گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام به صورت تکی و چندتایی (لینک تلگرام در بیو)

abdi
تاریخ انتشار : 2020-10-18
نویسنده : abdi
گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

در اینستاگرام قابلیت لینک گذاشتن در قسمت کپشن پست‌ها وجود ندارد اما کاربران میتوانند با گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام و یا گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام، فالوورها و مخاطب‌های پیج شان را به کانال و یا سایت‌های خود هدایت کنند و به قولی ترافیک سایت خود را با استفاده از پیج‌شان بالا ببرند. همانطور که از صحبت‌های قبلی ما فهمیدید موضوع امروز مقاله‌مان گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام میباشد؛ البته در مورد جاگذاری بیش از یک لینک در قسمت بیو اینستاگرام نیز صحبت خواهیم کرد که به چه نحوی میتوان بیش از یک لینک را در این قسمت از اینستاگرام جاگذاری کرد. پس با ما همراه باشید.

گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

برای این که ما لینک کانال تلگرام و یا آدرس سایت‌مان را در بخش بیو اینستاگرام یا همان قسمت بیوگرافی خودمان جاگذاری کنیم کار سختی پیش رو نداشته و تنها با چند کلیک میتوانیم لینک خود را به نمایش عموم در آوریم، برای شروع مراحل زیر را انجام دهید.

مقاله مرتبط: چگونه بیو اینستاگرام خود را متحول کنیم ؟

 • با استفاده از برنامه اینستاگرام وارد پیج خود شوید سپس در صفحه باز شده که صفحه هوم اینستاگرام میباشد، با انتخاب آیکون آدمک و یا عکس پروفایل در پایین صفحه به قسمت پروفایل اکانت خودتان رجوع کنید.
 • در صفحه پروفایل اینستاگرام پیج‌تان، قسمت بیو اینستاگرام را نیز مشاهده میکنید که هنوز لینکی در آن به نمایش عموم در نیامده است. برای اینکه در این قسمت لینک مد نظر خودتان را جاگذاری کنید کافیست کادر سفید رنگ ” edit profile ” را انتخاب کنید.
 • در قسمت تنظیمات صفحه پروفایل یا همان تنظیمات نمایه، در اینستاگرام به زبان فارسی شما باید به کادر ” website ” مراجعه کرده و سپس آدرس سایت خود را وارد کنید.
 • برای مثال اگر ما بخواهیم آدرس سایت خودمان را وارد کنیم کافیست inbo.ir را در کادر مربوطه جاگذاری کنیم. البته میتوان به صورت https://inbo.ir نیز نوشت. بعد از جاگذاری باید تیک آبی رنگ در بالای صفحه را لمس کنید تا این لینک در قسمت بیوگرافی اکانت شما ثبت شود.
 • بعد از گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام‌تان میتوانید لینک مربوطه را لمس کنید تا از درست وارد کردن آدرس آن مطمئن شوید.

گذاشتن لینک تلگرام در بیو اینستاگرام

خب همانگونه که توضیح دادیم برای گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام باید مراحل بالا را انجام دهید، برای گذاشتن لینک تلگرام در اینستاگرام تان نیز به مانند مراحل بالا عمل خواهید کرد با این تفاوت که تنها در مراحل آخر هنگام نوشتن آدرس کانال و یا گروه تلگرام خودتان تغییراتی را اعمال خواهید کرد.

 • برای مثال اگر آدرس کانال تلگرام ما inboir باشد، برای اینکه در قسمت بیو اینستاگرام مان این آدرس را جاگذاری کنیم کافیست ” t.me/inboir ” و یا ” https://t.me/inboir ” نوشته تا آدرس کانال و یا گروه مان در قسمت بیو اینستاگرام اکانت ما ثبت شده باشد.

گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام

این روش به شما امکاناتی را ارائه میدهد که شما می توانید مجموعه‌ای از لینک‌ها را در یک لینک جمع کنید؛ و آن لینک را در قسمت بیو اینستاگرام خود قرار دهید. با این کار هر فردی که بر روی لینک موجود در بیو پیج شما کلیک کند، می تواند به دیگر لینک‌های شما دست یابد.

استفاده از برنامه linktree به صورت رایگان

این ابزار رایگان به شما اجازه میدهد تا یک صفحه سایت رایگان برای پیج اینستاگرامی خود ایجاد نمایید. برای ایجاد صفحه به هیچ دانش برنامه نویسی و طراحی سایت نیاز نخواهید داشت. در این ابزار شما می توانید بینهایت لینک ایجاد نمایید و از همه مهمتر اینکه آمار کلیک شدن این لینکها را هم مشاهده نمایید. البته با پرداخت ماهیانه 6 دلار میتوانید آمار تحلیلی بیشتری از این ابزار قدرتمند دریافت نمایید.

استفاده از linktree برای قراردادن اطلاعات بیشتر برای پیج اینستاگرام
 • اول وارد سایت linktree شوید و در آن ثبت نام نمایید.
 • لینکی که پس از ثبت نام به شما داده میشود را میبایست در بخش بیو پیج‌تان قرار دهید.
 • حال هر زمان که پستی را در صفحه‌تان قرار میدهید. لینک مربوطه را در صفحه linktree تان قراردهید.
 • سپس از کاربر بخواهید که برروی لینک موجود در بیو کلیک نماید تا همه لینک‌های مربوط به پست‌های مختلف شما را در صفحه linktree تان ببیند.

استفاده از برنامه linkinbio با پرداخت هزینه

این ابزار بسیار قدرتمند گزینه‌ها و امکانت جالبی در اختیار شما قرار میدهد. بطور ساده یک صفحه، شبیه صفحه مربوط به پست‌های شما در اینستاگرام؛ میسازد و تمامی پست‌های شما را در آن قرار میدهد. هر کاربر در این ابزار برای دیدن پست‌های شما میبایست بروی پست مربوطه کلیک نماید. درست مثل اینستاگرام پست به کاربر نشان داده میشود با این تفاوت که پست‌های شما قابل کلیک خواهند بود. برای استفاده از این ابزار قدرتمند شما میبایست ماهیانه 20 دلار پرداخت نمایید.

استفاده از سایت metricool با پرداخت هزینه

از این سایت جهت زمانبندی پست‌های اینستاگرام خود میتوانید استفاده نمایید. علاوه بر آن این سایت به روشی امکان قراردادن لینک در پست اینستاگرام را برای شما فراهم میسازد. البته این سایت بصورت پولی هست و برای استفاده از خدمات آن باید هزینه پرداخت نمایید.

اسفاده از سایت metricool برای گذاشتن لینک در پست اینستاگرام

سایت metricool به این صورت عمل میکند که به شما اجازه میدهد بر روی عکس‌های موجود در بخش پست، لینک قراردهید. بطور کلی این سایت بدین صورت عمل میکند که :

 • شما میبایست آی دی اکانت خود را وارد نمایید. سپس تمامی عکس‌های موجود در پیجتان به شما نشان داده میشود. حال هر کدام را که میخواهید لینک دار کنید را میبایست انتخاب نمایید و سپس لینک مربوطه را در محل مشخص شده وارد نمایید.
 • اینکار را میبایست برای تمامی عکس‌هایی که میخواهید لینکدار شوند انجام دهید.
 • پس از اتمام کار یک لینک به شما داده میشود که، شما باید آن لینک را در بیو پیج‌تان قرار دهید.
 • زمانی که کاربران بر روی  لینک موجود در بیو شما کلیک کنند وارد صفحه‌ای میشوند که تمامی عکسهای لینک دار شما به آنها نشان داده میشود. با کلیک بر روی تصویر مربوطه کاربر به لینک مورد نظر شما منتقل میشود و صفحه مدنظر شما برای او نشان داده خواهد شد.
 • از این قابلیت میتوان برای انتقال کاربر به صفحه فروشگاه استفاده نمود. بدین صورت که شما تصاویر مربوط به محصولات خود را که در صفحه اینستاگرامی‌تان قرار داده اید را با استفاده از سایت metricool لینکدار میکنید و به صفحه مربوط به همان محصول در فروشگاهتان ارسال میکنید.

فیلم آموزشی گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

سوالات متداول

من میتونم چند تا لینک در قسمت بیو اینستاگرام قرار بدم؟ ⭐

اینستاگرام به صورت قانونی این کار را رد کرده است و به کاربران این اجازه را نمیدهد. با این حال برخی از کاربران با استفاده از برخی از روش‌های ممنوع این کار را می کنند که احتمال می دهیم که در آینده برای این پیج ها مشکل به وجود خواهد آمد چرا که اینستاگرام به محض فهمین این موضوع پیج آنها را جریمه خواهد کرد.

میتونم برای پست هام لینک بذارم؟ ⭐

فعلا اینستاگرام قابلیت لینک گذاشتن در پست‌ها را برای کاربران قرار نداده است. فقط این شما می توانید با فعالسازی تبلیغات خرید (خرید اشتراک) این کار را انجام دهید.

میتونم لینک کانال تلگرامم رو بذارم؟ ⭐

بله این امکان وجود دارد که لینک کانال تلگرام خود را در قسمت بیو اینستاگرام قرار دهید.

به جز بیو اینستاگرام، چه جاهایی میتونم لینک بذارم؟ ⭐

شما علاوه بر بیو اینستاگرام می توانید لینک مورد نظر خود را در قسمت استوری اینستاگرام قرار دهید.

جمع بندی

در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است که چگونه میتوان در بیو اینستاگرام خود لینکی قرار داد. با این حال به صورت کامل بیان شده است که شما چگونه می توانید در همین قسمت چندین لینک قرار دهید. ما امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد با این حال اگر سالی در این زمینه دارید می توانید آن را در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ شما داده شود.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
13 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

بهترین روش های رفع Challenge required (ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام)

چرا با ارور challenge required در اینستاگرام مواجه می‌شویم؟ این روزها با افزایش میزان استفاده از تکنولوژی در جوامع، ارتباطات از طریق کانال‌های الکترونیکی بیش از پیش رواج یافته است. با بیشتر شدن محبوبیت شبکه‌های مجازی در بین افراد، حفظ سلامت و امنیت این شبکه‌ها به...

ادامه مطلب
رفع بلاک اینستاگرام؛ چگونه از ریپورت اینستا خارج شویم؟

رفع بلاک اینستاگرام؛ چگونه از ریپورت اینستا خارج شویم؟

رفع بلاک اینستاگرام یعنی چه؟ روش‌ رفع محدودیت اینستاگرام چیست؟ ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در یک مقطع زمانی نتوانید در اینستاگرام پستی را لایک کنید، زیر پست‌ها کامنت بگذارید و یا کسی را فالو نمایید. اگر این اتفاق رخ داده باشد، به احتمال زیاد اکانت شما توسط...

ادامه مطلب
رفع بلاک در اینستاگرام؛ چگونه از بلاک اینستا خارج شویم؟

رفع بلاک در اینستاگرام؛ چگونه از بلاک اینستا خارج شویم؟

رفع بلاک اینستاگرام یعنی چه؟ روش‌ رفع محدودیت اینستاگرام چیست؟ ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در یک مقطع زمانی نتوانید در اینستاگرام پستی را لایک کنید، زیر پست‌ها کامنت بگذارید و یا کسی را فالو نمایید. اگر این اتفاق رخ داده باشد، به احتمال زیاد اکانت شما توسط...

ادامه مطلب