گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

محبوبیت اپلیکیشن اینستاگرام روز به روز در حال بالا رفتن خود در بین کاربرانش میباشد از این رو استفاده از اینستاگرام برای کاربران جدیدی که تازه با این برنامه آشنا شده اند کمی مشکل میباشد ما در بخش وبلاگ سایت همواره بخش های زیادی از اینستاگرام را آموزش داده‌ایم که میتوانید با مراجعه به این بخش از سایت آموزش های مربوط به اینستاگرام را مطالعه کنید. اما ما امروز قصد داریم آموزش گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام را برای کاربران جدید اینستاگرام که آشنایی چندانی با این اپلیکیشن ندارند نشان دهیم با ما همراه باشید.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام از طریق اپلیکیشن

برای گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام در نرم افزار آن کافی ایست این مراحل را انجام دهید.

1. برنامه اینستاگرام خود را باز کرده تا وارد پیج مد نظر شوید.

2. به قسمت پروفایل پیج رفته و گزینه “edit profile” را لمس کنید تا وارد تنظیمات نمایه یا همان تنظیمات بیو پیچ شوید.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

4. در صفحه باز شده شما باید نوشته آبی رنگ ” change photo ” را لمس کنید تا گزینه های مربوطه برای شما نمایش داده شود.

5. اگر عکس پروفایلی تا به حال ثبت نکرده باشید سه گزینه برای شما نشان داده میشود که شما باید گزینه اول یعنی ” new profile photo ” را لمس کنید. تا اینستاگرام شما را به گالری گوشی هدایت کند تا عکس دلخواه خود را برای پیج خود انتخاب کنید.

6.  بعد از انتخاب عکس، گزینه next در بالا سمت راست صفحه را لمس کنید تا وارد مرحله ویرایش عکس شوید که در این بخش میتوانید فیلتر های موجود را تست کنید و یا روشنایی و تاریکی عکس را کم و زیاد کنید. بعد از رسیدن به حالت ایده آل دوباره گزینه next را لمس کنید تا عکس مورد نظر در پروفایل شما جاگذاری شود.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

چرا عکس پروفایل اینستاگرام عوض نمیشود ؟

برخی از کاربران به این مورد اشاره کرده‌اند که هنگام ثبت و آپلود عکس پروفایل مد نظر با خطا‌های متعددی روبرو میشوند که باعث میشود عکس پروفایل جدید خود را با موفقیت بروز رسانی نکنند. یکی از اصلی ترین خطا‌ها در این قسمت خطای نبود اینترنت میباشد. اینستاگرام در این پیام خطا گوشزد میکند به دلیل مشکل در اینترنت و رفع آن توسط شما و دوباره امتحان کردن را توصیه میکند.

در این شرایط شما اگر از مشکل نداشتن اینترنت خود مطمئن هستید برای حل این خطا میتوانید گوشی خود را به حالت هواپیما بگذارید و یا این که اگر از مودم استفاده میکنید مودم خود را برای چند دقیقه خاموش و دوباره روشن کنید. در ضمن میتوانید با روش هایی آی پی اینترنت خود را تغییر دهید که در این صورت این مشکل رفع خواهد شد.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام

ورود به سایت اینستاگرام

برای شروع وارد مرورگر گوشی و یا کامپیوتر خود شده سپس وارد سایت اینستاگرام شوید.

ورود به پیج از طریق سایت اینستاگرام

بعد از ورود به سایت اینستاگرام از بخش log in وارد پیج خود شده و سپس همانند آموزش قبلی وارد بخش پروفایل اینسناگرام خود شوید.گذاشتن عکس پروفایل اینساگرام

ورود به قسمت ویرایش نمایه

بعد از ورود به بخش پروفایل گزینه “edit profile” را لمس کرده تا همانند تصاویر زیر وارد این بخش شده و سپس گزینه “change photo profile” را انتخاب کنید تا اینستاگرام شما را به گالری گوشی هدایت کرده و بعد از انتخاب عکس مد نظر خود همانند آموزش قبلی وارد بخش فیلترگذاری عکس خواهید شد که میتوانید حالت معمولی آن را آپلود کنید.

آپلود تصویر برای پروفایل اینستاگرام

حال بعد از انتخاب عکس و انجام ویرایش به صورت دلخواه، میتوانید گزینه save را لمس کنید تا عکس مورد نظر آپلود شود و عکس پروفایل شما تنظیم شود.گذاشتن عکس پروفایل اینساگرام

همانگونه که مشاهده کردید در این روش هم ما توانستیم برای پروفایل اینستاگرام خود عکس ثبت کنیم، حتی میتوانید عکس پروفایل خود را تغییر دهید که با همان روش های توضیح داده قابل اجراست.

فیلم آموزشی مطابق مطالب فوق

مزیت های تغییر عکس پروفایل اینستاگرام

همواره توصیه اول ما برای بالا بردن فالوور واقعی تنظیم بیو ایده آل میباشد. توضیحات بیو و یا شکل آن همیشه حرف اول را در اینستاگرام میزند. کاربری که در مرحله اول با پیج شما آشنا میشود بدون شک به صورت خواسته و یا ناخواسته در نگاه اول بیو شما را ارزیابی خواهد کرد. بیو اینستاگرام شامل توضیحات آن و عکس پروفایل میباشد که ما در این مقاله چگونه ثبت کردن عکس برای پروفایل اینستاگرام را آموزش دادیم.

خود اینستاگرام نیز اکانت‌هایی را که ماهانه عکس پروفایل خود را تغییر میدهند مورد ارزیابی قرار داده و آنها را جز ادمین‌های فعال حساب میکند و حتی میتوان گفت یکی از دلایل منتشر شدن پست های یک پیج خاص در بخش اکسپلور اینستاگرام تغییر دادن عکس پروفایل به صورت ماهانه میباشد البته منتشر شدن یک پست در بخش اکسپلور اینستاگرام دلایل دیگر و مهم‌تری دارد که ما در پست های قبلی سایت راه حل های این مورد را برای شما توضیح داده ایم.

ابزارهای تغییر اندازه عکس برای پروفایل اینستاگرام

ابزارهای خاصی برای تنظیم مستقیم عکس پروفایل اینستاگرام وجود ندارد اما اندازه ای که اینستاگرام برای عکس پروفایل خود آپلود میکند ۳۲۰*۳۲۰ میباشد. که میتوان گفت اندازه هر عکسی که طول و عرضش یکی باشد را میتوان بدون حذف بخشی از آن در پروفایل اینستاگرام آپلود کرد. سعی کنید عکس هایی با این اندازه ها را پیدا کنید و اگر اندازه طول آن بیشتر یا کمتر از عرض آن بود و یا بالعکس، کافی ایست عکس خود را در برنامه هایی چون فتوشاپ و یا مشتقات آن تصحیح کنید.

برای تنظیم اندازه عکس در برنامه فتوشاپ کافی ایست این مراحل را انجام دهید.

1. برنامه فتوشاپ در کامپیوتر خود را باز کرده و عکس مورد نظر خود را داخل آن وارد کنید تا عکس داخل فتوشاب برای شما نشان داده شود.

2. بعد از باز کردن عکس داخل برنامه فتوشاپ در گزینه های بالای صفحه، گزینه image size را کلیک کنید.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

3. بعد از زدن این گزینه برای شما کادری به مانند عکس زیر باز میشود که شما باید توجه خود را به دو عدد “width” یعنی عرض عکس و “height” یعنی طول عکس، که باید اندازه یا همان عدد های این دو را یکی کنید که ما در این عکس اندازه width  را افزایش داده و هم اندازه طول آن میکنیم.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

4. بعد از زدن گزینه ok حال میتوانید عکس مورد نظر را ذخیره و سپس در بخش عکس پروفایل اینستاگرام خود آپلود کنید.

برای تنظیم اندازه عکس در برنامه  photo & picture resizer برای اندروید کافی ایست این مراحل را انجام دهید.

1. بعد از دانلود برنامه و نصب آن، برنامه را داخل گوشی باز کنید.

2. بعد از باز کردن برنامه، گزینه اول یعنی select photo را لمس کنید تا این برنامه شما را به گالری گوشی هدایت کرده و سپس بعد از انتخاب عکس مورد نظر که میخواهید اندازه آن را تغییر دهید با چنین صفحه ای روبرو خواهید شد.

3. در مرحله بعد شما باید آیکون ریسایز کردن را همانند تصویر زیر لمس کنید.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

4. بعد از لمس این آیکون برای شما چنین کادری باز میشود که در آن اندازه های مختلفی نشان داده میشود اما باید گزینه custom یعنی تعیین اندازه به دلخواه را انتخاب میکنیم.

5. بعد از لمس گزینه custom برای شما اندازه فعلی عکس نشان داده میشود که به مانند قبل ما اندازه width را تغییر میدهیم و هم اندازه طول آن میکنیم.

6. بعد از یکسان کردن عدد مورد نظر حال گزینه برگشت را لمس میکنیم تا عکس مورد نظر با اندازه مد نظر در حافظه موبایل ذخیره شود.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

پادکست گذاشتن عکس پروفایل در اینستاگرام

جمع بندی

در این مقاله برای شما یکی از ابتدایی ترین آموزش‌های اینستاگرام یعنی گذاشتن عکس پروفایل هم از طریق برنامه و هم از سایت آن نشان دادیم. همچنین مشاهده کردید که چگونه میتوانید وارد پیج خود شده و سپس وارد قسمت ویرایش نمایه شوید که به جز تغییر عکس پروفایل قادر هستید بیو پیج خود را نیز تغییر دهید.

عضویت
اطلاع از
guest
22 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments