رفع مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام

آموزش جامع رفع مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام!

مریم عباس زاده
2019-06-21

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

با اضافه شدن قابلیت گذاشتن لینک در اینستاگرام، کسب و کارها با افزایش درآمد زیادی روبرو شدند. با استفاده از این قابلیت می‌توان ترافیک وبسایت و یا کانال‌های مجازی دیگر را افزایش داد که تاثیر چشمگیری در افزایش فروش دارد.

زمانی تاثیر این لینک گذاشتن به اوج خود رسید که اینستاگرام امکان افزودن لینک به استوری را نیز به قابلیت‌های خود اضافه کرد. اما، با توجه به همه‌ی محاسنی که گذاشتن لینک به‌همراه دارد، مشکلاتی نیز وجود دارد که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند.

در این مقاله تمام مشکلات، اعم از مشکلاتی که از طرف خود اینستاگرام پیش می‌آید و یا مشکلاتی که خود کاربران منجر به ایجاد آن می‌‌شوند، بیان شده است. همچنین به روش‌های رفع مشکل گذاشتن لینک در استوری و بیو اینستاگرام پرداخته شده است.

رفع مشکل گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

رفع مشکل گذاشتن لینک در بیو

بیوگرافی، یکی از مهم ترین قسمت‌های پروفایل اینستاگرام است. اینستاگرام امکان اضافه کردن بک لینک فعال در این قسمت از پیج را به کاربرانش داده است. بنابراین، باید توجه کرد که از این امکان حداکثر استفاده‌ی لازم را کرد.

مشکلاتی که ممکن است در هنگام گذاشتن لینک در بیو با آن مواجه شوید به صورت زیر می‌باشد:

قابلیت گذاشتن لینک از کاربر سلب می‌شود!

گاهی اوقات تغییر زیاد لینک در بیو یک حرکت اسپم شناخته شده و باعث می‌شود، قابلیت گذاشتن لینک از کاربر گرفته شود.

توجه داشته باشید که ارسال بیش از حد لینک از طریق دایرکت نیز یک حرکت اسپم شناخته شده و ممکن است لینک شما توسط اینستاگرام مسدود شود.

غیرممکن بودن اضافه کردن لینک تلگرام در بیو!

به‌دلیل فیلتر بودن سرویس تلگرام توسط اینستاگرام، ممکن است اینستاگرام امکان اضافه کردن لینک تلگرام را در بیوی پیج ندهد. برای این‌کار می‌توانید به جای استفاده از دامنه‌ی telegram.me از t.me استفاده کنید.

عدم فعال بودن لینک!

هنگامی که از لینک‌های طولانی در بیو استفاده می‌کنید، ممکن است این لینک‌ها به صورت غیر فعال در بیو قرار بگیرند. برای رفع این مشکل می‌توانید از سایت‌های کوتاه کننده‌ی لینک استفاده کنید و لینک‌های خود را کوتاه کرده و در بیو قرار دهید.

برای کوتاه کردن لینک می‌توانید از سایت‌هایی مثل B2n.ir استفاده کنید.

مشکل پاک شدن پست اینستاگرام!

یکی از مشکلات دیگری که کاربران ممکن است با آن مواجه شوند، پاک شدن پست اینستاگرامی بلافاصله بعد از انتشار پست و یا عدم انتشار کپشن به همراه پست می‌باشد. برای رفع این مشکل ابتدا لینک خود در بیو را چک کنید؛ درصورتی که لینک غیرفعال و یا مسدود باشد، آن را پاک کرده و دوباره اقدام به انتشار آن پست کنید.

توجه! در صورت مسدود شدن لینک از وارد کردن آن در کپشن پست خودداری کنید.

رفع مشکل گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

رفع مشکل گذاشتن لینک در استوری

استوری اینستاگرام از تاثیرگذارترین قابلیت‌های اینستاگرام بر کسب و کارها می‌باشد. با افزوده شدن امکان لینک‌دهی به این قابلیت، کسب و کارهایی به این قابلیت دسترسی دارند توانسته‌اند خیل عظیمی از دنبال کنندگان خود را به وبسایت خود هدایت کرده و آن‌ها را به مشتری تبدیل کنند.

با این وجود، یکسری محدودیت‌هایی برای استفاده از این قابلیت وجود دارد که در زیر با بیان آن‌ها، راه حل‌های موجود را نیز مطرح کرده‌ایم.

تنها افراد با شرایط زیر می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند:

 • پروفایل‌های تایید شده که تیک آبی دارند: یکی از راه‌هایی که بتوان از قابلیت لینک استوری استفاده کرد، گرفتن تیک آبی است. اما، این راه حل یک پروسه‌ی طولانی و زمان‌بر را به همراه دارد و نمی‌شود به عنوان یک راه‌حل سریع از آن نام برد. به هرحال، اگر قصد گرفتن تیک آبی و تاییدیه اینستاگرام را دارید، می‌توانید از اطلاعات موجود در مقاله‌ی دریافت تیک آبی اینستاگرام به صورت رایگان استفاده کنید.
 • پیج‌هایی که بیش از 10,000 فالوور دارند: یکی دیگر از راه‌های استفاده از لینک استوری داشتن پیج با بیش از 10K فالوور می‌باشد.

اینستاگرام به‌تازگی، از استیکر لینک برای گذاشتن لینک در استوری رونمایی کرده است. اما این قابلیت در حال حاضر برای همه‌ی افراد فعال نیست و در حال تست می‌باشد.

رفع خطای Link Not Allowed

خطای “link not allowed” یا “لینک مجاز نیست”، هنگام قرار دادن لینک در بیو و یا ارسال لینک در دایرکت نشان داده می‌شود. این خطا نشان‌دهنده‌ی این است که شما اجازه‌ی استفاده از آن لینک را ندارید. یعنی، آن لینک توسط اینستاگرام مسدود شده است.

این خطا در هنگام بروز هر یک از موارد گفته شده در بخش‌های قبلی نشان داده می‌شود. در قسمت زیر، به‌صورت یکجا و به طور مختصر این موارد ذکر شده اند:

 • انجام حرکت‌هایی که برای اینستاگرام اسپم شناخته شوند.
 • استفاده از لینک‌هایی با محتوای نامناسب.
 • استفاده از لینک‌هایی که در حساب‌های متعدد استفاده شوند.
 • استفاده از لینک‌های اشتباه و ناموجود.
 • استفاده از لینک‌هایی با کلمه‌های مسدود شده توسط اینستاگرام.
 • استفاده از لینک‌هایی با مقصدهای تلگرام و اسنپ چت.
 • استفاده از لینک‌های کوتاه شده توسط سایت‌های تحریم شده‌ی اینستاگرام.

برای رفع این خطا راه‌های متعددی وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

 1. پاک کردن لینک موجود در بیو: از طریق صفحه‌ی پروفایل خود و با کلیک روی گزینه‌ی Edit profile، لینک موجود را حذف کنید. سپس، پس از گذشت 48 ساعت لینک جدید را وارد کنید.
 2. استفاده از نسخه‌ی وب اینستاگرام: با استفاده از حالت ناشناس مرورگر خود(Incognito Window)، وارد سایت اینستاگرام شده و پس از وارد کردن اطلاعات خود، لینک مورد نظر خود را در پروفایل خود قرار دهید.
 3. ریستارت مودم وای‌فای برای تغییر آی‌ پی: ممکن است این خطا به خاطر غیرمجاز بودن آی پی شما رخ دهد. در واقع، ممکن است برخی از آی پی ها توسط اینستاگرام مسدود شوند. در اینصورت، لازم است مودم خود را یکبار خاموش و سپس روشن کنید تا آی پی شما تغییر یابد.
 4. تغییر حالت شبکه: در روش فوق چنانچه به‌جای مودم از دیتای گوشی استفاده می‌کنید، کافیست حالت شبکه‌ی خود را از 4G به 3G و یا بالعکس تغییر دهید.
 5. log out از اکانت اینستاگرام: گاهی اوقات مشکل فرستاده نشدن لینک تنها با یک لاگ اوت و ورود مجدد حل می‌شود. برای این‌کار، کافیست در بخش تنظیمات و در اواخر صفحه، روی گزینه‌ی log out کلیک کنید.
 6. نصب جدیدترین نسخه‌ی اینستاگرام: اپلیکیشن اینستاگرام موجود در گوشی موبایل خود را حذف کنید. سپس، جدید ترین و آخرین نسخه‌ی موجود را جایگزین کنید.
 7. خاموش و روشن کردن گوشی موبایل: در بعضی مواقع، خاموش و روشن کردن گوشی موبایل به تنهایی می‌تواند مشکل خطای “لینک مجاز نیست” را حل کند.

سوالات متداول

چرا نمیتوانم لینک سایت خود را در بیو قرار دهم؟

زیرا، ممکن است لینک سایت شما توسط اینستاگرام مسدود شده باشد. همچنین، ممکن است در لینک سایت شما از کلمه‌هایی استفاده شده باشد که توسط اینستاگرام مسدود شده‌اند.

چرا علامت لینک در استوری برای من فعال نیست؟

قابلیت لینک در استوری، برای پیج‌های بالای 10K فعال است.

چرا لینکی که در بیو قرار میدهم فعال نیست(آبی نمی‌شود)؟

طولانی بودن لینک، می‌تواند دلیلی برای عدم فعال شدن آن باشد.

جمع‌بندی

امروزه، اکثر کسب و کارهای اینستاگرامی، برای بیزینس خود یک سایت راه‌اندازی کرده‌اند. با استفاده از قابلیت لینک گذاشتن در اینستاگرام، به‌راحتی می‌توان کاربران را به این وبسایت‌ها هدایت کرد. اما، ممکن است کاربران با مشکلاتی در حین و پس از لینک گذاشتن روبه‌رو شوند. در این مقاله، ما تمام این مشکلات و راه‌های رفع آن‌ها را بیان کرده‌ایم.

شما نیز می‌توانید مشکلات و سوالات خود را در قسمت نظرات مقاله با ما در میان بگذارید. امیدواریم این مقاله نیز مورد توجهتان قرار گرفته باشد.

سپاس از همراهیتان!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
39 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments