نویسنده: علی محمدی
2020-08-31

4 راهکار ساده برای حذف تبلیغات اینستاگرام

آیا حذف تبلیغات در اینستاگرام ممکن است؟ چگونه تبلیغات اینستاگرام را ببندیم؟ برای آشنایی با روش‌های حذف تبلیغات در اینستاگرام کافی است ...

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

چگونه تبلیغات اینستاگرام را غیر فعال کنیم؟ حذف تبلیغات اینستاگرام مدتی هست که به دغدغه‌ی کاربران این شبکه‌ی اجتماعی تبدیل شده است. با افزایش استفاده از فضای مجازی توسط عموم مردم جامعه، تبلیغ محصولات و خدمات وارد بُعد جدیدی شده است. اگر این تبلیغات بیش از حد باشند، مطمئناً برای کاربران فضای مجازی آزاردهنده خواهند بود.

خرید فالوور اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی، جایگاه خاصی در حوزه‌ی تبلیغات برای خود کسب کرده است. برندها و کمپانی‌های بزرگ تبلیغات خود را به این مجموعه می‌سپارند و بیشترین بازده را دریافت می‌کنند. بخش عظیمی از درآمد اینستاگرام از همین راه به دست می‌آید. بستن تبلیغات اینستاگرام موضوعی است که افراد زیادی به دنبال آن هستند. در این مقاله سعی داریم روش‌های حذف تبلیغات اینستاگرام را آموزش دهیم. برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه با ما همراه باشید!

راهنمای مطالعه

ویدیوی آموزشی حذف تبلیغات اینستاگرام

آموزش تصویری چگونگی حذف تبلیغات در اینستاگرام

در این ویدیو مشاهده می‌کنید که:

 • توضیح شرایط حذف تبلیغات
 • چه پست‌هایی تبلیغاتی هستند؟
 • روش حذف تبلیغ بوسیله‌ی Hide ad
 • حذف تبلیغ بوسیله‌ی ریپورت تبلیغ
 • کم کردن تبلیغات اینستاگرام از طریق تنظیمات
 • بلاک کردن پیج‌های تبلیغاتی

تبلیغات اینستاگرام چیست؟

این امکان برای کاربران اینستاگرام فراهم است که در پیج خود پست‌های تبلیغاتی منتشر کنند. پست‌هایی که به این منظور منتشر می‌شوند، در زیر نام کاربری خود کلمه‌ی Ads یا Sponsored را نمایش می‌دهند. این گونه پست‌ها توسط کاربران و با مجوز از طرف اینستاگرام انتشار می‌یابند. امکان حذف این گونه پست‌ها به یکباره وجود ندارد و اینستاگرام برای درآمدزایی آن‌ها را به کاربران خود نمایش می‌دهد.

اگر شما هم صاحب کسب و کار اینستاگرامی هستید و قصد افزایش فروش و رونق بخشیدن به بیزینس خود را دارید، از تبلیغات در اینستاگرام غافل نشوید. با یک کمپین تبلیغاتی اصولی می‌توانید مخاطبان و مشتریان خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

ما در مقاله‌ی آموزش تبلیغات در اینستاگرام، اصول تبلیغ کردن در این شبکه‌ی اجتماعی را آموزش داده‌ایم. اگر به دنبال تبلیغات اثربخش در اینستاگرام هستید، این فرصت را از دست ندهید

روش‌های حذف تبلیغات اینستاگرام

چگونه تبلیغات اینستاگرام را ببندیم؟ برای حذف تبلیغات اینستاگرام، روش مشخص و قطعی وجود ندارد و بستن همیشگی تبلیغات اینستاگرام ممکن نیست. اما راه‌هایی هستند که می‌توان با استفاده از آن‌ها میزان تبلیغات را تا حدود زیادی کاهش داد. در ادامه به آموزش این روش‌ها می‌پردازیم:

روش اول حذف تبلیغات اینستاگرام: درخواست برای مخفی کردن تبلیغات

اولین روش برای حذف تبلیغات اینستاگرام، ارسال درخواست برای اینستاگرام مبنی بر حذف آن‌ها می‌باشد. در این روش زمانی که اینستاگرام برای شما یک پست تبلیغاتی نمایش داد، باید از طریق آن پست درخواست خود را مبنی بر عدم نمایش تبلیغات برای اینستاگرام ارسال نمایید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وقتی پست تبلیغاتی برای شما به نمایش در آمد، روی آیکون 3 نقطه در گوشه‌ی بالا و سمت راست عکس کلیک کنید.
پست تبلیغاتی
 1. گزینه‌ی Hide This را انتخاب کنید.
درخواست پنهان کردن تبلیغات
 1. در این مرحله اینستاگرام از شما دلیل درخواست مخفی کردن را می‌پرسد. روی گزینه‌ی It’s inappropriate کلیک کنید.
گزارش نامناسب بودن تبلیغ

با تکرار این روند در طی یک مدت، تبلیغات اینستاگرام برای اکانت شما به صورت چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

روش دوم حذف تبلیغات اینستاگرام: ریپورت پست‌های تبلیغاتی

یکی دیگر از روش‌های حذف تبلیغات اینستاگرام، ریپورت پست‌های تبلیغاتی است. در این روش شما برای اینستاگرام یک گزارش با مضمون نامناسب بودن محتوای پست تبلیغاتی ارسال می‌کنید. بعد از ریپورت پست، اینستاگرام به شما اعلام می‌کند که دیگر چنین تبلیغی را مشاهده نخواهید کرد.

برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وقتی پست برای شما به نمایش در آمد روی آیکون 3 نقطه بزنید.
پست تبلیغاتی
 1. گزینه‌ی Report Ad را انتخاب کنید.
ریپورت پست برای حذف تبلیغات اینستاگرام

روش سوم حذف تبلیغات اینستاگرام: انتخاب دسته بندی موضوعی برای نمایش کمتر

همانطور که گفته شد، حذف همیشگی تبلیغات اینستاگرام ممکن نیست؛ اما با استفاده از این روش می‌توانید میزان تبلیغات آزاردهنده را کاهش دهید. در این روش موضوعاتی را انتخاب می‌کنید که تمایلی برای دیدن آن‌ها ندارید. برای این منظور مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با کلیک روی آیکون پروفایل در نوار پایین صفحه، به صفحه‌ی پروفایل خود بروید.
 3. روی آیکون 3 خط در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
 4. در نیم‌پنجره‌ی بازشده روی گزینه‌ی Settings لمس کنید.
تنظیمات اینستاگرام
 1. گزینه‌ی Ads را انتخاب نمایید.
تبلیغات اینستاگرام
 1. روی Ad Topics بزنید.
موضوعات تبلیغ‌های اینستاگرام
 1. تیک هر 3 گزینه‌ی Alcohol , Parenting و Pets را فعال نمایید.
 2. روی گزینه‌ی Save کلیک کنید.
انتخاب موضوع برای حذف تبلیغات اینستاگرام

بدین ترتیب، از این پس تبلیغات کمتری در رابطه با موضوعات انتخابی دریافت خواهید کرد.

روش چهارم حذف تبلیغات اینستاگرام: بلاک کردن پیج‌های تبلیغاتی

در حذف تبلیغات اینستاگرامی با روش بلاک کردن پیج‌های تبلیغاتی، بایستی پیج‌هایی که دارای تبلیغات آزاردهنده هستند را بلاک کنید تا دیگر برای شما نمایش داده نشوند. هرچند این روش باعث حذف کامل تبلیغات نمی‌شود، اما در کاهش آن بسیار موثر است. پس از مدتی که پیج‌های تبلیغاتی زیادی را بلاک کردید، میزان نمایش تبلیغات برای شما به صورت چشمگیری کمتر خواهد شد. البته حتماً این نکته را در نظر داشته باشید که بلاک کردن‌های پی در پی ممکن است باعث بلاک شدن پیج خود شما شود. پس توصیه می‌شود با سرعت کمی این گونه پیج‌ها را بلاک کنید. برای حذف تبلیغات اینستاگرام از طریق بلاک کردن پیج‌های تبلیغاتی از روش زیر استفاده نمایید:

 1. وقتی یک پست تبلیغاتی برای شما نشان داده شد، روی عکس پروفایل مربوط به آن پست بزنید تا به صفحه‌ی پروفایل آن پیج منتقل شوید.
نشان دادن پروفایل پیج تبلیغاتی
 1. در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه، روی آیکون 3 نقطه بزنید تا یک لیست برای شما باز شود.
پروفایل پیج تبلیغاتی
 1. در لیست بازشده گزینه‌ی Block را انتخاب کنید.
بلاک کردن برای حذف تبلیغات اینستاگرام
 1. در پیغام ظاهرشده از سوی اینستاگرام برای گرفتن تأییدیه بلاک کردن، باز هم روی گزینه‌ی Block بزنید تا پیج مورد نظر با موفقیت بلاک شود.
تایید بلاک کردن پیج تبلیغاتی

شاخص‌های اینستاگرام برای نمایش تبلیغات

نمایش و یا حذف تبلیغات اینستاگرامی آزاردهنده به عملکرد خود شما در اینستاگرام نیز بستگی دارد. اگر کمی دقت کرده باشید، شاید متوجه این موضوع شده‌اید که اینستاگرام در تبلیغات خود موضوعات خاصی را برای شما به نمایش می‌گذارد. تا کنون با خود پرسیده‌اید که دلیل این موضوع چیست؟ در پاسخ باید گفت اینستاگرام برای نمایش تبلیغات به کاربران خود از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. بدین صورت که این هوش مصنوعی عملکرد شما را در اینستاگرام تحت نظر دارد و آن را بررسی می‌کند. این تکنولوژی سعی می‌کند پست‌هایی را برای شما نمایش دهد که جزو علاقه‌مندی‌های شما باشند.

برای مثال اگر شما مدتی را در اکسپلورر اینستا برای دیدن پست‌های ورزشی سپری کنید، اینستاگرام سعی خواهد کرد بیشتر، تبلیغات مرتبط با حوزه‌ی ورزش را برای شما نمایش دهد. یا اگر در لیست فالووینگ‌های شما تعداد زیادی بازیگرهای فیلم‌های سینمایی وجود داشته باشد، اینستاگرام سعی خواهد کرد تبلیغات خود را روی پست‌های مربوط به سینما و فیلم متمرکز کند.

دلایل باز شدن خودکار پیج اینستاگرام

اگر پست‌های تبلغاتی زیادی به صورت خودکار برای شما باز می‌شوند و این موضوع موجب نارضایتی شما شده است، برای حذف این تبلیغات اینستاگرامی ابتدا باید بدانید چه دلایلی باعث ظاهر شدن بیش از حد آن‌ها برای شما شده است. دلایل باز شدن خودکار پیج اینستا عبارتند از:

 • اتصال اکانت اینستاگرام به اکانت فیسبوک

اگر اکانت اینستاگرام خود را به اکانت فیسبوک متصل کرده باشید، ممکن است تبلیغات بیشتری برای شما نمایش داده شود. برای حذف تبلیغات اینستاگرام، می‌توانید اتصال اکانت‌های این دو شبکه‌ی اجتماعی را قطع کنید.

 • فالو کردن پیج‌های خارجی

برای حذف تبلیغات اینستاگرام سعی کنید پیج‌های خارجی و فروشگاهی را کمتر فالو کنید. اگر شما پیج‌های خارجی زیادی را فالو کرده کرده باشید که از تبلیغات اینستاگرام استفاده می‌کنند، این امکان وجود دارد که تبلیغات به مراتب بیشتری را دریافت نمایید. برای جلوگیری از باز شدن خودکار پیج تبلیغاتی اینستاگرام، آنفالو کردن این گونه پیج‌ها می‌تواند مفید باشد.

 • فالو کردن اکانت‌های تبلیغاتی و یا لایک پست‌های تبلیغاتی

اگر شما پیج‌های تبلیغاتی را فالو کنید و یا پست‌های آن‌ها را لایک کنید، اینستاگرام تشخیص می‌دهد که به این گونه پست‌ها علاقه دارید. برای جلوگیری از باز شدن خودکار تبلیغات اینستاگرام از این کار خودداری نمایید.

سوالات متداول

چجوری تبلیغات اینستاگرام رو ببندم؟

✅ می‌توانید با استفاده از روش هایی مانند مانند ریپورت و بلاک کردن و… این تبلیغات را به میزان زیادی کاهش دهید.

آیا حذف همیشگی تبلیغات اینستاگرام ممکن است؟

✅ خیر، اینستاگرام این اجازه را به کاربران نمی‌دهد. اما شما می توانید با استفاده از ترفند های گفته شده در این مقاله تعداد آن ها را به صورت چشمگیری کاهش دهید.

آیا برای حذف تبلیغات اینستاگرام باید برنامه ی خاصی نصب کنیم؟

✅ اصلا! شما می‌توانید با استفاده از روش‌هایی که در این مقاله به طور کامل آموزش داده‌ایم، بدون نیاز به نصب هیچ برنامه‌ای، تبلیغات اینستاگرام را حذف کنید!

آیا ربات خاصی برای حذف تبلیغات اینستاگرام وجود دارد؟

✅ خیر، تا کنون رباتی برای انجام این کار طراحی نشده است.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تا شما عزیزان با مفهوم تبلیغات ایسنتاگرام و نحوه‌ی تشخیص دادن پست‌های تبلیغاتی آشنا شوید. همچنین روش‌های حذف تبلیغات اینستاگرام مورد بحث قرار گرفتند. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما کاربران عزیز مفید واقع شده باشد. لطفاً در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد در بخش نظرات و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

با سپاس از همراهی شما!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
112 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
تقی

وسط برنامه تبلیغ تصویری میاید کلی حذف شود

مهلا

باسلام پستای که میزاریم بالا نمیاد بجاش تبلیغات میاد

علی

سلام برا من اکثر اوقات یک صفحه اینستا باز و خود به خود وارد یک پیج میشه حتی وقتی هم که داخل اینستا نیستم و اینستا بستس این صفحه بالا میاد

رضا

روش پاک کردن ویدئویی که پست نشده از بالای پیج اینستا رو بفرمایید

حسین علیمحمدی

دوستان اگه تلگرام غیر رسمی رو گوشیتون دارید حذف نصب کنید دیگه تبلیغات اینستاگرام براتون نمیاد
منو بیچاره کرده بود روزی هزارتا پیج بمن معرفی میکرد
یهو به ذهنم رسید و فهمیدم بخاطر پروکسی که انواع تلگرامهای بدون فیلتر داره تبلیغات اینستاگرامی برام میاد اونا رو حذف کردمو دیگه راحت شدم

اسماعیل

درود بر شما report را انتخاب کردم بعد spam سپس گزینه بلاک، تبلیغات حذف شد

محمد۷۶

سلام من یه مدتی ناچار بودم با گوگل کروم به اکانت اینستاگرامم وصل بشم چون گوشیم قدیمی بود و برنامه رو باز نمیکرد حالا بعد یه مدتی میبینم گوشیم خودکار میره گوگل کروم و پیج تبلیغاتی نشون میده چیکار کنم که مشکلم رفع بشه؟؟؟

farhad

با عرض سلام.
ببخشید یه پست با متن عربی برای من خود به خود پست گذاشته اینستا و هر کاری هم میکنم پاک نمیشه پست. چیکار باید بکنم

جواد

سلام من برنامه رو خریدم و داخل برنامه نمیره اخطار تاریخ انقضا برنامه رو میده

محمد حسین

سلام چگونه دکمه تبلیغات ویژه در پیج خودمون حذف کنیم یا غیر فعالش کنیم

سعید

سلام. چطور باید اتصال اینستاگرام به فیسبوک رو قطع کنم؟

عرفان

ممنون واقعا عالی بود من از روش سوم استفاده کردم و دیگه اصلا تبلیغات برام نمایش داده نمیشه یعنی کلا تبلیغات حذف شدن و دیگه نمایش داده نمیشوند ممنون از آموزش عالیتون.

ali

سلام و خسته نباشید من یه مدتی تبلیغات اینستا خیلی اذیتم میکنه چند ماهی میشه زمانی که اینستا داشتم وارد اینستا که میشدم یه پیج برام خودکار باز میشد حالا هم که اینستارو پاک کردم بازم تا نت روشن میکنم سریع کروم باز میشه و پیج تبلیغو باز میکنه برام

پوریا

عزیز من وقتی استوری میزارم نمیتونم به هایلایت هم اضافه بکنمش مشکل چیه ؟ گزینش نیست

صالح میری

فکر کنم قسمت حافظه پنهان اپلیکیشن اینستا رو تو قسمت برنامه های نصب شده گوشی پاک و کلیر کش کنید درست شه . احتمالا تاثیر از برنامه هایی که نصب کردین روی گوشی و یا لینک های سایت هایی که باز کردین باشه که روی برنامه موندگار شدن که با پاک کردن برنامه های متفرقه از گوشی و پاک کردن حافظه پنهان خود برنامه اینستا مشکل بطرف میشه .

صابر

سلام .برای من یک در میان در استوریهاا تبلیغات میاد همچنین پستا و هیچ اتصالی با فیس بوک ندارم میشه راهنمایی کنین چجور با پشتیبان اینستا تماس بگیریم

محمد

هر تبلیغی که ناگهانی باز شد ریپورتش کنید
من که جواب گرفتم ،خیلی تبلیغاتم زیاد بود الان رسیده به روزی ۱-۲ تا

حسین

باز شدن ناگهانی اینستا داره منو عصبی میکنه نمیدونم باید چیکار کنم تا این مشکل رو درست کنم لطفا اگه میشه زود جواب بدید ممنون

مهسا

چند روزی هست بین استوری فالویینگام استوری های تبلیغاتی اینستا میاد از روشایی ک گفتید برای پست ها استفاده کردم ولی واقعا روی عصاب یکی در میون هی تبلیغات/:

حسن موسوی

با تشکر از راهنمایی های شما مشکلی که مانده و احتیاج به راهنمیی شما دارم این است دو علامت غیر معمول به خط پایین صفحه اینستا اضافه شده و علامتهای شکل قلب و مربع وسط را که جهت گذاشتن عکس و اپلود بودند را بیزون رانده اند

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!