لایک استوری اینستاگرام چیست و چگونه باعث افزایش فالوور می‌شود؟ در این مقاله مزایا و معایب قابیلت جدید استوری اینستاگرام را توضیح دایم.

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

استوری اینستاگرام، یکی از قابلیت‌های جذاب این پلتفرم است. از آنجایی که اغلب کاربران اتفاقات هیجان انگیز روزانه خود را در استوری به اشتراک می‌گذارند، این قابلیت طرفداران زیادی پیدا کرده است. قابلیت استوری از سال 2016 به این پلتفرم اضافه شده و تا به امروز در بازه‌های زمانی مختلف، امکانات جدیدی به آن اضافه شده است. یکی از امکانات جدید اینستاگرام که به تازگی به استوری اضافه شده، قابلیت لایک استوری اینستاگرام است. اما لایک استوری اینستاگرام چگونه است و چه مزایایی برای کاربران دارد؟ با ما همراه باشید.

خرید فالوور اینستاگرام

لایک استوری اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام همیشه راه‌های جدیدی برای جلب توجه کاربران و ترغیب آن‌ها به برقراری تعامل با یکدیگر پیدا می‌کند و در قابلیت‌های جدید خود سعی بر این دارد که نحوه ارتباطات کاربران را تسهیل کند. همانطور که می‌دانید، اینستاگرام در ابتدا قابلیت‌ها جدید را در بازه زمانی کوتاه تست کرده و در صورت اثربخش بودن، آن قابلیت را برای کاربران دیگر نیز فعال می‌کند؛ این قابلیت فعلا برای برخی کاربران از جمله کسانی که نسخه بتا اینستاگرام را استفاده می‌کنند، فعال است. تا به امروز قابلیت لایک در اینستاگرام عملکرد خوبی داشته است و به زودی برای همه کاربران فعال خواهد شد. اما لایک جدید استوری اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

نحوه لایک استوری در اینستاگرام

اگر قابلیت لایک استوری برای شما فعال شده باشد، حتما متوجه شده‌اید که این ویژگی با reaction استوری تفاوت دارد. در قابلیت لایک کردن استوری در اینستاگرام، پیامی در دایرکت برای منتشر کننده استوری ارسال نمی‌شود، اما با تپ کردن بر روی علامت قلب در استوری، آیدی شما در صدر لیست بازدیدکنندگان استوری نشان داده می‌شود. به نظر می‌آید هدف اصلی این قابلیت، ترغیب کاربران به داشتن تعامل بیشتر با حفظ ارتباط خصوصی با صاحب پیج است. در ادامه مزایای لایک استوری اینستاگرام را به صورت کامل توضیح می‌دهیم.

مزایای قابلیت لایک استوری در اینستاگرام

مزایای قابلیت لایک استوری در اینستاگرام

مزایای ویژگی جدید استوری اینستاگرام عبارتند از:

1. افزایش فالوور با قابلیت لایک استوری

یکی از مزایای لایک کردن استوری اینستاگرام، افزایش فالوور است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک فرد ناشناس استوری شما را لایک کرده باشد. در این شرایط ممکن است شما کنجکاو شده باشید که پروفایل آن کاربر را بررسی کنید. این شرایط برای همه کاربران پیش می‌آید و همه افراد واکنش یکسانی دارند. با این فرض که کاربران پروفایل شما را چک می‌کنند، در صورتی که محتوای پیج شما جذاب باشد، این کاربران شما را فالو خواهند کرد. اگر به دنبال افزایش فالوور در اینستاگرام هستید، در مقاله زیر راهکارهای جذاب و رایگان برای پیشرفت در این پلتفرم به شما آموزش می‌دهیم.

2. افزایش تعامل با لایک کردن استوری اینستاگرام

پس از فاکتور تولید محتوا، برقراری تعامل مهم‌ترین عامل پیشرفت در اینستاگرام است. صاحبان پیج‌های کسب و کار و بلاگری، همگی به دنبال روش‌های افزایش تعامل اینستاگرام هستند تا به این طریق بتوانند فالوورهای خود را افزایش دهند. یکی از روش‌های افزایش تعامل در اینستاگرام، لایک کردن استوری است.

در صورتی که استوری پیجی را لایک کنید، صاحب آن پیج نیز به احتمال زیاد استوری شما را لایک می‌کند و همین امر باعث می‌شود تا الگوریتم اینستاگرام، یک سیگنال مثبت از پیج شما دریافت کند و تشخیص دهد که فعالیت شما برای کاربران دیگر مفید بوده و مورد پسند آن‌ها واقع شده است. بنابراین طبق الگوریتم، استوری شما به افراد زیادی نشان داده می‌شود و بازدید استوری شما نیز افزایش می‌یابد.

مقاله پیشنهادی: 18 ترفند موثر برای افزایش تعامل در اینستاگرام

3. خصوصی بودن ارتباط بین کاربران

یکی از معایب reaction در استوری اینستاگرام، ارسال پیام در قالب شکلک به کاربران است. در بسیاری از مواقع ممکن است شما از یک استوری خوشتان بیاید اما دوست نداشته باشید تا به استوری ریپلای بزنید. در مواقع این چنینی، در صورتی که از reaction اینستاگرام استفاده کنید، بازهم پیامی به دایرکت آن پیج ارسال می‌شود. اما با قابلیت لایک استوری اینستاگرام دیگر نیازی نیست نگران ارسال پیام دایرکت باشید.

4. افزایش بازدید اینستاگرام با لایک استوری

همانطور که می‌دانید، داشتن تعامل با یک پیج، باعث می‌شود تا پست‌های دو طرف به یکدیگر و حتی فالوورهای آن‌ها نیز نمایش داده شود. از آنجایی که لایک کردن استوری نیز یکی از راه‌های افزایش تعامل بین کاربران است، با لایک استوری دیگران، ادمین‌های پیج ترغیب می‌شوند با شما تعامل برقرار کنند و در مقابل استوری یا پست شما را لایک می‌کنند. همین حرکت برای بیشتر دیده شدن پیج شما کافی است. لایک شدن پست‌ها یا استوری شما باعث می‌شود تا پیج شما به افراد زیادی نشان داده شود و بتوانید بازدید کننده جدید جذب کنید.

افزایش بازدید لایک استوری فقط با یک کلیک

اگر به دنبال راهی هستید که در کمترین زمان ممکن، چند هزار لایک به استوری خود اضافه کنید، با خرید لایک استوری اینستاگرام می‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید. در پنل اینبو انواع سرویس‌های لایک استوری اینستاگرام را با بهترین کیفیت و قیمت مشاهده کنید و بسته دلخواه خود را بخرید!

در مقاله زیر، روش‌های افزایش بازدید استوری اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش می‌دهیم.

مقاله پیشنهادی: افزایش بازدید استوری اینستا با 12 روش جادویی (2022)

از کجا بفهمم کی استوریمو لایک کرده؟

یکی از سوالاتی که اغلب کاربران می‌پرسند، این است که از کجا بفهمیم چه کسی استوری ما را لایک کرده است. در جواب این سوال باید گفت که اسامی کسانی که استوری شما را لایک کرده‌اند، در قسمت بازدیدکنندگان استوری، در صدر اسامی نشان داده شده و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، یک آیکون قلب در کنار عکس پروفایل آن‌ها، باعث تمایز آن‌ها می‌شود. همچنین به محض این که فالوورهای شما، استوری‌تان را لایک کنند، یک پیام در تب نوتیفیکیشن اینستاگرام به شما نمایش داده خواهد شد.

افرادی که استوری ما را لایک کرده‌اند
افرادی که استوری ما را لایک کرده‌اند

چگونه استوری دیگران را لایک کنیم؟

لایک استوری اینستاگرام بسیار ساده است و نیازی به ابزار و دانش خاص ندارد. برای پسندیدن استوری اینستاگرام مراحل زیر را طی کنید:

  1. اینستاگرام خود را باز کنید.
  2. استوری پیج مورد نظر را از قسمت صفحه feed باز کنید. اگر استوری پیج موردنظر را در قسمت home اینستاگرام پیدا نکردید، در قسمت جستجو پیج مورد نظر را پیدا کنید.
  3. بر روی استوری کاربر مورد نظر تپ کنید.
  4. در قسمت سمت راست و پایین بر روی گزینه فرستادن قلب در استوری تپ کنید. در صورت لایک کردن استوری، قلب تو خالی به رنگ قرمز تغییر رنگ می‌دهد.
لایک کردن استوری
لایک کردن استوری

چگونه لایک استوری را غیر فعال کنیم؟

از آنجایی که این قابلیت حریم شخصی کاربران را حفظ می‌کند، در صورتی که استوری کاربری را لایک کنید تنها ادمین آن پیج لایک شما را می‌بیند. این قابلیت به تازگی فعال شده است و توسعه دهندگان اینستاگرام فعلا قصد ندارند آن را غیر فعال کنند. در صورتی که در حین دیدن استوری‌ها به اشتباه آن را لایک کنید، با تپ کردن دوباره بر روی آن می‌توانید از ارسال لایک استوری جلوگیری کنید.

چگونه لایک استوری را فعال کنیم؟

همانطور که توضیح دادیم، لایک استوری اینستاگرام، یک قابلیت جدید از این پلتفرم است که برای همه کاربران فعال خواهد شد. فعلا روشی برای فعال کردن دستی این قابلیت وجود ندارد؛ اما شما می‌توانید با آپدیت کردن اپلیکیشن اینستاگرام، در صورت فعال شدن قابلیت لایک استوری روی اکانت خود، از آن مطلع شوید.

البته اگر دوست دارید که قابلیت‌های جدید اینستاگرام را زودتر از هر کس دیگری دریافت کرده و از آن استفاده کنید، می‌توانید از نسخه بتا اینستاگرام به این منظور استفاده کنید.

برای افزایش لایک استوری اینستاگرام چه کار کنم؟

افزایش لایک استوری اینستاگرام

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، لایک استوری اینستاگرام باعث افزایش تعامل و فالوور پیج می‌شود. همچنین در صورتی که کاربران استوری شما را لایک کنند، استوری شما در ابتدای استوری‌های صفحه feed به آن‌ها نشان داده شده و همین عامل باعث می‌شود که بازدید استوری شما به طرز چشمگیری افزایش یابد. به همین خاطر اغلب افراد فعال در اینستاگرام سعی دارند از روش‌هایی استفاده کنند که لایک استوری خود را افزایش دهند. اما سوال اصلی هر کاربری این است که چگونه لایک استوری خود را افزایش دهیم؟

روش‌هایی که برای افزایش لایک استوری اینستاگرام می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، عبارتند از:

  1. تولید محتوای جذاب و کاربرپسند
  2. استفاده از هشتگ در استوری
  3. استفاده از روش UGC (محتوای تولیدشده توسط مخاطبین)
  4. انتخاب زمان مناسب برای استوری گذاشتن
  5. منشن کردن افراد در استوری

چگونه لایک استوری را غیر فعال کنیم؟

✅ غیر فعال کردن لایک استوری اینستاگرام برای معدودی از کاربران امکان پذیر شده است و در حال حاضر کاربران ایرانی قادر به غیر فعال کردن لایک استوری نیستند.

چگونه استوری را لایک کنیم؟

✅ برای لایک کردن استوری اینستاگرام، کافیست آیکون لایک کنار کادر ریپلای را لمس کنید.

نتیجه‌گیری

به انتهای مقاله معرفی و آموزش استفاده از قابلیت لایک استوری اینستاگرام رسیدیم. همانطور که در مقاله توضیح دادیم، لایک استوری خصوصی باعث افزایش تعامل و رشد فالوور پیج‌های اینستاگرامی می‌شود و در نتیجه بهتر است در صورتی که این قابلیت برای شما فعال شده باشد، حتما از آن استفاده کنید. با افزایش اهمیت و تاثیر لایک استوری در رشد پیج اینستاگرام، آیا دوست دارید که قابلیت لایک خودکار استوری به قابلیت‌های ربات اینستاگرام اینبو اضافه شود؟ لطفا نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها برای تیم اینبو بنویسید.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
11 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
ساحل

وقتی استوری کسیو لایک میکنی و بعدش لایکتو برمیداری اون قسمت بالای صفحه اینستا ک قلبه و نوتیفش میاد ک کی لایک کرده کی نکرده یکیه اون فردی ک لایکشو پاک کرده نمایش میده؟

محمدعلی نظری

چگونه استوری را لایک کنیم که بعدا بتونیم ببینیم؟

محمدعلی نظری

چرا قابلیت لایک استوری اینستاگرام نیست برای من؟

محمدعلی نظری

طرز لایک استوری اینستاگرام جوری که کسی نبینه چجوریه؟

محمدعلی نظری

الان چطوری لایک استوری رو فعال کنیم؟ کسی میدونه؟

محمدعلی نظری

برای دانلود اینستا با قابلیت لایک استوری چیکار کنیم؟

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!