نویسنده: علی محمدی
2021-06-14

حل مشکل recaptcha در اینستاگرام؛ ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام

ارور challenge required در اینستاگرام را چگونه حل کنیم؟ برای حل مشکل recaptcha در اینستاگرام با روش ارسال کد تایید و سلفی ویدیویی اینستاگرام ...

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

چرا با ارور challenge required در اینستاگرام مواجه می‌شویم؟ این روزها با افزایش میزان استفاده از تکنولوژی در جوامع، ارتباطات از طریق کانال‌های الکترونیکی بیش از پیش رواج یافته است. با بیشتر شدن محبوبیت شبکه‌های مجازی در بین افراد، حفظ سلامت و امنیت این شبکه‌ها به دغدغه‌ی مالکان آن‌ها تبدیل شده است.

شبکه‌ی مجازی اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سطح جهانی، کار چندان آسانی برای تأمین امنیت حساب‌های کاربری ندارد. به دلیل همین حساسیت‌ها برخی اقدامات امنیتی از سوی اینستاگرام انجام پذیرفته است. این اقدامات باعث می‌شوند تعاملات واقعی بیشتر شده و شاهد جامعه‌ی سالم‌تری در محیط اینستا باشیم.

راهنمای مطالعه

ویدیوی آموزش رفع مشکل تایید هویت در اینستاگرام

آموزش تصویری رفع خطای Challenge required در اینستاگرام

در این ویدیو مشاهده میکنید که:

 • چلنج اینستاگرام چیست و چرا این امکان وجود دارد؟
 • چرا با ارور challenge required در اینستاگرام مواجه میشیم؟
 • تشخیص هویت اینستاگرام با ارسال کد تأیید
 • حل مشکل تایید هویت در اینستاگرام با کپچا تصویری
 • رفع ارور challenge required در اینستاگرام با ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام

معنی challenge required چیست؟

یکی از اقدامات اخیر اینستاگرام جهت بالا بردن امنیت فضای این شبکه‌ی اجتماعی، درخواست احراز هویت از کاربران یا همان خطای Challenge required می‌باشد. ارور challenge required به این معنی است که پیج شما در احراز هویت از طرف اینستاگرام با مشکل مواجه شده است. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی این قابلیت امنیتی و روش‌های حل مشکل recaptcha در اینستاگرام بپردازیم.

اخطار: در صورتی که با چلنج اینستاگرام مواجه شده‌اید، به هیچ وجه نباید اپلیکیشن اینستاگرام را از گوشی خود حذف نصب کنید. در صورت حذف نصب اپلیکیشن، دیتای اینستاگرام حذف شده و پیجتان برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد.

چه زمانی با ارور challenge required در اینستاگرام مواجه می‌شویم؟

قابلیت چلنج اینستاگرام به این دلیل ارائه شده است تا با اکانت‌های فیک مقابله کند. اگر اینستاگرام به غیرعادی بودن فعالیت‌ها و تعاملات یک اکانت مشکوک شود، با استفاده از قابلیت چلنج از اکانت مربوطه درخواست احراز هویت مجدد می‌کند. این مورد معمولاً در یکی از مواقع زیر رخ می‌دهد:

 • ورود به اکانت در یک موقعیت مکانی دیگر
 • استفاده چند نفر از یک اکانت در موقعیت‌های مکانی مختلف
 • استفاده از ابزار تغییر IP
 • استفاده از برنامه‌های جانبی برای اینستاگرام (آنفالویاب، سرویس‌های لایک، کامنت و …)

البته اگر با این قابلیت امنیتی اینستا مواجه شدید، نگران نباشید. با روش‌هایی که خود اینستاگرام معرفی کرده است، می‌توانید به راحتی احراز هویت را انجام داده و مجدداً به اکانت خود دسترسی پیدا کنید.

مقاله پیشنهادی: لایک استوری اینستاگرام چیست و چگونه باعث پیشرفت در اینستا می‌شود؟

انواع مشکل تایید هویت در اینستاگرام

خطای قفل شدن پیج

در مواقعی که با خطای your account has been temporarily locked یا همان Challenge Required مواجه می‌شوید، ممکن است یکی از این 3 وضعیت برای اکانت شما پیش بیاید:

 • تشخیص هویت اینستاگرام با ارسال کد تأیید
 • حل خطای Challenge required با کپچا تصویری
 • رفع خطای challenge required با ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام

بنا به تصمیم اینستاگرام، اکانت شما با یکی از 3 موقعیت بالا مواجه خواهد شد. در ادامه به معرفی آن‌ها و روش رفع ارور Challenge required در هر 3 حالت می‌پردازیم:

1. حل ارور challenge required در اینستاگرام با کد تأیید

اولین و رایج‌ترین نوع چلنج اینستا که اکثر کاربران در صورت فعالیت مشکوک با آن روبرو می‌شوند، احراز هویت مجدد با استفاده از کد تأیید می‌باشد. در این حالت شما باید از طریق کدی که اینستاگرام برای شما ارسال می‌کند، هویت خود را تأیید کنید. در این حالت اینستا از واقعی بودن اکانت و تعاملات شما اطمینان حاصل خواهد کرد. برای رفع خطای Challenge required با استفاده از کد تأیید باید طبق روش زیر عمل کنید:

 1. در صورت مواجه شدن با مشکل تایید هویت در اینستاگرام دو حالت برای شما وجود خواهد داشت:
 • ارسال کد تأیید از طریق شماره تلفن
 • ارسال کد از طریق ایمیل
 1. روی گزینه‌ی Send Security Code کلیک کنید.
 1. کد ارسال‌شده به شماره تلفن یا ایمیل خود را در اپلیکیشن اینستا وارد کنید.
 2. گاهی اوقات پس از ارسال کد تأیید، به صورت خودکار وارد پیج خواهید شد. اما در بعضی مواقع پس از تایید کد، به صفحه‌ی تغییر پسورد هدایت می‌شوید. در این صورت باید یک رمز جدید برای اکانت خود تنظیم کنید.
 3. پس از طی کردن این مراحل، هم اکنون می‌توانید بدون مشکل وارد حساب کاربری خود شوید.

توجه: اگر اینستاگرام کد را برای شما ارسال نمی‌کند، می‌توانید با استفاده از آموزش‌های مقاله رفع مشکل عدم دریافت کد اینستا، کد را دریافت کرده و وارد پیج خود شوید.

2. حل مشکل recaptcha در اینستاگرام با عکس احراز هویت اینستاگرام (captcha)

یکی دیگر از روش‌های تشخیص هویت اینستاگرام در مواقع مواجه شدن با چلنج، استفاده از کپچا تصویری می‌باشد. هنگام مواجه شدن با این نوع چلنج، باید طبق دستورالعملی که اینستاگرام مشخص می‌کند، عمل نمایید. با استفاده از روش زیر می‌توانید این کار را انجام دهید:

 1. اگر با ارور challenge required با حالت عکس احراز هویت اینستاگرام مواجه شدید، اینستا 9 تصویر کوچک را برای شما نمایش خواهد داد و از شما درخواست خواهد کرد که عکس‌های مشخصی را انتخاب نمایید. برای مثال خواهد نوشت: عکس‌هایی را که در آن‌ها اتوبوس وجود دارد، انتخاب نمایید.
 2. پس از انتخاب تصاویر، روی گزینه‌ی Next کلیک کنید.
حل مشکل recaptcha در اینستاگرام با تایید تصاویر
 1. پس از تأیید کپچا ممکن است به صورت خودکار وارد پیج خود شوید.
 2. اما برخی مواقع به صفحه‌ی تغییر پسورد هدایت می‌شوید. در این صورت لازم است که پسورد اکانت خود را تغییر دهید.
 3. پس از تغییر رمز عبور، می‌توانید با نام کاربری و رمز عبور جدید، وارد پیج خود شوید.

