نویسنده: نادر عبدی
2023-10-18

چرا نمی تونم استوری بزارم؟ راه حل آپلود نشدن استوری در اینستاگرام

چرا نمی تونم استوری بزارم؟ گاهی اوقات با خطاهای مختلفی برای انتشار استوری مواجه می شوید که علت آن هم نمی دانید. استوری ها قطعا عامل تاثیر گذاری در افزایش فالوور و بازدید از پیج ها هستند، تا حدی که شاید در این روزها دیگر کمتر کسی پست های منتشر شده‌ی یک شخص معمولی را […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

چرا نمی تونم استوری بزارم؟ گاهی اوقات با خطاهای مختلفی برای انتشار استوری مواجه می شوید که علت آن هم نمی دانید. استوری ها قطعا عامل تاثیر گذاری در افزایش فالوور و بازدید از پیج ها هستند، تا حدی که شاید در این روزها دیگر کمتر کسی پست های منتشر شده‌ی یک شخص معمولی را نگاه کند و فقط استوری های افراد دنبال می شود. در ادامه‌ی مطلب قصد داریم مشکلات و راه حل های آپلود نشدن استوری در اینستاگرام را توضیح دهیم.

خرید فالوور اینستاگرام

حل مشکل آپلود نشدن استوری در اینستاگرام

عوامل مختلفی ممکن است باعث شوند که استوری های یک پیج منتشر نشود. اما مطمئنا تمام این مشکلات حل شدنی هستند، فقط کافیست اطلاعات کافی در مورد این موضوع را بدست آورید. در ادامه می توانید راه حل های مختلف برای حل این مشکل را بیاموزید.

راه اندازی مجدد اینستاگرام

احتمالا قدیمی ترین و سنتی ترین روش در حل مشکلاتی که مربوط به تکنولوژی می شود، راه اندازی مجدد آن سیستم است. از قدیم که کامپیوتر هنگ می کرد، با ری استارت مشکل را حل می کردیم و اکثرا هم جواب می گرفتیم. در حال حاضر هم یکی از راه حل های اصلی برای برطرف کردن این مشکل، راه اندازی مجدد اپلیکیشن اینستاگرام است.

این موضوع به معنی پاک کردن برنامه نیست، فقط کافیست برنامه را از قسمت برنامه هایی که باز هستند، ببندید و دوباره وارد برنامه شوید و اقدام به بارگذاری استوری کنید.

اتصال شبکه را بررسی کنید

با توجه به وضعیت اینترنت در ایران، یکی از اصلی ترین دلایل برای بارگذاری نشدن استوری یا پست در اینستاگرام، اتصال به اینترنت است. قبل از هر اقدامی بهتر است از اتصال درست به اینترنت مطمئن شوید. برای کسب اطمینان بیشتر که بفهمید مشکل از اینترنت شماست یا نه، می توانید با اتصال به اینترنت دیگران بارگذاری استوری در اینستاگرام را بررسی کنید. اگر مشکل حل شد، احتمالا مشکل از اینترنت گوشی همراه شماست، اما اگر مشکل حل نشد، باید راه حل های دیگر را امتحان کنید.

فعال کردن داده های تلفن همراه برای اینستاگرام (مختص آیفون)

گاهی اوقات ممکن است به اشتباه داده های تلفن همراه را برای اینستاگرام غیرفعال کرده باشید و اینستاگرام فقط و فقط با وای فای اجرا شود. در این صورت باید به دنبال فعال کردن داده های تلفن همراه برای اینستاگرام باشید.

مرحله ۱: تنظیمات را در آیفون خود باز کنید.

تنظیمات آیفون

مرحله ۲: به پایین صفحه اینستاگرام بروید.

تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام در آیفون

مرحله ۳: داده تلفن همراه را از منوی زیر فعال کنید.

تنظیمات دیتا اینستاگرام در آیفون

غیرفعال کردن حالت ذخیره داده در اینستاگرام

یکی دیگر از دلایلی که می توان برای عدم بارگذاری استوری در اینستاگرام ذکر کرد، فعال شدن حالت ذخیره داده در اینستا است. البته این قابلیت بیشتر باعث می شود که استوری یا پست های شما خیلی دیرتر منتشر شوند و به طور کلی جلوی بارگذاری آنها را نخواهد گرفت. برای غیرفعال کردن حالت ذخیره داده در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱: اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید.

مرحله ۲: با ضربه زدن روی گوشه پایین سمت راست به نمایه خود بروید.

پروفایل اینستاگرام

مرحله ۳: منوی همبرگر را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید و تنظیمات را باز کنید.

تنظیمات اینستاگرام

مرحله ۴: از قسمت تنظیمات، Media Quality را انتخاب کنید.

کیفیت ویدیو اینستاگرام

مرحله 5: کلید «Use less mobile data» را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن استفاده کمتر از داده اینستاگرام

سرورهای اینستاگرام را بررسی کنید

گاهی اوقات ممکن است هیچ ایرادی از سمت شما نباشد و حتی اینترنت ایران مشکل نداشته باشد. در این زمان بهتر است با بررسی سرورهای اینستاگرام، مطمئن شوید که خود اینستاگرام مشکلی نداشته باشد. برای این کار می توانید به Downdetector مراجعه کنید و با جستجوی Instagram از وضعیت سرورهای آن مطلع شوید.

حافظه کش برنامه اینستاگرام (اندروید) را پاک کنید

برنامه های مختلف حافظه موقتی دارند که به آنها کش گفته می شود. در این حافظه موقت اطلاعات دائمی ذخیره می شود تا برای هر بار باز شدن یک صفحه نیازی به بازخوانی همه‌ی مطالب نباشد. در این زمان ممکن است با پر شدن حافظه کش، برنامه به قول معروف سنگین تر شده و توانایی بارگذاری استوری و پست را با سرعت مناسب نداشته باشد. بنابراین بهتر است به دنبال حذف حافظه کش اینستاگرام باشید.

به این نکته توجه داشته باشید که گوشی های آیفون هیچ دکمه حافظه پنهان را برای برنامه اینستاگرام ارائه نمی دهد و این موضوع فقط برای گوشی های اندروید امکان پذیر است. با این تفاسیر باید در گوشی های آیفون برنامه را حذف کرده و دوباره نصب کنید.

همچنین باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که پاک کردن کش برنامه اینستاگرام، عکس‌ها و ویدیوهای شما را پاک نمی‌کند.

برای گوشی های اندروید با انجام مراحل زیر می توانید حافظه کش اینستاگرام را پاک کنید.

مرحله ۱: روی نماد برنامه اینستاگرام به مدت طولانی فشار دهید و منوی اطلاعات برنامه را باز کنید.
مرحله ۲: «Storage and cache» را انتخاب کنید.
مرحله ۳: کش را از منوی زیر پاک کنید.

دوباره حساب خود را احراز هویت کنید

یکی دیگر از مسائلی که می تواند در عدم آپلود شدن استوری های اینستاگرام تاثیرگذار باشد، تغییر رمز عبور و یا عدم احراز هویت حساب کاربری شماست. بهتر است برای حل این مشکل، بک بار از حساب کاربری خود خارج شده و دوباره وارد شوید. 

حالت ذخیره داده تلفن خود را خاموش کنید

حالت ذخیره داده نیز می توان باعث کند شدن مراحل انتشار استوری در اینستاگرام شود. به همین دلیل بهتر است این حال حالت را غیرفعال کنید.

مراحل خاموش کردن حالت ذخیره داده در اندروید

مرحله ۱: تنظیمات گوشی خود را باز کنید.
مرحله 2: «Network & internet» را انتخاب کنید.
مرحله 3: “Date Saver” را انتخاب کنید.
مرحله ۴: آن را از منوی زیر غیرفعال کنید.

مراحل خاموش کردن حالت ذخیره داده در آیفون

مرحله ۱: منوی تنظیمات آیفون را باز کنید.

تنظیمات آیفون

مرحله 2: “Cellular” را انتخاب کنید.

تنظیمات دیتا آیفون

مرحله 3: روی Cellular Data Options ضربه بزنید.

تنظیمات داده همراه آیفون

مرحله 4: “Low Data Mode” را غیرفعال کنید.

اینستاگرام را به روز کنید

به روزرسانی برنامه همیشه یکی از راه حل ها خواهد بود. به طور کلی بهتر است با هر مشکلی در اینستاگرام و یا هر برنامه ای مواجه شدید، آخرین نسخه آن برنامه را دانلود و نصب کنید. اینستاگرام هم سعی می کند با ارائه نسخه های جدیدتر، مشکلات قبلی را برطرف کند، بنابراین سعی کنید از آخرین نسخه این اپلیکیشن استفاده کنید.

کلام آخر

آپلود نشدن استوری در اینستاگرام از مشکلات رایج کاربران این برنامه است که بارها این سوال را پرسیده اند. قطعا استوری ها نقش مهمی در افزایش فالوور دارند. برای افزایش فالوور و افزایش بازدید از پیج راه های مختلفی مانند خرید فالوور، استوری های روزانه و جذاب، تولید محتوای مستمر و … وجود دارد. در این مقاله سعی کردیم توضیحات جامعی از راه حل های مختلف برای این مشکل ارائه دهیم.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!