چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک میکنند

5 روش برای شناسایی کسانی که پروفایل اینستاگرام ما را چک می‌کنند

علی محمدی
2019-07-02

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

ممکن است تا به حال این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارا چک میکنند؟
برخی از کاربران اینستاگرام کنجکاو هستند تا بدانند چه کسانی اینستاگرام آن‌ها را چک می‌کنند. برای یافتن پاسخ این سوال، چند راه وجود دارد. البته در جریان پاسخگویی به این مسئله، محدودیت‌هایی نیز وجود دارند که کاربران با آن‌ها روبرو هستند. با ما همراه باشید تا روش‌هایی برای پاسخ به سوال “چگونه بفهمیم چه کسانی اینستاگرام ما را چک کرده اند” یاد بگیرید.

ویدیوی آموزش چگونه بفهمیم چه کسی پروفایل ما را چک کرده است.

آموزش تصویری فهمیدن اینکه چه کسی پروفایل ما را چک کرده است (پست و استوری ما را دیده است)

در این ویدیو تماشا میکنید:

 • چگونه بفهمیم پست عکس ما را چه کسانی دیده اند؟
 • چطور بفهمیم پست ویدیویی ما را چه کسانی تماشا کردند؟
 • چه کسانی استوری ما را دیده اند؟

چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارا چک میکنند؟

برای این که بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارا چک میکنند، چند روش وجود دارد. این روش‌ها با این که کارایی صد در صدی ندارند، اما برخی مواقع برای کاربران اینستاگرام مفید واقع می‌شوند. به این دلیل که کاربرد این روش‌ها هزینه‌ای برای کاربران در بر ندارد، برای این که بفهمیم چه کسانی اینستاگرام ما را چک می‌کنند، گزینه‌ی مناسبی هستند. البته برخی افراد سودجو نیز هستند که مبلغی را بابت ارائه‌ی ابزارهای پروفایل چکر دریافت می‌کنند، اما در واقعیت ابزارهایی را ارائه می‌کنند که کارایی لازم را ندارند.

روش‌هایی برای این که بفهمیم چه کسانی اینستاگرام مارا چک میکنند!

امکاناتی که خود اینستاگرام در اختیار ما قرار می‌دهد، بهترین گزینه برای این است که پی ببریم چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارا چک میکنند. در ادامه به معرفی این روش‌ها و ابزارها می‌پردازیم:

لایک کردن پست‌ها

کاربران اینستاگرام این امکان را دارند که پست‌های مورد علاقه‌ی خود را لایک کنند و به این روش علاقه‌ی خود را نسبت به محتوای منتشرشده نشان دهند. کسی که پست‌های شما را می‌پسندد و لایک می‌کند، طبیعتاً پست‌های شما را مشاهده کرده است. از این روش می‌توانید به این نتیجه برسید که افراد لایک کننده‌ی پست‌های شما، پیج اینستاگرام شما را چک می‌کنند و به محتوای آن دسترسی دارند.

کامنت گذاشتن زیر پست‌ها

در اینستاگرام قابلیتی به نام کامنت گذاشتن وجود دارد. کاربران اینستاگرام می‌توانند با استفاده از این ویژگی نظرات خود را درباره‌ی محتوای منتشرشده توسط دیگر کاربران بیان کنند. یکی از راه‌هایی که می‌توان از طریق آن پی برد چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارا چک میکنند، همین قابلیت کامنت‌گذاری می‌باشد. تمامی کسانی که برای شما کامنت می‌گذارند و نظر خود را اعلام می‌کنند، طبیعتاً محتوای پیج شما را نیز چک می‌کنند.

سین استوری

چگونه با استفاده از استوری بفهمیم چگونه بفهمیم چه کسانی اینستاگرام ما را چک کرده اند؟زمانی که شما یک عکس یا ویدیو یا هر محتوای دیگری را در استوری منتشر می‌کنید، نام‌های کاربری تمامی کسانی که از آن استوری بازدید می‌کنند، در یک لیست برای شما نمایش داده می‌شوند. با استفاده از این روش نیز، می‌توانیم اطلاع یابیم که چه کسانی اینستاگرام مارا چک میکنند. برای دسترسی به لیست اسامی بازدیدکنندگان از استوری خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد بخش استوری شوید.
 2. استوری مورد نظر خود را باز کنید.
 3. صفحه را به سمت بالا بکشید.
چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارا چک میکنند- استوری اینستا
 1. لیست اسامی بازدیدکنندگان از استوری برای شما نمایش داده خواهد شد.
لیست بازدیدکنندگان استوری

ابزار آنالیز Insights اینستاگرام

یکی دیگر از ابزارهایی که به ما کمک می‌کند بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارا چک میکنند، ابزار Insights است. این مورد کمی با موارد قبلی متفاوت است. ابزار آنالیز اینستاگرام فقط برای پیج‌های حرفه‌ای (بیزینسی و Creator) فعال می‌باشد. علاوه بر این، نمایش افرادی که از پروفایل شما بازدید کرده‌اند، با استفاده از این ابزار ممکن نیست. این آپشن، هویت آن‌ها را پنهان نگه می‌دارد و فقط تعداد بازدیدکنندگان را به شما اطلاع می‌دهد.

حرفه‌ای کردن پیج برای دسترسی به Insights اینستاگرام

همانطور که گفته شد، برای دسترسی به ابزار Insights اینستاگرام، داشتن پیج حرفه‌ای الزامی است. در صورت تبدیل پیج خود به یک اکانت Proffesional به امکاناتی دسترسی خواهید داشت که در پیج‌های شخصی وجود ندارند. برای آشنایی با این آپشن‌ها و تبدیل پیج خود به یک اکانت حرفه‌ای، مقاله‌ی بیزینسی کردن اکانت اینستاگرام را مطالعه فرمایید.

دسترسی به آمار ابزار Instagram Insights

بعد از تبدیل پبج خود به یک پیج Professional، می‌توانید مراحل زیر را برای دسترسی به آمار تعداد بازدیدکنندگان، تعداد لایک‌ها و چند آمار دیگر دنبال نمایید:

 1. در اپلیکیشن اینستاگرام پست مورد نظر را از صفحه‌ی پروفایل خود بیابید.
 2. در پایین پست، روی گزینه‌ی View Insights بزنید تا آمار مربوط به پست نمایش داده شود.
چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارا چک میکنند- ابزار Insights
 1. عدد زیر عبارت Reach نشان‌دهنده‌ی تعداد بازدیدهای صورت‌گرفته از این پست می‌باشد.
 2. عدد مربوط به عبارت Profile Visits نیز تعداد کسانی را نشان می‌دهد که از طریق این پست، به صفحه‌ی پروفایل شما مراجعه کرده و از آن بازدید کرده‌اند.
ابزار Insights اینستا

سایت‌ها و برنامه‌های پروفایل چکر

سایت‌ها و برنامه‌های پروفایل چکر، دسته‌ای دیگر از ابزارهایی هستند که برای این که بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارا چک میکنند، به کار می‌روند. یکی از این برنامه‌ها، اپلیکیشن InMyStalker- Who viewed my instagram profile می‌باشد که برای اندروید عرضه شده است. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید اطلاعات مفیدی را درباره‌ی فالوورهای خود به دست آورید. می‌توانید بفهمید چه کسانی شما را آنفالو کرده‌اند. همچنین نام کاربری کسانی که از پروفایل شما بازدید کرده‌اند، برای شما نمایش داده می‌شوند. البته تمامی امکانات این برنامه رایگان نیست و برای دسترسی به همه‌ی امکانات آن باید نسخه‌ی Premium آن را خریداری نمایید. اپلیکیشن Follow metter نیز علی‌رغم امکانات خوبی که دارد، برای دسترسی به همه‌ی امکانات، شما را ملزم به خریداری نسخه‌ی پریمیوم می‌کند.

برنامه پروفایل چکر inmystalker

لازم به ذکر است برنامه‌های پروفایل چکر و دیگر اپلیکیشن‌های مشابه، کارایی صد در صدی ندارند و بعضی اوقات با اختلال مواجه شده و اطلاعات را به صورت صحیح به کاربران نمایش نمی‌دهند. سایت‌‎های پروفایل چکر نیز همین وضعیت را دارند. بیشتر آن‌ها کارایی لازم را نداشته و قابل استفاده‌ی مفید نیستند.

سوالات متداول

چگونه بفهمیم چگونه بفهمیم چه کسانی اینستاگرام ما را چک کرده اند؟

✅ با استفاده از روش‌های بررسی سین استوری، لایک‌ها و … می‌توانیم بفهمیم چه کسانی اینستاگرام ما را چک کرده اند.

پروفایل چکر اینستاگرام چیست؟

پروفایل چکر اینستاگرام به ابزارهایی گفته می‌شود که به کاربران اینستا کمک می‌کنند که بفهمند چه کسانی پروفایل اینستاگرام آن‌‌ها را چک می‌کنند؟

جمع بندی

در این مقاله روش‌هایی برای پاسخ به سوال “چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارا چک میکنند” ارائه شد. روش‌های شناسایی فالوورهای روح (Ghost Followers) نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفتند. کسانی که پروفایل و پست‌های شما را چک می‌کنند، با این روش‌ها قابل شناسایی هستند. با بررسی لایک‌ها، کامنت‌ها، سین استوری و ابزار Insights، می‌توانید تا حدودی این افراد را بشناسید. اما در برخی موارد، نمایش افرادی که از پروفایل اینستاگرام شما بازدید کرده‌اند، امکان پذیر نیست؛ اگر کاربران هیچ اکشنی در پیج شما انجام ندهند، به دلیل قوانین حریم شخصی اینستاگرام قابل شناسایی نیستند و شما نمی‌توانید به اطلاعات آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

شما چه ایده‌ای در مورد این مسئله دارید؟ به نظر شما چگونه می‌توانیم بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارا چک میکنند؟ امیدواریم مطالب ذکرشده در این مقاله برای شما کاربران گرامی مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال، انتقاد و پییشنهاد لطفاً در بخش نظرات و پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

با سپاس فراوان از همراهی شما!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
61 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments