گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

در اینستاگرام قابلیت لینک گذاشتن در قسمت کپشن پست‌ها وجود ندارد اما کاربران میتوانند با گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام و یا گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام، فالوورها و مخاطب‌های پیج شان را به کانال و یا سایت‌های خود هدایت کنند و به قولی ترافیک سایت خود را با استفاده از پیج‌شان بالا ببرند.

همانطور که از صحبت‌های قبلی ما فهمیدید موضوع امروز مقاله‌مان گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام میباشد؛ البته در مورد جاگذاری بیش از یک لینک در قسمت بیو اینستاگرام نیز صحبت خواهیم کرد که به چه نحوی میتوان بیش از یک لینک را در این قسمت از اینستاگرام جاگذاری کرد پس با ما باشید تا در مورد این نکات صحبت کنیم.

نحوه گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

برای این که ما لینک کانال تلگرام و یا آدرس سایت‌مان را در بخش بیو اینستاگرام یا همان قسمت بیوگرافی خودمان جاگذاری کنیم کار سختی پیش رو نداشته و تنها با چند کلیک میتوانیم لینک خود را به نمایش عموم در آوریم، برای شروع مراحل زیر را انجام دهید.

1_ با استفاده از برنامه اینستاگرام وارد پیج خود شوید سپس در صفحه باز شده که صفحه هوم اینستاگرام میباشد، با انتخاب آیکون آدمک و یا عکس پروفایل در پایین صفحه به قسمت پروفایل اکانت خودتان رجوع کنید.

2_ در صفحه پروفایل اینستاگرام پیج‌تان، قسمت بیو اینستاگرام را نیز مشاهده میکنید که هنوز لینکی در آن به نمایش عموم در نیامده است برای اینکه در این قسمت لینک مد نظر خودتان را جاگذاری کنید کافی ایست کادر سفید رنگ ” edit profile ” را انتخاب کنید.

گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

3_ در قسمت تنظیمات صفحه پروفایل یا همان تنظیمات نمایه، در اینستاگرام به زبان فارسی شما باید به کادر ” website ” مراجعه کرده و سپس آدرس سایت خود را وارد کنید.

4_ برای مثال اگر ما بخواهیم آدرس سایت خودمان را وارد کنیم کافی ایست inbo.ir را در کادر مربوطه جاگذاری کنیم البته میتوان به صورت https://inbo.ir نیز نوشت. بعد از جاگذاری باید تیک آبی رنگ در بالای صفحه را لمس کنید تا این لینک در قسمت بیوگرافی اکانت شما ثبت شود.

گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

بعد از گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام‌تان میتوانید لینک مربوطه را لمس کنید تا از درست وارد کردن آدرس آن مطمئن شوید.

گذاشتن لینک تلگرام در اینستاگرام

خب همانگونه که توضیح دادیم برای گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام باید مراحل بالا را انجام دهید، برای گذاشتن لینک تلگرام در اینستاگرام تان نیز به مانند مراحل بالا عمل خواهید کرد با این تفاوت که تنها در مراحل آخر هنگام نوشتن آدرس کانال و یا گروه تلگرام خودتان تغییراتی را اعمال خواهید کرد.

برای مثال کانال تلگرام سایت ما رو در نظر میگیریم. اگر آدرس کانال تلگرام ما inboir باشد برای اینکه در قسمت بیو اینستاگرام مان این آدرس را جاگذاری کنیم کافی ایست ” t.me/inboir ” و یا ” https://t.me/inboir ” نوشته تا آدرس کانال و یا گروه مان در قسمت بیو اینستاگرام اکانت ما ثبت شده باشد.

گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام

در این روش به شما امکاناتی را ارائه میدهد که شما می توانید مجموعه‌ای از لینک‌ها را در یک لینک جمع کنید؛ و آن لینک را در قسمت بیو اینستاگرام خود قرار دهید. با این کار هر فردی که بر روی لینک موجود در بیو پیج شما کلیک کند، می تواند به دیگر لینک‌های شما دست یابد.

لینک ساز اینستاگرام اینبو

شاید برای شما هم پیش آمده که بخواهید لینک‌های متعددی را در بخش بیو اینستاگرام خود اضافه کنید، اما همانگونه که میدانید تنها امکان اضافه کردن یک لینک در بیو اینستاگرام امکانپذیر هست

این مشکل بیشتر برای شرکت‌ها و یا حتی ادمین کانال‌های تلگرام که میخواهند لینک کانال‌هایشان را در بیو اینستاگرام خود جای دهند رخ میدهد، از این رو تیم اینبو دست به یک خلاقیت و آبدیت جدیدی در این باره دست زده که میتوانید لینک‌های زیاد را در بخش بیو اینستاگرام خود به نمایش در آورید.
پس در صفحه لینک ساز اینستاگرام ثبت نام کنید.

لینک ساز اینستاگرام سایر ابزارها

الف- استفاده از سایت metricool

از این سایت جهت زمانبندی پست‌های اینستاگرام خود میتوانید استفاده نمایید. علاوه بر آن این سایت به روشی امکان قراردادن لینک در پست اینستاگرام را برای شما فراهم میسازد. البته این سایت بصورت پولی هست و برای استفاده از خدمات آن باید هزینه پرداخت نمایید.

اسفاده از سایت metricool برای گذاشتن لینک در پست اینستاگرام

سایت metricool به این صورت عمل میکند که به شما اجازه میدهد بر روی عکس‌های موجود در بخش پست، لینک قراردهید. بطور کلی این سایت بدین صورت عمل میکند که :

  • شما میبایست آی دی اکانت خود را وارد نمایید. سپس تمامی عکس‌های موجود در پیجتان به شما نشان داده میشود. حال هر کدام را که میخواهید لینک دار کنید را میبایست انتخاب نمایید و سپس لینک مربوطه را در محل مشخص شده وارد نمایید.
  • اینکار را میبایست برای تمامی عکس‌هایی که میخواهید لینکدار شوند انجام دهید.
  • پس از اتمام کار یک لینک به شما داده میشود که، شما باید آن لینک را در بیو پیج‌تان قرار دهید.
  • زمانی که کاربران بر روی  لینک موجود در بیو شما کلیک کنند وارد صفحه‌ای میشوند که تمامی عکسهای لینک دار شما به آنها نشان داده میشود. با کلیک بر روی تصویر مربوطه کاربر به لینک مورد نظر شما منتقل میشود و صفحه مدنظر شما برای او نشان داده خواهد شد.
  • از این قابلیت میتوان برای انتقال کاربر به صفحه فروشگاه استفاده نمود. بدین صورت که شما تصاویر مربوط به محصولات خود را که در صفحه اینستاگرامی‌تان قرار داده اید را با استفاده از سایت metricool لینکدار میکنید و به صفحه مربوط به همان محصول در فروشگاهتان ارسال میکنید.

ب-  استفاده از linktree

این ابزار رایگان به شما اجازه میدهد تا یک صفحه سایت رایگان برای پیج اینستاگرامی خود ایجاد نمایید. برای ایجاد صفحه به هیچ دانش برنامه نویسی و طراحی سایت نیاز نخواهید داشت. در این ابزار شما می توانید بینهایت لینک ایجاد نمایید و از همه مهمتر اینکه آمار کلیک شدن این لینکها را هم مشاهده نمایید. البته با پرداخت ماهیانه 6 دلار میتوانید آمار تحلیلی بیشتری از این ابزار قدرتمند دریافت نمایید.

استفاده از linktree برای قراردادن اطلاعات بیشتر برای پیج اینستاگرام
  • اول وارد سایت linktree شوید و در آن ثبت نام نمایید.
  • لینکی که پس از ثبت نام به شما داده میشود را میبایست در بخش بیو پیج‌تان قرار دهید.
  • حال هر زمان که پستی را در صفحه‌تان قرار میدهید. لینک مربوطه را در صفحه linktree تان قراردهید.
  • سپس از کاربر بخواهید که برروی لینک موجود در بیو کلیک نماید تا همه لینک‌های مربوط به پست‌های مختلف شما را در صفحه linktree تان ببیند.

ج- linkinbio

این ابزار بسیار قدرتمند گزینه‌ها و امکانت جالبی در اختیار شما قرار میدهد. بطور ساده یک صفحه، شبیه صفحه مربوط به پست‌های شما در اینستاگرام؛ میسازد و تمامی پست‌های شما را در آن قرار میدهد. هر کاربر در این ابزار برای دیدن پست‌های شما میبایست بروی پست مربوطه کلیک نماید. درست مثل اینستاگرام پست به کاربر نشان داده میشود با این تفاوت که پست‌های شما قابل کلیک خواهند بود. برای استفاده از این ابزار قدرتمند شما میبایست ماهیانه 20 دلار پرداخت نمایید.

فیلم آموزشی گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

سوالات متداول

من میتونم چند تا لینک در قسمت بیو اینستاگرام قرار بدم؟ ⭐

اینستاگرام به صورت قانونی این کار را رد کرده است و به کاربران این اجازه را نمیدهد. با این حال برخی از کاربران با استفاده از برخی از روش‌های ممنوع این کار را می کنند که احتمال می دهیم که در آینده برای این پیج ها مشکل به وجود خواهد آمد چرا که اینستاگرام به محض فهمین این موضوع پیج آنها را جریمه خواهد کرد.

میتونم برای پست هام لینک بذارم؟ ⭐

فعلا اینستاگرام قابلیت لینک گذاشتن در پست‌ها را برای کاربران قرار نداده است. فقط این شما می توانید با فعالسازی تبلیغات خرید (خرید اشتراک) این کار را انجام دهید.

میتونم لینک کانال تلگرامم رو بذارم؟ ⭐

بله این امکان وجود دارد که لینک کانال تلگرام خود را در قسمت بیو اینستاگرام قرار دهید.

به جز بیو اینستاگرام، چه جاهایی میتونم لینک بذارم؟ ⭐

شما علاوه بر بیو اینستاگرام می توانید لینک مورد نظر خود را در قسمت استوری اینستاگرام قرار دهید.

جمع بندی

در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است که چگونه میتوان در بیو اینستاگرام خود لینکی قرار داد. با این حال به صورت کامل بیان شده است که شما چگونه می توانید در همین قسمت چندین لینک قرار دهید. ما امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد با این حال اگر سالی در این زمینه دارید می توانید آن را در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ شما داده شود.

عضویت
اطلاع از
guest
3 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments