آرشیو اینستاگرام و برگرداندن پست های بایگانی شده در اینستا

آرشیو در اینستاگرام

آرشیو اینستاگرام و برگرداندن پست های بایگانی شده در اینستاموضوع این مقاله است که در ادامه به تفصیل به آن پرداخته ایم. اینستاگرام از محبوب ترین شبکه های اجتماعی حال حاضر در  جهان میباشد که مرز یک میلیارد کاربر را شکسته البته این محبوبیت یک روزه به دست نیامده و با آپدیت های مکرری که مدیران اینستاگرام میدهند روز به روز به افراد فعال در این برنامه شبکه اجتماعی اضافه میشود. بایگانی کردن در اینستاگرام ویژگی بود که کاربران از خیلی وقت ها منتظر آن بودند تا تصاویر و یا ویدیوهای خود را برای مدتی پاک کنند. تفاوت کلی آرشیو کردن پست با حذف پست اینستاگرام این است که شما با آرشیو کردن یک پست خاص آن پست را حذف نمیکنید بلکه برای مدتی بایگانی کرده تا در زمان دلخواه دوباره آن پست آرشیو شده را برگردانید.

مقاله پیشنهادی: پاک کردن پست های اینستاگرام

قطعا شما هم بعد از پست گذاری و یا در برخی از پست های خود دو دل هستید که آنها را حذف کنید یا نه. از این رو با این ویژگی جدید یعنی بایگانی اینستاگرام شما به راحتی و بدون هیچ نگرانی میتوانید هر پستی که مد نظرتان باشد را انتخاب و آن را برای مدتی از صفحه خود بردارید و در آینده نیز در صورت خواست خودتان آن پست را به قسمت پروفابل خود برگردانید.

ارشیو اینستاگرام کجاست ؟

ارشیو اینستاگرام یکی از مهم ترین بخش های اینستاگرام است. برای این که بدانید از کجا میتوانید ارشیو اینستاگرام را بیابید، بهتر است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 1. در ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید. به پروفایل حساب کاربری خود بروید.
 1. بر روی آیکون سه خط در بالای صفحه سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.
 1. نیم پنجره ای باز می شود که در آن گزینه ی ارشیو دیده می شود. بر روی آن کلیک کنید.
بخش آرشیو در اینستاگرام
 1. در صفحه ی جدید در بالای صفحه بر روی گزینه ی نشان داده شده کلیک کنید. در این قسمت می توانید پست ها و استوری های بایگانی شده را ببینید.
ورود به بخش پست ها یا استوری های آرشیو شده

نحوه آرشیو کردن در اینستاگرام

بعد از توضیحات لازم و دانستن فرق بین آرشیو اینستا با حذف پست، حال زمان آموزش نحوه بایگانی کردن و سپس برگرداندن آن از بایگانی به حالت نمایش رسیده که در ادامه مرحله به مرحله آن را برای شما آموزش میدهیم.

 1. وارد اکانت خود در اینستاگرام شده سپس پست مد نظر خود را که قصد آرشیو آن را دارید باز کنید.
 1. بعد از مراجعه به یکی از پست های خود که قصد آرشیو آن را دارید کافی ایست آیکون سه نقطه در بالا سمت راست پست را لمس کنید.
 1. بعد از لمس برایتان کادری باز خواهد شد که گزینه های زیادی با خود دارد و ما برای حذف موقت یک پست کافی ایست گزینه اول یعنی “archive” را لمس میکنیم تا پست مربوطه چه عکس باشد و یا ویدیو در اکانت اینستاگرام شما بایگانی شود.
آرشیو کردن یک پست در اینستاگرام

مشاهده و برگرداندن پست های آرشیو شده

خب بعد از اینکه یک پست در اکانت خود را برداشتیم میتوانیم از قسمت آرشیو، پست و استوری های بایگانی شده را مشاهده کنیم و حتی برای برگرداندن یک پست به قسمت پروفایل صفحه خود باید از این قسمت اقدام کنیم به همین منظور ادامه مقاله را مطالعه کنید.

 1. برای مشاهده پست آرشیو شده و یا خارج کردن آن از بایگانی کافی ایست به بخش پروفایل اکانت اینستاگرام تان برگشته و آیکون 3 خط را که در بالای همان صفحه وجود دارد، لمس کنید.
 1. بعد از انتخاب آیکون مربوطه که در بالای صفحه پروفایل اکانت قرار دارد وارد صفحه ای با عنوان “archive” خواهید شد که در این بخش با اناتخاب ” Stories Archive “، میتوانید همه استوری های منتشر شده تان را که به صورت خودکار پاک شده یعنی ۲۴ ساعت بعد از انتشار پاک شده، مشاهده کنید.
آرشیو در اینستاگرام
 1. برای ورود به بخش پست های آرشیو شده کافی ایست قسمت استوری های آرشیو شده را به قسمت پست های آرشیو شده در قسمت بالای صفحه به مانند تصویر زیر تغییر دهید.
پست های آرشیو شده اینستاگرام
 1. حال میتوانید تمام پست های بایگانی شده توسط خودتان در بخش آرشیو در اینستاگرام را مشاهده کنید و برای برگرداندن پست ها و یا یکی از پست های موجود کافی ایست آن پست را لمس کرده تا برایتان باز شده و بعد آیکون سه نقطه را انتخاب کرده و سپس در کادر باز شده گزینه اول یعنی “show on profile” را انتخاب کنید.
برگرداندن پست آرشیو شده در اینستاگرام

برگرداندن استوری بایگانی شده در اینستا

 1. همانند توضیحات بالا ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید.
 2. به بخش پروفایل حساب خود بروید.
 3. در اینجا بر روی آیکون سه خط کلیک کنید.
 4. بر روی نوشته ی archive کلیک کنید.
 5. وارد بخش آرشیو اینستاگرام شوید.
 6. در این بخش گزینه Stories archive را انتخاب نمایید.
استوری های آرشیو شده اینستاگرام
 1. لیستی از استوریهایی که آرشیو شده اند به شما نمایش داده میشوند.
 2. استوری مد نظر خودتان را که میخواهید از بایگانی خارج نمایید را انتخاب نمایید و بر روی دکمه share در پایین صفحه بزنید.
منتشر کردن استوری آرشیو شده در اینستاگرام
 1. صفحه ارسال استوری به شما نشان داده میشود. که میتوانید تغییرات خود را بر روی استوری مذکور اعمال نمایید.
 2. حال می توانید پست را با زدن دکمه your story در استوری قرار دهید و یا با زدن گزینه Send to به یکی از دوستان خود ارسال نمایید.

سوالات متداول در مورد آرشیو در اینستاگرام

آرشیو چیست؟ ⭐

یکی از امکانات جالب اینستا است که به شما این امکان را میدهد که بتوانید پست یا استوری خود را موقت مخفی و از لیست پست ها و استوری های خود خارج نمایید.

تفاوت میان آرشیو و حذف کردن چیست؟ ⭐

در حذف کردن پست یا استوری شما بطور کامل از اکانت اینستا شما حذف میشود. اما در آرشیو کردن پست یا استوری موقت از نمایش خارج شده و بایگانی میشود.

چگونه میتوان پستی را در اینستاگرام مخفی کرد؟ ⭐

با آرشیو کردن پست در اینستاگرام، پست از دید کاربران مخفی میشود ولی همچنان در حساب شما و در بخش آرشیو باقی خواهد ماند.

بخش آرشیو اینستاگرام کجاست؟ ⭐

برای دسترسی به بخش بایگانی در اینستاگرام میبایست در صفحه پروفایل روی دکمه سه نقطه در بالای صفحه بزنید و گزینه archives را انتخاب نمایید.

چگونه می توان پست آرشیو شده در اینستاگرام را برگرداند؟ ⭐

کافیست وارد بخش آرشیو شده و پست مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس بر روی سه دکمه بالای عکس بزنید و با زدن گزینه Show on profile پست را به گالری پست های خود بازگردانید.

چگونه میتواند پست یا استوری آرشیو شده را پاک کرد؟ ⭐

میبایست به بخش آرشیو بروید، سپس پست یا استوری که میخواهید از آرشیو خارج کنید را انتخاب کنید و بر روی دکمه سه نقطه بزنید و گزینه Delete را انتخاب نمایید.

چه کار کنیم استوری ها آرشیو نشوند؟ ⭐

– به تب پروفایل شخصی خود بروید
– گزینه Settings را انتخاب نمایید
– حال گزینه privacy را انتخاب نمایید.
– سپس در بخش Saving شما میبایست گزینه save to archive را غیر فعال نمایید.

پادکست آموزشی بایگانی در اینستاگرام

جمع بندی

خصوصیت آرشیو در اینستاگرام یک از پرکاربردترین ویژگی های اینستاگرام میباشد که شما در هر لحظه ای میتوانید پست های خود را به جای حذف، بایگانی کرده و به صورت یک آلبوم شخصی در بخش مخفی اینستاگرام برای خود تدارک ببنید و در صورت خواست خود آن پست ها را برای عموم در پیچ تان به نمایش بگذارید. همانگونه که پست ها را میتوان بایگانی و دوباره به نمایش درآورد استوری های بایگانی شده را هم میتوانید دوباره منتشر کنید برای این کار بعد از ورود به بخش آرشیو ها، استوری مد نظر خود را لمس کنید تا برایتان باز شده و در قسمت پایینی آیکون آرشیو که در زیر آن کلمه “share” نوشته شده را انتخاب کنید تا استوری مد نظر دوباره منتشر شود

عضویت
اطلاع از
guest
12 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments