چگونه استوری چند قسمتی بگذاریم ؟

تاریخ انتشار : 2020-09-26
نویسنده : نادر عبدی
گذاشتن چند استوری در اینستاگرام

گذاشتن چند استوری در اینستاگرام مسئله ای است که حل آن کار بسیار ساده ای است. همانطور که گفتیم قسمت استوری اینستاگرام نیاز به بروز رسانی های متعددی دارد تا خواسته های کاربران خودش را به نحو احسن ایفا کند. یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام در ماه های قبل در قسمت پست گذاری خود صورت گرفته شد که با این ویژگی میتوانستیم یک پست را به صورت آلبوم در آورده و سپس آنرا انتشار دهیم. همین موضوع باعث شده بود که کاربران این شبکه اجتماعی انتظار داشته باشند تا همین ویژگی در استوری اینستاگرام فعال شود و همین هم شد. یکی از آپدیت های جدید اینستاگرام در قسمت استوری خود فراهم کردن شرایط گذاشتن چند استوری در اینستاگرام بود که در ادامه این قابلیت را به صورت کامل توضیح می دهیم.

گذاشتن چند استوری در اینستاگرام

خب همانگونه که توضیح دادیم ویژگی آلبوم کردن در یک پست، در استوری اینستاگرام نیز فعال شده است. شما به راحتی میتوانید از این قابلیت در هنگام ضبط و یا گرفتن عکس و همچنین با مراجعه به گالری گوشی خود استفاده کنید. برای این کار کافیست مراحل زیر را انجام دهید.

از طریق برنامه اینستاگرام وارد اکانت خود شده و در صفحه باز شده که صفحه هوم اینستاگرام میباشد؛ آیکون شبیه به دوربین را که در تصاویر زیر مشاهده میکنید؛ انتخاب کنید.

با انتخاب این آیکون مستقیما وارد صفحه استوری خود میشوید. در این صفحه برای گذاشتن چند استوری در اینستاگرام خودتان میتوانید از چندین راه اقدام کنید.
اگر میخواهید همان لحظه از محیط موجود عکس بگیرید کافیست قبل از گرفتن تصویر، آیکون آلبوم مانند ” capture multiple ” که در کنار صفحه قرار دارد را لمس کنید. با فعال کردن این ویژگی هر عکسی که شما بگیرید به عنوان یک تصویر از آلبوم در حال تشکیل آماده خواهد شد.

شما می توانید نوع البوم تصاویر خود را نیز تغییر دهید. در تصویر پایین مشاهده می کنید که چندین نوعالبوم وجود دارد. مثلا می توانید در یک صفحه یک البوم 2 تصویره قرار دهید. حتی این امکان برای شما وجود دارد که تصاویر را به صورت عمودی و یا افقی قرار دهید.

زمانی که اقدام به گرفتن تصاویر می کنید، به ازاری هر بخشی که از البوم پر می شود، مقداری از دایره نیز پر می شود.

مقاله پیشنهادی: چگونه فیلم را استوری کنیم؟

اگر تصویری را پسند نکردید، می توانید بر روی آیکون زیر کلیک کنید. آنه تصویر حدف می شود و می توانید دوباره تصویر دلخواه را از بخش گالری و. یا به صورت واقعی بگیرید و قرار دهید.

ادامه مراحل

زمانی که همه ی بخش های البوم را پر کردید، می بینید که دایره ی تصویر به شکل زیر نمایش داده می شود. در این حالت در واقع هر قسمت از البوم شما حاوی تصویری است که می تواند منتشر شود.

در نهایت اگر بر روی دایره ی تصویر بالایی کلیک کرده باشید به صفحه ی زیر منتقل می شود . با انتخاب این ایکون استوری شما منتشر می شود.

با استفاده از ویژگی جدید گذاشتن چند استوری در اینستاگرام کنترل بر نحوه مدیریت استوری ها راحت تر از قبل شده. البته مبتوانید برای اطلاع از آپدیت های جدید ویژگی های کامل این قسمت از اینستاگرام مقاله آموزش استوری اینستاگرام را مطالعه کنید.

جمع بندی

همانگونه که گفتیم اینستاگرام ویژگی جدیدی را در قسمت استوری فعال کرده است. شما می توانید چندین تصویر را به راحتی در یک استوری قرار داده و سپس آن استوری را منتشر کنید. در این حالت گویی شما البومی از تصاویر را در یک استوری منتشر کرده اید.

هرگونه سوال و پرسشی بود می توانید ان را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا دوستان ما در بخش پشتیبانی سریعا سوالات شما را پاسخ دهند.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

ریلز اینستاگرام چیست؟ 5 ویژگی ریلز (reels) در اینستاگرام سال 2020

ریلز اینستاگرام چیست؟ 5 ویژگی ریلز (reels) در اینستاگرام سال 2020

شاید شما نیز در اینستاگرام، با قابلیت (reels) ریلز آشنا شده اید. اینستاگرام برای رقابت با اپلیکیشنی مانند تیک تاک این امکان را به وجودآورد. ما در این مقاله به شما ویژگی های این آپشن جدید اینستاگرام را خواهیم گفت. قبل از اینکه بریم به سمت ویژگی‌ها، می‌توانم بگویم که...

ادامه مطلب

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛  مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب