رفع مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام

اکتای پاسبان
تاریخ انتشار : 2019-06-21
نویسنده : اکتای پاسبان
مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام

گذاشتن لینک در اینستاگرام قابلیت بسیار پر کاربرد برای هر پیج با موضوع مختلفی میباشد که میتوانید از طریق این ویژگی ترافیک سایت و یا کانال تلگرام خود را بالا برده و قدمی در فروش و تبلیغ محصولات خود برداشته باشید.

با اضافه شدن قسمت استوری اینستاگرام امکان گذاشتن لینک در اینستاگرام پیش از پیش پتانسیل خود را به رخ استفاده کنندگان خود کشید چرا که این قابلیت قبل از اضافه شدن استوری فقط در بیو پیج امکانپذیر بود.

همانطور که گفتیم گذاشتن لینک در استوری ویژگی بسیار تبلیغاتی خوبی بود که با اضافه شدن قسمت استوری در اینستاگرام شکل جدید به خود گرفت و قابلیت های زیادی به مراتب از جاگذاری لینک در بیو به همراه داشت.

در این بین و با استقبال بالا برخی از پیج ها، این امکان برای برخی از اکانت ها با مشکل روبرو شد. که دیگر نمیتوانستند در قسمت استوری خود لینک بگذارند و یا اگر قبلا اقدام به لینک گذاری کرده بودند، حالا با لمس لینک مربوطه، صفحه و مقصد نهایی لینک برای مخاطب باز نمیشد.

در مقاله امروز میخواهیم در مورد نحوه رفع مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام بحث کنیم. هم در مورد لینک گذاری در بیو و هم استوری و اینکه چگونه این مشکل را رفع کرده باشیم.

راه های رفع مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام

همانگونه که گفتیم میخواهیم در مورد نحوه حل مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام صحبت کنیم. البته قبل از توضیح قابل ذکر میباشد که این مشکل برای برخی از پیج ها پیش آمده، اما باز هم خواندن این مقاله برای عموم عیبی ندارد چون احتمال دارد در آینده برای هر کاربری در اینستاگرام این مشکل پیش آید.

سایت هایی وجود دارند که لینک شما را میگریند و آن را کوتاه کرده و به نام دیگری به شما تحویل میدهند. اما لینک و مقصد اصلی آن تغییر نمیکند. چنین سایت هایی داخل گوگل بسیار وجود داشته که به سایت های short link یا همان لینک کوتاه معروف هستند.

یکی از سایت های بسیار قوی در این زمینه سایت bitly میباشد که میتوانید با مراجعه به این سایت و ثبت نام در آن، لینک مد نظر خود را وارد کرده تا این سایت برای شما یک لینک با نام دیگر، اما با همان مقصد به شما تحویل دهد.

ایجاد لینک برای اینستاگرام

بعد از تحویل لینک خود با نام دیگر اما با همان مقصد، حال میتوانید وارد پیج خود شده و اقدام به لینک گذاری در بیو و استوری خود کرده باشید.

البته این نوع سایت ها بسیار زیاد بوده و خود گوگل نیز سایت مربوطه ای در این زمینه دارد که میتوان از آن هم استفاده کرد. البته خود گوگل طبق پیامی که در ماه های قبل داد قصد جمع آوری این نوع خدمات را دارد. به همین دلیل توصیه ما همان سایت bitly برای کوتاه کردن لینک های خود میباشد.

ویدیو آموزش رفع مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام

خودداری از فعالیت های spam در قسمت لینک گذاشتن در اینستاگرام

این مورد را به صراحت اعلام میکنیم که اینستاگرام با فعالیت های spam و یا همان فعالیت هایی که باعث آزار و اذیت اکانت های دیگر توسط پیج شما باشد را فعالیت spam شناخته و اکانت شما جریمه خواهد شد. اما حال میپرسید این نوع فعالیت ها چه ربطی به مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام دارد؟

طبق بررسی هایی که ما انجام دادیم و اینکه این مشکل برای خود ما هم پیش آمده بود. گذاشتن لینک یک سایت و یا کانال تلگرام در پیج های متعدد و یا ارسال لینک مربوطه، برای دایرکت دیگر پیج ها به صورت متعدد، باعث شناخت فعالیت اسپم پیج شما توسط اینستاگرام  شده و لینک مربوطه از طرف اینستاگرام بلاک میشود و دیگر نمیتوان از این لینک در بیو و هم در استوری های خود استفاده کرد.

توصیه ما برای حل مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام این است که اگر پیج های متعددی را برای تبلیغ سایت و یا کانال تلگرام خود ایجاد کرده اید. وارد این پیج ها شده و لینک مربوطه را پاک کنید و سپس وارد پیج اصلی خود شده و اقدام به جاگذاری لینک در قسمت بیو خود بکنید. که در اینصورت با پیام خطای اینستاگرام روبرو خواهید شد که به مانند تصویر زیر tell us را لمس کنید و منتظر رفع مشکل از طرف اینستاگرام باشید.

مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام

البته اکثر ادمین های اینستاگرام لینک کانال تلگرام خود را برای جذب ممبر در قسمت بیو و یا در استوری خود میگذارند. که مسدود شدن لینک تلگرام به غیر از لینک های دیگر میتواند دلیل دیگری داشته باشد. یکی از شایع ترین دلیل ها، تحریم تلگرام توسط اینستاگرام میباشد که برای حل این مشکل نیز میتوانید از قابلیت short link یا با روش هایی که در مقاله های قبلی سایت گفته شده استفاده کنید.

مشکل پاک شدن پست اینستاگرام

یکی از مشکلات دیگر که کاربران اینستاگرام را آزار میدهد. پاک شدن پست اینستاگرام، بلافاصله بعد از منتشر شدن و یا در صورت منتشر شدن آن پست، کپشن اینستاگرام آن همراه پست مربوطه منتشر نمیشود.

که برای حل این مشکل نیز میتوانید لینک خود در قسمت بیو را بررسی کنید که در صورت کار نکردن یا مسدود شدن لینک، آن را پاک کرده و دوباره اقدام به پست گذاری کنید. به احتمال بالا مشکل پاک شدن پست در اینستاگرام شما حل خواهد شد. البته در صورت مسدود بودن لینک مربوطه باید از وارد کردن آن در قسمت کپشن نیز خودداری کنید.

پادکست رفع مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام

جمع بندی

امکانات تبلیغاتی در اینستاگرام بسیار بالا بوده به خصوص از زمانی که ایده استوری از اسنپ چت به اینستاگرام منتقل شد. پتانسیل تبلیغاتی و بیشتر دیده شدن مطالب شما جدا از محدوده خود اینستاگرام بالا رفت.

که اصلی ترین دلیلی که پتانسیل تبلیغاتی اینستاگرام را بالا میبرد امکان گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام و به خصوص در استوری آن بود از این رو امروز خواستیم در مورد چگونگی رفع مشکل گذاشتن لینک در اینستاگرام را برای شما بازگو کنیم.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
4 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آخرین روش های تشخیص فالوور فیک اینستاگرام 2021

آخرین روش های تشخیص فالوور فیک اینستاگرام 2021

اگر برای مدتی در اینستاگرام فعالیت کرده باشید، مطمئناً می‌دانید فالوور فیک یعنی چه! فالوور فیک به فالوورهایی از پیج شما گفته می‌شود که هویت واقعی نداشته و به همین دلیل باعث کاهش نرخ تعامل می‌شوند. از این رو شناسایی و حذف فالوورهای فیک در اینستاگرام از اهمیت زیادی...

ادامه مطلب