بستن کامنت در اینستاگرام

بستن کامنت در اینستاگرام

بستن کامنت در اینستاگرام یکی از مهم ترین بخش هایی میباشد که ممکن است هر ادمین پیج به آن نیاز پیدا کنید. به طور کلی قابلیت کامنت گذاری و یا همان ارائه نظرات در هر شبکه اجتماعی حرف اول را میزند. اینستاگرام هم از این قاعد مستثناء نبوده و یکی از جذاب‌ترین و پر تنش‌ترین بخش‌های خود را به قسمت کامنت‌ها مدیون میباشد.

به دلیل این که ویژگی کامنت گذاری در اینستاگرام گاهی پرتنش و غیر قابل کنترل میشود به تازگی اینستاگرام قابلیت جدید بستن کامنت پست اینستاگرام را فعال کرده تا هر ادمین اکانت اینستاگرام به هر دلیلی که میخواهد ارسال نظرات به پست های خود و یا چندی از پست های خاص خود را ببند به راحتی بتواند قسمت کامنت گذاری پست های خود را بسته و یا محدود کند، ویژگی تازه بستن کامنت ها در اینستاگرام میتواند برای هر اکانت نیاز بشود از این رو ما امروز میخواهیم چگونگی بستن کامنت اینستاگرام را برایتان آموزش دهیم.

بستن کامنت در اینستاگرام برای پست ها

اگر قصد این را دارید که از این پس بعد از منتشر کردن هر پستی در اینستاگرام بخش کامنت گذاری پست هایتان غیر فعال شده و در واقع هیچ اکانت دیگری قادر به کامنت گذاری نباشد کافی ایست این مراحل را عملی کنید.

 1. وارد اکانت خود از طریق برنامه اینستاگرام شوید.
 2. وارد بخش پست گذاری در اکانت خود شده که این بخش با آیکون + نشان داده میشود و سپس پست مد نظر خود را که میخواهید آن را منتشر کنید از طریق گالری حافظه گوشی خود انتخاب کنید و یا همان لحظه از طریق دوربین گوشی خود عکس و یا ویدیو لازم را ضبط کنید
 3. بعد ار انتخاب عکس و یا ویدیو مد نظر خود حال وقت ویرایش پست خود رسیده و میتوانید از طرق فیلتر های موجود پست مد نظر خود را به حالت های مختلف در آورید
 4. در قسمت آخر بخش پست گذاری شما با صفحه زیر روبرو میشوید که میتوانید کپشن پست خود و تنظیمات دیگری را اضافه و استفاده کنید اما ما به دنبال بستن کامنت ها در اینستاگرام هستیم برای این منظور کافی ایست در همین صفحه نوشته خاکستری رنگ ” advanced settings ” را انتخاب کنید
 5. بعد ز انتخاب این گزینه شما با دو کلید روبرو میشوید که کلید اول  یعنی ” turn off commenting ” بستن نظرات در پس منشتر شده که با روشن کردن کلید این دکمه شما توانسته اید با موفقیت بستن کامنت اینستاگرام را اجرایی کنید
 6. بعد از روشن کردن این کلید و فعال کردن ویژگی بستن کامنت حال میتوانید پست خود را منتشر کنید سپس با مراجعه به پست مربوطه از فعال شدن صحیح بستن کامنت در اینستاگرام خود اطمنیان حاصل کنید.
بستن کامنت در اینستاگرام

بستن کامنت در اینستاگرام برای پست های منتشر شده

راه حلی که در توضیحات بالا برایتان توضیح دادیم برای زمانی ایست که میخواهید یک پست را منتشر کنید اما بستن کامنت پست اینستاگرام برای پست هایی که قبلا منتشر شده باید چه اقداماتی را انجام دهیم برای این منظور کافی ایست این مراحل را عملی کنید.

 1. همانند قبل از طریق برنامه اینستاگرام وارد اکانت خود شوید.
 2. سپس وارد بخش پروفایل اینستاگرام خود شده و پست مربوطه ای که میخواهید بخش نطرات آن غیر فعال شود مراجعه کنید.
 3. بعد از رجوع به پست مربوطه آیکون سه نقطه در قسمت بالا سمت راست پست را لمس کنید.
 4. بعد از انتخاب تنظیمات پست برایتان کادری همانند تصویر زیر برای تان باز میشود که شما باید گزینه “” را لمس کنید تا نظرات پست مربوطه را خاموش کنید.
بستن کامنت در اینستاگرام

بعد از انجام دادن این مراحل حال میتوانید از فعال شدن بستن کامنت اینستاگرام تان به مانند قبل اطمنیان حاصل کنید

بستن کامنت در استوری اینستاگرام

یکی از مهم ترین و جذاب ترین بخش اینستاگرام که به تازگی فعال شد بخش استوری اینستاگرام میباشد ما نیز در مقاله های قبلی توضیحات تکمیلی از آموزش استوری اینستاگرام برایتان بازگو کردیم از این رو نمیخواهیم در این مقاله از ویژگی های استوری اینستاگرام برایتان بگوییم اما چون موضوع امروز ما بستن کامنتها در اینستاگرام میباشد فقط از قسمت کامنت گذاری و یا همان ارسال نظرات در استوری اینستاگرام را برایتان توضیح خواهیم داد.

هنگامی که شما استوری را در پیج خود منتشر میکنید به صورت خودکار قسمت کامنت گذاری آن روشن میباشد و کاربرانی که شما را دنبال میکنند و استوری شما را مشاهده میکنند میتوانند در مورد استوری منتشر شده شما نظرات خود را ارسال کنند برای غیر فعالسازی این قسمت و فعال کردن بستن کامنت اینستاگرام بخش استوری آن کافی ایست مراحل زیر عملی کنید.

مراحل بستن کامنت استوری اینستاگرام

 1. به مانند قبل از طریق برنامه اینستاگرام وارد اکانت خود شده و سپس وارد بخش پروفایل اکانت خود شوید.
 2. در صفحه پروفایل اکانت خود آیکون سه نقطه که حال به حالت سه خط تبدیل شده را لمس کنید.
 3. سپس در قسمت پایین آن آیکون چرخ دنده با نوشته settings را لمس کنید تا به بخش تنظیمات اکانت اینستاگرام خود رفته باشید.
 4. در بخش تنظیمات به قسمت “privacy and security” رفته و از زیر مجموعه آن گزینه “story controls” را انتخاب کنید تا به تنظیمات استوری اکانت خود مراجعه کرده باشید.
 5. در صفحه باز شده شما میتوانید تنظیمات مختلفی را برای استوری خود تعریف کنید برای مثال گزینه اول یعنی”” که با فعالسازی آن میتوانید اکانت های مشخصی را از مشاهده استوری های خود محروم کنید اما هدف ما بستن کامنتها در اینستاگرام بخش استوری آن میباشد پس برای عملی کردن این ویژگی باید به قسمت “” مراجعه کنید.
 6. در این قسمت سه نوع انتخاب دارید گزینه اول “” میباشد که در صورت فعال بودن این گزینه تمامی افرادی که استوری شما را میبنند میتوانند نظرات خود را برای شما ارسال کنند گزینه دوم “” میباشد که در صورت فعال کردن این گزینه تنها اکانت هایی میتوانند برای استوری های شما نظرات خود را ارسال کنند که شما آن ها را فالو کرده اید اما برای بستن کامنت در اینستاگرام بخش استوری آن به صورت کامل کافی ایست گزینه سوم آن یعنی “” انتخاب کنید.

فیلم آموزشی بستن کامنت پست اینستاگرام

نتیجه گیری

بخش کامنت یا همان ارسال و دریافت نظرات یکی از مهم ترین قسمت های اینستاگرام میباشد که بعضی مواقع مجبور به بستن این بخش میشویم از همین رو ما در این مقاله خواستیم طریقه بستن کامنت در اینستاگرام را برایتان آموزش دهیم البته در آینده توضیحاتی تکمیلی در مورد بخش مدیریت و تنظیمات کامنت خواهیم داد.

امیدواریم که این مقاله توانسته باشد تمام سوال های شما را در این زمینه پاسخ داده باشد با این حال اگر سوال و پرسشی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید تا دوستان ما در اسرع وقت به شما جواب بدهند.

عضویت
اطلاع از
guest
2 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments