حذف و ویرایش پست اینستاگرام

کاملترین آموزش ویرایش و حذف پست در اینستاگرام (2021)

پوریا امیرخزانی
2020-09-16

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

به طور کلی، نحوه ی ویرایش پست اینستاگرام شامل تعویض عکس، حذف یکی از عکس‌های چندتایی یا همان حذف یکی از عکس‌های پست‌های آلبومی، اضافه کردن عکس به پست اینستاگرام و … می‌تواند برای بسیاری از کاربران جای سؤال باشد. بهتر است بدانید که پس از انتشار پست، شما می‌توانید افراد تگ شده، کپشن و متن جایگزین پست خود را تغییر دهید. همچنین تغییر لوکیشن پست منتشر شده نیز به سادگی ممکن است؛ فقط کافیست بدانید کدام یک از این کارها را از کدام بخش باید انجام دهید.

ما در این مطلب، ویرایش و حذف پست منتشر شده را به طور جامع آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید تا تمامی این امکانات را یاد بگیرید و در این زمینه حرفه‌ای شوید!

ویدیوی آموزشی نحوه‌ی حذف و ویرایش پست اینستاگرام

آموزش کامل حذف و ویرایش پست در اینستاگرام و نکات مهم حذف و ویرایش پست

محتوای این ویدیو شامل:

 • آموزش حذف پست در اینستاگرام و تفاوت حذف پست با آرشیو پست
 • آموزش ویرایش پست در اینستاگرام
 • ذکر مواردی که نمی‌توان در ویرایش پست تغییر داد.

نحوه حذف پست در اینستاگرام

در آپدیت‌های جدید اینستاگرام، پاک کردن پست های اینستاگرام تا حدودی تغییر یافته است. پست‌ها و استوری‌هایی که پاک می‌شوند، مستقیما حذف نشده و به بخش Recently Deleted منتقل شده و نهایتا پس از 30 روز برای همیشه پاک می‌شوند. البته شما می‌توانید با استفاده از مواردی که در ادامه گفته خواهد شد، پست های پاک شده را از این قسمت نیز حذف نمایید.

حذف پست اینستاگرام یا آرشیو کردن؟ مسئله این است!

اگر هدف شما از حذف پست این است که به فالوورهایتان نشان داده نشود، بهتر است از قابلیت آرشیو اینستاگرام استفاده کنید. پست های آرشیو شده به هیچ کس دیگری نشان داده نشده و صرفا شما به آن دسترسی خواهید داشت. از طرفی هر موقع که مایل بودید، میتوانید به سادگی آن هارا بازیابی کنید. به طور کلی اگر از حذف پست خود مطمئن نیستید و یا صرفا میخواهید به فالوورهایتان نشان داده نشود، توصیه می‌کنیم به جای حذف، از قابلیت آرشیو استفاده کنید!

همین الان بخوانید: چگونه پست اینستاگرام را آرشیو کنیم + نکات فوق حرفه ای!

حذف دائمی پست در اینستاگرام

برای حذف پست در اینستاگرام خود کافیست مراحل زیر را انجام دهید.

 1. وارد اکانت اینستاگرام خود شده و سپس به صفحه پروفایل اکانت خود، یعنی جایی که پست‌های منتشر شده شما در آنجا نمایش داده می‌شوند، مراجعه کنید.
 1. پستی که قصد حذف آن را دارید، انتخاب کنید.
حذف پست اینستاگرام
 1. حال برای حذف پست اینستاگرام خود، در صفحه باز شده آیکون سه نقطه در قسمت بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید.
 1. در کادر باز شده گزینه Delete را لمس و سپس به مانند تصویر زیر آن را تأیید کنید.
تایید پاک کردن پست اینستاگرام

آموزش بازگردانی و یا حذف پست از بخش Recently Deleted اینستاگرام

شما تا مدت 30 روز بعد از حذف پست اینستاگرام می‌توانید پست‌های پاک شده را بازیابی کنید و یا زودتر از مهلت 30 روزه، پست را برای همیشه حذف کنید. برای بازیابی پست اینستاگرام پاک شده و یا پاک کردن دائمی پست، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. از قسمت پروفایل حساب خود به بخش تنظیمات بروید.
 1. قسمت Account را انتخاب کنید.
بخش Account در تنظیمات اینستاگرام
 1. در آخر همین صفحه، روی گزینه‌ی Recently Deleted کلیک کنید.
 1. حال می توانید لیست پست‌هایی را که اخیرا پاک کرده‌اید، مشاهده کنید. پست موردنظر را باز کرده و روی علامت سه نقطه در بالا و سمت راست پست بزنید.
پاک کردن پست از بخش Recently Deleted
 1. در لیست باز شده، دو گزینه وجود دارد. با زدن گزینه‌ی Restore می توانید پست را بازیابی نمایید و با زدن گزینه‌ی Delete، می‌توانید پست موردنظر را برای همیشه حذف کنید.

2. ویرایش پست اینستاگرام

تصور کنید پستی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید، اما در کپشن آن غلط املایی وجود دارد. حتی ممکن است به هر دلیلی بخواهید بخشی از متن پست خود را تغییر دهید، افراد دیگری را در آن تگ کنید و با حتی لوکیشن اضافه کنید. پیشنهاد ما این است که در این صورت به جای حذف پست از اینستاگرام، این پست را ویرایش نمایید.

برای ویرایش پست در اینستاگرام، کافی است وارد پست مربوطه شده و آیکون سه نقطه را لمس کنید. در کادر باز شده، گزینه‌ی Edit یا همان ویرایش را لمس نمایید. پس از این مرحله، قادر خواهید بود پست خود را از جنبه‌های مختلفی که در پایین به توضیح هر کدام از آن‌ها پرداخته ایم، ویرایش کنید.

ویرایش پست اینستاگرام

گزینه های ویرایش پست در اینستاگرام

 • Turn Off Commenting: با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود تا قسمت نظرات پست مربوطه را غیر فعال کنید. در این صورت، آیکون کامنت گذاری پست شما حذف می‌شود. اگر سؤالی در این زمینه دارید، ما در مقاله‌ی بستن کامنت‌های اینستاگرام به طور کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.
 • Edit: همان طور که اشاره شد،شما با استفاده از این گزینه می‌توانید پست خود را ویرایش نمایید.
 • Tag People: شما می توانید هر فردی را که مایل هستید، تگ کنید. تگ کردن در اینستاگرام یکی از ویژگی‌های پر کاربرد اینستاگرام می باشد و در نقاط مختلف اینستاگرام به کار گرفته می‌شود. از عکس و ویدیو گرفته تا زیر کامنت‌ها، می توانید اکانت‌ دیگران و یا حتی اکانت خود را تگ یا همان منشن کنید. ما در مقاله‌ی تگ کردن در اینستاگرام به طور کامل به آموزش و توضیح این قابلیت اینستاگرام پرداخته‌ایم.
 • Add Location: اگر لوکیشن اشتباه روی پستتان تنظیم کرده اید، از طریق این قسمت می توانید لوکیشن پست خود را تغییر دهید. همچنین اگر لوکیشن خاصی روی پست خود تنظیم نکرده‌اید و به فکر تغییر و یا اضافه کردن لوکیشن اینستاگرام بعد از انتشار پست هستید، می‌توانید از این قسمت روی پست اینستاگرامی خود لوکیشن تنظیم کنید.
  برای انجام این کار کافیست بعد از زدن گزینه‌ی آبی رنگ Add Location در زیر نام کاربری، نام مکان موردنظر خود را جستجو کرده و انتخاب نمایید. اگر لوکیشنی که به دنبال آن می‌گردید را پیدا نکردید، شاید نیاز است که لوکیشن مدنظر را برای اولین بار در اینستاگرام ثبت کنید!

اگر می‌خواهید لوکیشن خاص خود را پست اینستاگرام قرار دهید که از قبل وجود ندارد، توصیه می‌کنیم مقاله‌ی ثبت لوکیشن اینستاگرام را از دست ندهید!

 • Alt Text: شما می‌توانید در این قسمت، هر متنی را که مایل هستید، وارد کنید. در حقیقت، اگر تصویر پست شما برای فردی به دلایل مختلف، همچون ضعف سرعت اینترنت، نشان داده نشود، به جای تصویر این متن نشان داده خواهد شد.

بعد از اتمام ویرایش، تیک آبی بالا و سمت راست صفحه را بزنید تا پست شما مجددا منتشر شود.

تایید ویرایش پست

چگونه یک پست در حال آپلود را حذف کنیم؟

با اینکه حذف پست در حال آپلود بسیار ساده است، ممکن است برای بسیاری از کاربران جای سوال باشد. از طرفی گاهی به علت مشکلات اینستاگرام، آپلود پست کاملا متوقف می شود و در همان حالت باقی می‌ماند. در این حالت لغو پست در حال ارسال بهترین گزینه است. بعد از لغو، دوباره می توانید پست موردنظرتان را آپلود نمایید. برای حذف پستی که در حال آپلود شدن است، کافیست:

 1. اینترنت گوشی خود را خاموش کرده و برنامه ی اینستاگرام را ببندید.
 2. دوباره برنامه ی اینستاگرام را باز کنید. خواهید دید که دقیقا مثل تصویر زیر، آپلود پست متوقف شده و یک آیکون سه نقطه در این نوار ظاهر شده است.
 1. آیکون سه نقطه را زده و گزینه ی Discard را انتخاب کنید. سپس دوباره گزینه ی Discard را بزنید تا آپلود پست لغو شود.

مشکلات حذف پست اینستاگرام

حذف یکی از عکس های چندتایی پست اینستاگرام یا همان پست های آلبومی ممکنه؟

✅ متاسفانه خیر! فعلا راهی برای پاک کردن یکی از عکس یا ویدیوهای پست‌های آلبومی اینستاگرام وجود ندارد. البته
اخیرا اینستاگرام اعلام کرده که به زودی این قابلیت به صورت آزمایشی ابتدا برای گوشی‌های آیفون و سپس برای همه‌ی کاربران در دسترس خواهد بود.

چگونه یک پست در حال آپلود را حذف کنیم؟

✅ اینترنت گوشی خود را خاموش کرده و برنامه ی اینستاگرام را ببندید. سپس دوباره وارد اینستاگرام شده و سه نقطه ظاهر شده در کنار نوار آپلود را بزنید. سپس گزینه ی Discard را بزنید. در این مطلب این موضوع را به طور کامل و تصویری آموزش داده‌ایم. برای خواندن کامل، کلیک کنید!

حذف همه ی پست ها در اینستاگرام ممکنه؟

✅ فعلا راه مستقیمی برای پاک کردن تمام پست های اینستاگرام وجود ندارد. با این حال شما می‌توانید پست های خود را طبق آموزش های داده شده در این مقاله به صورت تک تک حذف نمایید یا اینکه از نرم افزارهایی مانند Cleaner For Instagram استفاده نمایید.

چگونه به پست اینستاگرام عکس اضافه کنیم؟

✅ متأسفانه راهی برای انجام این کار وجود ندارد. در صورتی که پستی را منتشر کرده باشید، دیگر قادر نخواهید بود در عکس یا ویدیو آن تغییری ایجاد کنید.

تعویض عکس پست اینستاگرام ممکن است؟

✅ نه خیر، مگر اینکه پست موردنظر را پاک کنید و از اول پست را با عکس مدنظر خود منتشر نمایید.

آیا ممکن است حذف پست توسط اینستاگرام انجام شود؟

✅ بله! ممکن است برخی کاربران با پاک شدن خودبخودی پست‌های خود مواجه شوند. در صورتی که پستی با قوانین و مقررات اینستاگرام مغایرت داشته باشد، در این صورت ممکن است اینستاگرام پست شما را حذف نماید.

پاک کردن پست دیگران در اینستاگرام ممکن است؟

✅ بله و خیر! شما نمی‌توانید به صورت مستقیم پست فرد دیگری را از اینستاگرام پاک نمایید. ولی چنانچه این پست با قوانین اینستاگرام در تضاد باشد یا این که افراد زیادی آن را ریپورت کنند، اینستاگرام پست موردنظر را حذف می‌کند.

جمع بندی

اگر مقاله‌ی ما را تا اینجا مطالعه کرده باشید، احتمالا متوجه این نکته شده‌اید که گرچه اینستاگرام به ما اجازه می‌دهد پست‌های خود را از جهات مختلف ویرایش کنیم، ولی ایجاد تغییر در محتوای تصویری پست‌ها امکان پذیر نیست. این مسئله به احتمال زیاد برای جلوگیری از بروز خطا در الگوریتم اینستاگرام است؛ چرا که اینستاگرام بر محتوای تصویری بیشتر از محتوای متنی اهمیت داده و پست‌ها را با محتوای تصویری آن‌ها می‌شناسد. در این مقاله، ما به طور کامل نحوه‌ی حذف، ویرایش و آرشیو کردن پست های اینستاگرام را توضیح دادیم. از این که مقاله ی ما را برای مطالعه انتخاب کردید، سپاس‌گزاریم.

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
175 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments