فالوور فیک چیست

فالوور فیک چیست و چرا باعث نابودی کسب و کار می شود؟

پوریا امیرخزانی
2020-11-06

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

فالوور فیک چیست؟ برای پاسخ به این سوال، بهتر است ابتدا بپرسیم اصلا پیج فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، پیج فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام مخصوص خودتان را انتخاب و ایمیل خودتان را وارد کنید. سپس بایستی بیو و عکس پروفایل خود را تنظیم کنید.

پیج های فیک معمولا فاقد این ویژگی ها هستند. آن ها به طور معمول نام کاربری، عکس پروفایل، بیو و محتوای مرتبطی در پیج خود ندارند. حال اگر یکی از این حساب های فیک شما را دنبال کند، شما یک فالوور فیک در میان دنبال کننده های خود خواهید داشت!

فالوورهای فیک به دلایل مختلفی ممکن است ایجاد شوند. به طورمثال در اینستاگرام افرادی هستند که می خواهند از پیج خود برای اهداف شغلی استفاده کنند. برای این کار موظف هستند درمیان فالوورهای خود اعتماد ایجاد کنند. از آنجایی که یک کاربر هنگام ورود به پیجی، اولین چیزی که توجه اورا جلب می‌کند، تعداد فالوورهای آن پیج است، صاحبان پیج ها برای افزایش تعداد فالوورها، به جای تلاش از راهکارهای ساده‌ای مانند خرید فالوورهای فیک استفاده می‌کنند. اما فالوورهای فیک

معنی فیک (Fake) در اینستاگرام

فالوور فیک در اینستاگرام به چه معناست؟ عبارت فالوور فیک از دو کلمه‌ی فالوور و فیک تشکیل یافته است:

فالوور(Follower): همان گونه که می دانید ما در اینستاگرام برای این که با افراد در ارتباط باشیم، باید پیج آن ها را دنبال کنیم. به کسانی که برای دیدن فعالیت های شما، پیج شمارا دنبال میکنند، فالوور میگویند.

فیک (Fake): فیک یک کلمه ی انگلیسی است که معنای آن جعلی، ساختگی، دروغین یا تقلبی است. به زبان ساده معنی فیک یعنی جعل کردن و فریب دادن.

معایب فالوور فیک ، مزایای فالوور فیک !

فالوورهای فیک شاید در نگاه اول مزایای بیشتری نسب به فالوورهای واقعی داشته باشند، اما در بلندمدت معایب فالوور فیک به مزایای آن می چربد. در حقیقت، فالوورهای فیک نه تنها مزیت خاصی ندارند، بلکه باعث پایین آمدن بازدهی پیج و در نتیجه کسب و کار شما می‌شوند! اما چگونه فالوورهای فیک باعث ایجاد تأثیر منفی بر کسب و کار شما می شوند؟ در ادامه به طور مفصل به مزایای فالوور فیک و معایب فالوور فیک خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب فالوور فیک

مزایای فالوور فیک ✅

با فالوور فیک، به سادگی و در سریعترین زمان ممکن میتوانید تعداد فالوورهای خود را چندین برابر کنید! تعداد فالوورها، معمولا یکی از مهمترین فاکتورهای ایجاد اعتماد در میان کاربران است. در حقیقت، بسیاری از کاربرران اینستاگرام تعداد فالوورها را به عنوان یکی از فاکتورهای اعتماد به پیج ها در نظر می‌گیرند. ایجاد اعتماد، یکی از مهم ترین یازمندی های هر کسب و کار اینرنتی از جمله کسب و کارهای اینستاگرامی است. به همین خاطر پیج های بیزینسی مخصوصا در اوایل فعالیت، برای ایجاد اعتماد اقدام به خریداری فالوور فیک می کنند. در واقع، تنها مزیت فالوورهای فیک، قابلیت جذب آسان آن ها و بالا بردن سریع تعداد فالوورهاست!

معایب فالوورهای فیک ❌

فالوورهای فیک معایب زیاد و اساسی دارند که اگر آن ها را بررسی ‌کنید، نه تنها از خرید فالوور فیک منصرف می‌شوید، بلکه هنگام خرید از پیجی در اینستاگرام، دقت می کنید تا فالوور فیک نداشته باشند. مهمترین معایب فالوور فیک، در زیر شرح داده شده اند.

1. اعتماد‌سازی بین کاربران. 🤝

فالوورهای فیک، همانطور که گفته شد، تعداد فالوورهای شما را به طور کاذب افزایش خواهند داد. کاربران برای خرید از پیج شما نیاز به اعتماد سازی دارند. برای اینکه بفهمند صفحه ی شما قابل اعتماد است یا نه، به تعداد فالوورهای شما دقت می کنند. وقتی تعداد فالوورهای شما زیاد است معمولا نشانه این است که پیج شما قابل اعتماد است. اما این موضوع تنها فاکتور برای ایجاد اعتماد نیست.

معمولا کاربران به جز تعداد فالوورها، تعامل فالوورهای آن پیج با محتوای آن را نیز مورد بررسی قرار می دهند. به طور مثال تعداد فالوور شما 50K است ولی تعداد لایک و کامنت شما متناسب با تعداد فالوورها نیست.در این حالت نه تنها کاربران اعتماد خود را به شما از دست خواهند داد، بلکه حتی ممکن است کارتان به بلاک و ریپورت شدن نیز کشیده شود!

2. فالوور فیک نیاز به خرید لایک و کامنت دارد.

گفتیم که فالوورهای فیک ممکن است نه تنها ایجاد اعتماد نکنند، بلکه باعث تخریب اعتماد کاربران نیز شوند. شما طبیعتا برای این که فیک بودن فالوورهای خودتان را پنهان کنید نیاز به خرید لایک و کامنت دارید. زیرا فالوورهای فیک هیچ گونه فعالیتی ندارند؛ یعنی پست های شما را نه لایک ونه کامنت گذاری می‌کنند. بنابراین برای این کار شما بایستی لایک و کامنت بخرید و هزینه اضافی بکنید تا همه چیز واقعی به نظر برسد.

3. فالوورهای فیک در کسب و کار تأثیر مثبتی ندارند. 👨‍💻

فالوورهای فیک نه تنها باعث افزایش درآمد نمی شوند بلکه منجر به ایجاد هزینه مازاد نیز می شوند. همان‌گونه که از اسم فیک پیداست، این کاربران جعلی هستند و با پیج شما تعامل خاصی ندارند. معمولا هدف از افزایش فالوور رونق هرچه بیشتر کسب و کار است؛ ولی از آن جایی که فالوورهای فیک تعاملی با پیج ندارند، کمکی به کسب کار شما نیز نمی کنند. بعلاوه، تعداد بالای فالوورهای غیرفعال باعث می شود فالوورهای واقعی نیز به شما اعتماد نکنند. از همه بدتر، شما برای اینکه اعتماد کاربران واقعی را ازبین نبرید مجبور هستید هزینه اضافی بکنید و لایک و کامنت بخرید که این مسئله به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد.

4. الگوریتم اینستا مخالف فالوورهای فیک است.

اینستاگرام نیز همانند شبکه های اجتماعی دیگر، برای خود الگوریتم‌های خاصی دارد. یکی از این الگوریتم ها این است که مخالف فالوور جعلی است. اینستاگرام با بررسی متداول پیجها به خصوص پیج های بیزینسی متوجه فیک بودن فالوورهای یک پیج می شود که در این صورت پست های شما را از اکسپلور اینستاگرام حذف خواهد کرد. این امر به نوبه ی خود به بازدهی پیج و جذب بازدیدکنندگان جدید که فالوورهای واقعی هستند، ضربه می زند و به مرور باعث از بین رفتن کسب و کار شما می شود.

نکته: بسیاری از کاربران اینستاگرامی پس از کسب شناخت از مزایا و معایب فالوور فیک، تصمیم به پاک کردن فالوور های فیک پیجشان می‌گیرند. پاک کردن فالوور فیک به روش های مختلفی صورت می‌گیرد. برای آشنایی با سریع ترین و آسان ترین راه های حذف فالوور فیک، توصیه می‌کنیم مقاله‌ی حذف دسته جمعی فالوور های فیک در اینستاگرام را از دست ندهید!

سؤالات متداول

اگر کسی فالوور فیک داشته باشه ممکنه نتونه از اینستاگرام تیک آبی بگیره؟

✅ نه خیر، الگوریتم اینستا در مورد فالوور فیک، روی تیک آبی صدق نمی کند.

آیا خرید فالوور فیک به کسب و کار ما کمک می کنه؟

✅ نه خیر، نه تنها کمک نمی کند بلکه باعث کاهش بازدهی کسب کار شما نیز می شود.

واکنش اینستا به خریداران فالوور فیک چیست؟

✅ اینستاگرام این دسته از کاربران را جریمه کرده و پست های آن‌ها را از قسمت اکسپلورر حذف می‌کند.

جمع بندی

به طور کلی می‌توان گفت فالوورهای فیک نه تنها مزیت خاصی ندارند، بلکه می‌توانند باعث تحمیل هزینه ی مازاد و سلب اعتماد کاربران از کسب و کار شما نیز شوند. برای همین، اصلا نباید به فکر خرید یا اضافه کردن این دست از فالوورها به پیج خود باشید! در حقیقت، حذف شدن این دسته از فالوورها، یعنی فالوورهای فیک، از ماندن آن ها در پیج شما بسیار باصرفه تر است! برای همین،توصیه میکنیم فالوورهای فیک پیج خود را یا به صورت دستی پاک کنید و یا اگر تعداد فالوورهای بالایی دارید، این کار را به ربات بسپارید و با خیال راحت، شاهد پاک شدن این وزنه های اضافی از پیج خود باشید!

در صورتی که پیشنهاد، انتقاد یا سؤالی در مورد این مقاله دارید، می‌توانید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا اینجای این مطلب با ما همراه بودید، سپاس گزاریم!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
14 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments