آموزش جامع پخش زنده در اینستاگرام

لایو اینستاگرام

پخش زنده در اینستاگرام یکی از آپدیت های جنجالی این برنامه بود که شما با استفاده از این امکان میتوانستید از محیط خود به صورت زنده برای فالوور ها و مخاطب های خود لایو زنده بگذارید. استفاده از لایو اینستاگرام میتواند دلایل زیادی داشته باشد برای مثال اگر شما پیج خود را برای فروش محصولات و یا مدیریت کسب و کار خودتان راه اندازی کرده اید میتوانید با گذاشتن و شروع یک لایو در اینستاگرام شغل خود را تبلیغ کنید و یا محصولات خودتان را در معرض عموم بگذارید.

این مسئله را نباید نادیده گرفت، اگر شما در اینستاگرام زیاد فعالیت میکنید و به قولی اینستا گردی کار هر روز شماست قطعا لایوهایی را دیده اید که به همین منظور یعنی برای تبلیغ شغل شان در همین راستا قدم برمیدارند. برای مثال بسیاری از پیج های زیبایی و آرایشی وجود دارند که با راه اندازی پخش زنده در اینستاگرام به توضیح و نحوه استفاده محصولات خود پرداخته و رفته رفته به بازدید کنندگان و فالوور های آن پیج افزوده میشود. در واقعه شما با هدف گذاری و فعالیت هر چه بیشتر به خصوص استفاده از امکانات ویدیویی همچون لایو در اینستاگرام میتوانید به تولید محتوا هر چه بهتر و آشنایی دیگران قدم بردارید.

این مورد فقط یک مثال بود که شما چگونه میتوانید با استفاده از این ویژگی به تبلیغ هر چه بیشتر محصولات خودتان بپردازید. به همین منظور امروز میخواهیم در مورد نحوه راه اندازی و مدیریت پخش زنده در اینستاگرام بپردازیم و البته از ترفند های آن که میتوان به لایو دو نفره در اینستاگرام اشاره کرد یا ذخیره لایو دیگران نیز خواهیم پرداخت.

شروع اولین لایو در اینستاگرام :

برای شروع یک پخش زنده در اینستاگرام کار سختی پیش رو ندارید و به مانند انشتار یک استوری باید از قسمت استوری در اینستاگرام خود وارد شده و به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

1_ وارد اکانت خود شده و از صفحه هوم آیکون دوربین عکاسی مانندی که در بالا گوشه صفحه قرار دارد را لمس میکنم تا وارد قسمت استوری شده باشیم.

2_ بعد از ورود به این قسمت در منوی پایین صفحه، که به صورت پیش فرض در قسمت normal فیلمبرداری میباشد برای ادامه باید به قسمت بغلی آن یعنی live رجوع کنیم.

3_ همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید برای شروع لایو خودتان کافی ایست دکمه مربوطه go live را لمس کرده و بعد منتظر شروع لایو خود باشید. البته میتوانید قبل از انتخاب دکمه پخش زنده در اینستاگرام خودتان، با لمس این دکمه و جا به جایی آن، از فیلتر های آماده شده برای لایو خودتان استفاده کرده باشید.

بعد از شروع پخش زنده شما در اینستاگرام میتوانید از امکانات مدیریتی در این قسمت استفاده کنید از جمله این امکانات میتوان به کنترل کامنت های دریافتی باشد. به همین منظور میتوانید با لمس آیکون سه نقط در قسمت ارسال کامنت و سپس در کادر باز شده با انتخاب موارد و گزینه های مربوطه که در تصویر زیر مشاهده میکنید از دریافت پیام دیگران در لایو خود خودداری کنید و یا از درخواست دیگران برای لایو دو نفره جلوگیری کرده باشید.

از دیگر آیکون های این قسمت میتوان به آیکون شروع لایو دو نفره که در ادامه به آن خواهیم پرداخت و یا آیکون های اشتراک گذاری، فیلتر های تصویری و تغییر دوربین از جلو به عقب و یا برعکس اشاره کرد. در قسمت بالای صفحه نیز یک آیکون رنگی با نوشته live وجود دارد که تعداد اکانت های ناضر بر لایو شما را نشان خواهد داد و در آن سوی صفحه نیز با گزینه end روبرو هستید که با انتخاب این گزینه و یا لمس گزینه بک گوشی نیز لایو اینستاگرام شما به اتمام خواهد رسید.

بعد از لمس گزینه end و تایید آن، پخش زنده اینستاگرام دیگر تمام شده و وارد صفحه ای خواهید شد که در آن اینستاگرام از شما برای انتشار ویدیوی پخش زنده شما در استوری به مدت 24 ساعت تاییدیه خواسته که البته این مورد به صورت پیش فرض فعال میباشد همچنین میتوانید با لمس گزینه save در بالا گوشه ی صفحه، ویدیو لایو خود را در گالری گوشی تان ذخیره کنید البته این مورد نسبت به حجم لایو ضبط شده شما کمی زمان خواهد برد.

نحوه گذاشتن لایو دو نفره:

برای این کار به مانند آموزش قبلی وارد قسمت استوری و سپس قسمت پخش زنده در اینستاگرام شده و بعد از راه اندازی لایو، آیکون دو صورتک مانندی که در پایین صفحه میباشد را لمس و سپس آیکون send را انتخاب و در آخر، فرد مد نظر خود را برای شروع یک لایو دو نفره انتخاب میکنید.

اگر درخواست شما از طرف آن اکانت تایید شود لایو دو نفره شما به صورت مشترک با تقسیم شدن صفحه به دو قسمت شروع شده و برای فالوور های هر دو اکانت اعلان شروع لایو ارسال خواهد شد. البته در نظر داشته باشید که اکانتی را میتوانید به لایو دو نفره خود فراخوانید که آن پیج در لایو شما حضور داشته باشد. برای اتمام لایو دو نفره نیز میتوانید با لمس آیکون x مانندی که در بالا وجو دارد پیج مربوطه را از لایو دو نفره خود حذف کنید.

برای پیوستن به لایو دیگران نیز باید از همین آیکون در صفحه پخش زنده استفاده کنید که بعد از انتخاب این آیکون، اینستاگرام از شما برای ارسال درخواست شما به پیج مربوطه سوال پرسیده که بعد از تایید آن باید منتظر تایید پیج مربوطه باشید.

مشاهده لایو دیگران در اینستاگرام :

برای مشاهده پخش زنده در اینستاگرام کافی ایست وارد صفحه هوم پیج خود شده و اگر در بین فالووینگ هایتان شخصی در حال ضبط پخش زنده باشد در قسمت بالا یعنی قسمت نمایش استوری ها عکس پروفایل آن پیج با حاشیه سیاه رنگ به صورت متحرک در حال بزرگ و کوچک شدن خواهد بود. که در پایین آن نیز کلمه live video نوشته شده است. البته میتوانید با ورود به صفحه پروفایل اکانت مربوطه که در حال ضبط پخش زنده میباشد وارد لایو آن شوید.

بعد از ورود به یکی از لایو های موجود شما میتوانید داخل آن لایو اقدام به ارسال کامنت و یا از طریق آیکون قلب اقدام به لایک کردن کرده باشید البته اگر این ایکون قلب را لمس و اندکی نگهه دارید یک بیگ لایک برای آن پخش زنده ارسال خواهید کرد. اگر پیجی که در حال ارائه پخش زنده میباشد قسمت کامنت گذاری را در لایو خود بسته بود میتوانید نظرات خود را از طریق دایرکت اینستاگرام برای ادمین پیج مربوطه ارسال کنید.

دانلود لایو اینستاگرام دیگران :

در این مورد بسیاری از سایت ها برای شما برنامه های جانبی زیادی توصیه کرده اند اما ما به شما بهترین راه یعنی، فیلمبرداری از صفحه خود گوشی را توصیه میکنیم در واقعه این امکان در تمامی گوشی های اندرویید وجود دارد در واقعه این قابلیت همان اسکرین شات خودمان میباشد با این تفاوت که این مورد عکس از صفحه نمیگرد بلکه ضبط میکند.

اشتراک گذاری لایو اینستاگرام در دایرکت :

اگر میخواهید لایو اینستاگرام خود و حتی دیگران را به اشتراک بگذارید. باید از طریق قسمت دایرکت اینستاگرام اقدام کنید. به همین منظور کافی ایست بعد از ورود به لایو دیگران و یا حتی در پخش زنده خود، آیکون دایرکت که در پایین صفحه وجود دارد را لمس و سپس در کادر باز شده میتوانید با پیدا کردن اکانت مربوطه و انتخاب آن، پخش زنده در حال ضبط و یا بازپخش شده را به دایرکت آن پیج ارسال کنید. البته میتوانید برای ارسال لایو به گروه های اینستاگرامی هنگام انتخاب پیج بیش از یک پیج را انتخاب کنید تا یک گروه را تشکیل داده باشید و یا اگر قبلا گروهی وجود داشته باشد میتوانید قبل از ارسال گزینه send to a group را انتخاب بکنید.

مشاهده لایو تمام شده در اینستاگرام :

اینستاگرام این امکان را فراهم کرده تا پخش زنده هایی که به اتمام میرسند به صورت 24 ساعته و به مانند نحوه اشتراک گذاری استوری ها، در این قسمت به نمایش عموم در بیاید. البته میتوانید با هایلایت کردن لایو مربوطه آنرا به صورت دائمی در اکانت خود به اشتراک بگذارید. به همین منظور میتوانید بعد از اتمام دادن به لایو خود، در صفحه آخر خروج از لایو، که اینستاگرام از شما برای اشتراک گذاری در استوری تاییدیه میخواهد و به صورت پیش فرض روشن میباشد کادر share را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه پخش زنده شما به مدت 24 ساعت در معرض عموم قرار گرفته اما در مقابل اگر شما بخواهید لایو های باز پخش شده را مشاهده کنید کافی ایست وارد پیج مربوطه شده و یا اگر آن اکانت مربوطه را فالو کرده باشید در قسمت هوم پیج خود، اشتراک گذاری پخش زنده مربوطه آن پیج را خواهید دید که برای مشاهده آن کافی ایست بر روی آن لمس کرده تا وارد لایو باز پخش شده وار شده باشید.

بعد از ورود به لایو باز پخش شده شما قادر به کامنت گذاری و ارسال لایک نیستید و فقط میتوانید به مشاهده و به ارسال پیام به صورت دایرکتی بپردازید. همچنین میتوانید با لمس کردن سمت راست و چپ صفحه ویدیو را به عقب و جلو هدایت کرده و اگر پیج مربوطه پخش زنده های متعددی را استوری کرده باشد با لمس فلش در قسمت بالا گوشه صفحه به لایو های دیگر آن رجوع کرده باشید.

غیر فعال کردن دریافت پیام شروع لایو دیگران :

شاید شما هم از دریافت پیام مبنی بر شروع یک پخش زنده در اینستاگرام توسط یکی از فالووینگ هایتان کلافه شده اید به خصوص این مورد زمانی اذیت کننده میشود که تعداد فالووینگ هایتان زیاد باشد. برای غیر فعال کردن دریافت این پیغام کافی ایست مراحل زیر را انجام دهید.

1_ وارد صفحه پروفایل خود شده و بعد از لمس آیکون سه خط در بالا گوشه صفحه و سپس انتخاب گزینه setting وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام خود بشوید.

2_ بعد از ورود به این قسمت گزینه “” انتخاب میکنیم و سپس وارد گزینه “” شده و تیک موارد مربوطه را بر روی off میگذاریم.

مشاهده پخش زنده اینستاگرام در کامپیوتر:

برای مشاهده لایو ها در کامپیوتر یا لب تاپ باید از برنامه های شبیه ساز اندورییدی، همچون nox استفادده کنید. که بعد از دانلود و نصب این شبیه ساز باید روی خود شبیه ساز نرم افزار اینستاگرام را نیز نصب کرده باشید و بعد وارد اکانت خود شده و اقدام به تماشای لایو دیگران بکنید. البته ما توصیه نیمکنیم از برنامه های شبیه ساز در سیستم های خود استفاده کنید زیرا به شدت سیستم شما را کند میکنند.

, ,

نوشتن یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *