گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام با ساده ترین روش

علی محمدی
2017-11-15

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

استوری اینستاگرام یکی از قابلیت‌هایی است که از زمان عرضه تا به امروز با استقبال کاربران زیادی روبرو شده است. آپشن‌های زیادی هم که به تدریج به آن اضافه شده‌اند، این استقبال را بیشتر و بیشتر کرده‌اند. یکی از مواردی که باعث محبوبیت استوری بین کاربران شده است و به خصوص پیج‌های بیزینسی را به سمت این قابلیت کشانده است، گذاشتن لینک در استوری می‌باشد. شما می‌توانید لینک دلخواه خود را در استوری پیجتان قرار دهید تا کاربران با کلیک روی آن به صفحه‌ی مقصد مورد نظر شما هدایت شوند. در این مقاله ساده‌ترین روش گذاشتن لینک در استوری را یاد می‌گیرید. پس با ما همراه باشید!

ویدیوی آموزشی نحوه لینک گذاشتن در استوری

آموزش تصویری گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

در این ویدیو مشاهده میکنیم:

 • چه لینک‌هایی را می‌توان در استوری اینستاگرام قرار داد؟
 • آموزش گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام
 • لینک به چه صورت نمایش داده می‌شود؟

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام با استیکر Link

در نسخه‌های قبلی اپلیکیشن اینستاگرام محدودیت‌هایی برای گذاشتن لینک در استوری وجود داشت؛ به این صورت که برای اضافه کردن لینک به استوری باید حداقل 10 هزار فالوور داشتید یا اینکه از سمت اینستاگرام تیک آبی دریافت کرده بودید. اما در آپدیت‌های اخیر اینستاگرام این محدودیت‌ها برداشته شده‌اند و همه کاربران می‌توانند لینک‌های دلخواه خود را در استوری پیجشان قرار دهند. برای لینک گذاشتن در استوری از روش زیر استفاده کنید:

 1. برنامه‌ی اینستاگرام را اجرا کنید.
 2. صفحه را به سمت راست بکشید تا به بخش استوری هدایت شوید.
 3. یک عکس بگیرید یا از گالری گوشی خود یک عکس و یا یک ویدیو را در استوری آپلود نمایید.
 4. روی آیکون “استیکرها” در بالای صفحه بزنید.
 5. استیکر “Link” را انتخاب نمایید.
 6. لینک مورد نظر خود را در کادر اول (URL) وارد کنید.
 7. در کادر دوم (Customize sticker text) می‌توانید یک متن دلخواه وارد کنید تا به جای آدرس لینک نمایش داده شود. (وارد کردن این کادر اختیاری است.)
 8. پس از وارد کردن آدرس لینک مورد نظر روی گزینه Done بزنید.
 9. استوری خود را منتشر کنید.

اهمیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام شاید برای برخی کاربران از اهمیت کمی برخوردار باشد؛ اما اکانت‌هایی هستند که فعال شدن این قابلیت برای آن‌ها می‌تواند بسیار مهم باشد. برای مثال، پیج‌های فروشگاهی اینستاگرامی که می‌خواهند از طریق اینستاگرام برای وب سایت خود مخاطب جذب کنند، از طرفداران پر و پا قرص آپشن گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام هستند. همچنین ادمین‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دیگر صاحب چنل یا گروه هستند، می‌توانند با افزودن لینک به استوری اینستاگرام، اعضای چنل‌های خود را افزایش دهند.

کاربردهای گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

کاربردهای گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام برای اکانت‌‎های مختلف متفاوت هستند؛ اما در حالت کلی، کاربران اینستاگرام معمولاً برای تبلیغ بیزینس خود یا دیگران از قابلیت قرار دادن لینک در استوری استفاده می‌کنند. همانطور که اشاره شد، استوری‌ها به دلیل این که مورد توجه کاربران زیادی قرار می‌گیرند، از نظر جذب مخاطب بسیار حائز اهمیت هستند. به همین دلیل، تولید محتوا برای استوری از حساسیت خاصی برخوردار است. در راستای اهمیت بالای محتوای استوری، اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام نیز می‌تواند کاربرد و اهمیت زیادی داشته باشد. در ادامه به کاربردهای قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام می‌پردازیم:

1. قرار دادن لینک سایت در استوری اینستاگرام

کسانی که قصد دارند از طریق اینستا برای وب سایت خود بازدیدکننده جذب نمایند، می‌توانند از قابلیت قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام استفاده کنند. پیج‌های فروشگاهی اینستاگرام که تمایل دارند محصولات وب سایت خود را در اینستاگرام تبلیغ کنند، می‌توانند از این قابلیت اینستاگرام نهایت استفاده را ببرند. برای این کار کافی است لینک وب سایت خود را در استوری قرار دهند. همچنین اگر قصد تبلیغ یک محصول بخصوص را دارند، می‌توانند لینک صفحه‌ی مربوط به فروش آن محصول را در استوری اینستاگرام خود آپلود کنند.

2. گذاشتن لینک شبکه‌های اجتماعی در استوری اینستاگرام

کاربرد دیگر لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام، قرار دادن لینک صفحه‌ی دلخواه از شبکه‌های مجازی دیگر است. شما می‌توانید لینک پروفایل شخصی یا چنل مورد نظر خود را در استوری اینستاگرام قرار دهید. در این صورت، مخاطبان بیشتری برای چنل یا گروه‌های چت خود جذب خواهید کرد. برای مثال، کسانی که تمایل دارند از طریق اینستاگرام برای ویدیوهای خود در Youtube بازدیدکننده جذب کنند، می‌توانند لینک مربوط به ویدیوی خود را در استوری اینستاگرام آپلود کنند. همچنین ادمین‌های چنل‌های تلگرامی نیز برای افزایش ممبرهای خود، استفاده از این قابلیت اینستاگرام را فرصت مناسبی می‌بینند.

3. لینک‌دهی داخلی

لینک‌دهی داخلی، نوع خاصی از گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام است. همانطور که از نام این نوع لینک‌دهی پیداست، لینک مورد نظر مربوط به خود اپلیکیشن اینستاگرام است. قرار دادن لینک داخلی در استوری اینستاگرام می‌تواند از بخش‌های مختلف اینستاگرام صورت گیرد. وقتی شما پستی در اینستاگرام منتشر می‌کنید و سپس آن را در استوری خود قرار می‌دهید، در واقع یک لینک‌دهی داخلی صورت گرفته است. این موضوع برای پست‌های پیج‌های دیگر نیز صدق می‌کند؛ یعنی شما می‌توانید پست‌های کاربران دیگر را نیز به شرطی که پیج آن‌ها عمومی باشد، در استوری خود منتشر نمایید. البته گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام از نوع داخلی، به لینک دادن پست‌ها محدود نمی‌شود. قرار دادن لینک پروفایل و پست‌های IGTV در استوری نیز می‌تواند جزو لینک‌دهی داخلی محسوب شود. برای آشنایی با نحوه‌ی استوری کردن پست کلیک کنید.

چگونه استوری‌های لینک‌دار را بیشتر از 24 ساعت در پیج خود نگه داریم؟

همانطور که می‌دانید، استوری‌هایی که در اینستاگرام آپلود می‌شوند، بعد از گذشت 24 ساعت به طور خودکار آرشیو شده و از دسترس فالوورهای پیج خارج می‌شوند. برای این که بتوانید استوری‌های خود را برای مدتی بیش از یک روز در صفحه‌ی خود نگه دارید، باید آن‌ها را به استوری‌‌های برگزیده اضافه نمایید؛ یا به اصطلاح آن‌ها را هایلایت کنید. برای مثال، پیج‌های فروشگاهی می‌توانند بعد از گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام، استوری‌هایی که حاوی تبلیغات محصولات سایت خود هستند را در بخش هایلایت‌ها قرار دهند تا مخاطبان همیشه به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

سوالات متداول

چگونه در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم؟

✅ برای قرار دادن لینک در استوری کافی است روی استیکر LInk کلیک کنید و آدرس لینک مورد نظرتان را در کادر خالی وارد کنید.

با فالوور کم می‌توانیم در استوری لینک بگذاریم؟

✅ بله. در آپدیت‌های اخیر اینستاگرام محدودیت تعداد فالوور برای گذاشتن استوری برداشته شده است.

چگونه لینک تلگرام را در استوری اینستاگرام بگذاریم؟

✅ برای گذاشتن لینک تلگرام در استوری اینستاگرام کافی است لینک تلگرام مورد نظر را کپی کرده و طبق آموزش داده‌شده در مقاله آن را در استوری قرار دهید.

کاربرد گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام چیست؟

✅ از کاربردهای قرار دادن لینک در استوری، می‌توان به تبلیغ سایت و تبلیغ اکانت‌های دیگر شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.

چگونه لینک‌های استوری را باز کنیم؟

✅ کافی است روی استیکر Link کلیک کنید!

Call to Action چیست؟

✅ روشی است که می‌توانید با استفاده از آن، فالوورها را برای باز کردن لینک موجود در استوری راهنمایی کنید.

چگونه به استوری لینک دار، CTA اضافه کنیم؟

✅ با استفاده از گیف‌ها، استیکرها، ایموجی‌ها

نتیجه گیری

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام قابلیتی است که شاید برای کاربران عادی کاربرد کمی داشته باشد اما برای کسب و کارهای اینستاگرامی بسیار حیاتی است. در این مقاله روش اضافه کردن لینک به استوری آموزش داده شده است. می‌توانید با مطالعه این مقاله به سادگی لینک‌های دلخواه خود را به استوری پیجتان اضافه کنید. اگر سوال یا نظر خاصی در این زمینه دارید، خوشحال می‌شویم آن را با ما و سایر کاربران اینبو به اشتراک بگذارید!

با تشکر از همراهی شما!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
41 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments