ثبت نام در اینستاگرام در کوتاه ترین زمان

نادر عبدی
نویسنده : نادر عبدی
تاریخ انتشار : 2018-08-26
ثبت نام در اینستاگرام

ثبت نام در اینستاگرام چگونه است؟ آیا قصد ایجاد حساب در اینستاگرام را دارید؟
همانطور که میدانید اینستاگرام، پرطرفدارترین اپلیکیشنی است که کمتر کسی پیدا می‌شود، در آن حضور نداشته باشد. برای شروع فعالیت در هر شبکه‌ی اجتماعی ساختن حساب کاربری ضروری است و اینستاگرام از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. اما روش‌های ثبت نام در اینستاگرام کدامند؟

ثبت نام در اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

یکی از روش‌های ثبت نام در اینستاگرام، از طریق نرم افزار اینستاگرام است. می‌توان گفت بیشتر کاربران اینستاگرامی برای ایجاد حساب در اینستا، با برنامه‌ی اینستاگرام اقدام می‌کنند. علت استفاده‌ی زیاد از اپلیکیشن اینستاگرام برای ثبت نام، داشتن سرعت بالا و آسان بودن آن نسبت به سایت اینستاگرامی است.
در ایجاد حساب برای اینستاگرام، ابتدا بایستی آخرین آپدیت نرم افزار اینستاگرام را بر روی گوشی خود نصب کنید. برای شروع نام نویسی در اینستاگرام، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

پس از نصب اپلیکیشن اینستاگرام، حال باید وارد این نرم افزار شوید. صفحه‌ای که بعد از ورود به اینستا، با آن روبرو خواهید شد، همانند تصویر زیر می‌باشد. در این بخش، نوشته‌ی آبی رنگ Sign up with or phone number را برای راهیابی به قسمت ثبت نام، لمس کنید.

ورود به اینستاگرام برای ایجاد حساب

در مرحله‌‌ی بعدی اینستاگرام برای ایجاد حساب، 2 راه برای شما قرار می‌دهد. ثبت نام در اینستاگرام با شماره موبایل و ثبت نام با ایمیل که به دلخواه خود از طریق هر کدام، می‌توانید برای خود حساب کاربری ایجاد کنید.

شماره موبایل برای ایجاد حساب

در شکل زیر ما از طریق ایمیل اقدام به ایجاد حساب کرده‌ایم. پس از وارد کردن ایمیل خود در کادر تعیین شده، گزینه‌ی Next را بزنید.

نوشتن ایمیل برای ثبت نام در اینستاگرام

بعد از نوشتن ایمیل، کدی به ایمیل شما فرستاده می‌شود. بایستی در کادری که در شکل زیر می‌بینید، کد دریافتی را وارد نمایید.

تایید کد وارد شده

در صفحه‌‌ی جدید باز شده، دو کادر برای شما نشان داده می‌شود. در کادر اول Full name یا نام کامل خود را وارد کنید. در کادر پایینی، اینستاگرام از شما پسوردی را درخواست می‌کند. پس از کامل کردن این دو کادر، برای ثبت شدن در پیج، روی گزینه‌ی Next کلیک کنید.

پر کردن نام کاربری و رمز عبور

حال باید تاریخ تولد دقیق خود را برای ایجاد حساب نیز تنظیم کنید.

وارد کردن تاریخ تولد

در مرحله‌ی بعدی اینستاگرام از شما انتخاب یوزرنیم یا اسم برای پیجتان را درخواست می‌کند. در حین ثبت نام صفحه‌ای مطابق شکل زیر را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه اینستاگرام براساس ایمیلی که وارد کردید، بصورت پیش فرض برای پیج شما یوزرنیم یا اسم تعیین می‌کند. در صورتیکه قصد ویرایش کردن یوزرنیم نوشته شده را داشته باشید، لازم است گزینه‌ی Change Username را لمس کنید.

عوض کردن نام کاربری در اینستاگرام

در صورت وصل شدن به فیسبوک و فالو کردن دوستان خود در فیسبوک، گزینه‌ی Connect to Facebook را بزنید. در غیر اینصورت روی گزینه‌ی Skip کلیک کنید.

وصل شدن به دوستان فیسبوک

اگر چنانچه بخواهید در حین ایجاد حساب، برای پروفایل خود عکس انتخاب کنید، گزینه‌س Add a Photo را لمس کنید. اما درصورتیکه قصد اضافه کردن عکس به پروفایل خود را پس از ثبت نام در اینستاگرام داشته باشید، گزینه‌ی Skip را انتخاب نمایید.

فالو کردن افراد فیسبوک

حال با زدن فلش که در بالا و سمت راست قرار دارد، وارد اکانت خود می‌شوید.

اتمام ثبت نام در اینستاگرام

در نهایت، ثبت نام در اینستاگرام انجام شده و حال شما برای خود در اینستاگرام حساب کاربری دارید. سپس در حین وارد شدن به اکانت خود، به طور خودکار به صفحه‌ی خانه (Home) منتقل خواهید شد.

رفتن به بخش پروفایل

برای نوشتن بیو و گذاشتن عکس پروفایل در اینستاگرام همانند شکل زیر به بخش پروفایل رفته و با زدن گزینه‌ی Edit Profile، تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

ویرایش پروفایل

ساخت اکانت دوم اینستاگرام چگونه است؟
در اینستاگرام کاربرانی هستند که با وجود داشتن اکانتی، به هر دلیلی قصد ایجاد اکانت دیگری را نیز دارند. اگر چنانچه اطلاعات کافی درباره‌ی ساخت اکانت دوم و مراحل مربوطه ندارید، مقاله‌ی ورود به اینستا؛ بدون مشکل وارد اینستا شوید! را از دست ندهید.

ثبت نام در اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام

از دیگر راه‌ها برای نام نویسی در اینستاگرام، سایت اینستاگرام میباشد. در این روش نیاز است، از طریق مرورگر گوشی یا کامپیوتر، وارد سایت اصلی اینستاگرام شوید. در صورتیکه تمایل به ایجاد حساب در اینستاگرام، از طریق سایت اینستا را دارید، در ادامه همراه ما باشید.

در ابتدا با سیستم خود وارد سایت اصلی اینستاگرام شوید. سپس روی گزینه‌ی Sign up که به رنگ آبی نوشته شده است، کلیک نمایید.

ورود به اینستاگرام از طریق سایت

در ادامه برای ثبت نام در اینستاگرام، با صفحه‌ی زیر روبرو می‌شوید. در این مرحله همانند مراحل ذکر شده برای ایجاد حساب در اینستاگرام، لازم است ایمیل یا شماره موبایل خود را وارد نمایید.

وارد کردن شماره موبایل

در صورت نوشتن ایمیل، اینستاگرام پیامی را به ایمیل شما ارسال خواهد کرد. اما با وارد کردن شماره موبایل خود، این پیام را از طریق پیامک دریافت می‌کنید. حال طبق شکل زیر کد دریافتی را وارد کرده و روی گزینه‌ی Next بزنید.

نوشتن کد

نام کاربری مورد نظر و پسوورد خود را مثل تصویر زیر نوشته و گزینه‌ی Next را بزنید.

نوشتن نام و پسوورد

در مرحله‌ی بعدی اینستاگرام از شما در خواست تنظیم تاریخ تولد خودتان را می‌کند.

تنظیم تاریخ تولد

سپس در صورت تغییر یوزرنیم که از طرف اینستاگرام بصورت پیش قرض برای اکانت شما تعیین می‌شود، گزینه‌ی Change Username را بزنید. اما در صورتیکه نخواهید برای تغییر یوزرنیم اقدام کنید همان گزینه‌ی Next را بزنید.

تغییر نام کاربری

حال اینستاگرام شما را به صفحه‌ای هدایت کرده و از شما 2 سوال میپرسد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، سوال اول مربوط به وصل شدن یا نشدن اکانت فیسبوک شما به اینستاگرام میباشد.

وصل شدن به اینستاگرام

سوال دوم مربوط به انتخاب عکس پروفایل است. درصورت قرار دادن عکس برای پروفایل گزینه‌ی Next و در غیر اینصورت گزینه‌ی Skip را بزنید.

اضافه کردن عکس

با زدن گزینه‌ی Edit Profile، می‌توانید نام، نام کاربری، عکس و… را نیز ویرایش کنید.

ویرایش پروفایل در سایت اینستاگرام

حال اینستاگرام شما را به صفحه‌ای هدایت کرده و از شما 2 سوال میپرسد. سوال اول مربوط به انتخاب عکس پروفایل بوده و در سوال دوم وصل شدن یا نشدن اکانت فیسبوک شما به اینستاگرام را می‌پرسد. در هر دو حالت، گزینه‌ی Skip را لمس خواهید کرد.
در آخر وارد پیج خود شده و همانطور که در بالا گفتیم، با رفتن به قسمت پروفایل، تنظیمات مربوطه را اعمال کنید.

نکته‌ی مهم: توجه کنید که نام و نام کاربری در اینستاگرام با هم تفاوت دارند. ممکن است بخواهید نام و یا نام کاربری خود را پس از ایجاد حساب در اینستاگرام، تغییر دهید. اگر چنانچه میخواهید فرق بین نام و نام کاربری و نحوه‌ی تغییر آنها را بدانید، حتما به مقاله‌ی تغییر نام و نام کاربری اینستاگرام در 3 مرحله مراجعه نمایید.

سوالات متداول در خصوص ثبت نام در اینستا

نحوه‌‌ی رفع مشکل Try again later در اینستاگرام به چه صورت است؟

احتمالا برای شما پیش آمده است که برای لاگین شدن به اکانت خود در اینستاگرام تلاش زیادی کرده‌اید؛ اما قادر به وارد شدن به اکانت خود نبودید. به عبارتی با زدن درست اسم و پسوورد پیج خود، با اروری روبرو شده‌اید. در اینمواقع از برنامه‌ی اینستاگرام خارج شده و دوباره وارد شوید و یا اینستاگرام را حذف کنید و مجددا از Play Store دانلود کنید. توجه داشته باشید در صورت نداشتن دسترسی به اینترنت نیز این ارور نشان داده می‌شود.

ورود به اینستاگرام بدون نصب ممکنه؟

بله. شما می‌توانید با استفاده از مرورگرها مثل Google Chrome وارد اینستاگرام شوید. ما در مقاله نحوه‌ی وارد شدن به اینستاگرام را مورد بحث و بررسی قرار داده‌ایم. با مراجعه به مقاله می‌توانید به راحتی و بدون نصب کردن اینستا، وارد این اپلیکیشن شوید.

ساخت اکانت اینستاگرام در گوگل چگونه است؟

برای ساخت اکانت در گوگل، بایستی به سایت اصلی اینستاگرام مراجعه نموده و مراحل گفته شده در مقاله را طی کنید.

سخن آخر…

ما در این مقاله ثبت نام در اینستاگرام و روش‌های ایجاد حساب برای اینستاگرام را برای شما بطور کامل شرح دادیم. شما می‌توانید نه تنها از طریق ایمیل بلکه با شماره موبایل یا در صورت داشتن اکانت فیسبوک با اکانت فیسبوکتان اقدام به ثبت نام در اینستاگرام و سایت اینستاگرام نمایید. امیدواریم مطالب گفته شده در مقاله، مورد پسند شما واقع شوند و مشکل شما را برطرف کنند. در صورت وجود هر گونه سوال در خصوص ثبت نام در اینستاگرام، می‌توانید در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.
از اینکه وقت خود را برای مطالعه‌ی این مقاله گذاشتید، سپاسگذاریم:)

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
12 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

عکس‌ یا ویدیو؟ کدام باعث پیشرفت در اینستاگرام می شود؟

عکس‌ یا ویدیو؟ کدام باعث پیشرفت در اینستاگرام می شود؟

بیش از یک دهه از تأسیس اینستاگرام می‌گذرد و همچنان کاربران این شبکه‌ی اجتماعی روز به روز در حال افزایش هستند. یکی از اصلی‌ترین دلایل این محبوبیت، رسانه-محور بودن اینستاگرام است. محتواهایی که در فضای...

ادامه مطلب