نویسنده: فاطمه بخشی
2021-08-03

چرا اینستا رفرش نمیشه؟ حل مشکل رفرش نشدن اینستاگرام

اینجا یاد می‌گیرید چرا اینستا رفرش نمیشه و همچنین با ساده‌ترین روش‌های حل مشکل رفرش نشدن اینستاگرام آشنا می‌شوید!

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

احتمالاً شما هم تا حالا با خطای رفرش نشدن اینستاگرام مواجه شده‌اید. برخی کاربران وقتی می‌خواهند وارد پیجشان شوند، با ارور Couldn’t Refresh Feed روبرو می‌شوند. اگر شما هم می‌خواهید بدانید چرا اینستا رفرش نمیشه و راه حل‌های حل این مشکل را یاد بگیرید، تا انتهای این مقاله کاربردی با ما همراه باشید!

خرید فالوور اینستاگرام

راهنمای مطالعه

ویدیوی بررسی علل رفرش نشدن اینستاگرام

بررسی کامل دلایل رفرش نشدن اینستاگرام

در این ویدیو این موارد را مشاهده خواهید نمود:

  • ذکر دلایل لود نشدن یا رفرش نشدن برنامه‌ی اینستاگرام
  • برای حل مشکل رفرش نشدن اینستاگرام چه کاری می‌توان انجام داد؟

چرا اینستا رفرش نمیشه؟ (Couldn’t Refresh Feed)

همانطور که گفتیم رفرش نشدن اینستاگرام ‌می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. معمولاً با رعایت نکاتی که در ادامه خواهیم گفت، عمده‌ی ارورهای رفرش اینستا از بین می‌روند. ما در این بخش از مقاله، علت های رفرش نشدن اینستا را مورد بررسی قرار می‌دهیم و راه حل‌های موجود را معرفی می‌کنیم.

1. دلیل موقت: بروز مشکل در سرورهای اینستاگرام!

گاها به دلیل بروز مشکل در سرورهای اینستاگرام، قسمت‌های مختلف اپلیکیشن برای کاربران لود نمی‌شود. از رفرش نشدن دایرکت تا مشکل Couldn’t Refresh Feed. این نوع مشکلات که در یک زمان واحد برای اکثر کاربران بوجود می‌آید، معمولا با گذشت چند روز حل می‌شوند. تنها راه چاره در چنین شرایطی این است که صبر کنید تا خطای رفرش نشدن توسط خود اینستاگرام رفع شود.

2.دلیل رفرش نشدن اینستاگرام؛ اتصال اینترنت!

اتصال اینترنت

اولین دلیلی که برای ارور رفرش اینستا می‌توان مطرح کرد، مشکل در اتصال اینترنت است. بنابراین هنگام مواجه شدن با مسئله‌ی لود نشدن اینستاگرام، در اولین اقدام، اتصال اینترنت خود را بررسی کنید. در صورت استفاده از اینترنت گوشی، حجم بسته‌ی خود را چک کنید و در صورت استفاده از اینترنت مودم، حجم اینترنت مودم را چک نمایید.

گاها نیز مشکل از حجم بسته نیست و کافیست گوشی موبایل خود را برای چند ثانیه به حالت پرواز گذاشته و سپس خارج کنید. مشاهده خواهید کرد که سرعت اینترنت بیشتر شده و مشکل لود نشدن اینستاگرام نیز از بین رفته است.

3. چرا اینستا رفرش نمیشه؟ حافظه گوشی پر شده!

 پر بودن حافظه داخلی گوشی دلیل رفرش نشدن اینستاگرام

برخی اوقات به دلیل پر شدن حافظه‌ی موبایل، لود شدن پست‌ها و استوری های جدید به سختی اتفاق می‌افتد. در چنین شرایطی کاربران با مشکل Couldn’t Refresh Feed مواجه می‌شوند که با آزاد کردن بخشی از حافظه‌ی داخلی موبایل مشکل پیش آمده رفع خواهد شد.

4. علت لود نشدن اینستاگرام؛ حافظه‌ی کش اینستاگرام!

حافظه کش دلیل رفرش نشدن اینستاگرام

از جمله رایج‌ترین دلایل رفرش نشدن قسمت‌های مختلف اینستاگرام مربوط به حافظه‌ی کش اینستاگرام است. حافظه‌ی کش یا حافظه‌ی غیرضروری به دیتاهایی گفته می‌شود که از لود شدن پست‌ها، استوری‌ها و صفحات مختلف جمع آوری شده و باعث پر شدن بی مورد حافظه‌ی دستگاه شما شده است.

خوب است هرچند وقت یک بار حافظه‌ی کش اینستاگرام خود را خالی کنید. این کار باعث آزاد شدن حافظه‌ی گوشی شما شده و به بهبود عملکرد اپلیکیشن اینستاگرام روی گوشی شما کمک می‌کند. اگر با نحوه‌ی پاک کردن حافظه‌ی کش اینستاگرام آشنا نیستید، توصیه می‌کنیم از مقاله‌ی آموزش پاک کردن کش اینستاگرام کمک بگیرید.

5. چرا اینستا رفرش نمیشه؟ اینستاگرامتان قدیمی است!

آپدیت اپلیکیشن

گاها بصورت رندوم باگ هایی برای برخی کاربران اینستا پیش می‌آید که ممکن است مداوم و اذیت کننده باشد. این باگ‌ها در نسخه‌های قدیمی اپلیکیشن اینستاگرام مشاهده می‌شوند و معمولا با آپدیت های جدید اپلیکیشن از بین می‌روند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای حل مشکل باز نشدن پست و استوری یا لود نشدن اینستا حتما نسخه‌ی جدید اینستاگرام را از سایت های معتبری مثل گوگل پلی دانلود و نصب کنید.

6. علت رفرش نشدن اینستاگرام؛ بلاک شدن پیج!

 انتشار محتوای نامناسب دلیل رفرش نشدن اینستاگرام

دلیل دیگر رفرش نشدن اینستاگرام بلاک شدن توسط اینستاگرام است. الگوریتم اینستاگرام به شدت با محتواهای نامناسب و کامنت‌های توهین آمیز برخورد می‌کند. اگر کاربری در اینستاگرام اقدام به انتشار محتوای خشونت آمیز یا گذاشتن کامنت‌های توهین آمیز بکند، اینستاگرام قطعا او را بلاک خواهد کرد. در این صورت ممکن است فرد با مشکل لود نشدن اینستا و مشکلات متعدد دیگر مواجه شود.

7. حل مشکل رفرش نشدن اینستاگرام؛ استفاده از ابزار تغییر آی‌پی!

استفاده از ابزار تغییر آی‌پی

از آنجایی که اینستاگرام و فیسبوک سرورهای مشترکی دارند و شبکه‌ی فیسبوک در کشور ما با محدودیت هایی همراه است، ممکن است لود شدن برخی از پست ها بصورت تصادفی با مشکل مواجه شود. برای حل مشکل باز نشدن پست در اینستاگرام می‌توانید از ابزار تغییر آی‌پی استفاده کنید!

8. چرا اینستا رفرش نمیشه؛ بازگشت به تنظیمات کارخانه!

بازگشت به تنظیمات کارخانه

در صورتی که تمام راه حل‌های معرفی شده در مقاله موثر نبود، می‌توانید گوشی خود را ریست فکتوری کنید. دقت داشته باشید که در چنین شرایطی تمامی اطلاعات شما پاک خواهد شد. برای بازگشت به تنظیمات کارخانه به بخش تنظیمات گوشی مراجعه کرده و گزینه‌ی Reset Factory را جستجو نمایید.

چرا سرچ اینستا کار نمیکنه؟

برخی کاربران اینستاگرام در لود شدن صفحه اصلی مشکلی ندارند و هنگام سرج در صفحه اکسپلور اینستاگرام با ارور مواجه می‌شوند یا هیچ نتیجه‌ای برایشان نمایش داده نمی‌شود. برای علت بالا نیامدن اکسپلور اینستاگرام هم می‌توان موارد مشابهی با رفرش نشدن صفحه اصلی اینستاگرام در نظر گرفت و راه حل‌های زیر را ارائه کرد:

  • روشن کردن فیلترشکن
  • پاک کردن حافظه کش اینستاگرام (در حالت کلی آزادسازی حافظه گوشی)
  • آپدیت اپلیکیشن اینستاگرام
  • خروج از اکانت و ورود دوباره

پرسش‌های متداول

چرا اینستا رفرش نمیشه؟

✅ رفرش نشدن اینستاگرام می‌تواند به دلایلی از جمله اتصال اینترنت یا قدیمی بودن ورژن اینستاگرام رخ دهد. روش حل این مشکلات و سایر مشکلات احتمالی را در متن مقاله بخوانید.

رفرش در اینستا چیست؟

✅ رفرش (Refresh) به معنای تازه کردن صفحه است اما معنای دقیق آن در فضای مجازی و اینستاگرام بیشتر بالا آمدن پست‌ها،پیام‌ها و بطور کلی اطلاعات جدید است. با کشیدن صفحه اینستاگرام به سمت پایین در واقع شما صفحه را رفرش کرده‌اید!

چرا اینستا میزنه couldn’t refresh feed؟

ارور رفرش اینستا می‌تواند دلایل متفاوتی از جمله قطعی اینترنت، دیسیبل شدن پیج، لاگ اوت شدن از اکانت و … داشته باشد. با روش‌های گفته شده در مقاله معمولاً این مشکل حل می‌شود.

چرا اکسپلور اینستا کار نمیکنه؟

✅ کار نکردن سرچ اینستا هم می‌تواند دلایل مشابه لود نشدن صفحه اصلی داشته باشد؛ یعنی سرعت کم اینترنت، حافظه پر گوشی و سایر دلایلی که در مقاله به آن‌ها اشاره شده است.

علت رفرش نشدن دایرکت اینستاگرام چیست؟

✅ این مشکل می‌تواند به دلیل سرعت کم اینترنت رخ دهد. برای حل آن از اتصال به فیلترشکن، حذف کش اینستاگرام و سایر روش‌های گفته‌شده در متن مقاله استفاده کنید!

چرا پست و استوری اینستا لود نمیشه؟

✅ مشکل لود نشدن پست و استوری یا لود شدن آن بصورت نصف و نیمه مشکل بسیاری از کاربران اینستاگرامی است. این مشکل معمولا بخاطر یک سری عوامل ساده رخ می‌دهد که خیلی ساده نیز می‌توان آن را حل کرد. برای اطلاع از 7 راه حل‌ مشکل لود نشدن اینستاگرام به همین مقاله مراجعه کنید.

دلیل رفرش نشدن اکتیویتی اینستا چیست؟

✅ بخش Activity اینستاگرام نیز مانند سایر بخش‌ها دچار مشکل لود نشدن می‌شود. این لود نشدن گاها به دلیل باگ‌های اینستاگرامی و گاها به سایر دلایل مربوط می‌شود. اگر با لود نشدن یا رفرش نشدن اکتیوتی اینستاگرام مواجه شده‌اید راه حل های موجود در مقاله می‌تواند برای شما مفید باشد.

نتیجه گیری

این روزها کاربران زیادی هستند که موقع ورود به پیجشان با ارور couldn’t refresh feed مواجه شده و در رفرش اینستا به مشکل می‌خورند. به همین دلیل در این مقاله تمامی علت های رفرش نشدن اینستاگرام را معرفی کردیم. همچنین برای آن‌ها، بهترین راه حل‌ها را پیشنهاد دادیم.

امیدواریم مطالبی که در این مقاله خواندید، برای شما مفید بوده و نهایت استفاده را برده باشید. لطفاً نظرات، پیشنهادات و انتقاداتتان را در این درباره در بخش نظرات با ما و سایر کاربران اینبو به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سوالی در رابطه با موضوع این مقاله دارید، می‌توانید در همین بخش مطرح کنید. منتظرتان هستیم.

از این که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کردید، بی‌نهایت سپاسگزاریم!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
46 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
Hani

سلام من وقتی وارد پیجم میشم رفرش نمیشه و یه صفحه ی مشکی باز میشه یهو مشکلش چیه؟

نصیری

سلام من حافظه پنهان اینستاگرامم را پاک کردم وقتی وارد صفحه اینستاگرامم شدم باز نمی شود نوشته تازه سازی

مجتبی

سلام و وقت شما به خیر من مدتی هست که نه از طریق اپلیکیشن و نه از طریق سایت اینستاگرام نمیتونم وارد اکانتم بشم و این مشکل فقط در مورد یک اکانت من پیش میاد. در زمان لوگین اپلیکیشن این ارور رو میده couldn’t refresh feed confirm your info on the app و در زمان لوگین در سایت اینستاگرام اروری میاد با این مضمون Confirm Your Info on the App یعنی همه راه های ورود به اکانتم بسته شده لطفا اگه راهی هست کمکم کنید که بتونم وارد پیجم بشم و به محتواش دسترس پیدا کنم من واقعا بهش نیاز… مشاهده بیشتر »

Friba

سلام وقتتون بخیر من انفالو یاب نصب کردم هم هک شدم هم دایرکت و قسمت هوم باز نمیکنه میکشم پایین میچرخه ولی هیچی نشون نمیده صفحه سفید میاد ولی قسمت اکسپلور و ادمکه میاره و با پیجی که فالو نداره منو پیجمو نمیاره ولی برای خودم میاره ولی هیچ پیامکی مثل بلاک یا رباط نیومده حافظه داخلی رو پاک گردم برنامه روپاک کردم دوباره واردشدم پسورد هم عوض کردم ویروس کشی هم کردم با ویپی ان هم رفتم درست نشد
ممنون میشم کمکم کنید

ملیکا

سلام من میخوام پیج بزنم یاواردپیج دیگری بشم صفحه خالی وسفیدمیادنمیشه اسم ورمزپیج بزنم

ملیحه بصیری اثل

couldnt refreeshfeed راچگونه دراینستابرطرف کنم

باران

سلام برای من “مشکل لود نشدن اینستاگرام؛ اجتناب از انتشار محتواهای نامناسب!” اتفاق افتاد…چجوری درست کنم پیجمو؟

صادق

با سلام من با کسی بحث کردم کمی حرف بد زدم بعد کلا رفرش نمیشه اینستا دیگه البته باز میشه اما کاری نمیشه کرد باهاش باید چکار کنم برای درست کردنش ممنون

Fatima

سلام. من وارد اکانتم میشم مینویسه couldn’t refresh feed و حتی نمیتونم وارد تنظیمات بشم و همین پیغامو نمایش میده و نمیتونم کاری کنم تو اکانتم .
این مراحلو انجام دادم ولی میگه اکانتم فعاله و دیسیبل نشده‌ .
ممنون میشم راهنماییم کنید.

Mojtaba

سلام وقت بخیر
چند روزی میشه که پیجم(بزنیسی) با مشکل
couldn’t refresh feed
مواجه شده و باز نمیشه میخواستم کمک کنید تا پیج رو برگردونم اگه ممکن راهنمایی بفرمایید،ممنون

محمد

سلام وقت بخیر من چندبار اپ های انفالو یاب رو نصب کردم و لاگین کردم اما وقتی که وارد پیجم شدم با مشکل couldn’t refresh مواجه شدم باید چیکار کنم راه حلش چیه

محمد

من نه ایمیلم هست نه شمارم میتونم با عکس های که دارم وارد انستام شم

AT

سلام
من اینستام با اینکه داشتم باهاشکار میکردم یهو دیگ رفرش نمیشه تمام راه حل هارو رفتم
اما اصلا درست نمیشه
ده بار حذف و نصب کردم
لطفاراهنمایی کنین دوباره ب اکانتم برگردم!!!

فافا

سلام. وقت بخیر. قسمت اکتیویتی اینستاگرامم رفرش نمیشه اصلا چیزی دیده نمیشه.‌ چیکار کنم درست شه؟

فخرالدین

سلام دوستان من از دیروز اکانت اینستاگرامم وقتی وارد میشم می‌نویسه بارگیری نشد دلیلش چیه ولی با یه پیج دیگه ک با همون اکانتم وارد شدم باز میشه.اگر کسی این مشکل رو داشته و حل کرده لطفاً راهنمایی کنید

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!