استفاده از استیکر مسابقه اینستاگرام

اکتای پاسبان
نویسنده : اکتای پاسبان
تاریخ انتشار : 2020-10-14

فهرست

استیکر مسابقه اینستاگرام

استیکر مسابقه اینستاگرام یا همان استیکر quiz که به تازگی به قسمت استوری در اینستاگرام اضافه شده است. شاید دلیل اینستاگرام از نام گذاری این برچسب به خاطر صحیح بودن یکی از گزینه ها در مقابل گزینه های غلط  دیگر میباشد. که توسط ادمین پیج برای به چالش کشیدن فالوورهای خود طراحی شده است.

قبل از آمدن استیکر مسابقه، در اینستاگرام استیکر دیگری با نام pool یا همان استیکر نظرسنجی در استوری اینستاگرام وجود داشت. کاربران از این استیکر برای نظرسنجی و با ارائه دو گزینه متضاد، از کاربران خود میخواستند در نظرسنجی طراحی شده شرکت کنند.

قسمت quiz در کل به ما این امکان را میدهد، تا ما سوالی را مطرح کنیم و جواب ان را به صورت چند گزینه ای از فالوور های خود بپرسیم. لازم است که بگویم ما میتوانیم تعداد جواب چند گزینه ای را خودمان قرار دهیم. همچنین بین ان ها، گزینه ی صحیح را خودمان انتخاب کرده و به نظرسنجی بگذاریم.

نحوه استفاده از استیکر مسابقه اینستاگرام

برای استفاده از استیکر quiz باید وارد قسمت استوری اینستاگرام خود شده. بعد از انتخاب یک سند، حال چه ویدیو باشد یا یک تصویر. وارد قسمت آخر انتشار استوری خود شوید. شاید اصلا برای شما سوال باشد که استوری چیه برای اینکه بفهمیم استوری چیه مقاله زیر را مطالعه کنید و بعد از آن مانند مراحل زیر اقدام کنید

مقاله پیشنهادی: اموزش کامل استوری گذاشتن در اینستاگرام

1.وارد اپلیکیشن اینستاگرام خود شوید. به صورت خودکار هنگام وارد شدن به صفحه ی اصلی home می روید. سمت راست صفحه ایکون دوربین را کلیک کرده و وارد استوری خود شوید.

  1. بعد از ورود به قسمت استوری، عکس مورد نظر را انتخاب کنید.
  1. هنگام ارسال استوری از قسمت بالا آیکون شکلک مانند را لمس کنید.
  1. برچسب های قسمت استوری برای ما باز می شود. در بین این برچسب ها همانگونه که درتصاویر زیر میبیند یک استیکر جدید با نام quiz یا همان استیکر مسابقه اضافه شده است.

6. بعد از انتخاب استیکر مسابقه در اینستاگرام حال میتوانیم تغییرات مد نظر خود را برای ایجاد یک سوال چند گزینه ای و یا همان طراحی مسابقه در استوری اقدام کنیم.

7. اولین تغییر را میتوانیم در رنگ کادر استیکر مسابقه اعمال کنیم که با لمس آیکون دایره مانند در بالای صفحه میتوانیم رنگ های متفاوتی را تست و سپس یکی را انتخاب کرده باشیم.

8. بعد از انتخاب رنگ کادر، حال وقت ارائه سوال مد نظر در بالای کادر میرسد که میتوانیم یک سوال مطرح کنیم در این قسمت حتی میتوانید از شکلک ها هم استفاده کنید.

9. بعد از مطرح کردن سوال، حال میتوانیم گزینه های مد نظر خود را که باید یکی از آن ها جواب صحیح باشد را انتخاب کنیم که برای همین منظور باید حداقل دو سوال که یکی درست و گزینه دیگر نادرست باشد را بنویسیم.

بعد از طی این مراحل ساده حال میتوانیم استوری خود را با استیکر مسابقه در اینستاگرام منتشر کنیم.که بعد از آن فالوورهایی استوری ما، میتوانند در این مسابقه طراحی شده توسط پیج ما شرکت کنید. در صورت پاسخ دادن صحیح و یا غلط به استیکز quiz به آن ها اطلاع داده میشود.

قسمت لیست بازدید کننده های استوری، در بالا صفحه تعداد شرکت کنندگان و همچنین تعداد اکانت هایی که به استیکر مسابقه اینستاگرام گزینه صحیح و غلط را انتخاب کرده اند به شما نمایش داده خواهد شد.

جمع بندی

درمقاله های دیگر سایت، در مورد انواع استیکر های استوری، نحوه استفاده از آن ها را برای شما گفته ایم. که یکی دیگر از این مطالب مربوطه به نحوه پرسیدن سوال در استوری اینستاگرام یباشد. اینستاگرام، بعد از اضافه کردن استوری قابلیت های زیادی را به این قسمت افزود. قطعا در آینده نیز ویژگی های متعددی را در استوری اینستاگرام مشاهده خواهیم کرد.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب