آموزش جامع لایو اینستاگرام ( آپدیت جدید )

abdi
تاریخ انتشار : 2020-05-14
نویسنده : abdi
لایو اینستاگرام

پخش زنده در اینستاگرام یکی از آپدیت های جنجالی این برنامه بود، که شما با استفاده از این امکان می توانستید از محیط خود به صورت زنده برای فالوور ها و مخاطب های خود لایو زنده بگذارید. استفاده از لایو اینستاگرام میتواند دلایل زیادی داشته باشد؛ برای مثال اگر شما پیج خود را برای فروش محصولات و یا مدیریت کسب و کار خودتان راه اندازی کرده اید، می توانید با گذاشتن و شروع یک لایو در اینستاگرام شغل خود را تبلیغ کنید و یا محصولات خودتان را تبلیغ کنید.

این مسئله را نباید نادیده گرفت، اگر شما در اینستاگرام زیاد فعالیت می کنید و به قولی اینستا گردی کار هر روز شماست. قطعا لایوهایی را دیده اید که به همین منظور یعنی برای تبلیغ شغل شان در همین راستا قدم برمیدارند. برای مثال بسیاری از پیج های زیبایی و آرایشی وجود دارند که با راه اندازی پخش زنده در اینستاگرام به توضیح و نحوه استفاده محصولات خود پرداخته و رفته رفته به بازدید کنندگان و فالوور های آن پیج افزوده می شود. در واقعه شما با هدف گذاری و فعالیت هر چه بیشتر؛ به خصوص استفاده از امکانات ویدیویی همچون لایو در اینستاگرام می توانید به تولید محتوا هر چه بهتر و آشنایی دیگران با محصولاتتان قدم بردارید.

این مورد فقط یک مثال بود که شما چگونه می توانید با استفاده از این ویژگی به تبلیغ هر چه بیشتر محصولات خودتان بپردازید. به همین منظور امروز میخواهیم در مورد نحوه راه اندازی و مدیریت پخش زنده در اینستاگرام بپردازیم و البته از ترفند های آن که میتوان به لایو دو نفره در اینستاگرام اشاره کرد. همچنین روش ذخیره لایو دیگران نیز خواهیم گفت.

شروع اولین لایو در اینستاگرام

برای شروع یک پخش زنده در اینستاگرام کار سختی پیش رو ندارید و به مانند انشتار یک استوری باید از قسمت استوری در اینستاگرام خود وارد شده و به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

1.وارد اکانت خود شده و از صفحه هوم آیکون دوربین عکاسی مانندی که در بالا گوشه صفحه قرار دارد را لمس میکنید تا وارد قسمت استوری شده باشیم.

2. بعد از ورود به این قسمت در منوی پایین صفحه، که به صورت پیش فرض در قسمت normal فیلمبرداری می باشد برای ادامه باید به قسمت بغلی آن یعنی live رجوع کنیم.

3. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید؛ برای شروع لایو خودتان کافیست دکمه مربوطه go live را لمس کرده و بعد منتظر شروع لایو خود باشید. البته می توانید قبل از انتخاب دکمه پخش زنده در اینستاگرام خودتان، با لمس این دکمه و جا به جایی آن، از فیلترهای آماده شده برای لایو خودتان استفاده کنید.

تنظیمات لایو اینستاگرام

بعد از شروع پخش زنده شما در اینستاگرام، می توانید از امکانات مدیریتی در این قسمت استفاده کنید؛ از جمله این امکانات میتوان به کنترل کامنت های دریافتی اشاره کرد. به همین منظور میتوانید با لمس آیکون سه نقطه در قسمت ارسال کامنت و سپس در کادر باز شده با انتخاب موارد و گزینه های مربوطه که در تصویر زیر مشاهده میکنید از دریافت پیام دیگران در لایو خود خودداری کنید و یا از درخواست دیگران برای لایو دو نفره جلوگیری کرده کنید.

از دیگر آیکون های این قسمت میتوان به آیکون شروع لایو دو نفره که در ادامه به آن خواهیم پرداخت و یا آیکون های اشتراک گذاری، فیلتر های تصویری و تغییر دوربین از جلو به عقب و یا برعکس اشاره کرد. در قسمت بالای صفحه نیز یک آیکون رنگی با نوشته live وجود دارد که تعداد اکانت های حاضر بر لایو شما را نشان خواهد داد و در آن سوی صفحه نیز با گزینه end روبرو هستید که با انتخاب این گزینه و یا لمس گزینه بک گوشی، نیز لایو اینستاگرام شما به اتمام خواهد رسید.

بعد از لمس گزینه end و تایید آن، پخش زنده اینستاگرام دیگر تمام شده و وارد صفحه ای خواهید شد که در آن اینستاگرام از شما برای انتشار ویدیوی پخش زنده شما در استوری به مدت 24 ساعت تاییدیه خواسته که البته این مورد به صورت پیش فرض فعال می باشد. همچنین میتوانید با لمس گزینه save در بالا گوشه ی صفحه، ویدیو لایو خود را در گالری گوشی تان ذخیره کنید. البته این مورد نسبت به حجم لایو ضبط شده شما کمی زمان خواهد برد.

مقاله مرتبط: ذخیره لایو اینستاگرام

نحوه گذاشتن لایو دو نفره

برای این کار به مانند آموزش قبلی وارد قسمت استوری و سپس قسمت پخش زنده در اینستاگرام شده و بعد از راه اندازی لایو، آیکون دو صورتک مانندی که در پایین صفحه می باشد را لمس و سپس آیکون send را انتخاب و در آخر، فرد مد نظر خود را برای شروع یک لایو دو نفره انتخاب می کنید.

لایو دونفره اینستاگرام + ترفند های ویژه 🙃

اگر درخواست شما از طرف آن اکانت تایید شود لایو دو نفره شما به صورت مشترک با تقسیم شدن صفحه به دو قسمت شروع شده و برای فالوور های هر دو اکانت اعلان شروع لایو ارسال خواهد شد.

البته در نظر داشته باشید که اکانتی را می توانید به لایو دو نفره خود فراخوانید که آن پیج در لایو شما حضور داشته باشد.

برای اتمام لایو دو نفره نیز می توانید با لمس آیکون X مانندی که در بالا وجو دارد پیج مربوطه را از لایو دو نفره خود حذف کنید.

برای پیوستن به لایو دیگران نیز باید از همین آیکون در صفحه پخش زنده استفاده کنید که بعد از انتخاب این آیکون، اینستاگرام از شما برای ارسال درخواست شما به پیج مربوطه سوال پرسیده که بعد از تایید آن باید منتظر تایید پیج مربوطه باشید.

مشاهده لایو دیگران در اینستاگرام

پخش زنده در اینستاگرام 3

برای مشاهده پخش زنده در اینستاگرام کافی است وارد صفحه هوم پیج خود شده و اگر در بین فالووینگ هایتان شخصی در حال ضبط پخش زنده باشد در قسمت بالا یعنی قسمت نمایش استوری ها عکس پروفایل آن پیج با حاشیه سیاه رنگ به صورت متحرک در حال بزرگ و کوچک شدن خواهد بود. که در پایین آن نیز کلمه live video نوشته شده است. البته میتوانید با ورود به صفحه پروفایل اکانت مربوطه که در حال ضبط پخش زنده میباشد وارد لایو آن شوید.

بعد از ورود به یکی از لایو های موجود شما میتوانید داخل آن لایو اقدام به ارسال کامنت و یا از طریق آیکون قلب اقدام به لایک کردن کرده باشید البته اگر این ایکون قلب را لمس و اندکی نگهه دارید یک بیگ لایک برای آن پخش زنده ارسال خواهید کرد. اگر پیجی که در حال ارائه پخش زنده میباشد قسمت کامنت گذاری را در لایو خود بسته بود میتوانید نظرات خود را از طریق دایرکت اینستاگرام برای ادمین پیج مربوطه ارسال کنید.

دانلود لایو اینستاگرام دیگران

در این مورد بسیاری از سایت ها برای شما برنامه های جانبی زیادی توصیه کرده اند اما ما به شما بهترین راه یعنی، فیلمبرداری از صفحه خود گوشی را توصیه می کنیم. در واقع این امکان در تمامی گوشی های اندروید وجود دارد.

در واقع این قابلیت همان اسکرین شات خودمان می باشد، با این تفاوت که این مورد عکس از صفحه نمیگیرد بلکه ضبط میکند.

اشتراک گذاری لایو اینستاگرام در دایرکت

اگر میخواهید لایو اینستاگرام خود و حتی دیگران را به اشتراک بگذارید. باید از طریق قسمت دایرکت اینستاگرام اقدام کنید. به همین منظور کافی است بعد از ورود به لایو دیگران و یا حتی در پخش زنده خود، آیکون دایرکت که در پایین صفحه وجود دارد را لمس و سپس در کادر باز شده می توانید با پیدا کردن اکانت مربوطه و انتخاب آن، پخش زنده در حال ضبط و یا بازپخش شده را به دایرکت آن پیج ارسال کنید.

البته میتوانید برای ارسال لایو به گروه های اینستاگرامی هنگام انتخاب پیج بیش از یک پیج را انتخاب کنید تا یک گروه را تشکیل داده باشید و یا اگر قبلا گروهی وجود داشته باشد میتوانید قبل از ارسال گزینه send to a group را انتخاب کنید.

مشاهده لایو تمام شده در اینستاگرام

اینستاگرام این امکان را فراهم کرده تا پخش زنده هایی که به اتمام میرسند به صورت 24 ساعته و به مانند نحوه اشتراک گذاری استوری ها، در این قسمت به نمایش عموم در بیاید. البته میتوانید با هایلایت کردن لایو مربوطه آنرا به صورت دائمی در اکانت خود به اشتراک بگذارید.

به همین منظور میتوانید بعد از اتمام دادن به لایو خود، در صفحه آخر خروج از لایو، که اینستاگرام از شما برای اشتراک گذاری در استوری تاییدیه میخواهد و به صورت پیش فرض روشن می باشد کادر share را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه پخش زنده شما به مدت 24 ساعت در معرض عموم قرار گرفته اما در مقابل اگر شما بخواهید لایو های باز پخش شده را مشاهده کنید کافیست وارد پیج مربوطه شده و یا اگر آن اکانت مربوطه را فالو کرده باشید در قسمت هوم پیج خود، اشتراک گذاری پخش زنده مربوطه آن پیج را خواهید دید که برای مشاهده آن کافیست بر روی آن لمس کرده تا وارد لایو باز پخش شده وار شده باشید.

بعد از ورود به لایو باز پخش شده شما قادر به کامنت گذاری و ارسال لایک نیستید و فقط میتوانید به مشاهده و به ارسال پیام به صورت دایرکتی بپردازید. همچنین میتوانید با لمس کردن سمت راست و چپ صفحه ویدیو را به عقب و جلو هدایت کرده و اگر پیج مربوطه پخش زنده های متعددی را استوری کرده باشد با لمس فلش در قسمت بالا گوشه صفحه به لایو های دیگر آن رجوع کرده باشید.

غیر فعال کردن دریافت پیام شروع لایو دیگران

شاید شما هم از دریافت پیام مبنی بر شروع یک پخش زنده در اینستاگرام توسط یکی از فالووینگ هایتان کلافه شده اید به خصوص این مورد زمانی اذیت کننده میشود که تعداد فالووینگ هایتان زیاد باشد. برای غیر فعال کردن دریافت این پیغام کافیست مراحل زیر را انجام دهید.

1_ وارد صفحه پروفایل خود شده و بعد از لمس آیکون سه خط در بالا گوشه صفحه و سپس انتخاب گزینه setting وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام خود بشوید.

2_ بعد از ورود به این قسمت گزینه “notification” را انتخاب می کنیم و سپس وارد گزینه “live and igtv” شده و تیک موارد مربوطه را بر روی off می گذاریم.

در صفحه ی آخر گزینه هایی وجود دارد که با هم به تشریح آن ها می پردازیم.

live video: در این گزینه به شما می گوید که یکی از فالووینگ های شما در حال برگزاری یک لایو است و تا قبل از به پایان رسیدن آن، می توانید آن را مشاهده کنید. با فعال کردن گزینه ی off می توانید از دریافت این خبر جلوگیری کنید.

igtv video upload: فیلم شما آماده است تا در igtv نمایش داده شود.

igtv view count: فعال رکدن این گزینه به شما نمایش می دهد که چه تعدادی تاکنون igtv شما را تماشا کرده اند.

مشاهده پخش زنده اینستاگرام در کامپیوتر

برای مشاهده لایو ها در کامپیوتر یا لب تاپ باید از برنامه های شبیه ساز اندرویدی، همچون nox استفاده کنید. که بعد از دانلود و نصب این شبیه ساز باید روی خود شبیه ساز نرم افزار اینستاگرام را نیز نصب کرده باشید و بعد وارد اکانت خود شده و اقدام به تماشای لایو دیگران بکنید. البته ما توصیه نیم کنیم از برنامه های شبیه ساز در سیستم های خود استفاده کنید زیرا به شدت سیستم شما را کند می کنند.

جمع بندی

در این مقاله تمام روش ها برای داشتن یک لایو جنجالی اینستاگرام گفته شده است. من به شما توصیه می کنم که حتما از قابلیت لایو اینستاگرام استفاده کنید. صاحبان کسبو کار با کمک این قابلیت می توانند به خوبی ساختار شماغل خود را و همچنین در کنار آن محصولات خود را تبلیغ کنند. با مثالی این مبحث را به اخر می رسانیم. فرض کنید که دارای یک گل فروشی هستید، شما می توانید روش قلمه زدن را به همراه تبلیغ برخی از گل ها در لایو خود برای فالوور های خود به اشتراک بگذارید. در این صورت شما می توانید صاحب یک کسب و کار فوق العاده قوی باشید. در برخی از تبلیغات‌ها آمده است که ربات ذخیره لایو اینستاگرام را به شما ارائه میدهند درصورتیکه این موضوع اصلا درست نیست.

در این مقاله تمام مباحث مربوط به پخش زنده در اینستاگرام آورده شده است. شما می توانید در هر جا که به مشکل خوردید، سوال خود را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا دوستان پشتیبانی اینبو در اسرع وقت مشکلات شما را برطرف کنند.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش کامل تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام + ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ چگونه ایمیل اینستاگرام را عوض کنیم؟ مراحل تغییر شماره در اینستاگرام به چه شکل است؟ برای ثبت ایمیل در اینستاگرام چه مراحلی را باید طی کنیم؟ بخشی از صفحه‌ی پروفایل شما در اینستاگرام به اطلاعات شخصی شما اختصاص دارد. از مواردی...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت 2021)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت 2021)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب