گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

تاریخ انتشار : 2018-08-14
نویسنده : نادر عبدی
گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

محبوبیت اپلیکیشن اینستاگرام روز به روز در حال افزایش است. از این رو استفاده از اینستاگرام برای کاربران جدیدی که تازه با این برنامه آشنا شده اند کمی مشکل می‌باشد. ما قبلا در بخش وبلاگ سایت بخش های زیادی از اینستاگرام را آموزش داده‌ایم که میتوانید با مراجعه به این بخش از سایت، آموزش های مربوط به اینستاگرام را مطالعه کنید. اما ما امروز قصد داریم آموزش گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام را برای کاربران جدید اینستاگرام که آشنایی چندانی با این اپلیکیشن ندارند نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام از طریق اپلیکیشن

برای گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام در نرم افزار آن کافیست این مراحل را انجام دهید.

1. برنامه اینستاگرام خود را باز کرده تا وارد پیج مد نظر شوید.

2. به قسمت پروفایل پیج رفته و گزینه “edit profile” را لمس کنید تا وارد تنظیمات نمایه یا همان تنظیمات بیو پیچ شوید.

4. در صفحه باز شده شما باید نوشته آبی رنگ ” change photo ” را لمس کنید تا گزینه های مربوطه برای شما نمایش داده شود.

5. اگر قبلا عکس پروفایلی ثبت نکرده باشید سه گزینه برای شما نشان داده میشود که شما باید گزینه اول یعنی ” new profile photo ” را لمس کنید. در این مرحله اینستاگرام شما را به گالری گوشی هدایت کند تا عکس دلخواه خود را برای پیج خود انتخاب کنید.

6.  بعد از انتخاب عکس، گزینه next در بالا سمت راست صفحه را لمس کنید تا وارد مرحله ویرایش عکس شوید که در این بخش میتوانید فیلتر های موجود را تست کنید و حتی می‌توانید روشنایی عکس را کم و زیاد کنید. بعد از رسیدن به حالت ایده آل دوباره گزینه next را لمس کنید تا عکس مورد نظر در پروفایل شما جاگذاری شود.

چرا عکس پروفایل اینستاگرام عوض نمیشود ؟

برخی از کاربران به این مورد اشاره کرده‌اند که هنگام ثبت و آپلود عکس پروفایل مد نظر با خطا‌های متعددی روبرو میشوند که باعث میشود که نتوانند عکس پروفایل جدید خود را با موفقیت بروزرسانی کنند. یکی از اصلی ترین خطا‌ها در این قسمت خطای نبود اینترنت میباشد. اینستاگرام در این پیام خطا گوشزد میکند که به دلیل مشکل در اینترنت عکس بارگزاری نشده و با رفع آن توسط شما و دوباره امتحان کردن معمولا مشکل حل می‌شود.

مقاله پیشنهادی: دانلود پروفایل اینستاگرام

در این شرایط شما اگر از مشکل نداشتن اینترنت خود مطمئن هستید برای حل این خطا میتوانید گوشی خود را به حالت هواپیما بگذارید و یا این که اگر از مودم استفاده میکنید مودم خود را برای چند دقیقه خاموش و دوباره روشن کنید. در ضمن میتوانید با روش هایی آی پی اینترنت خود را تغییر دهید که در این صورت این مشکل رفع خواهد شد.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام

برای شروع وارد مرورگر گوشی و یا کامپیوتر خود شده سپس وارد سایت اینستاگرام شوید. بعد از ورود به سایت اینستاگرام از بخش log in وارد پیج خود شده و سپس همانند آموزش قبلی وارد بخش پروفایل اینستاگرام خود شوید.

بعد از ورود به بخش پروفایل گزینه “edit profile” را لمس کرده تا همانند تصاویر زیر وارد این بخش شده و سپس گزینه “change photo profile” را انتخاب کنید تا اینستاگرام شما را به گالری گوشی هدایت کند. بعد از انتخاب عکس مد نظر خود همانند آموزش قبلی وارد بخش فیلترگذاری عکس خواهید شد که میتوانید حالت معمولی آن را آپلود کنید. حال بعد از انتخاب عکس و انجام ویرایش به صورت دلخواه، میتوانید گزینه save را لمس کنید تا عکس مورد نظر آپلود شده و عکس پروفایل شما تنظیم شود.

همانگونه که مشاهده کردید در این روش هم ما توانستیم برای پروفایل اینستاگرام خود عکس ثبت کنیم، حتی میتوانید عکس پروفایل خود را تغییر دهید که با همان روش های توضیح داده قابل اجراست.

فیلم آموزشی مطابق مطالب فوق

مزیت های تغییر عکس پروفایل اینستاگرام

همواره توصیه اول ما برای بالا بردن فالوور واقعی تنظیم بیو ایده آل میباشد. توضیحات بیو و یا شکل آن همیشه حرف اول را در اینستاگرام میزند. کاربری که در مرحله اول با پیج شما آشنا میشود بدون شک به صورت خواسته و یا ناخواسته در نگاه اول بیو شما را ارزیابی خواهد کرد. بیو اینستاگرام شامل توضیحات آن و عکس پروفایل میباشد که ما در این مقاله چگونه ثبت کردن عکس برای پروفایل اینستاگرام را آموزش دادیم.

حتما بخوانید : چگونه بیو اینستاگرام خود را متحول کنیم؟

خود اینستاگرام نیز اکانت‌هایی را که ماهانه عکس پروفایل خود را تغییر میدهند مورد ارزیابی قرار داده و آنها را جزو ادمین‌های فعال حساب میکند. حتی میتوان گفت یکی از دلایل منتشر شدن پست های یک پیج خاص در بخش اکسپلور اینستاگرام تغییر دادن عکس پروفایل به صورت ماهانه میباشد. البته منتشر شدن یک پست در بخش اکسپلور اینستاگرام دلایل دیگر و مهم‌تری دارد که ما در پست های قبلی سایت راه حل های این مورد را برای شما توضیح داده ایم.

مقاله پیشنهادی : چگونه پست‌هایمان در اسپلور نمایش داده شود؟

ابزارهای تغییر اندازه عکس برای پروفایل اینستاگرام

ابزارهای خاصی برای تنظیم مستقیم عکس پروفایل اینستاگرام وجود ندارد اما اندازه ای که اینستاگرام برای عکس پروفایل پیشنهاد میکند ۳۲۰*۳۲۰ پیکسل میباشد. میتوان گفت اندازه هر عکسی که طول و عرضش یکی باشد را میتوان بدون حذف بخشی از آن در قسمت پروفایل اینستاگرام آپلود کرد. سعی کنید عکس هایی با این اندازه را پیدا کنید و اگر اندازه طول آن بیشتر یا کمتر از عرض آن بود، کافیست عکس خود را در برنامه های ادیت عکس مانند فتوشاپ و یا ایلاستریتور تصحیح کنید.

برای تنظیم اندازه عکس در برنامه فتوشاپ کافیست این مراحل را انجام دهید.

1. برنامه فتوشاپ را در کامپیوتر خود اجرا کنید سپس عکس مورد نظر خود را در آن باز کنید.

2. بعد از باز کردن عکس داخل برنامه فتوشاپ در گزینه های بالای صفحه، گزینه image size را کلیک کنید.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

3. بعد از زدن این گزینه برای شما کادری مانند عکس زیر باز میشود که شما باید به دو عدد “width” یعنی عرض عکس و “height” یعنی طول عکس توجه کنید. این دو عدد باید یکسان شوند. ما در این عکس اندازه width  را افزایش داده و هم اندازه طول آن میکنیم.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

4. بعد از زدن گزینه ok میتوانید عکس مورد نظر را ذخیره و سپس در بخش عکس پروفایل اینستاگرام خود آپلود کنید.

برای تنظیم اندازه عکس در برنامه  photo & picture resizer برای اندروید کافیست مراحل زیر را انجام دهید

1. بعد از دانلود برنامه و نصب آن، برنامه را داخل گوشی باز کنید.

2. بعد از باز کردن برنامه، گزینه اول یعنی select photo را لمس کنید تا گالری گوشی برای شما باز شود. بعد از انتخاب عکس مورد نظر صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد.

3. در این مرحله شما باید آیکون ریسایز کردن را همانند تصویر زیر لمس کنید.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

4. بعد از لمس این آیکون برای شما کادری باز میشود که در آن اندازه های مختلفی نشان داده شده است. شما باید گزینه custom یعنی تعیین اندازه دلخواه را انتخاب کنید.

5. بعد از لمس گزینه custom برای شما اندازه فعلی عکس نشان داده میشود که به مانند قبل ما اندازه width را تغییر میدهیم و هم اندازه طول آن میکنیم.

6. بعد از یکسان کردن طول و عرض تصویر گزینه برگشت را لمس میکنیم تا عکس با اندازه مد نظر در حافظه موبایل ذخیره شود.

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

پادکست گذاشتن عکس پروفایل در اینستاگرام

جمع بندی

در این مقاله یکی از ابتدایی ترین آموزش‌های اینستاگرام یعنی نحوه گذاشتن عکس پروفایل هم از طریق برنامه و هم از سایت را نشان دادیم. همچنین مشاهده کردید که چگونه میتوانید وارد پیج خود شده و پروفایل خود را ویرایش کنید که از این قسمت به جز تغییر عکس پروفایل قادر هستید بیو پیج خود را نیز تغییر دهید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
26 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛  مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، فالوور فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام...

ادامه مطلب