راهنمایی: اگر با نحوه‌ی تغییر رمز اینستاگرام آشنا نیستید، مقاله‌ی تغییر پسورد اینستاگرام را مطالعه فرمایید.

حل مشکل تایید هویت در اینستاگرام با کپچا

برخی اوقات، کاربران در تشخیص هویت اینستاگرام با استفاده از کپچا با مشکلاتی روبرو می‌شوند. رایج‌ترین مشکلی که کاربران با آن مواجه هستند، باز نشدن تصاویر کپچا یا نمایش آن‌ها در ابعاد بسیار کوچک می‌باشد. عمده‌ترین دلیل بروز این مشکل، مناسب نبودن ابعاد صفحه‌ نمایش گوشی می‌باشد. برای حل این مشکل از یک دستگاه دیگر برای رفع ارور challenge required در اینستاگرام استفاده کنید.

3. ارور challenge required با ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام (selfie captcha)

در آپدیت‌های جدید اینستاگرام، قابلیت امنیتی جدیدی برای احراز هویت کاربران اضافه شده است. این قابلیت که Selfie Captcha نامیده می‌شود، با نمایش پیغام “position your face in the circle instagram” از شما درخواست می‌کند برای احراز هویت خود در اینستاگرام، یک ویدیو سلفی از چهره خود برای اینستاگرام ارسال نمایید. برای این کار طبق روش زیر عمل کنید:

 1. وقتی با selfie captcha مواجه شدید، چهره‌ی خود را در مقابل دوربین گوشی قرار دهید.
ویدیوی سلفی برای رفع خطای Challenge required
 1. اینستاگرام از شما درخواست خواهد کرد که زاویه های مختلف صورت خود را نشان دهید تا سیستم تشخیص چهره اینستاگرام هویت شما را شناسایی کند. این کار را انجام دهید.
 1. پس از تکمیل فرایند شناسایی چهره و تشخیص هویت توسط اینستاگرام، می‌توانید با کلیک روی گزینه‌ی Submit وارد حساب کاربری خود شوید.
تکمیل ارسال سلفی ویدیویی

حل مشکل تایید هویت در اینستاگرام (selfie captcha download failed)

بر اساس گزارشات کاربران، سیستم تشخیص هویت اینستاگرام برخی اوقات با مشکلاتی مواجه می‌شود. از مشکلات عمده‌ای که بیشتر کاربران، به خصوص کاربران ایرانی با آن مواجه می‌شوند، میتوان به ارور selfie captcha download failed اشاره کرد. چنانچه با این خطا روبرو شده‌اید، راهکارهای زیر به احتمال زیاد مشکل شما را حل خواهند کرد:

 1. این نکته را به یاد داشته باشید که هنگام مواجه شدن با ارور Challenge Required، برای احراز هویت با استفاده از کپچا تصویری و یا ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام ممکن است استفاده از ابزار تغییر IP (قندشکن) مشکل تشخیص چهره اینستاگرام را حل کند. بهتر است در صورت مواجه شدن با مشکل تشخیص چهره، هر دو حالت روشن و خاموش بودن قندشکن را امتحان کنید.
 2. تا حد امکان از تصویر چهره‌ی خود برای عکس پروفایل اینستاگرام استفاده کنید. در این صورت احتمال رفع مشکل چلنج اینستاگرام نسبت به استفاده از عکس‌های دیگر بسیار بیشتر است.

با به کار گرفتن یکی از روش‌های بالا، احتمالاً خطای چلنج اینستاگرام برای پیج شما رفع خواهد شد. چنانچه به صورت مداوم در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، مطمئناً با مشکلات دیگری هم مواجه خواهید شد. ما در مقاله‌ی حل مشکلات اینستاگرام، رایج‌ترین خطاهایی را که ممکن است کاربران با آن‌ها مواجه شوند، معرفی کرده و روش رفع این مشکلات را نیز آموزش داده‌ایم.

پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید تا بتوانید بدون مشکل در حساب کاربری خود فعالیت داشته باشید.

پرسش‌های متداول

چلنج اینستاگرام چیست؟

✅ قابلیت امنیتی اینستاگرام برای شناسایی اکانت‌های فیک

معنی required در اینستاگرام چیست؟

✅ خطای challenge required به این معناست که اینستاگرام به فیک بودن پیج شما مشکوک شده است و برای دسترسی مجدد به اکانت باید با روش‌های گفته‌شده در مقاله، احراز هویت مجدد را انجام دهید.

چطوری مشکل تایید هویت در اینستاگرام رو حل کنم؟

✅ بر اساس نوع خطای Challenge required روش‌های متفاوتی برای این کار وجود داره. با استفاده از روش‌های گفته‌شده در مقاله میتونین به راحتی این مشکل رو حل کنین.

selfie captcha چیست؟

✅ نوع خاصی از چلنج اینستاگرامه که برای احراز هویت، باید یه ویدیو از چهره خودتون برای اینستا ارسال کنین.

چرا ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام ارسال نمیشه؟

✅ بسیاری از کاربران ایرانی اینستاگرام با این مشکل مواجه هستن. در این مقاله روش حل خطای ارسال نشدن ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام آموزش داده شده.

position your face in the circle چیست؟

✅ به این معنیه که باید صورت خودتون رو در داخل کادر دایره‌ای که تو صفحه‌ی گوشی هست، قرار بدین.

selfie captcha download failed یعنی چی؟

✅ یعنی دانلود ویدیو سلفی احراز هویت به مشکل خورده و ارور challenge required در اینستاگرام رفع نشده. در این مقاله چند روش برای حل این مشکل آموزش داده‌ایم.

جمع بندی

این روزها با افزایش ابزارهای اینستاگرامی، کاربران اینستاگرام با خطای your account has been temporarily locked یا Challenge required بیش از پیش مواجه می‌شوند. اگر با این ارور مواجه شدید، نگران نباشید. در این مقاله انواع روش‌های تایید هویت را آموزش دادیم. با استفاده از آن‌ها می‌توانید به سادگی ارور challenge required در اینستاگرام را رفع کنید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما همراهان همیشگی اینبو مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد، لطفاً در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

از همراهی شما سپاسگزاریم!

کتاب الکترونیک اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

guest
553 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
نفیسه

سلام برای من مرحله سلفی از صورتم میگیره بعد ایمیل هم برام میاد تشکر میکنه و میگه احراز هویت 3 تا 4 روز طول میکشه ولی چیزی نمیشه و کد برام نمیاد

محمد

سلام
برا من مینویسه دانلود selfie captcha انجام نشد و بعد یه صفحه سیاه میاره باید چیکار کنم

خوشحال میشم راهنماییم کنید

sepide

سلام برای من این ارور رو میده

Screenshot_20220918-173443_Instagram.jpg
Keyhan

سلام واقعیت ی پیج دارم برای مادربزرگم هست احراز هویت سلفی میخواد و ایشون ی شهر دیگر هست بهش دسترسی ندارم چجوری میشه پیجش رو اکتیو کنم؟

Behzad

اصلابازننیشه که بخوام مراحل روبرنامه اجراکنم

لیلا

سلام .چرا پیج برمیگرده ولی بی دلیل دوباره میپره؟ اگه پیج برگرده و دیلیت اکانت موقت کنم، اشکالی پیش میاد؟

آرزو

من نظرات رو که می خونم در سایت ها و صفحه های مختلف، اکثرا این مشکل رو دارند که بعد ساسپند یا دیسیبل شدن حساب، حساب جدیدی در اینستگرام نمی توانند درست کنند چون اینستگرام همه را می بندد . لطفا این مشکل رو بررسی کنید و راه حلی برای این مشکل بگید ایا از خود گوشی هست؟ چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

آرزو

سلام.حساب اصلی من یک مدت پیش ساسپند شده و الان هر حساب جدیدی درست میکنم اینستگرام اون رو هم ساسپند میکند . یک نفر گفت ممکن هست اینستگرام خود گوشی رو بلاک کرده باشد، الان مشکل چی هست؟ ایا اینستگرام خود گوشی رو بلاک کرده؟ راه حل ؟ ریست فکتوری؟ فلش کردن گوشی؟ ایا این ها راه حل هایی هستند که ممکن هست مشکل رو رفع کنند؟ ایا شما راه حلی دارید؟

Ghasem

سلام من پیجم پرید ازم ایمیل شماره تلفن و در اخر یه سلفی با کد و یوزرنیم خواسن که براش فرستادم پبجم یکی دو روز بعدش برگشت اما دوباره پرید دلیلش چی میتونه باشه کلا هر پیجی میزنم رو گوشیم میپره

Mahdi

سلام
من پشت سر هم فالو كردم كه بهم اخطار داد و گفت بايد اثبات هويت شي تا سي روز هم وقت داري
كپچا كه باز نشد اشتباه كردم از پيج خارج شدم
بعدش كلا پيجم و مسدود كرده و وقتي شماره تلفن و ايميل دادم مي گه چنين يوزري وجود نداره
با اين حال گزينه ورود با فيس بوك و دارم كه اونم عمل نمي كنه
نمي دونم الان چطور بايد هويتم و به اينستا اثبات كنم

محمدی

سلام، 6 روزه که اینستاگرام درحال تایید هویت اکانت من هست و من نه میتونم روی گوشیم اینستاگرام دیگه‌ای نصب کنم نه میتونم اکانت جدید بزنم باید چیکار کنم؟

حمیرا

سلام روز بخیر من کلیپ احراز هویت رو ارسال میکنم اما error میده و میگه که ارسال نشد زمان دیگری اقدام کنید با قندشکن هم امتحان کردم یکبار پاک کردم نصب کردم دیگه نمیدونم چیکار کنم

جاسم‌زنبوری

گذرواژه‌فراموش‌کردم

نوروزی

سلام من پسورد اکانتمو عوض کردم بعد از پیجم اومدم بیرون الان هرچی ایدی و پسوردو میزنم وارد اکانت نمیشه ارور میده که درخواست شما با مشکل مواجه شد چیکار باید کرد؟

anisa

سلام من همه مراحلی که اینستاگرام گفت رو برای احراز هویت انجام دادم ولی عکس پروفایل من خودم نیستم اگه همونیو که من تو پروفایلم گذاشتم رو ارسال کنم احراز هویت من انجام میشه یا ن؟ لطفا راهماییم کنین ممنون میشم

HHH

آیا از نسخه وب اینستاگرام هم میشه سلفی ارسال کرد؟ من گوشی هوشمند ندارم

sani

سلام وقت بخیر پیج من دیروز بسته شد و وقتی اطلاعاتو وارد کردم حالا میخوام وارد شم میزنه
It usually takes a day. We will let you know when the review is complete. If we can verify your information, you can use Instagram again. If we cannot, your account will be permanently disabled. باید چیکار کنم
ممنون میشم کمک کنید

احمدی

سلام چرا وقتی عکس سلفی برای احراز هویت میفرستم ارسال نمیشه و حتی از,فیلتر شکن هم استفاده کردم ولی بازم فرقی نکرد

ببرک

عکس سلفی چرا نمیشه برای من؟

دینا

چرا سلفی ویدیویی ارسال نمیشه
توروخدا کمکم کنید خیلی چیزای شخصی داخل پیجم هست
پیجم هک شده

0