استفاده از استیکر مسابقه اینستاگرام

استیکر مسابقه اینستاگرام

استیکر مسابقه اینستاگرام یا همان استیکر quiz که به تازگی به قسمت استوری در اینستاگرام اضافه شد. که میتوان با به کار گیری این استیکر در استوری های خود اقدام به راه اندازی سوالات چند گزینه ای برای مخاطب های خود کرده باشیم. این استکیر با نام quiz به این قسمت اضافه شد شاید دلیل اینستاگرام از نام گذاری این برچسب به خاطر صحیح بودن یکی از گزینه در مقابل گزینه های غلط  دیگر میباشد که توسط ادمین پیج برای به چالش کشیدن مخاطب های خود طراحی شده است که در ادامه در مورد استفاده از این برچسب زیاد خواهیم گفت.

قبل از آمدن استیکر مسابقه در اینستاگرام استیکر دیگری با نام pool یا همان استیکر نظرسنجی در استوری اینستاگرام وجود داشت که کاربران از این استیکر برای نظر سنجی و با ارائه دو گزینه متضاد، از کاربران خود میخواستند در نظرسنجی طراحی شده شرکت کنند. اما در استیکر جدید quiz شرایط کمی فرق کرده به این صورت که شما میتوانید با مطرح کردن سوال خود و آماده کردن حداقل 2 گزینه و یا بیشتر که در واقع یکی از گزینه تعیین شده توسط شما گزینه صحیح از بین گزینه های دیگر میباشد از استیکر مسابقه اینستاگرام استفاده کرده باشید.

نحوه استفاده از استیکر مسابقه اینستاگرام

برای استفاده از استیکر quiz باید وارد قسمت استوری اینستاگرام خود شده و بعد از انتخاب یک سند، حال چه ویدیو باشد یا یک تصویر وارد قسمت آخر انتشار استوری خود شوید و بعد از آن به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

1_ بعد از ورود به قسمت آخر ویرایش استوری خود، از قسمت بالا آیکون شکلک مانند را لمس میکنیم تا برچسب های قسمت استوری برای ما باز شده و در بین این برچسب ها همانگونه که درتصاویر زیر میبیند یک استیکر جدید با نام quiz یا همان استیکر مسابقه اضافه شده است.

2_ بعد از انتخاب استیکر مسابقه در اینستاگرام حال میتوانیم تغییرات مد نظر خود را برای ایجاد یک سوال چند گزینه ای و یا همان طراحی مسابقه در استوری اقدام کنیم.

استیکر quiz

3_ اولین تغییر را میتوانیم در رنگ کادر استیکر مسابقه اعمال کنیم که با لمس آیکون دایره مانند در بالای صفحه میتوانیم رنگ های متفاوتی را تست و سپس یکی را انتخاب کرده باشیم.

4_ بعد از انتخاب رنگ کادر، حال وقت ارائه سوال مد نظر در بالای کادر میرسد که میتوانیم یک سوال مطرح کنیم در این قسمت حتی میتوانید از شکلک ها هم استفاده کنید.

5_ بعد از مطرح کردن سوال، حال میتوانیم گزینه های مد نظر خود را که باید یکی از آن ها جواب صحیح باشد را انتخاب کنیم که برای همین منظور باید حداقل دو سوال که یکی درست و گزینه دیگر نادرست باشد را بنویسیم.

انتخاب استیکر مسابقه در اینستاگرام

بعد از طی این مراحل ساده حال میتوانیم استوری خود را با استیکر مسابقه در اینستاگرام منتشر کنیم که بعد از آن فالوور ها و همچنین بازدید کننده های استوری ما، میتوانند به راحتی در این مسابقه طراحی شده توسط پیج ما شرکت کرده و در صورت پاسخ دادن صحیح و یا غلط به استیکز quiz به آن ها اطلاع داده میشود.

همچنین در قسمت لیست بازدید کننده های استوری در بالا صفحه تعداد شرکت کنندگان و همچنین تعداد اکانت هایی که به استیکر مسابقه اینستاگرام گزینه صحیح و غلط را انتخاب کرده اند به شما نمایش داده خواهد شد.

استیکر مسابقه در اینستاگرام

جمع بندی

در مقاله های دیگر سایت در مورد انواع مختلف استیکر های استوری و نحوه استفاده از آن ها را برای شما عزیزان گفته ایم که یکی دیگر از این مطالب مربوطه به نحوه پرسیدن سوال در استوری اینستاگرام میباشد. در کل اینستاگرام بعد از اضافه کردن استوری خود قابلیت های زیادی را به این قسمت افزود و قطعا در آینده نیز ویژگی های متعددی را در استوری اینستاگرام مشاهده خواهیم کرد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments