دلیل رفرش نشدن اینستاگرام چیست؟ (couldn’t Refresh)

فاطمه بخشی
2021-08-03

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

دلیل رفرش نشدن اینستاگرام چیست؟ علت باز نشدن عکس در اینستاگرام چیست؟ دلیل باز نشدن فیلم در اینستاگرام چیست؟ چرا پست و استوری اینستا لود نمیشه؟

رفرش نشدن اینستاگرام یا ارور Couldn’t Refresh از مشکلات رایج اینستاگرامی است. این مشکل زمانی پیش می‌آید که هنگام استفاده از اپلیکیشن اینستا، برنامه لود نشود یا اصطلاحا بالا نیاید.

دلیل رفرش نشدن اینستاگرام به عوامل مختلفی بستگی دارد و در قسمت های مختلف این اپلیکیشن دیده می‌شود. برخی از کاربران گزارش لود نشدن Home اینستاگرام را داده‌اند و برخی دیگری ارور Couldn’t Refresh را در قسمت Activity مشاهده کرده‌اند.

علت لود نشدن اینستاگرام در بخش های مختلف Home، Activity،Feed پست و استوری را در این مقاله مطالعه نمایید!

ویدیوی بررسی علل رفرش نشدن اینستاگرام

بررسی کامل دلایل رفرش نشدن اینستاگرام

در این ویدیو این موارد را مشاهده خواهید نمود:

  • ذکر دلایل لود نشدن یا رفرش نشدن برنامه‌ی اینستاگرام
  • برای حل مشکل رفرش نشدن اینستاگرام چه کاری می‌توان انجام داد؟

علت رفرش نشدن اینستاگرام چیست؟(Couldn’t Refresh)

همانطور که گفتیم دلیل رفرش نشدن اینستاگرام به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما معمولا با رفع این عوامل، عمده‌ی ارورهای Coudn’t Refrsh از بین می‌روند. ما در این بخش از مقاله، علت رفرش نشدن اینستاگرام را در بخش های مختلف آن مورد بررسی قرار می‌دهیم و راه حل‌های موجود برای رفع این مشکل را معرفی می‌کنیم.

1. دلیل موقت: بروز مشکل در سرورهای اینستاگرام!

گاها به دلیل بروز مشکل در سرورهای اینستاگرام، قسمت‌های مختلف اپلیکیشن برای کاربران لود نمی‌شود. از رفرش نشدن دایرکت تا مشکل Couldn’t Refresh Feed. این نوع مشکلات که در یک زمان واحد برای اکثر کاربران بوجود می‌آید، معمولا با گذشت چند روز حل می‌شوند. تنها راه چاره در چنین شرایطی این است که صبر کنید تا علت رفرش نشدن توسط خود اینستاگرام رفع شود.

2.دلیل رفرش نشدن اینستاگرام؛ اتصال اینترنت!

اتصال اینترنت

اولین دلیلی که برای ارور Couldn’t Refresh اینستا می‌توان مطرح کرد، مشکل در اتصال اینترنت است. بنابراین هنگام مواجه شدن با مسئله‌ی لود نشدن اینستاگرام، در اولین اقدام، اتصال اینترنت خود را بررسی کنید. در صورت استفاده از اینترنت گوشی، حجم بسته‌ی خود را چک کنید و در صورت استفاده از اینترنت مودم، حجم اینترنت مودم را چک نمایید.

گاها نیز مشکل از حجم بسته نیست و کافیست گوشی موبایل خود را برای چند ثانیه به حالت پرواز گذاشته و سپس خارج کنید. مشاهده خواهید کرد که سرعت اینترنت بیشتر شده و مشکل لود نشدن اینستاگرام نیز از بین رفته است.

3. دلیل رفرش نشدن اینستاگرام؛ حافظه‌ گوشی!

 پر بودن حافظه داخلی گوشی دلیل رفرش نشدن اینستاگرام

برخی اوقات به دلیل پر شدن حافظه‌ی موبایل، لود شدن پست‌ها و استوری های جدید به سختی اتفاق می‌افتد. در چنین شرایطی کاربران با مشکل Couldn’t Refresh Feed مواجه می‌شوند که با آزاد کردن بخشی از حافظه‌ی داخلی موبایل مشکل پیش آمده رفع خواهد شد.

4. علت لود نشدن اینستاگرام؛ حافظه‌ی کش اینستاگرام!

حافظه کش دلیل رفرش نشدن اینستاگرام

از جمله رایج ترین دلایل رفرش نشدن قسمت‌های مختلف اینستاگرام مربوط به حافظه‌ی کش اینستاگرام است. حافظه‌ی کش یا حافظه‌ی غیرضروری به دیتاهایی گفته می‌شود که از لود شدن پست‌ها، استوری‌ها و صفحات مختلف جمع آوری شده و باعث پر شدن بی مورد حافظه‌ی دستگاه شما شده است.

خوب است هرچند وقت یک بار حافظه‌ی کش اینستاگرام خود را خالی کنید. این کار باعث آزاد شدن حافظه‌ی گوشی شما شده و به بهبود عملکرد اپلیکیشن اینستاگرام روی گوشی شما کمک می‌کند. اگر با نحوه‌ی پاک کردن حافظه‌ی کش اینستاگرام آشنا نیستید، توصیه می‌کنیم از مقاله‌ی آموزش پاک کردن حافظه‌ی کش کمک بگیرید.

5. علت لود نشدن اینستاگرام؛ قدیمی بودن ورژن اپلیکیشن!

آپدیت اپلیکیشن

گاها بصورت رندوم باگ هایی برای برخی کاربران اینستا پیش می‌آید که ممکن است مداوم و اذیت کننده باشد. این باگ‌ها در نسخه‌های قدیمی اپلیکیشن اینستاگرام مشاهده می‌شوند و معمولا با آپدیت های جدید اپلیکیشن از بین می‌روند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای حل مشکل باز نشدن پست و استوری یا لود نشدن اینستا حتما نسخه‌ی جدید اینستاگرام را از سایت های معتبری مثل گوگل پلی دانلود و نصب کنید.

6. مشکل لود نشدن اینستاگرام؛ اجتناب از انتشار محتواهای نامناسب!

 انتشار محتوای نامناسب دلیل رفرش نشدن اینستاگرام

دلیل دیگر رفرش نشدن اینستاگرام بلاک شدن توسط اینستاگرام است. الگوریتم اینستاگرام به شدت با محتواهای نامناسب و کامنت‌های توهین آمیز برخورد می‌کند. اگر کاربری در اینستاگرام اقدام به انتشار محتوای خشونت آمیز یا گذاشتن کامنت‌های توهین آمیز بکند، اینستاگرام قطعا او را بلاک خواهد کرد. در این صورت ممکن است فرد با مشکل لود نشدن اینستا و مشکلات متعدد دیگر مواجه شود.

7. حل مشکل لود نشدن اینستاگرام؛ استفاده از ابزار تغییر آی‌پی!

استفاده از ابزار تغییر آی‌پی

از آنجایی که اینستاگرام و فیسبوک سرورهای مشترکی دارند و شبکه‌ی فیسبوک در کشور ما با محدودیت هایی همراه است، ممکن است لود شدن برخی از پست ها بصورت تصادفی با مشکل مواجه شود. برای حل مشکل باز نشدن پست در اینستاگرام می‌توانید از ابزار تغییر آی‌پی استفاده کنید!

8. مشکل لود نشدن اینستاگرام؛ بازگشت به تنظیمات کارخانه!

بازگشت به تنظیمات کارخانه

در صورتی که تمام راه حل‌های معرفی شده در مقاله موثر نبود، می‌توانید گوشی خود را ریست فکتوری کنید. دقت داشته باشید که در چنین شرایطی تمامی اطلاعات شما پاک خواهد شد. برای بازگشت به تنظیمات کارخانه به بخش تنظیمات گوشی مراجعه کرده و گزینه‌ی Reset Factory را جستجو نمایید.

پرسش‌های متداول

رفرش در اینستا چیست؟

✅ رفرش یا Refresh به معنای تازه کردن است اما معنای دقیق آن در فضای مجازی و اینستاگرام بیشتر بالا آمدن پست‌ها،پیام‌ها و بطور کلی اطلاعات جدید است. با کشیدن صفحه اینستاگرام به سمت پایین در واقع شما صفحه را رفرش کرده‌اید!

چرا اینستاگرام ارور Couldn’t Refresh Feed رو میده؟

✅ یکی از رایج ترین دلایلی که ارور Couldn’t Refresh Feed در این موقع دیده‌ می‌شود، زمانی است که پیج فرد Disable شده باشد. در اینصورت ابتدا ارور Couldn’t Refresh Feed دیده می‌شود و سپس پیج از دسترس فرد خارج می‎‌شود. البته لزوما اینطور نیست که این ارور با Disable شدن پیج همراه باشد.

علت باز نشدن عکس در اینستاگرام چیست؟

✅ باز نشدن عکس چه در دایرکت و چه در پست و استوری معمولا دلایل یکسانی دارد که با طی چند مرحله‌ی ساده می‌توان آن را حل کرد. برای مطالعه‌ی دلیل لود نشدن عکس و فیلم در اینستاگرام به متن کامل مقاله مراجعه کنید.

چرا پست و استوری اینستا لود نمیشه؟

✅ مشکل لود نشدن پست و استوری یا لود شدن آن بصورت نصف و نیمه مشکل بسیاری از کاربران اینستاگرامی است. این مشکل معمولا بخاطر یک سری عوامل ساده رخ می‌دهد که خیلی ساده نیز می‌توان آن را حل کرد. برای اطلاع از 7 راه حل‌ مشکل لود نشدن اینستاگرام به همین مقاله مراجعه کنید.

دلیل رفرش نشدن اکتیویتی اینستا چیست؟

✅ بخش Activity اینستاگرام نیز مانند سایر بخش‌ها دچار مشکل لود نشدن می‌شود. این لود نشدن گاها به دلیل باگ‌های اینستاگرامی و گاها به سایر دلایل مربوط می‌شود. اگر با لود نشدن یا رفرش نشدن اکتیوتی اینستاگرام مواجه شده‌اید راه حل های موجود در مقاله می‌تواند برای شما مفید باشد.

دلیل رفرش نشدن اینستاگرام چیست؟

✅ رفرش نشدن اینستاگرام به دلایل رایجی از جمله اتصال اینترنت یا قدیمی بودن ورژن اینستاگرام مربوط است؛ اما در مواردی نیز پیش می‌آید که دلایل دیگری باعث این مشکل شده باشند. این دلایل را به همراه راه حل‌های مربوطه در مقاله

سخن پایانی

ما در این مقاله دلیل رفرش نشدن اینستاگرام را مورد بررسی قرار داده‌ایم. رفرش نشدن اینستاگرام یا ارور Couldn’t Refresh در قسمت های مختلف اپلیکیشن دیده می‌شود. راه حل های ارائه شده در این مطلب می‌تواند برای حل مشکل رفرش نشدن پست، استوری، Feed و Activity نیز مناسب باشد.

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
30 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments