دایرکت در سایت اینستاگرام اضافه شد

دایرکت در سایت اینستاگرام

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی از سایت اینستاگرام برای مدیریت پیج خود استفاده میکنید. حتما با مشکل نبود دایرکت در سایت اینستاگرام مواجهه بودید که باید خدمت شما عزیزان اعلام کنیم که با آپدیت جدید اینستاگرام در نسخه وب خود، قسمت دایرکت نیز اضافه شد و از این پس میتوانید به راحتی از قسمت دایرکت اینستاگرام در سایت نیز استفاده کنید.

اما باز هم قابلیت های کامل قسمت دایرکت، در نسخه وب به مانند برنامه آن اضافه نشده اما باز هم میتوانید از گزینه های اصلی آن مثل ارسال آیکون قلب و یا ارسال محتوا از گالری گوشی خود استفاده کنید. یا حتی میتوانید با یک پیج دیگر از طریق دایرکت در سایت اینستاگرام آغاز گر گفتگو شما باشید و گروه نیز در این قسمت ایجاد کنید.

البته چون به تازگی دایرکت در سایت اینستاگرام اضافه شده، هنوز احتمال دارد در برخی از سیستم ها به خصوص کامپیوتر و یا نسخه ویندوز، قسمت دایرکت اضافه نشده باشد. که ما در ادامه در مورد همه این موارد خواهیم پرداخت. اما قبل از آموزش نحوه استفاده از دایرکت در سایت اینستاگرام باید این مورد را هم گوشزد کرد که در کل نسخه وب اینستاگرام بسیار از نسخه برنامه خودش عقب مانده پس در کل سعی کنید از اپلیکیشن اینستاگرام برای مدیریت پیج خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از دایرکت در سایت اینستاگرام

برای استفاده از دایرکت اینستاگرام در سایت خود باید وارد مرورگر سیستم خودتان شوید. که هم میتواند این سیستم گوشی و هم کامپیوتر شما باشد که ما فعلا در مورد مرورگر گوشی صحبت میکنیم.

1_ بعد از ورود به مرورگر گوشی آدرس سایت اینستاگرام را جستجو کرده و سپس وارد قسمت ورود به اینستاگرام شوید و اطلاعات پیج خود را وارد کرده و آیکون log in را لمس کنید.

2_ بعد از وارد شدن به پیج خود در همان صفحه که صفحه هوم میباشد از قسمت بالا سمت راست صفحه، آیکون دایرکت را لمس کنید.

دایرکت در اینستاگرام وب

حال شما با موفقیت توانسته اید وارد قسمت دایرکت در سایت اینستاگرام شوید که به مانند برنامه اینستاگرام میتوانید فعالیت های دلخواه خود را در این قسمت انجام دهید. البته همانطور که گفتیم با در نظر گرفتن محدودیت های موجود در وب نسبت به برنامه خود، اما به هر حال ما به برخی از این فعالیت ها میپردازیم و نحوه استفاده از قسمت های مختلف دایرکت در اینستاگرام وب را برای شما نشان میدهیم.

ارسال پیام به یک پیج و یا ایجاد گروه:

برای شروع یک گفتگو جدید با یک پیج دیگر در دایرکت، بعد از ورود به این قسمت باید آیکون + مانندی که در بالا سمت راست صفحه قرار دارد را لمس و سپس در لیست ارائه شده میتوانید مخاطب خود برای شروع گفتگو در دایرکت را انتخاب کنید. همچنین میتوانید برای ایجاد گروه در این قسمت بیش از یک اکانت را انتخاب کرده تا گروه چند نفری خود را ایجاد کرده باشید. برای بافتن پیج هایی که در لیست ارائه شده نیستند و یا در پیدا کردن آن ها به مشکل خورده اید از کادر جستجو در این قسمت استفاده کنید.

ارسال محتوا و اعمال تغییرات در جزئیات پیج مد نظر در دایرکت سایت اینستاگرام:

بعد از شروع یک گفتگو در دایرکت حال میتوانیم به گزینه های در دسترس قسمت دایرکت در اینستاگرام وب بپردازیم. البته اگر قبلا با یک پیج و یا گروه در دایرکت گفتگو کرده بودید وارد قسمت چت شده و اقدام به استفاده از امکانات این قسمت در وب اینستاگرام کنید.

اولین آیکون مربوطه به ارسال قلب در دایرکت میباشد که مانند اپلیکشن اینستاگرام در اینجا هم میتوانید با لمس این آیکون به مخاطب خود شکلک قلب ارسال کنید.

دومین آیکون مربوط به آیکون گالری میباشد که با لمس این ایکون شما میتوانید محتوای تصویر و ویدیو را به قسمت چت مخاطب خود ارسال کنید.

سویمن آیکون نیز مربوط به آیکون جزئیات پیج مربوطه میباشد که در قسمت بالا سمت راست صفحه قرار دارد. با لمس این آیکون میتوانید پیج مربوطه را در صورت خواست خودتان بلاک و یا ریپورت کنید و یا تیک گزینه mute messages را برای اطلاع رسانی هنگام ارسال و دریافت پیام از مخاطب مربوطه را دریافت کنید. البته در صفحه جزئیات، با لمس عکس پروفایل اکانت میتوانید وارد صفحه پروفایل آن پیج شوید.

دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر

همانگونه که مشاهده کردید ما در مطالب بالا به اضافه شدن دایرکت در نسخه وب گوشی پرداختیم و به نحوه استفاده از گزینه های مختلف پرداخته و مواردی را گوشزد کردیم اما حال شاید بپرسید که دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر در واقع در نسخه وب کامپیوتر نیز فعال شده است یا نه؟

متاسفانه فعلا دایرکت در سایت اینستاگرام نسخه وب مرورگر اضافه نشده و فعلا مجبور هستیم منتظر اضافه شدن این بخش در مرورگر کامپیوتر باشیم. البته میتوانیم به غیر از مرورگر کامپیوتر یا لب تاپ، از دایرکت اینستاگرام در ویندوز با استفاده از برنامه های شبیه ساز اندرویید همچون nox نیز استفاده کرده باشیم که طبق توصیه ما در مقاله های قبلی سایت، استفاده از شبیه ساز های اندروییدی بخاط درگیر کردن سیستم را مناسب نمیدانیم.

جمع بندی

همانطور که اشاره شد فعلا قسمت دایرکت به نسخه وب در سیستم های کامپیوتر و لب تاپ اضافه نشده اما با این وجود شما میتوانید با در دست داشتن گوشی خود و با وارد شدن به مرورگر موبایل و جستجو آدرس سایت اینستاگرام به راحتی وارد اکانت خود شده و از آن قسمت به مدیریت دایرکت خود بپردازید. البته در صورت بروز رسانی در نسخه وب کامپیوتر اینستاگرام، اگر تغییری حاصل شود حتما از طریق همین مقاله برای شما عزیزان اطلاع رسانی خواهیم کرد.

عضویت
اطلاع از
guest
3 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments