تغییر رنگ و فونت در استوری اینستاگرام

تغییر رنگ و فونت در استوری اینستاگرام

همان طور که می دانید اینستاگرام قابلیت های بسیار زیادی دارد که یکی از مهمترین آن ها استوری است. اگر شما فعالیت مستمری در اینستاگرام دارید و در طول روز زمان زیادی را در این شبکه اجتماعی پرمخاطب می گذرانید. حتماً از اهمیت استوری اینستاگرام و ویژگی هایش باخبرید. همانطور که می دانید در استوری اینستاگرام به راحتی می توان بر روی عکس ها با فونت های مختلف مطلبی نوشت. اکثر شما در استوری های دوستان و فالوور های خود نوشته های رنگی با فونت های متفاوت را دیده اید.

شاید شما هم به ساختن چنین استوری هایی علاقه داشته باشید و می خواهید که در استوری های خودتان متن هایی با رنگ ها و فونت های مختلفی را بسازید. به طور کلی اینستاگرام به عنوان یکی از شبکه های پرطرفدار مجازی که کاربران بسیار زیادی هم دارد این قابلیت را برای کاربرانش فراهم آورده است. همچنین کاربران هم به راحتی می توانند از این قابلیت جذاب و کاربردی اینستاگرام استفاده کنند. هر کسی که در اینستاگرام فعالیت دارد با توجه به سلیقه خود می تواند متن های جذابی را با فونت ها و نوشته های رنگی به وجود آورد.

مقاله مرتبط: نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام

به دلیل اینکه کاربران اینستاگرام به استوری توجه زیادی می کنند همه در تلاشند که بتوانند محتوای جذاب‌ تری تولید کنند. همچنین بعد از کیفیت تصویر در استوری، دومین چیزی که سبب جلب توجه کاربر می شود متنی با رنگ های زیبا و فونت های متنوع است. ما در این مقاله می خواهیم راجع به تغییر فونت و رنگ و سایز نوشته های اینستاگرام صحبت کنیم. اگر شما هم قصد دارید که از این قابلیت کاربردی اینستاگرام استفاده کنید پس همراه ما باشید.

تغییر فونت در استوری اینستاگرام

آیا راجع به اینکه چه فونت هایی در استوری اینستاگرام وجود دارد هنوز چیزی نمی دانید؟ باید به شما بگوییم که در استوری اینستاگرام برای تغییر فونت ۵ استایل متفاوت وجود دارد. یعنی شما برای اینکه نوشته‌های خود را زیباتر کنید می توانید از ۵ فونت موجود در استوری استفاده کنید. البته به این نکته توجه کنید که به کار بردن هر فونتی در استوری اینستاگرام شرایط مخصوص به خودش را دارد.

با توجه به ویژگی هایی که هر کدام از فونت ها دارند، در شرایط مختلفی از هر یک از آنها استفاده می شود. یک سری از این فونت ها برای خانم ها جذابیت دارد در حالیکه از نظر آقایان این فونت ها اصلا جالب نیستند.

وقتی که شما بخواهید در استوری خود یک نوشته بنویسید اولین فونتی که به صورت پیش فرض در استوری اینستاگرام وجود دارد فونت کلاسیک است. این فونت در لیست تغییر فونت اینستاگرام هم وجود دارد‌. حال ما در ادامه می‌خواهیم راجع به چهار فونت دیگر استوری اینستاگرام صحبت کنیم.

فونت Modern

فونت Modern

اگر شما منوی فونت ها را باز کنید در ردیف دوم یعنی دقیقا بعد از فونت کلاسیک، فونت مدرن برای شما نمایش داده شده است. فونت مدرن در حقیقت یک فونت رسمی است. همچنین اگر کسی بخواهد یک استوری رسمی بگذارد حتماً باید از این فونت استفاده کند. فونت مدرن نسبت به فونت کلاسیک کمی بزرگتر است. در اکثر کشورهایی که زبان آن ها انگلیسی هست معمولاً از این فونت برای متون رسمی استفاده می کنند.

در حقیقت فونت مدرن برای یک متن انگلیسی یک فونت قابل قبولی به حساب می آید. البته اکثر فارسی ‌زبانان از این فونت به علت بهینه‌سازی نشدن آن استفاده نمی کنند. اگر می خواهید بازخورد و تعامل کاربران را با این فونت ببینید حتماً باید آن را یک بار در استوری خود استفاده کنید.

این فونت کمی حالت Bold دارد و بسیاری از افراد به خاطر همین ویژگی به این فونت علاقه‌مندند. به همین دلیل فالوور های شما، در حین دیدن و خواندن استوری خسته نمی شوند. اگر شما صاحب یک پیج تجاری و کسب و کاری هستید توصیه می ‌کنیم که برای نوشته های استوری خود حتماً از فونت مدرن استفاده کنید.

فونت Neon

فونت Neon

اگر وارد قسمت تغییر فونت های استوری شوید، بعد از فونت مدرن و کلاسیک، فونت Neon وجود دارد. این فونت را معمولاً برای نوشتن متن های غیر رسمی استفاده می ‌کنند. فونت نئون از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است. با استفاده از این فونت اطراف نوشته شما براق می شود و در حقیقت نوری در حاشیه آن ایجاد می شود.

اکثر خانم ها برای جذب مخاطب از این فونت استفاده می کنند. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که اکثر فالوور های شما را خانم ‌ها تشکیل می‌دهند، حتماً از این فونت استفاده کنید. در این صورت کاربران بسیار زیادی را جذب استوری خواهید کرد. به طور کلی پیج هایی که در زمینه‌ی لوازم آرایش، لباس زنانه فعالیت می کنند، باید از این فونت استفاده کنند. به دلیل اینکه بیشتر فالوورهای این پیج ها، خانم ها هستند.

یک سری از صفحات سرگرمی هم از این فونت در استوری های خود استفاده می ‌کنند. به دلیل اینکه هم تعامل خودشان را با کاربر بیشتر کنند و هم به جذابیت استوری خود اضافه کنند.

فونت Typewriter

فونت Typewriter

فونت بندی که به معرفی آن خواهیم پرداخت، فونت Typewriter است. این فونت به عنوان ریزترین فونت استوری اینستاگرام شناخته شده است. از این فونت معمولاً برای متن های عمومی بسیار حرفه ای استفاده می کنند. این فونت علاوه بر سادگی از جذابیت خاصی برخوردار است.

همچنین این فونت برای نوشتن متون مختلف یک انتخاب درست به حساب می آید. اگر شما ادمین یک صفحه شخصی هستید حتماً در استوری اینستاگرام خود از این فونت استفاده نمایید. به دلیل اینکه کاربرد این فونت در متن های فارسی هم بسیار زیاد است. همچنین متن هایی که با این فونت نوشته می‌شوند بسیار خوانا هستند. به طور کلی اگر کاربران از فونت کلاسیک استفاده نکنند معمولاً به سراغ فونت Typewriter می ‌روند.

فونت Strong

فونت Strong

اگر قصد دارید که توجه کاربر را برای نوشتن تیتر و موضوعات مهم خود جلب کنید، حتماً از فونت Strong استفاده کنید. این فونت نسبت به فونت های دیگر استوری اینستاگرام کمی درشت تر است و معمولاً برای متن های مهم استفاده می شود. پس اگر می خواهید که در استوری خود متن مهمی را بنویسید و به دنبال فونت مناسب می گردید حتماً باید فونت Strong را انتخاب کنید.

به طور کلی افرادی که صفحات کسب و کاری تجاری دارند معمولاً برای اطلاع رسانی و بازاریابی محصولات خود، از این فونت استفاده می ‌کنند.

اگر شما از این فونت در پیج های خود استفاده کنید قطعا نظر کاربران را جلب خواهید کرد. فونت Strong جزء فونت های برجسته و درشت به حساب می آید. همچنین به خاطر اینکه این فونت مقداری Italic است کاربران بسیار زیادی را ترغیب می کند که از آن استفاده کنند. معمولاً در متن های کوتاه و یا تیترها از این فونت استفاده می‌کنند.

اگر شما می‌ خواهید متن های طولانی تری بنویسید به هیچ عنوان از این فونت استفاده نکنید. به خاطر اینکه فالوور های شما از خواندن متن خسته می ‌شوند. اگر شما قصد دارید که تعامل خودتان را با کاربران بیشتر کنید حتماً از این فونت استفاده کنید. شما به راحتی می توانید فونت های استوری اینستاگرام را به طور ترکیبی با هم استفاده کنید و یک متنی زیبا تولید کنید. به عنوان مثال برای نوشتن تیتر ها می توانید از فونت Strong و برای نوشتن توضیحات از فونت کلاسیک استفاده نمایید.

چطور می توان رنگ متن در استوری اینستاگرام را تغییر داد؟

وقتی که در استوری اینستاگرام فونت مورد نظر را انتخاب کردید و متنی را نوشتید، حال باید رنگ فونت مورد علاقه خود را انتخاب کنید. در این قسمت با توجه به سلیقه خود باید رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید. البته شما باید به این نکته توجه کنید که طبق تحقیقات انجام شده، اگر برای متن خود رنگ مناسبی انتخاب کنید؛ هم سبب تعامل کاربر با استوری شما می شود هم یکی از تاثیرگذار ترین نکاتی است که کاربر به دیدن استوری های شما ترغیب می شوند.

پس استفاده از رنگ‌ها در متن استوری اینستاگرام را نادیده نگیرید. به دلیل اینکه به کار بردن این رنگ ها سبب جذابیت استوری های شما می شود. با این کار بازدیدکنندگان استوری شما تا حد زیادی افزایش می یابند. در این صورت اگر شما یک استوری جذابی در صفحه خود منتشر کنید از طریق ریپلای استوری پاسخ های مناسبی خواهید گرفت.

تغییر متن رنگ در استوری اینستاگرام

در ابتدا شما باید متن خود را بنویسید. سپس با توجه به متن خود فونت مورد علاقه تان را انتخاب کنید. اگر هم تمایلی به تغییر فونت نداشتید همان فونت پیش فرض کلاسیک را انتخاب کنید. سپس از رنگ هایی که در پایین صفحه وجود دارد رنگ مورد علاقه خود را برگزینید.

هر رنگی که به صورت پیش فرض در قسمت پایین استوری وجود داشته باشد، رنگ های پررنگ تر و کم رنگ تر از آن هم موجود است. همچنین شما می توانید هر رنگی که مد نظر تان است را انتخاب کنید. البته سعی کنید رنگ هایی را برگزینید که با تصویر شما در استوری همخوانی داشته باشد تا جذابیت عکس شما بالاتر رود. در استوری برای فونت ها از رنگ هایی استفاده کنید که مخاطب بتواند به راحتی متن شما را بخواند.

اگر خواستید مکان یک نوشته را تغییر دهید باید انگشت خود را روی نوشته بگذارید و متن مورد نظر را به مکان دلخواه خود ببرید. همچنین برای اینکه متن در جای خود ثابت شود باید انگشت خود را از روی نوشته بردارید. گاهی اوقات یک سری از کاربران وقتی که رنگ متن خود را انتخاب می کنند، تمایل دارند که قسمت‌های مهم یا بعضی از کلمات به رنگ دیگری باشد. در این صورت اگر کلمات جدا از هم بود به راحتی می توان برای هر کلمه رنگ متفاوتی انتخاب کرد.

بسیاری از کاربرانی که در صفحه خود به معرفی لوگو یا برندی می پردازند. به راحتی می توانند از همه رنگ های موجود در تصویر استفاده کنند و از این طریق استوری اینستاگرام خود را جذاب تر کنند.

برای انجام این کار شما باید در ابتدا، بعد از نوشتن متن، متن مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس بر روی آیکون قطره‌ چکان کلیک کنید. در این مرحله باید قسمتی از نوشته را که می خواهید تغییر رنگ دهید انتخاب کنید. با استفاده از ابزار قطره چکان، انگشت خود را روی آن نگه دارید و رنگ مورد علاقه خود را برای متن خود انتخاب کنید. از این رو نوشته شما جذاب تر خواهد شد.

انتخاب رنگ در استوری اینستاگرام

چطور می توان سایز متن در استوری اینستاگرام را تغییر داد؟

در بعضی از مواقع شما متنی را در استوری می نویسید ولی بعدها متوجه می شوید که متن شما ریز یا درشت است. در واقع سایز پیش فرض متن چندان خوشایند شما نیست و قصد دارید که آن را تغییر دهید. برای تغییر دادن سایز متن روش های مختلفی ارائه شده است که از طریق آن به راحتی می توان سایز متن را عوض کرد.

اگر شما بخواهید که فونت کلاسیک را در استوری تغییر دهید. به راحتی می توانید متن خود را انتخاب کنید. شما باید بعد از اینکه متن را انتخاب کردید از طریق یک ابزاری که در سمت چپ استوری قرار دارد، متن خود را کوچک یا بزرگ کنید. این روش یکی از ساده ترین راه های تغییر سایز متن است.

برای اینکه متن شما بزرگ شود باید علامتی که در قسمت چپ وجود دارد را به سمت بالا بیاورید و برای کوچک کردن متن باید علامت را به سمت پایین بکشید. تا متن به اندازه‌ای که می‌خواهید، برسد.

تغییر سایز متن در استوری اینستاگرام

اگر فونت نوشته شما به غیر از فونت کلاسیک بود نباید برای تغییر سایز متن از روش گفته شده استفاده کنید. بلکه باید بعد از این که متن را نوشتید انگشتان خود را روی متن قرار دهید. سپس برای کوچک کردن و بزرگ کردن سایز نوشته باید انگشتان خود را به هم نزدیک یا از هم دور کنید. با این کار سایز نوشته شما به راحتی تغییر می ‌یابد.

تغییر بک گراند نوشته ها در استوری اینستاگرام

بعد از اینکه در قسمت استوری فونت نوشته های خود و رنگ متن ها را تغییر دادید. به راحتی می توانید از قابلیت های دیگری که قسمت استوری در اختیار کاربران قرار داده استفاده کنید. در استوری یک قابلیتی برای تغییر بک گراند متن وجود دارد. که کاربران به راحتی می توانند برای متن های خود یک بک گراند کامل و نیمه کامل قرار دهند.

البته شما می توانید با توجه به نیاز خود برای نوشته تان از این بک گراند ها استفاده کنید و ممکن است اصلاً نوشته شما نیازی بک گراند نداشته باشد. حال در صورت به کار بردن بک گراند در نوشته های خود باید متن مورد نظر را انتخاب کنید. سپس بر روی آیکون A که در سمت چپ و بالا وجود دارد بزنید تا برای نوشته های شما یک بک گراندی ایجاد شود. البته در این آیکون سه حالت بک گراند وجود دارد. شما با هر بار زدن بر روی این آیکون بک گراند نوشته را تغییر می دهید.

اضافه کردن بک گراند برای متن در استوری اینستاگرام

شما باید به این نکته توجه کنید که رنگی که برای بک گراند به صورت پیش فرض مشخص می شود معمولاً با رنگ متن یک تضادی دارد. به همین دلیل است که همه کاربران می توانند نوشته شما را بخوانند.

شاید برای شما هم این مسئله به وجود آید که رنگ بک گراند پیش فرض، رنگ دلخواه شما نباشد. پس در این حالت باید بعد از اینکه متن خود را انتخاب کردید؛ با ابزار تغییر رنگ که در پایین صفحه استوری اینستاگرام وجود دارد به راحتی می توانید رنگ بک گراند خود را عوض کنید. و از رنگ هایی استفاده کنید که هم مطابق سلیقه شماست و هم جذابیت استوری را بیشتر می‌ کند‌.

نکات بسیار مهم در قسمت فونت ها

در قسمت فونت ها شما باید به یکسری نکات توجه کنید. همچنین اگر می خواهید که سبک نوشتاری شما جذاب تر شود و خواندن متن ها مشکلاتی را برای کاربران به وجود نیاورد باید یک سری کارها را انجام دهید.

