بستن کامنت استوری و پست اینستا به سادگی

abdi
تاریخ انتشار : 2020-08-26
نویسنده : abdi

بستن کامنت استوری اینستا و پست اینستاگرام یکی از مهم ترین بخش هایی میباشد که ممکن است هر ادمین پیج به آن نیاز پیدا کنید. به طور کلی قابلیت کامنت گذاری و یا همان ارائه نظرات در هر شبکه اجتماعی حرف اول را میزند. اینستاگرام هم از این قاعد مستثناء نبوده و یکی از جذاب‌ترین و پر تنش‌ترین بخش‌های خود را به قسمت کامنت‌ها مدیون میباشد.

به دلیل این که ویژگی کامنت گذاری در اینستاگرام گاهی پرتنش و غیر قابل کنترل میشود به تازگی اینستاگرام قابلیت جدید بستن کامنت پست اینستاگرام را فعال کرده تا هر ادمین اکانت اینستاگرام به هر دلیلی که میخواهد ارسال نظرات به پست های خود و یا چندی از پست های خاص خود را ببند. ویژگی تازه بستن کامنت ها در اینستاگرام میتواند برای هر اکانت نیاز بشود از این رو ما امروز میخواهیم چگونگی بستن کامنت اینستا را برایتان آموزش دهیم.

اگر قصد بستن کامنت اینستاگرام در بخش پست ها را دارید، دو روش وجود دارد. روش اول زمانی ست که پست شما منتشر نشده و روش دوم زمانی است که پست شما منتشر شده است. مراحل هر کدام از این روش ها در پایین گفته شده است.

مقاله مرتبط: حذف کامنت در اینستاگرام با سیستم عامل اندروید و ای او اس

نحوه ی بستن کامنت در اینستاگرام (پیش از انتشار پست)

 1. وارد اکانت خود از طریق برنامه اینستاگرام شوید.
 2. وارد بخش پست گذاری در اکانت خود شده که این بخش با آیکون + نشان داده میشود و سپس پست مد نظر خود را که میخواهید آن را منتشر کنید از طریق گالری حافظه گوشی خود انتخاب کنید و یا همان لحظه از طریق دوربین گوشی خود عکس و یا ویدیو لازم را ضبط کنید
بخش پست گذاشتن در اینستاگرام
 1. بعد ار انتخاب عکس و یا ویدیو مد نظر خود حال وقت ویرایش پست خود رسیده و میتوانید از طرق فیلترهای موجود پست مد نظر خود را به حالت های مختلف در آورید.سپس آیکون next را کلیک کنید.
پست گذاشتن در اینستا

مقاله پیشنهادی: فیلتر کردن کامنت ها + راهنمای تصویری مطابق با جدیدترین آپدیت ها

 1. در قسمت آخر بخش پست گذاری شما با صفحه زیر روبرو میشوید که میتوانید کپشن پست خود و تنظیمات دیگری را اضافه و استفاده کنید اما ما به دنبال بستن کامنت ها در اینستاگرام هستیم برای این منظور کافیست در همین صفحه نوشته خاکستری رنگ ” advanced settings ” را انتخاب کنید.
تنظیمات پیشرفته پست
 1. بعد از انتخاب این گزینه شما با دو کلید روبرو میشوید که کلید اول  یعنی ” turn off commenting ” بستن نظرات در پس منشتر شده که با روشن کردن کلید این دکمه شما توانسته اید با موفقیت بستن کامنت اینستاگرام را اجرایی کنید.
بستن کامنت پست

بعد از روشن کردن این کلید و فعال کردن ویژگی بستن کامنت حال میتوانید پست خود را منتشر کنید سپس با مراجعه به پست مربوطه از فعال شدن صحیح بستن کامنت در اینستاگرام خود اطمنیان حاصل کنید.

نحوه ی بستن کامنت در اینستاگرام (پس از انتشار پست)

فرض کنیم که شما پست خود را منتشر کرده اید و هم اکنون به دلایل مختلف مثلا ایجاد تنش می خواهید بخش کامنت های آن را ببندید. باز هم راه حلی دارد که به سادگی می توانید آن را انجام دهید.

 1. ابتدا وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید.
ورود به پروفایل
 1. در قسمت آیکون پست ها، تمامی پست های خود را مشاهده می کنید. پستی که مایلید کامنت های آن بسته شود را انتخاب کنید.
 2. بر روی آیکون سه نقطه در گوشه راست بالا کلیک کنید.
 1. گزینه ی turn off commenting را انتخاب کنید.
بستن کامنت پست منتشر شده

بعد از انجام دادن این مراحل حال میتوانید از فعال شدن بستن کامنت اینستاگرام تان به مانند قبل اطمینان حاصل کنید.

مقاله مرتبط: آموزش جامع ویژگی های کامنت اینستاگرام

بستن کامنت استوری اینستاگرام

یکی از مهم ترین و جذاب ترین بخش اینستاگرام که به تازگی فعال شد بخش استوری اینستاگرام میباشد ما نیز در مقاله های قبلی توضیحات تکمیلی از آموزش استوری اینستاگرام برایتان بازگو کردیم. از این رو نمیخواهیم در این مقاله از ویژگی های استوری اینستاگرام برایتان بگوییم اما چون موضوع امروز ما بستن کامنتها در اینستاگرام میباشد فقط از قسمت کامنت گذاری و یا همان ارسال نظرات در استوری اینستاگرام را برایتان توضیح خواهیم داد.

هنگامی که شما استوری را در پیج خود منتشر میکنید به صورت خودکار قسمت کامنت گذاری آن روشن میباشد و کاربرانی که شما را دنبال میکنند و استوری شما را مشاهده میکنند میتوانند در مورد استوری منتشر شده شما نظرات خود را ارسال کنند. برای غیر فعالسازی این قسمت و فعال کردن بستن کامنت اینستاگرام بخش استوری آن کافیست مراحل زیر عملی کنید.

مراحل بستن کامنت استوری اینستاگرام

 1. به مانند قبل از طریق برنامه اینستاگرام وارد اکانت خود شده و سپس وارد بخش پروفایل اکانت خود شوید.
 1. در صفحه پروفایل اکانت خود آیکون سه نقطه که حال به حالت سه خط تبدیل شده را لمس کنید.
 1. سپس در قسمت پایین آن آیکون چرخ دنده با نوشته settings را لمس کنید تا به بخش تنظیمات اکانت اینستاگرام خود بروید.
 1. در بخش تنظیمات به قسمت “privacy” بروید.
تنظیمات حریم خصوصی در اینستا
 1. حال گزینه ی story را انتخاب کنید.
تنظیمات استوری
 1. در این قسمت تنظیمات مربوط به استوری برای شما نمایش داده می شود. به قسمت Allow Message Replies بروید. گزینه ی off را انتخاب کنید.
 2. در کنار گزینه ی off دو گزینه ی دیگر برای شما نمایش داده شده است. گزینه اول “every one” میباشد که در صورت فعال بودن این گزینه تمامی افرادی که استوری شما را میبنند میتوانند نظرات خود را برای شما ارسال کنند. گزینه دوم “people you follow” میباشد که در صورت فعال کردن این گزینه تنها اکانت هایی میتوانند برای استوری های شما نظرات خود را ارسال کنند که شما آن ها را فالو کرده اید. برای بستن کامنت در اینستاگرام بخش استوری آن به صورت کامل کافیست گزینه سوم آن یعنی “off” را انتخاب کنید.
بستن کامنت استوری

فیلم آموزشی بستن کامنت پست اینستاگرام

نتیجه گیری

بخش کامنت یا همان ارسال و دریافت نظرات یکی از مهم ترین قسمت های اینستاگرام میباشد که بعضی مواقع مجبور به بستن این بخش میشویم از همین رو ما در این مقاله خواستیم طریقه بستن کامنت در اینستاگرام را برایتان آموزش دهیم البته در آینده توضیحاتی تکمیلی در مورد بخش مدیریت و تنظیمات کامنت خواهیم داد.

امیدواریم که این مقاله توانسته باشد تمام سوال های شما را در این زمینه پاسخ داده باشد با این حال اگر سوال و پرسشی داشتید می توانید در قسمت کامنت ها مطرح کنید تا دوستان ما در اسرع وقت به شما جواب دهند.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
2 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب