مشکلات متداول

حل مشکل recaptcha در اینستاگرام؛ ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام

زمان مطالعه: 6 دقیقه
خطای Challenge required

چرا با ارور challenge required در اینستاگرام مواجه می‌شویم؟ این روزها با افزایش میزان استفاده از تکنولوژی در جوامع، ارتباطات از طریق کانال‌های الکترونیکی بیش از پیش رواج یافته است. با بیشتر شدن محبوبیت شبکه‌های مجازی در بین افراد، حفظ سلامت و امنیت این شبکه‌ها به دغدغه‌ی مالکان آن‌ها تبدیل شده است. شبکه‌ی مجازی اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سطح جهانی، کار چندان آسانی برای تأمین امنیت حساب‌های کاربری ندارد. به دلیل همین حساسیت‌ها برخی اقدامات امنیتی از سوی اینستاگرام انجام پذیرفته است. این اقدامات باعث می‌شوند تعاملات واقعی بیشتر شده و شاهد جامعه‌ی سالم‌تری در محیط اینستا باشیم.

ویدیوی آموزش رفع مشکل تایید هویت در اینستاگرام

آموزش تصویری رفع خطای Challenge required در اینستاگرام

در این ویدیو مشاهده میکنید که:

 • چلنج اینستاگرام چیست و چرا این امکان وجود دارد؟
 • چرا با ارور challenge required در اینستاگرام مواجه میشیم؟
 • تشخیص هویت اینستاگرام با ارسال کد تأیید
 • حل مشکل تایید هویت در اینستاگرام با کپچا تصویری
 • رفع ارور challenge required در اینستاگرام با ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام

معنی challenge required چیست؟

یکی از اقدامات اخیر اینستاگرام جهت بالا بردن امنیت فضای این شبکه‌ی اجتماعی، درخواست احراز هویت از کاربران یا همان خطای Challenge required می‌باشد. ارور challenge required به این معنی است که پیج شما در احراز هویت از طرف اینستاگرام با مشکل مواجه شده است. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی این قابلیت امنیتی و روش‌های حل مشکل recaptcha در اینستاگرام بپردازیم.

⚠ اخطار: در صورتی که با چلنج اینستاگرام مواجه شده‌اید، به هیچ وجه نباید اپلیکیشن اینستاگرام را از گوشی خود حذف نصب کنید. در صورت حذف نصب اپلیکیشن، دیتای اینستاگرام حذف شده و پیجتان برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد.

چه زمانی با ارور challenge required در اینستاگرام مواجه می‌شویم؟

قابلیت چلنج اینستاگرام به این دلیل ارائه شده است تا با اکانت‌های فیک مقابله کند. اگر اینستاگرام به غیرعادی بودن فعالیت‌ها و تعاملات یک اکانت مشکوک شود، با استفاده از قابلیت چلنج از اکانت مربوطه درخواست احراز هویت مجدد می‌کند. این مورد معمولاً در یکی از مواقع زیر رخ می‌دهد:

 • ورود به اکانت در یک موقعیت مکانی دیگر
 • استفاده چند نفر از یک اکانت در موقعیت‌های مکانی مختلف
 • استفاده از ابزار تغییر IP
 • استفاده از برنامه‌های جانبی برای اینستاگرام (آنفالویاب، سرویس‌های لایک، کامنت و …)

البته اگر با این قابلیت امنیتی اینستا مواجه شدید، نگران نباشید. با روش‌هایی که خود اینستاگرام معرفی کرده است، می‌توانید به راحتی احراز هویت را انجام داده و مجدداً به اکانت خود دسترسی پیدا کنید.

مقاله پیشنهادی:

لایک استوری اینستاگرام چیست و چگونه باعث پیشرفت در اینستا می‌شود؟

انواع مشکل تایید هویت در اینستاگرام

در مواقعی که با خطای your account has been temporarily locked یا همان Challenge Required مواجه می‌شوید، ممکن است یکی از این 3 وضعیت برای اکانت شما پیش بیاید:

 • تشخیص هویت اینستاگرام با ارسال کد تأیید
 • حل خطای Challenge required با کپچا تصویری
 • رفع خطای challenge required با ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام

بنا به تصمیم اینستاگرام، اکانت شما با یکی از 3 موقعیت بالا مواجه خواهد شد. در ادامه به معرفی آن‌ها و روش رفع ارور Challenge required در هر 3 حالت می‌پردازیم:

1. حل ارور challenge required در اینستاگرام با کد تأیید

اولین و رایج‌ترین نوع چلنج اینستا که اکثر کاربران در صورت فعالیت مشکوک با آن روبرو می‌شوند، احراز هویت مجدد با استفاده از کد تأیید می‌باشد. در این حالت شما باید از طریق کدی که اینستاگرام برای شما ارسال می‌کند، هویت خود را تأیید کنید. در این حالت اینستا از واقعی بودن اکانت و تعاملات شما اطمینان حاصل خواهد کرد. برای رفع خطای Challenge required با استفاده از کد تأیید باید طبق روش زیر عمل کنید:

 1. در صورت مواجه شدن با مشکل تایید هویت در اینستاگرام دو حالت برای شما وجود خواهد داشت:
 • ارسال کد تأیید از طریق شماره تلفن
 • ارسال کد از طریق ایمیل
 1. روی گزینه‌ی Send Security Code کلیک کنید.
 1. کد ارسال‌شده به شماره تلفن یا ایمیل خود را در اپلیکیشن اینستا وارد کنید.
 2. گاهی اوقات پس از ارسال کد تأیید، به صورت خودکار وارد پیج خواهید شد. اما در بعضی مواقع پس از تایید کد، به صفحه‌ی تغییر پسورد هدایت می‌شوید. در این صورت باید یک رمز جدید برای اکانت خود تنظیم کنید.
 3. پس از طی کردن این مراحل، هم اکنون می‌توانید بدون مشکل وارد حساب کاربری خود شوید.

⚠ توجه: اگر اینستاگرام کد را برای شما ارسال نمی‌کند، می‌توانید با استفاده از آموزش‌های مقاله رفع مشکل عدم دریافت کد اینستا، کد را دریافت کرده و وارد پیج خود شوید.

2. حل مشکل recaptcha در اینستاگرام با عکس احراز هویت اینستاگرام (captcha)

یکی دیگر از روش‌های تشخیص هویت اینستاگرام در مواقع مواجه شدن با چلنج، استفاده از کپچا تصویری می‌باشد. هنگام مواجه شدن با این نوع چلنج، باید طبق دستورالعملی که اینستاگرام مشخص می‌کند، عمل نمایید. با استفاده از روش زیر می‌توانید این کار را انجام دهید:

 1. اگر با ارور challenge required با حالت عکس احراز هویت اینستاگرام مواجه شدید، اینستا 9 تصویر کوچک را برای شما نمایش خواهد داد و از شما درخواست خواهد کرد که عکس‌های مشخصی را انتخاب نمایید. برای مثال خواهد نوشت: عکس‌هایی را که در آن‌ها اتوبوس وجود دارد، انتخاب نمایید.
 2. پس از انتخاب تصاویر، روی گزینه‌ی Next کلیک کنید.
 1. پس از تأیید کپچا ممکن است به صورت خودکار وارد پیج خود شوید.
 2. اما برخی مواقع به صفحه‌ی تغییر پسورد هدایت می‌شوید. در این صورت لازم است که پسورد اکانت خود را تغییر دهید.
 3. پس از تغییر رمز عبور، می‌توانید با نام کاربری و رمز عبور جدید، وارد پیج خود شوید.

💡 راهنمایی: اگر با نحوه‌ی تغییر رمز اینستاگرام آشنا نیستید، مقاله‌ی تغییر پسورد اینستاگرام را مطالعه فرمایید.

حل مشکل تایید هویت در اینستاگرام با کپچا

برخی اوقات، کاربران در تشخیص هویت اینستاگرام با استفاده از کپچا با مشکلاتی روبرو می‌شوند. رایج‌ترین مشکلی که کاربران با آن مواجه هستند، باز نشدن تصاویر کپچا یا نمایش آن‌ها در ابعاد بسیار کوچک می‌باشد. عمده‌ترین دلیل بروز این مشکل، مناسب نبودن ابعاد صفحه‌ نمایش گوشی می‌باشد. برای حل این مشکل از یک دستگاه دیگر برای رفع ارور challenge required در اینستاگرام استفاده کنید.

3. ارور challenge required با ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام (selfie captcha)

در آپدیت‌های جدید اینستاگرام، قابلیت امنیتی جدیدی برای احراز هویت کاربران اضافه شده است. این قابلیت که Selfie Captcha نامیده می‌شود، با نمایش پیغام “position your face in the circle instagram” از شما درخواست می‌کند برای احراز هویت خود در اینستاگرام، یک ویدیو سلفی از چهره خود برای اینستاگرام ارسال نمایید. برای این کار طبق روش زیر عمل کنید:

 1. وقتی با selfie captcha مواجه شدید، چهره‌ی خود را در مقابل دوربین گوشی قرار دهید.
 1. اینستاگرام از شما درخواست خواهد کرد که زاویه های مختلف صورت خود را نشان دهید تا سیستم تشخیص چهره اینستاگرام هویت شما را شناسایی کند. این کار را انجام دهید.
 1. پس از تکمیل فرایند شناسایی چهره و تشخیص هویت توسط اینستاگرام، می‌توانید با کلیک روی گزینه‌ی Submit وارد حساب کاربری خود شوید.

⭐ حل مشکل تایید هویت در اینستاگرام (selfie captcha download failed)

بر اساس گزارشات کاربران، سیستم تشخیص هویت اینستاگرام برخی اوقات با مشکلاتی مواجه می‌شود. از مشکلات عمده‌ای که بیشتر کاربران، به خصوص کاربران ایرانی با آن مواجه می‌شوند، میتوان به ارور selfie captcha download failed اشاره کرد. چنانچه با این خطا روبرو شده‌اید، راهکارهای زیر به احتمال زیاد مشکل شما را حل خواهند کرد:

 1. این نکته را به یاد داشته باشید که هنگام مواجه شدن با ارور Challenge Required، برای احراز هویت با استفاده از کپچا تصویری و یا ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام ممکن است استفاده از ابزار تغییر IP (قندشکن) مشکل تشخیص چهره اینستاگرام را حل کند. بهتر است در صورت مواجه شدن با مشکل تشخیص چهره، هر دو حالت روشن و خاموش بودن قندشکن را امتحان کنید.
 2. تا حد امکان از تصویر چهره‌ی خود برای عکس پروفایل اینستاگرام استفاده کنید. در این صورت احتمال رفع مشکل چلنج اینستاگرام نسبت به استفاده از عکس‌های دیگر بسیار بیشتر است.

با به کار گرفتن یکی از روش‌های بالا، احتمالاً خطای چلنج اینستاگرام برای پیج شما رفع خواهد شد. چنانچه به صورت مداوم در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، مطمئناً با مشکلات دیگری هم مواجه خواهید شد. ما در مقاله‌ی حل مشکلات اینستاگرام، رایج‌ترین خطاهایی را که ممکن است کاربران با آن‌ها مواجه شوند، معرفی کرده و روش رفع این مشکلات را نیز آموزش داده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید تا بتوانید بدون مشکل در حساب کاربری خود فعالیت داشته باشید.

پرسش‌های متداول

چلنج اینستاگرام چیست؟

✅ قابلیت امنیتی اینستاگرام برای شناسایی اکانت‌های فیک

معنی required در اینستاگرام چیست؟

✅ خطای challenge required به این معناست که اینستاگرام به فیک بودن پیج شما مشکوک شده است و برای دسترسی مجدد به اکانت باید با روش‌های گفته‌شده در مقاله، احراز هویت مجدد را انجام دهید.

چطوری مشکل تایید هویت در اینستاگرام رو حل کنم؟

✅ بر اساس نوع خطای Challenge required روش‌های متفاوتی برای این کار وجود داره. با استفاده از روش‌های گفته‌شده در مقاله میتونین به راحتی این مشکل رو حل کنین.

selfie captcha چیست؟

✅ نوع خاصی از چلنج اینستاگرامه که برای احراز هویت، باید یه ویدیو از چهره خودتون برای اینستا ارسال کنین.

چرا ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام ارسال نمیشه؟

✅ بسیاری از کاربران ایرانی اینستاگرام با این مشکل مواجه هستن. در این مقاله روش حل خطای ارسال نشدن ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام آموزش داده شده.

position your face in the circle چیست؟

✅ به این معنیه که باید صورت خودتون رو در داخل کادر دایره‌ای که تو صفحه‌ی گوشی هست، قرار بدین.

selfie captcha download failed یعنی چی؟

✅ یعنی دانلود ویدیو سلفی احراز هویت به مشکل خورده و ارور challenge required در اینستاگرام رفع نشده. در این مقاله چند روش برای حل این مشکل آموزش داده‌ایم.

جمع بندی

این روزها با افزایش ابزارهای اینستاگرامی، کاربران اینستاگرام با خطای your account has been temporarily locked یا Challenge required بیش از پیش مواجه می‌شوند. اگر با این ارور مواجه شدید، نگران نباشید. در این مقاله انواع روش‌های تایید هویت را آموزش دادیم. با استفاده از آن‌ها می‌توانید به سادگی ارور challenge required در اینستاگرام را رفع کنید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما همراهان همیشگی اینبو مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد، لطفاً در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

از همراهی شما سپاسگزاریم!

اشتراک گذاری در:
علی محمدی

علی علی‌محمدی متولد تبریز 1379 دانشجوی کارشناسی رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان محتوانویس در تیم اینبو

نمایش نظرات

 • دمتون گرم بابت توضیحات. مخصوصا کامنت های عزیزان. خدا خیرتون بده

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • خوشحالیم که تونستیم کمکتون کنیم!
   دوست عزیز اگه زیاد تو اینستا فعالیت میکنین، میتونین اپلیکیشن آموزش اینستاگرام اینبو رو نصب کنین تا علاوه بر دسترسی به صدها مطلب آموزشی و کاربردی، مشکلات اینستاگرامیتون رو هم با ارسال اسکرین شات مطرح کنین تا به صورت تخصصی بررسیشون کنیم و در سریع‌ترین زمان به سوالاتتون پاسخ بدیم. در ضمن دسترسی به همه‌ی این مقالات و پاسخدهی به سوالات اینستاگرامی شما کاملاً رایگان انجام میشه.

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • چرا اون اهراز هویت ک میگ عکس مثلا تاکسی هارو انتخاب کنید برامن کامل نمایش داده نمیشه فقط نوشتش نشون میده تصاویر کوچک نشون داده نمیشه ک انتخاب کنم

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام!
   با یه گوشی یا کامیپوتر دیگه امتحان کنین. قندشکن هم حتما روشن باشه.

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام من اکانتم اینجوری شده و همه مراحل رو رفتم اول کد خواست و کد رو زدم گفت حالا اتوبوس ها رو انتخاب کن . و درست انتخاب کردم و گفت برو ۲۴ساعت دیگه بیا رفتم گفت شما قوانین رو رعایت نکردید درخواست بدین. دادم. ایمیل اومده میگه روی یه کاغذ این کدی که برات دادیمو بنویس اسم کاملت و یوزرنیمت رو برامون جلو صورتت بگیر و عکس سلفی با ایمیل برامون پیوست کن . این دیگه چیه جز مراحل جدیده؟

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام.
   آدرس ایمیل رو چک کنید. اگر از سمت اینستاگرام اومده باشه مشکلی نیست.
   در مورد سوالتون هم، به علت بالا رفتن آمار نفوذ به اکانت اینستاگرام کمی سخت گیر تر از قبل شده.

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   • من تمام این مراحل رو رفتم کد رو با عکس هم‌فرستادم‌دیگه جوابی واسم‌نیومد!

    لغو پاسخ

    نظر دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    • دوست عزیز پشتیبانی اینستاگرام به دلیل شیوع کووید 19 در حالت نیمه تعطیل قرار داره و به ندرت جواب کاربرا رو میده. یه بار دیگه درخواستتون رو ارسال کنین و منتظر جواب بمونین.

     لغو پاسخ

     نظر دهید

     آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • اینستاگرام حک شده است برای تایید هویت نیاز به کمک دارم

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام!
   دوست عزیز ایمیل پیجتون رو چک کنین. احتمالاً یه ایمیل امنیتی براتون ارسال شده که میتونین باهاش رمز پیج رو عوض کنین و دوباره به پیج دسترسی داشته باشین.

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام خدمت دوستان اگ کسی موقع احراز هویت تصاویر واسش ناقص یا کلا هیچ عکسی نیومد بالا که انتخاب کنه قندشکن روشن کنه مشکل حل میش ولی بعد از اینکه تصاویر رو انتخاب کردید قندشکن رو خاموش کنید و ادامه مراحل رو برید

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • قندشکن چیه

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   • همون فیل.تر شکنه

    لغو پاسخ

    نظر دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام!
   دوست عزیز از نظر مفید شما متشکریم!

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام من با لپتاپم باز کردم کامل نشون نداد

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام. از ابزار تغییر آی پی استفاده کنین.

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام من همه کارهای اهراز هویت رو انجام میدم ولی اون تصاویر انتخابی برام نمیاد یعنی واضح نیست هر چقدر سعی میکنم تصویر عکسها رو واضح کنم نمیشه لصفا راهنماییم کنید خسته شدم یک ماه گرفتار شدم عکس های مربعی رو میگم اول یه کادر مربعی میاد من ربات نیستم بعدش روی اون کادر مربعی رو میزنم ولی اون عکسهای مربعی کامل بالا نمیاد نصفش بالا میاد همه عکساش بالا نمیاد لطفا راهنماییم کنید

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام. میتونین از یه گوشی دیگه امتحان کنین تا این مشکل برطرف بشه.

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   • اینستا میگه عکس بده رو برگه بنویس گذرواژتو فلان اینارو کجا بفرستم راهنمایی کنید

    لغو پاسخ

    نظر دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    • داخل همون صفحه میتونین بفرستین. احتمالا به خاطر این که ابزار تغییر آی پی شما فعال نیست، صفحه برای شما کامل باز نشده.

     لغو پاسخ

     نظر دهید

     آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام و اخترام خدمت شما من از اینستاگرام میخواهم برای تایید هویتم یک ایمیل ارسال کنه و من با گرفتن عکس ثابت کنم که این پیج برای من بوده و هک شده چون از قسمت help نمیتوانم کاری انجام بدم
  سوال من اینه چطور از اینستاگرام درخواست کنم ؟

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام!
   دوست عزیز قسمت مشخصی برای ارسال عکس وجود نداره. اما با استفاده از لینک‌های موجود در مقاله بازگردانی پیج اینستاگرام میتونین برای پشتیبانی اینستا درخواست بفرستین تا اگه نیاز به احراز هویت تصویری بود، ازتون عکس بخوان.

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   • لینکتون برای بازگردانی عالی بود ایا لینکی وجود داره که من با ارسال مشخصاتم ثابت کنم که فلان پیج برای من بوده و هک شده و خواستار پس گیری هستم؟

    لغو پاسخ

    نظر دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    • خیر دوست عزیز متاسفانه لینک مشخصی برای این مورد وجود نداره.
     کاری که باید انجام بدین، ریپورت کردن پیج مورد نظره. وارد پیجش بشین و روی 3 نقطه بالای صفحه کلیک کنین. گزینه Report رو انتخاب کنین و روی Report Account بزنین. گزینه دوم رو بزنین و در صفحه بعدی Me رو تیک بزنین. در آخر روی دکمه آبی Submit Report کلیک کنین. در این صورت هم نمیتونین پیج رو بازگردانی کنین. اگه اینستا با درخواستتون موافقت کنه، پیج رو حذف میکنه.

     لغو پاسخ

     نظر دهید

     آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام من احراز هویت انجام دادم ارسال شد و اینستا میل کزد که با موفقیت تصویر شما تایید شد بعد پسورد جدید اومد من نیو پسورد زدم مرحله اخر یه کد فرستاد برای جیمیلی که موقع ثبتنام زده بودم من اون جیمیل زو اصلا ندارم الان چجوری میتونم پیجمو برگردونم پس این ویدیو به چه درد میخوره

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام!
   دوست عزیز وقتی پیج به چلنج میخوره، معمولاً احراز هویت در چند مرحله انجام میشه. متاسفانه اگه به ایمیل اولیه پیج دسترسی نداشته باشین، نمیتونین وارد حساب بشین. اینستاگرام هم به این دلیل کد رو به اون ایمیل میفرسته چون موقع ثبت نام زده شده و صاحب اصلی پیج با اون ایمیل شناخته میشه.

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام، اینستا از من احراز هویت دوباره میخاس ک از راه انتخاب تصویری بود، اون مرحله رو طی کردم ولی هیچ کدی ب شمارم نمیاد و میگه ب دلیل درخاست زیاد کد باید 24ساعت وایسید و دوباره امتحان کنید ولی نمیشه چیکار کنم؟

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام. مراحل رو با ابزار تغییر آی پی امتحان کنین.

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   • جواب داد

    لغو پاسخ

    نظر دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    • خوشحالیم که تونستیم کمکتون کنیم!
     دوست عزیز اگه زیاد تو اینستا فعالیت میکنین، میتونین اپلیکیشن آموزش اینستاگرام اینبو رو نصب کنین تا علاوه بر دسترسی به صدها مطلب آموزشی و کاربردی، مشکلات اینستاگرامیتون رو هم با ارسال اسکرین شات مطرح کنین تا به صورت تخصصی بررسیشون کنیم و در سریع‌ترین زمان به سوالاتتون پاسخ بدیم. در ضمن دسترسی به همه‌ی این مقالات و پاسخدهی به سوالات اینستاگرامی شما کاملاً رایگان انجام میشه.

     لغو پاسخ

     نظر دهید

     آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.