گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام بدون 10K فالوور

علی محمدی
نویسنده : علی محمدی
تاریخ انتشار : 2017-11-15
گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

چگونه در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم؟ قرار دادن لینک در استوری چه کاربردهایی دارد؟ گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام، یکی از راه‌های افزایش مخاطب و پیشرفت پیج می‌باشد. بخش استوری اینستاگرام، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های موجود در این شبکه‌ی اجتماعی است. قابلیت افزودن لینک به استوری اهمیت این بخش را دوچندان می‌کند. در این مقاله سعی داریم به آموزش نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام بپردازیم. همچنین با مطالعه‌ی این مطلب، ترفند اضافه کردن لینک به استوری بدون نیاز به داشتن 10K فالوور را خواهید آموخت. برای آشنایی بیشتر با قابلیت قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام و نحوه‌ی اضافه کردن لینک به استوری با ما همراه باشید.

ویدیوی آموزشی نحوه‌ی لینک گذاشتن در استوری با فالوور کم

آموزش تصویری گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام با فالوور زیر 10 کا

در این ویدیو مشاهده میکنیم:

 • توضیح شرایط گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام
 • آموزش ترفند گذاشتن لینک در استوری با فالوور زیر ده هزار نفر در دو مرحله
 • تست ترفند آموزش داده شده

آموزش نحوه فعال‌سازی گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

برای برخی از کاربران این سوال پیش می‌آید که چرا قابلیت گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام برای اکانت من فعال نیست؟ در پاسخ باید گفت: آپشن گذاشتن لینک در استوری، برای همه‌ی کاربران اینستاگرام فعال نمی‌باشد و شرایط خاصی برای اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام لازم است. برای فعال شدن آپشن قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام، علاوه بر این که پیج شما باید حرفه‌ای (Business یا Creator) باشد، ضروری است که حداقل حائز یکی از شرایط زیر هم باشد:

 • بیش از 10000 فالوور داشته باشد.
 • از اینستاگرام تیک آبی دریافت کرده باشد.

اینستاگرام قبلاً این شرایط را برای فعال‌سازی قابلیت گذاشتن لینک در استوری الزامی نکرده بود؛ اما بعدها برای فعال شدن قابلیت قرار دادن لینک در استوری، کاربران خود را ملزم به رعایت قوانین گفته‌شده کرد. هدف اینستاگرام از محدود کردن این قابلیت برای پیج‌های دارای شرایط فوق، تشویق کاربران به فعالیت بیشتر در اینستاگرام و جذب فالوورهای بیشتر می‌باشد؛ به این دلیل که برای پیج‌های بیزینسی، به خصوص پیج‌هایی که محصول را مستقیماً به دست مشتری می‌رسانند، تعداد فالوور بسیار مهم است. در واقع تعداد فالوور زیاد، کلید موفقیت این نوع از پیج‌های اینستاگرامی می‌باشد. البته این محدودیت‌ها قطعی نیستند. با ترفندی که در ادامه‌ی مقاله به آن خواهیم‌ پرداخت، می‌توانید لینک مورد نظر خود را در استوری قرار دهید.

آموزش اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

پس از آشنایی با کاربردهای گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام، در صورتی که تمایل به قرار دادن لینک در استوری دارید، برای آموزش نحوه افزودن لینک به استوری همراه ما باشید.

برای اضافه کردن لینک به استوری کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه‌ی اینستاگرام را اجرا کنید.
 2. صفحه را به سمت راست بکشید تا به بخش استوری هدایت شوید.
 3. یک عکس بگیرید یا از گالری گوشی خود یک عکس و یا یک ویدیو را در استوری آپلود نمایید.
مراحل گذاشتن لینک در استوری
 1. در این مرحله از قرار دادن لینک در استوری، در منوی بالایی روی آیکون 🖇 کلیک کنید.
 2. لینک مورد نظر خود را در صفحه‌ی بازشده وارد نمایید. برای راحتی در انجام این کار می‌توانید لینک مورد نظر را Copy و در کادر موجود، Paste کنید.
اضافه کردن لینک ویدیو IGTV
 1. روی Done بزنید.
 2. روی گزینه‌ی Your Story لمس کنید تا قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام با موفقیت به انجام برسد.
آپلود لینک در استوری

اگر 10K فالوور نداشته باشیم، چگونه به استوری لینک اضافه کنیم؟

لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام با فالوور کم، شاید در وهله‌ی اول غیرممکن به نظر برسد اما در واقع چنین نیست. همانطور که گفته شد، اینستاگرام محدودیت‌هایی را برای اضافه کردن لینک به استوری قرار داده است؛ اما استفاده از آیجی تیوی اینستاگرام این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که محدودیت‌های اینستاگرام در این خصوص را دور بزنند.

مراحل اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام بدون نیاز به 10K فالوور (مراحل آپلود ویدیو در IGTV)

برای قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام، مراحل زیر را به ترتیب و با رعایت نکات گفته شده اجرا نمایید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با لمس روی آیکون عکس پروفایل در نوار پایین صفحه به پروفایل خود بروید.
 3. روی آیکون + در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.
 4. در نیم‌پنجره‌ی بازشده، روی گزینه‌ی IGTV Video بزنید و ویدیوی خود را انتخاب نمایید.
گذاشتن ویدیو در IGTV

⚠ توجه: در این ویدیو، حتماً محتوای لینک مورد نظر را توضیح دهید. همچنین بیان کنید که برای بازکردن لینک، باید روی آیکون موجود در گوشه‌ی بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنند. مدت این ویدیو باید بیشتر از یک دقیقه باشد؛ علاوه بر این باید زمان ویدیو را طوری تنظیم کنید که فالوورها وقت کافی را برای پیدا کردن لینک داشته باشند.

 1. در صفحه‌ی بازشده، برای ویدیوی خود یک کاور انتخاب کنید.
 2. در این مرحله از قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام، در کادر عنوان (Title)، عبارت “کلیک کنید” را وارد نمایید و در کادر توضیحات (Description)، لینک مورد نظر را به همراه یک توضیح کوتاه درباره‌ی محتوای لینک وارد کنید. همچنین، برای برجسته‌تر کردن لینک می‌توانید از ایموجی‌های اشاره استفاده نمایید.
 3. بعد از نوشتن عنوان و قرار دادن لینک در بخش توضیحات، روی گزینه‌‌ی Post to IGTV بزنید.
انتخاب مشخصات ویدیو IGTV

ادامه مراحل اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام بدون نیاز به 10Kفالوور (مراحل گذاشتن استوری)

 1. به بخش استوری بروید.
 2. در بالای صفحه، روی آیکون لینک (زنجیر) لمس کنید و در صفحه‌ی بازشده روی گزینه‌ی IGTV Video کلیک کنید.
 3. در این مرحله از گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام، ویدیوی IGTV را که قبلاً منتشر کرده‌اید، انتخاب کرده و روی آیکون ✔ در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه بزنید.
اضافه کردن لینک IGTV به استوری
 1. در این مرحله از قرار دادن لینک در استوری، کاربران را برای کشیدن صفحه به سمت بالا راهنمایی کنید. برای این کار می‌توانید از گیف‌های Swipe Up استفاده کنید.
 2. برای گذاشتن گیف Swipe Up، روی آیکون استیکر در بالای صفحه‌ی استوری بزنید.
گذاشتن گیف در استوری لینک دار
 1. آیکون GIF را باز کرده و و در کادر جست و جو، عبارت Swipe Up را سرچ کنید. یک گیف را به دلخواه انتخاب کرده و آن را به استوری اضافه نمایید.
مرحله نهایی گذاشتن Link
 1. روی گزینه‌‌ی Your Story بزنید تا قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام با موفقیت به اتمام برسد.

اهمیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام شاید برای برخی کاربران از اهمیت کمی برخوردار باشد؛ اما اکانت‌هایی هستند که فعال شدن این قابلیت برای آن‌ها می‌تواند بسیار مهم باشد. برای مثال، پیج‌های فروشگاهی اینستاگرامی که می‌خواهند از طریق اینستاگرام برای وب سایت خود مخاطب جذب کنند، از طرفداران پر و پا قرص آپشن گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام هستند. همچنین ادمین‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دیگر صاحب چنل یا گروه هستند، می‌توانند با افزودن لینک به استوری اینستاگرام، اعضای چنل‌های خود را افزایش دهند.

کاربردهای گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

کاربردهای گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام برای اکانت‌‎های مختلف متفاوت هستند؛ اما در حالت کلی، کاربران اینستاگرام معمولاً برای تبلیغ بیزینس خود یا دیگران از قابلیت قرار دادن لینک در استوری استفاده می‌کنند. همانطور که اشاره شد، استوری‌ها به دلیل این که مورد توجه کاربران زیادی قرار می‌گیرند، از نظر جذب مخاطب بسیار حائز اهمیت هستند. به همین دلیل، تولید محتوا برای استوری از حساسیت خاصی برخوردار است. در راستای اهمیت بالای محتوای استوری، اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام نیز می‌تواند کاربرد و اهمیت زیادی داشته باشد. در ادامه به کاربردهای قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام می‌پردازیم:

1. قرار دادن لینک سایت در استوری اینستاگرام

کسانی که قصد دارند از طریق اینستا برای وب سایت خود بازدیدکننده جذب نمایند، می‌توانند از قابلیت قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام استفاده کنند. پیج‌های فروشگاهی اینستاگرام که تمایل دارند محصولات وب سایت خود را در اینستاگرام تبلیغ کنند، می‌توانند از این قابلیت اینستاگرام نهایت استفاده را ببرند. برای این کار کافی است لینک وب سایت خود را در استوری قرار دهند. همچنین اگر قصد تبلیغ یک محصول بخصوص را دارند، می‌توانند لینک صفحه‌ی مربوط به فروش آن محصول را در استوری اینستاگرام خود آپلود کنند.

2. گذاشتن لینک شبکه‌های اجتماعی در استوری اینستاگرام

کاربرد دیگر لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام، قرار دادن لینک صفحه‌ی دلخواه از شبکه‌های مجازی دیگر است. شما می‌توانید لینک پروفایل شخصی یا چنل مورد نظر خود را در استوری اینستاگرام قرار دهید. در این صورت، مخاطبان بیشتری برای چنل یا گروه‌های چت خود جذب خواهید کرد. برای مثال، کسانی که تمایل دارند از طریق اینستاگرام برای ویدیوهای خود در Youtube بازدیدکننده جذب کنند، می‌توانند لینک مربوط به ویدیوی خود را در استوری اینستاگرام آپلود کنند. همچنین ادمین‌های چنل‌های تلگرامی نیز برای افزایش ممبرهای خود، استفاده از این قابلیت اینستاگرام را فرصت مناسبی می‌بینند.

3. لینک‌دهی داخلی

لینک‌دهی داخلی، نوع خاصی از گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام است. همانطور که از نام این نوع لینک‌دهی پیداست، لینک مورد نظر مربوط به خود اپلیکیشن اینستاگرام است. قرار دادن لینک داخلی در استوری اینستاگرام می‌تواند از بخش‌های مختلف اینستاگرام صورت گیرد. وقتی شما پستی در اینستاگرام منتشر می‌کنید و سپس آن را در استوری خود قرار می‌دهید، در واقع یک لینک‌دهی داخلی صورت گرفته است. این موضوع برای پست‌های پیج‌های دیگر نیز صدق می‌کند؛ یعنی شما می‌توانید پست‌های کاربران دیگر را نیز به شرطی که پیج آن‌ها عمومی باشد، در استوری خود منتشر نمایید. البته گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام از نوع داخلی، به لینک دادن پست‌ها محدود نمی‌شود. قرار دادن لینک پروفایل و پست‌های IGTV در استوری نیز می‌تواند جزو لینک‌دهی داخلی محسوب شود. برای آشنایی با نحوه‌ی استوری کردن پست کلیک کنید.

💡توجه: برای قرار دادن لینک داخلی در استوری اینستاگرام، حرفه‌ای بودن اکانت ضروری نیست و با پیج‌های شخصی (Personal) نیز می‌توان این کار را انجام داد.

کاربران چگونه می‌توانند لینک موجود در استوری را باز کنند؟

فالوورهای شما برای این که بتوانند به محتوای لینک موجود در استوری دسترسی پیدا کنند، باید صفحه‌ی استوری را به سمت بالا بکشند. برخی از کاربران اینستاگرام که مبتدی هستند یا به هر دلیلی با قابلیت گذاشتن لینک در استوری آشنا نیستند، ممکن است متوجه نشوند که شما در استوری خود لینک قرار داده‌اید. برای این که فالوورهای شما متوجه وجود لینک در استوری شوند، پیشنهاد می‌شود از یک Call To Action استفاده کنید؛ بدین معنی که بعد از افزودن دادن لینک به استوری، با روش‌هایی آن‌ها را از وجود لینک مطلع سازید. برای این کار موارد زیر پیشنهاد می‌شود:

 • استفاده از استیکر‌ها
 • استفاده از گیف‌ها
 • استفاده از ویدیوهای ساخته‌شده توسط ادمین پیج به منظور راهنمایی فالوورها برای باز کردن لینک

چگونه استوری‌های لینک‌دار را بیشتر از 24 ساعت در پیج خود نگه داریم؟

همانطور که می‌دانید، استوری‌هایی که در اینستاگرام آپلود می‌شوند، بعد از گذشت 24 ساعت به طور خودکار آرشیو شده و از دسترس فالوورهای پیج خارج می‌شوند. برای این که بتوانید استوری‌های خود را برای مدتی بیش از یک روز در صفحه‌ی خود نگه دارید، باید آن‌ها را به استوری‌‌های برگزیده اضافه نمایید؛ یا به اصطلاح آن‌ها را هایلایت کنید. برای مثال، پیج‌های فروشگاهی می‌توانند بعد از گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام، استوری‌هایی که حاوی تبلیغات محصولات سایت خود هستند را در بخش هایلایت‌ها قرار دهند تا مخاطبان همیشه به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

سوالات متداول

چگونه در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم؟

✅ برای قرار دادن لینک در استوری اگر پیج شما دارای بیش از 10K فالوور باشد، می‌توانید از آیکون 🖇برای لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام اضافه کنید. اگر فالوور کمی دارید، می‌توانید با ترفند گفته‌شده در متن مقاله به راحتی در استوری خود لینک قرار دهید.

شرایط فعال شدن قابلیت قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام چیست؟

✅ 1. بیشتر از 10K فالوور داشته باشید.
✅ 2. تیک آبی اینستاگرام را دریافت کرده باشید.

با فالوور کم می‌توانیم در استوری لینک بگذاریم؟

✅ بله. برای یادگیری ترفند قرار دادن لینک در استوری با فالوور کم به متن مقاله مراجعه کنید.

چگونه لینک تلگرام را در استوری اینستاگرام بگذاریم؟

✅ برای گذاشتن لینک تلگرام در استوری اینستاگرام کافی است لینک تلگرام مورد نظر را کپی کرده و طبق آموزش داده‌شده در مقاله آن را در استوری قرار دهید.

کاربرد گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام چیست؟

✅ از کاربردهای قرار دادن لینک در استوری، می‌توان به تبلیغ سایت و تبلیغ اکانت‌های دیگر شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.

چگونه لینک‌های استوری را باز کنیم؟

✅ با کشیدن صفحه‌ی استوری به بالا (Swipe Up) می‌توانید وارد لینک موجود در استوری شوید.

Call to Action چیست؟

✅ روشی است که می‌توانید با استفاده از آن، فالوورها را برای باز کردن لینک موجود در استوری راهنمایی کنید.

چگونه به استوری لینک دار، CTA اضافه کنیم؟

✅ با استفاده از گیف‌ها، استیکرها، ایموجی‌ها

جمع بندی

در این مقاله سعی بر این بود تا آموزش نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام، بطور کامل در اختیار شما عزیزان قرار گیرد تا بتوانید از این آپشن استفاده نمایید. شرایط و پیش‌نیازهای فعال شدن قابلیت قرار دادن لینک در استوری نیز مورد بحث واقع شدند. همچنین ترفند بسیار کاربردی لینک گذاشتن در استوری با فالوور کم! آموزش داده شد. نکات تکمیلی درباره نحوه‌ی اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام نیز در اختیار شما قرار گرفت. امیدواریم این مطالب برای شما کاربران عزیز مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن سوال در ارتباط با نحوه اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام و یا هر گونه پیشنهاد و انتقاد خواهشمندیم در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
41 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

عکس‌ یا ویدیو؟ کدام باعث پیشرفت در اینستاگرام می شود؟

عکس‌ یا ویدیو؟ کدام باعث پیشرفت در اینستاگرام می شود؟

بیش از یک دهه از تأسیس اینستاگرام می‌گذرد و همچنان کاربران این شبکه‌ی اجتماعی روز به روز در حال افزایش هستند. یکی از اصلی‌ترین دلایل این محبوبیت، رسانه-محور بودن اینستاگرام است. محتواهایی که در فضای...

ادامه مطلب