آموزش کامل حذف پست و ویرایش پست در اینستاگرام (2020)

پوریا امیرخزانی
تاریخ انتشار : 2020-09-16
آموزش حذف و ویرایش پست اینستاگرام

به طور کلی، نحوه ی ویرایش پست اینستاگرام شامل تعویض عکس، حذف یکی از عکس های چندتایی یا همان حذف یکی از عکس های پست های آلبومی، اضافه کردن عکس به پست اینستاگرام و … می‌تواند برای بسیاری از کاربران جای سؤال باشد. از طرفی حذف یک، چند یا کل پست های منتشر شده نیز یک مسئله ی دیگر است. بیشتر این کارها به سادگی امکان پذیر هستند؛ کافیست بدانید کدام یک از این کارها را از کدام بخش میتوان انجام داد. ما در این مقاله، به ترتیب تمامی این مسائل را به طور جامع آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید تا تمامی این امکانات را یاد بگیرید و در حذف ویرایش پست، حرفه‌ای شوید!

در صورتی که در گذاشتن پست در اینستاگرام با مشکلی مواجه شده اید، مقاله ی اختصاصی ما را در مورد آموزش گذاشتن پست در ایستاگرام از دست ندهید!

ویدیوی آموزشی نحوه‌ی حذف و ویرایش پست اینستاگرام

آموزش کامل حذف و ویرایش پست در اینستاگرام و نکات مهم حذف و ویرایش پست

محتوای این ویدیو شامل:

 • آموزش حذف پست در اینستاگرام و تفاوت حذف پست با آرشیو پست
 • آموزش ویرایش پست در اینستاگرام
 • ذکر مواردی که نمی‌توان در ویرایش پست تغییر داد.

نحوه حذف پست در اینستاگرام

شما می توانید پست‌های خود را به دو صورت دائمی و موقت ( آرشیو ) پاک کنید که ما به آموزش هر دو خواهیم پرداخت. در صورت استفاده از روش اول، پست های مدنظر شما به طور دائمی حذف شده و و پس از طی فرآیند حذف، حتی خودتان نیز به این پست ها دسترسی نخواهید داشت. در روش دوم، پست های شما تنها از دید فالوورهایتان پنهان می‌شوند؛ ولی شما از قسمت آرشیو، قادر خواهید بود که این پست‌ها را ببینید. حتی شما می‌توانید هر موقع که مایل بودید، دوباره این پست ها را را به حالت قبلی برگردانید.

الف. حذف دائمی پست در اینستاگرام

برای حذف کامل پست اینستاگرام خود کافیست مراحل زیر را انجام دهید.

 1. وارد اکانت اینستاگرام خود شده و سپس به صفحه پروفایل اکانت خود، یعنی جایی که پست‌های منتشر شده شما در آنجا نمایش داده می‌شوند، مراجعه کنید.
 1. پستی که قصد حذف آن را دارید، انتخاب و وارد آن شوید.
 1. حال برای حذف پست اینستاگرام خود، در صفحه باز شده آیکون سه نقطه در قسمت بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید.
 1. در کادر باز شده گزینه delete را لمس و سپس به مانند تصویر زیر آن را تأیید کنید.
حذف پست اینستاگرام

ب. حذف موقت پست در اینستاگرام ( نحوه آرشیو کردن پست ها)

آرشیو اینستاگرام یکی از قابلیت‌های نسبتا جدید این شبکه‌ی اجتماعی محبوب می باشد. شما با استفاده از این امکان، می‌توانید پست‌های خود را بایگانی کنید. در این حالت پستی که آن را آرشیو کرده‌اید، به هیچ کس دیگری نشان داده نشده و در قسمت آرشیو، محفوظ خواهد ماند. دسترسی شما نیز به این پست‌ها کماکان حفظ شده و نیز قادر خواهید بود که در صورت لزوم، دوباره این پست را از حالت بایگانی به حالت قبل بازگردانید. اگر نمی‌دانید چگونه میتوان پست‌ها را آرشیو کرده و بعد از مدتی آن ها را بازیابی کرد، مقاله‌ی کامل ما را در مورد آرشیو اینستاگرام از دست ندهید!

همین الان بخوانید: آرشیو اینستاگرام

2. ویرایش پست اینستاگرام

تصور کنید پستی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید، اما در کپشن آن غلط املایی وجود دارد. حتی ممکن است به هر دلیلی بخواهید بخشی از متن پست خود را تغییر دهید، افراد دیگری را در آن تگ کنید و با حتی لوکیشن اضافه کنید. پیشنهاد ما این است که در این صورت به جای حذف پست از اینستاگرام، این پست را ویرایش نمایید. شما می توانید با استفاده از آیکون سه نقطه در پست مربوطه، به راحتی تغییرات لازم را انجام دهید.

برای اعمال تنظیمات و ویرایش‌های مختلف بر روی پست مدنظر، کافی است وارد پست مربوطه شوید. سپس، آیکون سه نقطه را لمس کرده و در کادر باز شده، گزینه‌ی Edit یا همان ویرایش را لمس نمایید. پس از این مرحله، قادر خواهید بود پست خود را از جنبه‌های مختلفی که در پایین به توضیح هر کدام از آن‌ها پرداخته ایم، ویرایش کنید.

گزینه های ویرایش متن

 • turn of commenting: با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود تا قسمت نظرات پست مربوطه را غیر فعال کنید. در این صورت، آیکون کامنت گذاری پست شما حذف می‌شود. اگر سؤالی در این زمینه دارید، ما در مقاله‌ی بستن کامنت های اینستاگرام به طور کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.
 • edit: همان طور که اشاره شد،شما با استفاده از این گزینه می‌توانید پست خود را ویرایش نمایید.
 • tag people: شما می توانید هر فردی را که مایل هستید، تگ کنید. تگ کردن در اینستاگرام یکی از ویژگی‌های پر کاربرد اینستاگرام می باشد و در نقاط مختلف اینستاگرام به کار گرفته می شود. از عکس و ویدیو گرفته تا زیر کامنت‌ها، می توانید اکانت‌ دیگران و یا حتی اکانت خود را تگ یا همان منشن کنید. ما در مقاله‌ی تگ کردن در اینستاگرام به طور کامل به آموزش و توضیح این قابلیت اینستاگرام پرداخته‌ایم.
 • add location: از این قسمت می‌توانید به پست خود، موقعیت مکانی یا همان لوکیشن اضافه نمایید.
 • alt text: شما می‌توانید در این قسمت، هر متنی را که مایل هستید، وارد کنید. در حقیقت، اگر تصویر پست شما برای فردی به دلایل مختلف، همچون ضعف سرعت اینترنت، نشان داده نشود، به جای تصویر این متن نشان داده خواهد شد.
ویرایش پست اینستاگرام

نحوه ی لغو پست در حال ارسال چگونه است؟

این که چگونه میتوان پست در حال ارسال را قبل از منتشر کردن حذف کرد، ممکن است برای برخی کاربران جای سؤال باشد. برای این کار، باید بلافاصله بعد از تأیید انتشار پست، به صفحه ی اصلی یا همان Home اینستاگرام خود بروید. پستی که در حال انتشار است، در بالا نشان داده می‌شود که در کنار آن، گزینه‌ای با عنوان Undo وجود دارد. شما فقط چند ثانیه فرصت خواهید داشت تا با انتخاب این گزینه، از انتشار پست جلوگیری نمایید. در صورت اتمام این فرصت، باید همانند یک پست عادی، از قسمت پروفایل حساب خود، آن پست را حذف نمایید.

پادکست حذف پست و ویرایش پست اینستاگرام

مشکلات حذف پست اینستاگرام

⭐ پستی رو که حذف کردم، می تونم دوباره برگردونم؟

✅ نه خیر. اگر پستی را حذف کرده باشید، هیچ راهی برای بازگردانی آن وجود ندارد!

⭐ حذف همه ی پست ها در اینستاگرام ممکن است؟

✅ فعلا راه مستقیمی برای پاک کردن تمام پست های اینستاگرام وجود ندارد. با این حال شما می‌توانید پست های خود را طبق آموزش های داده شده در این مقاله به صورت تک تک حذف نمایید یا اینکه از نرم افزارهایی مانند Cleaner For Instagram استفاده نمایید.

⭐ تعویض عکس پست اینستاگرام ممکن است؟

✅ نه خیر، مگر اینکه پست موردنظر را پاک کنید و از نو پست را با عکس مدنظر خود منتشر نمایید.

⭐ چگونه به پست اینستاگرام عکس اضافه کنیم؟

✅ متأسفانه راهی برای انجام این کار وجود ندارد. در صورتی که پستی را منتشر کرده باشید، دیگر قادر نخواهید بود در عکس یا ویدیو آن تغییری ایجاد کنید.

⭐ آیا ممکن است حذف پست توسط اینستاگرام انجام شود؟

✅ بله! ممکن است برخی کاربران با پاک شدن خودبخودی پست‌های خود مواجه شوند. در صورتی که پستی با قوانین و مقررات اینستاگرام مغایرت داشته باشد، در این صورت ممکن است اینستاگرام پست شما را حذف نماید.

⭐ حذف یکی از عکس های چندتایی پست اینستاگرام یا همان پست های آلبومی، ممکن است؟

✅ جواب باز هم منفی است. فعلا راهی برای پاک کردن یکی از عکس یا ویدیوهای پست های آلبومی اینستاگرام وجود ندارد. اما گفته می‌شود این آپشن در آپدیت های آینده اضافه خواهد شد.

⭐ پاک کردن پست دیگران در اینستاگرام ممکن است؟

✅ بله و خیر! شما نمی‌توانید به صورت مستقیم پست فرد دیگری را از اینستاگرام پاک نمایید. ولی چنانچه این پست با قوانین اینستاگرام در تضاد باشد یا این که افراد زیادی آن را ریپورت کنند، اینستاگرام پست موردنظر را حذف می‌کند.

جمع بندی

اگر مقاله‌ی ما را تا اینجا مطالعه کرده باشید، احتمالا متوجه این نکته شده‌اید که گرچه اینستاگرام به ما اجازه می‌دهد پست های خود را از جهات مختلف ویرایش کنیم، ولی ایجاد تغییر در محتوای تصویری پست‌ها امکان پذیر نیست. این مسئله به احتمال زیاد برای جلوگیری از بروز خطا در الگوریتم اینستاگرام است؛ چرا که اینستاگرام بر محتوای تصویری بیشتر از محتوای متنی اهمیت داده و پست‌ها را با محتوای تصویری آن‌ها می‌شناسد. در این مقاله، ما به طور کامل نحوه‌ی حذف، ویرایش و آرشیو کردن پست های اینستاگرام را توضیح دادیم. از این که مقاله ی ما را برای مطالعه انتخاب کردید، سپاس‌گزاریم.

اگر سوال و یا مشکلی در این داشتید، می‌توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا همکاران ما در تیم پشتیبانی، سریعا شما را راهنمایی نمایند.

4.3/5 - (83 امتیاز)

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
125 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب