هر آنچه نیاز دارید در مورد خاصیت آرشیو در اینستاگرام بدانید

آرشیو در اینستاگرام

اینستاگرام از محبوب ترین شبکه های اجتماعی حال حاضر در  جهان میباشد که مرز یک میلیارد کاربر را شکسته البته این محبوبیت یک روزه به دست نیامده و با آپدیت های مکرری که مدیران اینستاگرام میدهند روز به روز به افراد فعال در این برنامه شبکه اجتماعی اضافه میشود. امروز نیز میخواهیم یکی از کاربردترین ویژگی های اینستاگرام یعنی آرشیو در اینستاگرام را برایتان توضیح دهیم.

بایگانی کردن در اینستاگرام ویژگی بود که کاربران از خیلی وقت ها منتظر آن بودند تا تصاویر و یا ویدیو های خود را برای مدتی پاک کنند. تفاوت کلی آرشیو کردن پست با حذف پست در اینستاگرام این است که شما با آرشیو کردن یک پست خاص آن پست را حذف نمیکنید بلکه برای مدتی بایگانی کرده تا در زمان دلخواه دوباره آن پست آرشیو شده را برگردانید.

قطعا شما هم بعد از پست گذاری و یا در برخی از پست های خود دو دل هستید که آنها را حذف کنید یا نه از این رو با این ویژگی جدید یعنی بایگانی اینستاگرام شما به راحتی و بدون هیچ نگرانی میتوانید هر پستی که مد نظرتان باشد را انتخاب و آن را برای مدتی از صفحه خود بردارید و در آینده نیز در صورت خواست خودتان آن پست را به قسمت پروفابل خود برگردانید.

نحوه آرشیو کردن در اینستاگرام

بعد از توضیحات لازم و دانستن فرق بین آرشیو در اینستاگرام با حذف پست حال زمان آموزش نحوه بایگانی کردن و سپس برگرداندن آن از بایگانی به حالت نمایش را برای شما عزیزان مرحله به مرحله آموزش میدهیم.

۱_وارد اکانت خود در اینستاگرام شده سپس پست مد نظر خود را که قصد آرشیو آن را دارید باز کنید.

۲_ بعد از مراجعه به یکی از پست های خود که قصد آرشیو آن را دارید کافی ایست آیکون سه نقطه در بالا سمت راست پست را لمس کنید.

۳_بعد از لمس برایتان کادری باز خواهد شد که گزینه های زیادی با خود دارد و ما برای حذف موقت یک پست کافی ایست گزینه اول یعنی “archive” را لمس میکنیم تا پست مربوطه چه عکس باشد و یا ویدیو در اکانت اینستاگرام شما بایگانی شود.

آرشیو در اینستاگرام

مشاهده و برگرداندن پست های آرشیو شده

خب بعد از اینکه یک پست در اکانت خود را برداشتیم میتوانیم از قسمت آرشیو، پست و استوری های بایگانی شده را مشاهده کنیم و حتی برای برگرداندن یک پست به قسمت پروفایل صفحه خود باید از این قسمت اقدام کنیم به همین منظور ادامه مقاله را مطالعه کنید.

1_برای مشاهده پست آرشیو شده و یا خارج کردن آن از بایگانی کافی ایست به بخش پروفایل اکانت اینستاگرام تان برگشته و آیکون آرشیو در اینستاگرام که در بالای همان صفحه وجود دارد را لمس کنید.

2_بعد از انتخاب آیکون مربوطه که در بالای صفحه پروفایل اکانت قرار دارد وارد صفحه ای با عنوان “stories archive” خواهید شد که در این بخش تا به حال هر استوری منتشر شده ای که به صورت خودکار پاک شده یعنی ۲۴ ساعت بعد از انتشار پاک شده در این قسمت به صورت خودکار در کنار پست های بایگانی شده جای گرفته است.

3_برای ورود به بخش پست های آرشیو شده کافی ایست قسمت استوری های آرشیو شده را به قسمت پست های آرشیو شده در قسمت بالای صفحه به مانند تصویر زیر تغییر دهید.

آرشیو در اینستاگرام

4_حال میتوانید تمام پست های بایگانی شده توسط خودتان در بخش آرشیو در اینستاگرام را مشاهده کنید و برای برگرداندن پست ها و یا یکی از پست های موجود کافی ایست آن پست را لمس کرده تا برایتان باز شده و بعد آیکون سه نقطه را انتخاب کرده و سپس در کادر باز شده گزینه اول یعنی “show on profile” را انتخاب کنید.

آرشیو در اینستاگرام

روش خارج کردن استوری از آرشیو

  1. ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید.
  2. به بخش پروفایل حساب خود بروید.
  3. در اینجا بر روی آیکون سه خط کلیک کنید.
  4. بر روی نوشته ی archive کلیک کنید.
  1. وارد بخش آرشیو اینستاگرام شوید.
  2. در این بخش گزینه Stories archive را انتخاب نمایید.
  3. لیستی از استوریهایی که آرشیو شده اند به شما نمایش داده میشوند.
  4. استوری مد نظر خودتان را که میخواهید از بایگانی خارج نمایید را انتخاب نمایید و بر روی دکمه share در پایین صفحه بزنید.
  5. صفحه ارسال استوری به شما نشان داده میشود. که میتوانید تغییرات خود را بر روی استوری مذکور اعمال نمایید.
  6. حال می توانید پست را با زدن دکمه your story در استوری قرار دهید و یا با زدن گزینه Send to به یکی از دوستان خود ارسال نمایید.
استوری اینستاگرام

سوالات متداول در مورد آرشیو در اینستاگرام

آرشیو چیست؟ ⭐

یکی از امکانات جالب اینستا است که به شما این امکان را میدهد که بتوانید پست یا استوری خود را موقت مخفی و از لیست پست ها و استوری های خود خارج نمایید.

تفاوت میان آرشیو و حذف کردن چیست؟ ⭐

در حذف کردن پست یا استوری شما بطور کامل از اکانت اینستا شما حذف میشود. اما در آرشیو کردن پست یا استوری موقت از نمایش خارج شده و بایگانی میشود.

چگونه میتوان پستی را در اینستاگرام مخفی کرد؟ ⭐

با آرشیو کردن پست در اینستاگرام، پست از دید کاربران مخفی میشود ولی همچنان در حساب شما و در بخش آرشیو باقی خواهد ماند.

بخش آرشیو اینستاگرام کجاست؟ ⭐

برای دسترسی به بخش بایگانی در اینستاگرام میبایست در صفحه پروفایل روی دکمه سه نقطه در بالای صفحه بزنید و گزینه archives را انتخاب نمایید.

چگونه می توان پست آرشیو شده در اینستاگرام را برگرداند؟ ⭐

کافیست وارد بخش آرشیو شده و پست مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس بر روی سه دکمه بالای عکس بزنید و با زدن گزینه Show on profile پست را به گالری پست های خود بازگردانید.

چگونه میتواند پست یا استوری آرشیو شده را پاک کرد؟ ⭐

میبایست به بخش آرشیو بروید، سپس پست یا استوری که میخواهید از آرشیو خارج کنید را انتخاب کنید و بر روی دکمه سه نقطه بزنید و گزینه Delete را انتخاب نمایید.

چه کار کنیم استوری ها آرشیو نشوند؟ ⭐

– به تب پروفایل شخصی خود بروید
– گزینه Settings را انتخاب نمایید
– حال گزینه privacy را انتخاب نمایید.
– سپس در بخش Saving شما میبایست گزینه save to archive را غیر فعال نمایید.

پادکست آموزشی بایگانی در اینستاگرام

جمع بندی

خصوصیت آرشیو در اینستاگرام یک از پرکاربردترین ویژگی های اینستاگرام میباشد که شما در هر لحظه ای میتوانید پست های خود را به جای حذف، بایگانی کرده و به صورت یک آلبوم شخصی در بخش مخفی اینستاگرام برای خود تدارک ببنید و در صورت خواست خود آن پست ها را برای عموم در پیچ تان به نمایش بگذارید. همانگونه که پست ها را میتوان بایگانی و دوباره به نمایش درآورد استوری های بایگانی شده را هم میتوانید دوباره منتشر کنید برای این کار بعد از ورود به بخش آرشیو ها، استوری مد نظر خود را لمس کنید تا برایتان باز شده و در قسمت پایینی آیکون آرشیو که در زیر آن کلمه “share” نوشته شده را انتخاب کنید تا استوری مد نظر دوباره منتشر شود

عضویت
اطلاع از
guest
9 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments