نویسنده: علی محمدی
2019-02-13

تغییر نام در اینستاگرام (حل مشکلات تغییر نام)

برای تغییر نام در اینستاگرام چه کنیم؟ تفاوت تغییر نام و تغییر نام کاربری در اینستاگرام چیست؟ برای تغییر یوزرنیم اینستا و اسم اینستاگرام ...

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

برای ورود به همه‌ی شبکه‌های مجازی، داشتن یک حساب کاربری ضروری است. هنگام ورود به اکانت خود در این شبکه‌ها، شما به یک نام کاربری و رمز عبور نیاز خواهید داشت. در فضای مجازی، نام کاربری (Username) یک شناسه‌ی خاص است که شما برای ورود به اکانت خود باید از آن استفاده نمایید.

اینستاگرام نیز از این قانون پیروی می‌کند و هنگام ثبت نام، از شما درخواست می‌کند که برای اکانت خود یک نام کاربری تعیین کنید. برخی از کاربران اینستاگرام، بعد از ثبت نام در این شبکه‌ی مجازی، تصمیم به تغییر نام کاربری در اینستاگرام خود می‌گیرند.

البته تغییر یوزرنیم اینستا قواعد خاصی دارد که باید رعایت شوند. در این مقاله قصد داریم شما را با مفهوم نام و تغییر نام اینستاگرام آشنا کنیم. همچنین به آموزش روش و قوانین تغییر نام کاربری و اسم در اینستاگرام نیز خواهیم پرداخت.

راهنمای مطالعه

ویدیوی آموزش تغییر نام و نام کاربری در اینستاگرام

آموزش تغییر نام در اینستاگرام و تغییر یوزرنیم یا نام کاربری در اینستاگرام

در این ویدیو مشاهده میکنید که:

 • تفاوت بین نام و نام کاربری در اینستاگرام
 • کاربردهای نام کاربری در اینستاگرام
 • آموزش تغییر نام در اینستاگرام
 • آموزش تغییر یوزرنیم یا نام کابری در اینستاگرام
 • نام کاربری یا یوزرنیم چه شرایطی باید داشته باشد؟

آموزش تغییر نام در اینستاگرام

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با لمس روی آیکون پروفایل در نوار پایین صفحه، به صفحه‌ی پروفایل خود بروید.
 3. روی آیکون Edit Profile کلیک کنید.
انتخاب گزینه edit profile
انتخاب گزینه edit profile در بالای صفحه پروفایل پیج
 1. در کادر اول (Name)، نام کاربری قبلی خود را پاک کرده و Name جدید مورد نظر خود را وارد نمایید.
تغییر نام در اینستاگرام
تغییر نام در اینستاگرام
 1. در صورت هماهنگی یوزرنیم جدید با قوانین اینستاگرام، نام کاربری شما با موفقیت تغییر خواهد یافت.

تذکر: تغییر اسم در اینستاگرام با محدودیت زمانی مواجه است. بدین معنی که بعد از تغییر نام، برای تغییر دوباره‌ی آن باید حداقل 14 روز صبر کنید.

نام کاربری اینستاگرام چیست؟

نام کاربری، یک شناسه‌ی اختصاصی برای شناسایی افراد توسط سیستم‌های کامپیوتری است. برای مثال، ممکن است روی یک کامپیوتر، چندین اکانت ثبت شوند و هر کدام نام کاربری خاص خود را داشته باشند. کاربران این سیستم برای ورود به اکانت خود باید نام کاربری اختصاصی خود را وارد نمایند. تقریبا برای فعالیت در همه‌ی بخش‌های فضای مجازی شما به نام کاربری نیاز خواهید داشت. برای مثال به منظور ورود به اکانت‌های اینستاگرام، جیمیل، فیسبوک و … داشتن یک Username ضروری است.

در فضای مجازی، معمولا هر نام کاربری با یک رمز عبور هماهنگ شده است؛ به این معنی که شما برای ورود به اکانت خود در شبکه‌های مجازی، باید نام کاربری و رمز عبور مرتبط به آن را وارد کنید. نام کاربری معمولا قابل انتشار است؛ اما برای حفاظت از اطلاعات حساب کاربری و جلوگیری از دسترسی افراد دیگر به اکانت، رمز عبور باید خصوصی باشد. برای حفظ امنیت اکانت اینستاگرام خود بهتر است هر از چندگاهی نسبت به تغییر نام کاربری و رمز اینستاگرام اقدام نمایید.

همانطور که گفته شد، برای تأمین امنیت حساب اینستاگرام خود باید در حفظ پسورد اکانت دقت عمل زیادی به خرج دهید. اما به خاطر داشته باشید صرفاً نگهداری پسورد برای تضمین امنیت پیج کافی نیست. ما در مقاله‌ی امنیت پیج اینستاگرام، 27 راهکار رایگان معرفی کرده‌ایم که در صورت استفاده از آن‌ها خیال خود را از امنیت پیج خود راحت خواهید کرد.

به جای صرف هزینه برای تأمین امنیت پیج اینستاگرام، همین حالا مقاله تضمین امنیت پیج اینستاگرام به صورت رایگان را مطالعه نموده و راهکارهای گفته‌شده در آن را اجرا کنید.

آموزش تغییر نام کاربری در اینستاگرام

چگونه نام کاربری خود را در اینستا تغییر دهیم؟ همانطور که اشاره شد، ممکن است برخی افراد، هنگام ثبت نام در اینستاگرام یک Username برای پیج خود انتخاب نمایند و بعد از مدتی بخواهند آن را تغییر دهند. با این که تغییر نام کاربری در اینستاگرام، کار بسیار ساده‌ای می‌باشد، اما برای آشنایی افراد تازه وارد به اینستاگرام، به آموزش آن می‌پردازیم:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با لمس روی آیکون پروفایل در نوار پایین صفحه، به صفحه‌ی پروفایل خود بروید.
 3. روی آیکون Edit Profile کلیک کنید.
انتخاب گزینه edit profile
انتخاب گزینه edit profile در بالای صفحه پروفایل پیج
 1. در کادر دوم (Username)، نام کاربری قبلی خود را پاک کرده و یوزرنیم جدید مورد نظر خود را وارد نمایید.
نغییر نام کاربری اینستاگرام
تغییر نام کاربری اینستاگرام
 1. در صورت هماهنگی نام کاربری جدید با قوانین اینستاگرام، تغییر یوزرنیم اینستا شما با موفقیت انجام خواهد شد.

تفاوت نام و نام کاربری در اینستاگرام

تفاوت نام و نام کاربری اینستاگرام

در اینستاگرام، شما می‌توانید برای اکانت خود نام و نام کاربری تعیین کنید. اما تفاوت این دو چیست؟ همانطور که اشاره شد، نام کاربری یک شناسه‌ی اختصاصی است؛ بدین معنی که نام کاربری مختص شما است و کاربران دیگر نمی‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین شما هنگام ثبت نام در اینستاگرام، نمی‌توانید با نام کاربری دیگران وارد برنامه شوید؛ اما نام، از این قانون پیروی نمی‌کند و کاربران می‌توانند بدون محدودیت، هر عبارتی را به عنوان نام در قسمت بیو پیج خود قرار دهند. همچنین استفاده از ایموجی‌ها هنگام تغییر یوزرنیم اینستا ممکن نیست؛ در حالی که هنگام تغییر اسم در اینستاگرام محدودیتی برای استفاده از ایموجی‌ها و دیگر کاراکترهای ویژه وجود ندارد.

محدودیت تغییر نام کاربری در اینستاگرام

چرا نمیتونم یوزرنیم اینستامو عوض کنم؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد. احتمالاً هنگام تغییر نام کاربری در اینستاگرام با خطاهایی روبرو شوید و نتوانید یوزرنیم اینستا خود را عوض کنید. اینستاگرام برای بخش‌های مختلف خود قوانینی را وضع کرده است و کاربران نمی‌توانند خارج از چهارچوب این قوانین فعالیت کنند. تعیین و تغییر نام کاربری در اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و محدودیت‌های خاص خود را دارد. در ادامه محدودیت‌های تغییر یوزرنیم اینستا را معرفی می‌کنیم:

نام کاربری نباید تکراری باشد!

همانطور که گفته شد، در همه‌ی شبکه‌های مجازی، نام‌های کاربری اختصاصی هستند و کاربران نمی‌توانند از Username دیگران استفاده کنند. در اینستاگرام هم این قانون وجود دارد. چنانچه هنگام Sign up و یا تغییر نام کاربری در اینستاگرام، نام کاربری وارد کردید که قبلاً استفاده شده است، اینستاگرام اجازه‌ی نهایی شدن ثبت نام را به شما نخواهد داد. بنابر این در زمان تغییر یوزرنیم اینستا باید یک نام کاربری غیر تکراری برای اکانت خود انتخاب کنید.

تعداد کاراکترهای نام کاربری باید استاندارد باشد!

هنگام تغییر نام کاربری اینستاگرام تعداد کاراکترهای استفاده شده در Username، نباید خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد. حداکثر تعداد کاراکترهای مجاز برای یوزرنیم اینستا 30 کاراکتر است. تعداد زیاد کاراکترها در یوزرنیم اینستاگرام باعث ناخوانایی آن می‌شود و همچنین به خاطرسپاری آن نیز مشکل خواهد بود. همچنین، اینستاگرام اجازه‌ی انتخاب نام‌های کاربری با تعداد کاراکتر خیلی کم را نمی‌دهد؛ البته برخی پیج‌های معروف می‌توانند این گونه یوزرنیم‌ها را به کار گیرند. برای مثال یوزرنیم اینستا کمپانی نایکی بدین شکل است: Nike.

یوزرنیم اینستا نباید فقط شامل اعداد باشد!

اگر هنگام ثبت نام و یا تغییر نام کاربری در اینستاگرام، برای نام کاربری خود فقط از اعداد استفاده نمایید، با خطای زیر مواجه خواهید شد:

Your username cannot contain only numbers

اینستاگرام به افراد عادی اجازه نمی‌دهد که نام کاربری خود را فقط با اعداد انتخاب کنند و هنگام تغییر یوزرنیم اینستا باید از دیگر انواع کاراکترها نیز استفاده شود. البته برای این مورد هم استثناء وجود دارد. برای مثال پیج 433 در نام کاربری خود فقط از ارقام استفاده کرده است.

در یوزرنیم اینستا نباید از کاراکترهای غیرمجاز استفاده شود!

اینستاگرام به کاربران خود اجازه می‌دهد از حروف الفبا، ارقام، برخی کاراکترهای ویژه مثل آندرلاین و نقطه در نام کاربری اکانت خود استفاده کنند. اما برخی کاراکترها هستند که هنگام تغییر نام کاربری اینستاگرام، غیرقابل استفاده هستند.

برای مثال نمی‌توانید پرانتز و ایموجی‌ها را در Username به کار ببرید. همچنین، لازم به ذکر است استفاده از نقطه، در پایان نام کاربری ممنوع است.

آیا می‌توانیم هنگام تغییر نام کاربری اینستاگرام از یوزرنیم قبلی خود استفاده کنیم؟

شاید برای کاربران اینستاگرام این سوال پیش آمده باشد که اگر یوزرنیم اینستا خود را تغییر دادند، دوباره می‌توانند همان Username قبلی خود را انتخاب کنند یا نه. اینستاگرام در بخش Help Center خود در رابطه با این موضوع، نوشته است: در اکثر مواقع شما می‌توانید یوزرنیم اینستا خود را به نام کاربری قبلی خود برگردانید؛ به شرطی که:

 • این نام کاربری، توسط افراد دیگر مورد استفاده قرار نگرفته باشد.
 • نام کاربری مورد نظر اخیراً از یک پیج حذف نشده باشد؛ برای مثال اگر پیجی با نام کاربری X امروز دیلیت اکانت اینستاگرام بزند، کاربران دیگر تا 14 روز نمی‌توانند این نام کاربری را روی پیج خود ثبت کنند.

برای مطالعه قوانین اینستاگرام در این خصوص می‌توانید از Help Center اینستاگرام استفاده کنید.

سوالات متداول تغییر نام و نام کاربری در اینستاگرام

چرا name اینستا عوض نمیشه؟

✅ تغییر نام کاربری اینستاگرام قانون‌هایی دارد که فقط در صورت رعایت آن‌ها می‌توان نام کاربری را تغییر داد. اطلاعات کامل درباره‌ی این قوانین در متن مقاله موجود است.

نام کاربری اینستاگرام چیست؟

✅ یک شناسه بخصوص برای اکانت شما می‌باشد. کاربران اینستاگرام می‌توانند با جست و جوی این شناسه، اکانت شما را به راحتی پیدا کنند.

چگونه نام کاربری خود را در اینستا عوض کنیم؟

✅ از بخش Edit Profile در کادر Username، نام کاربری جدید خود را وارد کنید. در صورت سازگاری با قوانین اینستاگرام، نام کاربری شما با موفقیت عوض خواهد شد.

چطوری اسم اینستامو عوض کنم؟

✅ از بخش Edit Profile در کادر Name، نام جدید خود را وارد کنید. در صورت سازگاری با قوانین اینستاگرام، نام شما با موفقیت تغییر پیدا خواهد کرد.

رفع محدودیت تغییر نام در اینستاگرام ممکنه؟

✅ اگر قادر نیستید حتی هر 14 روز یکبار نام کاربری خود را تغییر دهید، برای رفع این مشکل حتما این مطلب را مطالعه کنید. ولی اگر در تغییر نام مشکلی ندارید و صرفا به دنبال راهی برای دور زدن محدودیت زمانی تغییر نام هستید، بهتر است بدانید که فعلا هیچ راه خاصی برای رفع محدودیعت تغییر نام در اینستاگرام وجود ندارد.

جمع بندی

در این مقاله سعی بر این بود تا شما کاربران گرامی را بامفهوم نام در اینستاگرام و یوزرنیم اینستا، قوانین انتخاب آن‌ها و روش تغییر نام و نام کاربری در اینستاگرام آشنا کنیم. با مطالعه‌ی این مقاله، خواهید توانست با روش تغییر نام کاربری در اینستاگرام آشنایی لازم را داشته باشید. همچنین، با تسلط بر قوانین انتخاب نام کاربری، قادر خواهید بود بدون مواجهه با مشکل و در کوتاه‌ترین زمان یوزرنیم اینستا خود را عوض کنید.

لطفاً با بیان سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود در بخش نظرات، ما را در تولید محتوای درخور شأن شما کاربران گرامی یاری کنید.

از همراهی شما سپاسگزاریم!

کتاب الکترونیک اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

guest
503 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
حسام محمدی

اینستا من همش گیر میده چهارده روز دیگه عوض میتونی کنی ولی الان یک ماه گذشته و باز هم همینو میگه

گرجی

سلام من اسم اینستا را ناخواسته با اسم فیس بوک یکی کردم و حالا نمیدونم چطور به حالت اولش برگردونم لطفا راهنمایی بفرمایید

زهرا صالحی

سلام خسته نباشید متاسفانه اسم پیج رو می خوام تغییر بدم میره داخل فیسبوک و میگه امکان تغییرش نیست ممنون میشم راهنماییم کنید

لعیا

چرا اسم پیج اینستاگرامم عوض نمیشه

فاطمه

سلام وقتتون بخیر من روی پیج روزمرگی هام اسم برند خودم و گذاشتم ،بعد الان که می‌خوام فروشمجازی هم داشته باشم ، اسم این پیج و تغییر دادم که یه پیج جدید با اسم برند باز کنم اما علارغم تغییر نام کاربری پیج قبلی ، پیج جدید ، باز نمیشه و میگه تکراریه.میشه لطفاً راهنمایی کنید

پوریا

سلام خسته نباشین برای تغیر یوزرنیم ایراد فیس بوک گرفته میشه و میگه اول نام در فیس بوک باید تغییر بدم !!!!

قادری

سلام. من چند وقته میخوام اکانت دیگه بسازم اما وارد قسمت ک میخوام اکانت بسازم میشم صحفه گوشی کاملا مشکی میشه

لیاا

اگر نام کاربری اینستا را عوض کنیم شخصی ک قبلا بهمون پیام میداده وفقط نام کاربری رو داشته میتونه باز بهمون پیام بده؟؟؟

علی عقیقی

سلام من‌اسم اینستاگرام نمیتونم‌عوض کنم میگه از طریق فیس بوک وارد فیس بوک میشم که کد واسم بیاد هر کاری میکنم کد نمیاد واسم‌راهنمایی میکنین ممنون

بخشی

سلام،اسم‌پیج اینستاگرامم،اسم فیس بوکمه وهرکاری میکنم تغییرنمیکنه،راهنمایی میکنید؟

Ali

در اینستاگرام تغیر نام کاربری میکنم میگه به یک ایمیل یاشماره تلفن تاییده شده نیاز دارید

Sana

سلام من هرچقدر نام کاربریمو عوض میکنم خطا میده مینویسه ۱۴ روز دیگر چیکار کنم ؟

الماس

من میخوام عوض کنم اما میزنه چهارده روزه دیگه دوباره میتونم عوض کنم
لطفا راهنمایی کنید ممنون

niyusha

من میخوام اون قسمت name رو عوض کنم نه username رو ولی میگه با اسم فیس بوک یکی نیست. رفتم از تو فیس بوک عوض کردم اون اسم رو هم میزنم باز عوض نمیشه در صورتی که در فیس بوکم اسمم ثبت و قبول شده.

amir

سلام اینستاگرام من به فیسبوک وصل هست حالا فیسبوک خیلی وقته هم اسمش و هم رمزش یادم رفته میخوام نام اینستا عوض کنم میگه باید از فیسبوک عوض کنی میشه کمکم کنید مرسی ممنون

محمد

پیج کارم و میخوام تغییر بدم ، میخوام آیدیشو بزارم رو پیج جدیدم که پیغام username is available میاد چه کار میتونم کنم؟

Araste

سلام من دو تا پیج دارم که میخوام اسماشون جابجا بشه امتحان کردم نشد باید چیکار کنم

ی بنده خدا:)

و اینکه اگه پیجمو بخوام پاک کنم ۲هفته بعد پاک میشه یا همون دقه؟

ی بنده خدا:)

سلام من یه پیج جدید کاری زدم
ولی از همون اول نمیتونم براش اسم بزارم.
و الان اسم نداره.میگه ۱۴روز بعد
و اول هم کلا نتونستم اسم بزارم که ۱۴روز بگذره تا ویرایش کنم.

پویا

سلام و عرض ادب
من میخوام اسم پیجم رو عوض کنم این نوشته برام میاد.
درحال حاضر نمی توانید نام خود را تغییر دهید چون در ۱۴ روز گذشته دوبار آن را تغییر داده اید، اما هرزمان که بخواهید می توانید نامتان را حذف کنید.
لطفاً راهنمایے بفرمایید.باتشڪر

0