پاک شدن کامنت‌های نامناسب

پاک شدن کامنت‌های نامناسب ، یکی از قابلیت هایی که اینستاگرام در سال گذشته ارائه داد پاک شدن کامنت‌های نامناسب زیر پست های هر پیچی بود، امسال نیز اینستاگرام در خبری جدید از آبدیت جدید خود در این بخش کاربرانش رو با خبر کرده و  هوش مصنوعی خود را در این زمینه پیشرفته تر کرده است.

نحوه کار این هوش مصنوعی به این صورت است که مانند انسان فکر و تحلیل کرده و درصورت تشخیص آن کامنت را پاک میکند وقتی کلمه ای به تنهایی استفاده میشود یک معنی خاصی دارد و حتی هر کلمه ای که در یک زمان مشخص استفاده میشود نیز معنی متفاوتی دارد.

حتی به جز کلمات که میتواند هر یک معنی و مفهوم متفاوتی داشته باشند، جملات نیز میتوانند در کل چنین نقشی را ایفا کنند مانند ما به “هیچ وجهه راضی به حضور افغانی ها نیستیم ” و یا حتی جملات خصمانه ای مانند “لعنت به شرف نداشته ات “

اما همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم اینستاگرام از سال قبل چاره ای برای حل این مسئله فکرکرده و این راه اندازی یک هوش مصنوعی بوده که در کل فرایند کار این سامانه بر اساس DeepText بوده و مانند نحوه عملکرد یک انسان واقعی عمل میکند.

وقتی این سامانه با کلمه ای و یا جمله ای زیر یک پست مواجهه میشود مانند انسان معنی آن کلمه و کلمه های اطراف آن را تحلیل و استخراج کرده و در صورت تشخیص معنی نامناسب آن را پاک میکند.

سال گذشته اینستاگرام نیز اعلام کرده بود که در حال گسترش این هوش مصنوعی بر روی ده زبان دیگر بوده تا ابعاد کاربردی این هوش مصنوعی را افزایش بدهد، زبان هایی که این هوش مصنوعی میخواهد در آینده پشتیبانی کند به صورت زیر اعلام شده.

فرانسوی، اسپانیایی، ترکی، عربی، آلمانی، روسی، چینی، ژاپنی، پرتغالی و انگلیسی

اما خب با همه ی این توصیفات انسان ها از کامپیوتر ها و هوش مصنوعی های پیشرفته نیز در این امر دقیق تر عمل میکنند و سازنده های چنین هوش مصنوعی هایی نیز بر اساس رفتار انسان ها طراحی میکنند تا این نوع تکنولوژی ها مانند انسان ها عمل کنند.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments