آموزش ساده پست گذاشتن در اینستاگرام + نکات ویژه (2022)

پوریا امیرخزانی
تاریخ انتشار : 2020-11-30
پست گذاشتن در اینستاگرام

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام شده‌اند، این مسئله یک دردسر کوچک باشد. ما در این مقاله نحوه‌ی گذاشتن پست در اینستاگرام را به ساده‌ترین شکل ممکن و به صورت قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد.

ویدیوی آموزشی نحوه‌ گذاشتن پست در اینستاگرام

ویدیو آموزش کامل پست گذاشتن در اینستاگرام از طریق برنامه و سایت اینستاگرام (کامپیوتر و گوشی) و استفاده از برنامه های پست گذاری اتوماتیک

هر آنچه در این ویدیو آموزشی فرا می‌گیرید:

 • گذاشتن پست از طریق گوشی و برنامه‌ اینستاگرام
 • گذاشتن پست از طریق کامپیوتر یا لپتاب (سایت اینستاگرام)
 • استفاده از برنامه‌های جانبی برای پست گذاشتن بطور اتوماتیک

آموزش کامل پست گذاشتن در اینستاگرام

گذاشتن پست در اینستاگرام می‌تواند از طریق گوشی هوشمند و یا کامپیوتر صورت گیرد. توصیه‌ی ما این است که اگر می‌خواهید از طریق گوشی همراه در اینستاگرام اقدام به انتشار پست نمایید، از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنید. اگر از کامپیوتر می‌خواهید اقدام به انتشار پست نمایید، باز هم نگران نباشید! در این مقاله، به نحوه‌ی انتشار پست از طریق کامپیوتر نیز خواهیم پرداخت.

گذاشتن پست در اینستاگرام از طریق گوشی

برای اشتراک گذاری پست اینستاگرام از طریق گوشی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد برنامه اینستاگرام شده و از طریق آیکون مشخص شده در تصویر، به بخش پست گذاری بروید. درست مثل تصویر پایین، آیکون + در منوی پایین صفحه را لمس کنید.
مرحله اول انتشار پست اینستاگرام از طریق گوشی
 1. در این قسمت بایستی عکس و یا ویدیویی را که مایل به انتشار آن هستید، انتخاب کنید. شما می‌توانید محتوای موردنظر را از گالری گوشی خود انتخاب کنید و یا همان لحظه، عکس و یا ویدیو ضبط کرده و منتشر نمایید. پس از انتخاب عکس یا ویدیوی مدنظر، در قسمت بالای سمت راست صفحه، نوشته‌ی Next و یا فلش آبی رنگ را لمس کنید.
انتخاب عکس برای پست اینستاگرام
 1. در ادامه فیلترهای مختلفی به شما نشان داده می‌شود. فیلترها در حقیقت جلوه‌های بصری هستند که بر روی عکس اعمال می‌شوند.مطابق شکلی که در بالا آمده، در صورتی که نوشته‌ی Filter را لمس کنید، می‌توانید فیلتر موردنظر خود را بر روی عکس و ویدیوی منتخب خود اعمال کنید. در صورت انتخاب گزینه Edit، شما قادر خواهید بود عکس و ویدیوی خود را از لحاظ رنگ، کنتراست و … ویرایش نمایید.
تعیین فیلتر در پست گذاری اینستاگرام
 1. در ادامه با زدن گزینه‌ی Next یا فلش آبی بالای صفحه، به مرحله‌ی آخر گذاشتن پست اینستاگرام منتقل می‌شوید. در این بخش، بایستی کپشن موردنظر خود برای پست را بنویسید. کپشن در حقیقت متنی است که در زیر پست اینستاگرام دیده می‌شود. همچنین، از این بخش می توانید افراد موردنظر خود را تگ کنید و یا برای پست خود لوکیشن تعیین کنید. (لوکیشن به معنی مکان بوده که پس از انتشار پست، در زیر نام کاربری شما نشان داده خواهد شد.)
کپشن نویسی و تایید انتشار پست اینستاگرام
 1. در نهایت گزینه‌ی Share یا تیک آبی رنگ بالای در بالای صفحه و سمت راست لمس کنید تا فرآیند انتشار پست تکمیل شود.

اخیرا در اینستاگرام، قابلیت جدیدی ارائه شده است که با استفاده از آن می‌توانید به همراه یک کاربر دیگر، پست مشترک بگذارید! در این حالت نام کاربری هر دو شما در بالای پست موردنظر نشان داده می‌شود. اگر می‌خواهید از این قابلیت جذاب بیشتر بدانید، مقاله‌ی زیر را از دست ندهید!

پست مشترک اینستاگرام

گذاشتن پست اینستاگرام از طریق کامپیوتر

اگر قصد شما صرفا پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر است، بهترین راه، گذاشتن پست از طریق وبسایت اینستاگرام می‌باشد. شبیه سازهای اندرویدی نیز برای این منظور وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها برنامه‌ی اینستاگرام را بر روی کامپیوتر خود نصب نموده و از این طریق، اقدام به انتشار پست نمایید.

لازم به ذکر است که استفاده از این برنامه‌ها توصیه نمی‌شود، چرا که فقط بار اضافی بر سیستم کامپیوتر شما تحمیل می‌کنند و کارایی چندانی ندارند. با این حال، چنانچه مصمم به استفاده از این برنامه‌ها هستید، ما بهترین ابزارهای شبیه ساز اندرویدی برای کامپیوتر را در مقاله‌ی بهترین برنامه های شبیه ساز اندرویدی معرفی کرده‌ایم.

آموزش روش ساده پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

انتشار پست از طریق کامپیوتر تقریبا مشابه با گوشی است، اما تفاوت‌های کوچکی نیز دارند. برای گذاشتن پست با استفاده از کامپیوتر، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. از کامپیوتر خود وارد مرورگر شوید و به سایت اینستاگرام رجوع نمایید. می‌توانید برای وارد شدن به سایت اینستاگرام از لینک زیر استفاده کنید.
 1. در صفحه باز شده، اطلاعات صفحه‌ی کاربری خود را درج کرده و وارد حساب خود شوید.
 2. برای گذاشتن پست، روی آیکون + در بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید.
گذاشتن پست اینستاگرام از طریق کامپیوتر
 1. عکس و یا ویدیویی را که می‌خواهید پست کنید، از آدرس ذخیره شده روی سیستم خود انتخاب کنید.
  ❗❗نکته: اگر می‌خواهید پست اسلایدی بگذارید، ابتدا عکس و یا ویدیوها را در یک پوشه جمع آوری کنید. سپس به همان ترتیبی که می‌خواهید در پست قرار بگیرند، نام عکس و ویدیوها را عوض کرده و تبدیل به شماره کنید. مثلا، نام ویدیوی اسلاید اول را 1، نام ویدیوی اسلاید دوم را 2 و … تعیین کنید. بدین ترتیب، چینش این عکس و یا ویدیوها از بالا به پایین مرتب خواهد شد. سپس هنگام انتخاب محتوای پست، همه‌ی این فایل‌ها را انتخاب کرده و مطابق شکل، گزینه‌ی Open را بزنید!
نحوه گذاشتن پست اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر
 1. پس از بارگذاری محتوای موردنظر، گزینه‌ی Next را در بالا و سمت راست نیم پنجره‌ی باز شده بزنید.
پست گذاری اینستاگرام از طریق کامپیوتر
 1. در این قسمت می‌توانید فیلتر موردنظر را روی عکس و یا ویدیوی مدنظر خود اعمال کنید. به یاد داشته باشید که اعمال فیلتر روی یک عکس و یا ویدیو باعث گسترش آن به دیگری اسلایدها نمی‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید پست اسلایدی بگذارید، باید همان فیلتر را روی دیگر اسلایدها نیز بگذارید!
 1. در این قسمت می توانید کپشن و لوکیشن موردنظرتان را بنویسید. همچنین با زدن بخش Advanced settings می توانید کامنت‌های پست را ببندید. همچنین، با کلیک روی هر نقطه‌ی دلخواهی از تصویر، می‌توانید فرد موردنظر خود را روی عکس تگ کنید.
 2. در پایان، با زدن گزینه‌ی Share در بالای صفحه و سمت راست، می‌توانید پست خود را منتشر کنید!
مرحله نهایی پست گذاشتن در اینستا با کامپیوتر

ابزار اتوماتیک گذاشتن پست در اینستاگرام!

اگر پیج اینستاگرام حرفه‌ای دارید، حتما می‌دانید که زمانبندی دقیق برای محتوا، از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهید. اما طبیعی است هرچقدر هم که دقیق باشید، باز هم مواقعی پیش می‌آید که به علت مشغله کاری یا هر دلیل دیگری، نتوانید سروقت محتوای موردنظرتان را در پیج آپلود کنید. برای این مواقع، بهتر است از ابزارهای ارسال خودکار محتوا استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت‌ها، محتوای پیج خود را زمان بندی کنید تا دقیقا در همان لحظه‌ی موردنظرتان، پست یا استوری شما در پیج قرار داده شود.

ما بهترین ابزارهای موجود در این زمینه را در مقاله ی بهترین ابزارهای زمانبندی محتوا بررسی کرده‌ایم. این مطلب جذاب از تیم اینبو را از دست ندهید!
ابزارهای زمانبندی محتوای اینستاگرام

سؤالات متداول

آیا می‌تونم چندین عکس و ویدیو رو همزمان پست کنم؟

✅ بله! هنگامی که می‌خواهید عکس یا ویدیویی منتشر کنید، می‌توانید چند عکس یا ویدیو را به صورت همزمان انتخاب کنید. در این صورت شماره‌ای بر روی این عکس‌ها نشان داده می‌شود که ترتیب آن‌ها را در پست منتشر شده نشان می‌دهد.

برنامه‌ای برای گذاشتن پست در کامپیوتر وجود داره؟

✅ بله. اگرچه بیشتر این برنامه‌ها شبیه سازهای اندروید هستند که جز بار اضافی برای کامپیوتر شما استفاده‌ی بخصوص دیگری ندارند، ولی برخی از برنامه ها مانند ربات اینستاگرامی اینبو، هم ساده هستند و هم امکانات فوق‌العاده‌ای دارند.

برای پست گذاشتن در گوشی، وبسایت اینستاگرام بهتره یا برنامه اینستا؟

✅ باید گفت که در مورد گوشی، بهترین انتخاب برنامه‌ی اینستاگرام است که هم ساده‌تر است، و هم امن‌تر.

چگونه با استفاده از کامپیوتر، پست اسلایدی بگذاریم؟

✅ برای این کار کافیست ابتدا تمامی تصاویر و یا ویدیوهایی را که مایل هستید در یک پست اسلایدی منتشر کنید، در یک پوشه جمع آوری کنید. سپس نام آن‌ها را به شماره تغییر دهید تا چینش درستی داشته باشند. سپس هنگام انتخاب محتوای پست، تمامی این تصاویر و یا ویدیوها را باهم انتخاب کنید. ما در این مطلب به صورت تصویری نیز این موضوع را آموزش داده‌ایم. برای دیدن آموزش تصویری گذاشتن پست اسلایدی اینستاگرام با کامپیوتر، این مطلب را حتما بخوانید!

جمع بندی

پست گذاشتن در اینستاگرام اولین و اصلی‌ترین فعالیتی است که هر کاربر در محیط اینستاگرام انجام می‌دهد. اگر دارای حساب اینستاگرام حرفه‌ای باشید، پست گذاشتن حتی اهمیت بیشتری نیز پیدا می‌کند، چرا که یکی از اساسی‌ترین روش‌های انتشار محتوا در اینستاست. در این مقاله ما تلاش کردیم شما را به طور کامل با فرآیند صحیح پست گذاری آشنا کنیم تا در این زمینه با مشکلی روبرو نشوید. از این که تا این نقطه ی مطلب با ما همراه بودید، سپاس‌گزاریم!

اگر از این آموزش اینستاگرامی خوشتون اومد، بهتره بدونین ما صدها مطلب آموزشی و کاربردی دیگه در زمینه‌ی اینستاگرام داریم که خیلی راحت میتونین با دانلود و نصب برنامه آموزش اینستاگرام اینبو، به صورت رایگان بهشون دسترسی داشته باشید. هر مشکلی هم که داشتید، خیلی راحت از داخل برنامه میتونین بهمون پیام بدین تا در سریعترین زمان جواب بدیم!
همین الان دانلود کنین:

دانلود برنامه آموزش اینستاگرام اینبو

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
19 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

عکس‌ یا ویدیو؟ کدام باعث پیشرفت در اینستاگرام می شود؟

عکس‌ یا ویدیو؟ کدام باعث پیشرفت در اینستاگرام می شود؟

بیش از یک دهه از تأسیس اینستاگرام می‌گذرد و همچنان کاربران این شبکه‌ی اجتماعی روز به روز در حال افزایش هستند. یکی از اصلی‌ترین دلایل این محبوبیت، رسانه-محور بودن اینستاگرام است. محتواهایی که در فضای...

ادامه مطلب