اینستاگرام برای کسب و کار

لایک استوری اینستاگرام چیست و چگونه باعث پیشرفت در اینستا می‌شود؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه
لایک استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام، یکی از قابلیت‌های جذاب این پلتفرم است. از آنجایی که اغلب کاربران اتفاقات هیجان انگیز روزانه خود را در استوری به اشتراک می‌گذارند، این قابلیت طرفداران زیادی پیدا کرده است. قابلیت استوری از سال 2016 به این پلتفرم اضافه شده و تا به امروز در بازه‌های زمانی مختلف، امکانات جدیدی به آن اضافه شده است. یکی از امکاناتت جدید اینستاگرام که به تازگی به استوری اضافه شده، قابلیت لایک استوری اینستاگرام است. اما لایک استوری اینستاگرام چگونه است و چه مزایایی برای کاربران دارد؟ با ما همراه باشید.

لایک استوری اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام همیشه راه‌های جدیدی برای جلب توجه کاربران و ترغیب آن‌ها به برقراری تعامل با یکدیگر پیدا می‌کند و در قابلیت‌های جدید خود سعی بر این دارد که نحوه ارتباطات کاربران را تسهیل کند. همانطور که می‌دانید، اینستاگرام در ابتدا قابلیت‌ها جدید را در بازه زمانی کوتاه تست کرده و در صورت اثربخش بودن، آن قابلیت را برای کاربران دیگر نیز فعال می‌کند؛ این قابلیت فعلا برای برخی کاربران از جمله کسانی که نسخه بتا اینستاگرام را استفاده می‌کنند، فعال است. تا به امروز قابلیت لایک در اینستاگرام عملکرد خوبی داشته است و به زودی برای همه کاربران فعال خواهد شد. اما لایک جدید استوری اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

نحوه لایک استوری در اینستاگرام

اگر قابیلت لایک استوری برای شما فعال شده باشد، حتما متوجه شده‌اید که این ویژگی با reaction استوری تفاوت دارد. در قابیلت لایک کردن استوری در اینستاگرام، پیامی در دایرکت برای منتشر کننده استوری ارسال نمی‌شود، اما با تپ کردن بر روی علامت قلب در استوری، آیدی شما در صدر لیست بازدیدکنندگان استوری نشان داده می‌شود. به نظر می‌آید هدف اصلی این قابلیت، ترغیب کاربران به داشتن تعامل بیشتر با حفظ ارتباط خصوصی با صاحب پیج است. در ادامه مزایای لایک استوری اینستاگرام را به صورت کامل توضیح می‌دهیم.

مزایای قابلیت لایک استوری در اینستاگرام

مزایای ویژگی جدید استوری اینستاگرام عبارتند از:

1- افزایش فالوور با قابلیت لایک استوری:

یکی از مزایای لایک کردن استوری اینستاگرام، افزایش فالوور است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک فرد ناشناس استوری شما را لایک کرده باشد. در این شرایط ممکن است شما کنجکاو شده باشید که پروفایل آن کاربر را بررسی کنید. این شرایط برای همه کاربران پیش می‌آید و همه افراد واکنش یکسانی دارند. با این فرض که کاربران پروفایل شما را چک می‌کنند، در صورتی که محتوای پیج شما جذاب باشد، این کاربران شما را فالو خواهند کرد. اگر به دنبال افزایش فالوور در اینستاگرام هستید، در مقاله زیر راهکارهای جذاب و رایگان برای پیشرفت در این پلتفرم به شما آموزش می‌دهیم.

راه های افزایش فالوور اینستاگرام (15 روش رایگان)

2- افزایش تعامل با لایک کردن استوری اینستاگرام:

پس از فاکتور تولید محتوا، برقراری تعامل، مهم‌ترین عامل پیشرفت در اینستاگرام است. صاحبان پیج‌های کسب و کار و بلاگری، همگی به دنبال روش‌های افزایش تعامل اینستاگرام هستند تا به این طریق بتوانند فالوورهای خود را افزایش دهند. یکی از روش‌های افزایش تعامل در اینستاگرام، لایک کردن استوری است. در صورتی که استوری پیجی را لایک کنید، صاحب آن پیج نیز به احتمال زیاد استوری شما را لایک می‌کند و همین امر باعث می‌شود تا الگوریتم اینستاگرام، یک سیگنال مثبت از پیج شما دریافت کند و تشخیص دهد که فعالیت شما برای کاربران دیگر مفید بوده و مورد پسند آن‌ها واقع شده است. بنابراین طبق الگوریتم، استوری شما به افراد زیادی نشان داده می‌شود و بازدید استوری شما نیز افزایش می‌یابد.

18 ترفند موثر برای افزایش تعامل در اینستاگرام

3- خصوصی بودن ارتباط بین کاربران:

یکی از معایب reaction در استوری اینستاگرام، ارسال پیام در قالب شکلک به کاربران است. در بسیاری از مواقع ممکن است شما از یک استوری خوشتان بیاید اما دوست نداشته باشید تا به استوری رپلای بزنید. در مواقع این چنینی، در صورتی که از reaction اینستاگرام استفاده کنید، بازهم پیامی به دایرکت آن پیج ارسال می‌شود. اما با قابلیت لایک استوری اینستاگرام دیگر نیازی نیست نگران ارسال پیام دایرکت با لایک کردن استوری باشید.

4- افزایش بازدید اینستاگرام با لایک استوری:

همانطور که می‌دانید، داشتن تعامل با یک پیج، باعث می‌شود تا پست‌های دو طرف به یکدیگر و حتی فالوورهای آن‌ها نیز نمایش داده شود. از آنجایی که لایک کردن استوری نیز یکی از راه‌ها افزایش تعامل بین کاربران است، با لایک استوری دیگران، ادمین‌های پیج ترغیب می‌شوند با شما تعامل برقرار کنند و در مقابل استوری یا پست شما را لایک می‌کنند. همین حرکت برای بیشتر دیده شدن پیج شما کافی است. لایک شدن پست‌ها یا استوری شما باعث می‌شود تا پیج شما به افراد زیادی نشان داده شود و بتوانید بازدید کننده جدید جذب کنید.

در مقاله زیر، روش‌های افزایش بازدید استوری اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش می‌دهیم.

افزایش بازدید استوری اینستا با 12 روش جادویی (2022)

چگونه استوری دیگران را لایک کنیم؟

لایک استوری اینستاگرام بسیار ساده است و نیازی به ابزار و دانش خاص ندارد. برای پسندیدن استوری اینستاگرام مراحل زیر را طی کنید:

  1. اینستاگرام خود را باز کنید.
  2. استوری پیج مورد نظر را از قسمت صفحه feed باز کنید. اگر استوری پیج موردنظر را در قسمت home اینستاگرام پیدا نکردید، در قسمت جستجو پیج مورد نظر را پیدا کنید.
  3. بر روی استوری کاربر موردنظر تپ کنید.
  4. در قسمت سمت راست و پایین بر روی گزینه فرستادن قلب در استوری تپ کنید. در صورت لایک کردن استوری، قلب تو خالی به رنگ قرمز تغییر رنگ می‌دهد.

چگونه لایک استوری را غیر فعال کنیم؟

از آنجایی که این قابلیت حریم شخصی کاربران را حفظ می‌کند، در صورتی که استوری کاربری را لایک کنید تنها ادمین آن پیج لایک شما را می‌بیند. این قابلیت به تازگی فعال شده است و توسعه دهندگان اینستاگرام فعلا قصد ندارند آن را غیر فعال کنند. در صورتی که در حین دیدن استوری‌ها به اشتباه آن را لایک کنید، با تپ کردن دوباره بر روی آن می‌توانید از ارسال لایک استوری جلوگیری کنید.

برای افزایش لایک استوری اینستاگرام چه کار کنم؟

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، لایک استوری اینستاگرام باعث افزایش تعامل و فالوور پیج می‌شود. همچنین در صورتی که کاربران استوری شما را لایک کنند، استوری شما در ابتدای استوری‌های صفحه feed به آن‌ها نشان داده شده و همین عامل باعث می‌شود که بازدید استوری شما به طرز چشمگیری افزایش یابد. به همین خاطر اغلب افراد فعال در اینستاگرام سعی دارند از روش‌هایی استفاده کنند که لایک استوری خود را افزایش دهند. اما سوال اصلی هر کاربری این است که چگونه لایک استوری خود را افزایش دهیم؟

روش‌هایی که برای افزایش لایک استوری اینستاگرام می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، عبارتند از:

  1. تولید محتوای جذاب و کاربر پسند
  2. استفاده از هشتگ در استوری
  3. استفاده از روش UGC
  4. انتخاب زمان مناسب برای استوری گذاشتن
  5. منشن کردن افراد در استوری

نتیجه‌گیری:

به انتهای مقاله معرفی و آموزش استفاده از قابلیت لایک استوری اینستاگرام رسیدیم. همانطور که در مقاله توضیح دادیم، لایک استوری خصوصی باعث افزایش تعامل و رشد فالوور پیج‌های اینستاگرامی می‌شود و در نتیجه بهتر است در صورتی که این قابلیت برای شما فعال شده باشد، حتما از آن استفاده کنید. با افزایش اهمیت و تاثیر لایک استوری در رشد پیج اینستاگرام، آیا دوست دارید که قابلیت لایک خودکار استوری به قابلیت‌های ربات اینستاگرام اینبو اضافه شود؟ لطفا نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها برای تیم اینبو بنویسید.

اشتراک گذاری در:
شیرین تابانی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.