به عنوان مثال اگر فونت نوشته های شما نئون و مدرن هست باید توجه کنید که مدل این فونت ها به شکلی است که اگر متن شما چند خط باشد. ممکن است کلمه هایی که در ردیف اول وجود دارند از کلمه های خط بعدی کوچک تر دیده شوند که برای یکسری از افراد اصلا خوشایند نیست. اگر شما هم جزء کاربرانی هستید که توازن متن ها برایتان مهم است می‌توانید از فونت های دیگری برای نوشته‌های استوری خود استفاده کنید.

نحوه درست نوشتن متن در فونت نئون و مدرن

نکته دیگر راجع به فونت Typewriter است. به طور کلی اگر شما یک متنی را در استوری بنویسید و از فونت Typewriter استفاده کنید. به صورت پیش فرض متن شما چپ چین می شود که به اصطلاح یعنی نوشته در سمت چپ قرار خواهد گرفت. اگر نوشته شما فارسی است به راحتی می توانید آن را وسط چین یا راست چین کنید. برای این کار، در قسمت بالا سمت چپ روی تراز کردن بزنید و هر طور که می خواهید به صورت راست چین، چپ چین و وسط چین متن خود را تنظیم کنید. در حقیقت هر بار که روی این آیکون ضربه می زنید حالت متن نوشته شما تغییر می کند.

نحوه درست نوشتن متن در فونت Typewriter

نکته دیگر راجع به فونت Strong است. این فونت هم مانند فونت های نئون و مدرن به صورت پیش فرض تراز می شود. و همین موضوع باعث می شود که متن و نوشته های شما منظم شوند. در واقع این فونت نیازی به تراز شدن و تغییر ندارد. اگر هم از نظر شما خوانایی آن سخت است می توانید برای متن خود به راحتی یک بک گراند ایجاد کنید. تا کاربر بتواند به راحتی متن شما را بخواند. همانطور که گفته شد برای گذاشتن پس زمینه باید روی آیکون A که در سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد استفاده کنید.

اگر شما بتوانید نکات گفته شده را به درستی رعایت کنید و کمی هم از خلاقیت خود استفاده کنید. به راحتی می توانید متن های جذاب و زیبایی را ایجاد کنید که سبب تعامل کاربر با شما خواهد شد.

با استفاده از text، استوری بسازید

ممکن است شما برای گذاشتن استوری اصلاً از هیچ تصویری استفاده نکنید. در واقع گاهی اوقات می خواهید فقط متن و نوشته ای را به اشتراک بگذارید که توجه کاربران هم به متن شما جلب شود. شما به راحتی می توانید از این روش برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنید. یعنی می توانید جملات کوتاه و تاثیرگذاری را در استوری اینستاگرام برای کاربران خود به اشتراک بگذارید.

کاربرانی که در اینستاگرام فعالیت می کنند از این تکنیک استقبال کرده‌اند و به همین دلیل اینستاگرام همواره در حال به روزرسانی این قابلیت است. در گذشته اگر می خواستید که روی استوری خود یک متن و نوشته های متفاوت بگذارید حتماً باید از متن مورد نظر یک عکسی می گرفتید سپس آن عکس را ویرایش می کردید. بعد با به کار بردن یک سری از رنگ ها، آن را در استوری خود به اشتراک می گذاشتید.

مقاله مرتبط: چگونه پست اینستاگرام را استوری کنیم؟

این کار علاوه بر اینکه خسته کننده بود زمان زیادی هم از شما می گرفت. ولی در حال حاضر اینستاگرام این قابلیت را اضافه کرده است تا شما با استفاده از آن به راحتی بتوانید به بخش استوری بروید. سپس رنگ پس زمینه متن را از منوی پایین انتخاب کنید و متن دلخواه تان را بنویسید. و در نهایت استوری خود را به اشتراک بگذارید.

اگر شما در این قسمت کمی خلاقیت و سلیقه به خرج دهید می توانید با استفاده از پس زمینه و رنگ ها، استوری تاثیرگذاری بگذارید. فقط باید کمی وقت صرف کنید.

شما در این قسمت با توجه به نیاز خود می‌توانید از همه فونت هایی که در بخش قبل گفته شد استفاده کنید و متن خود را به راحتی ادیت کنید. البته به این نکته توجه کنید که در این قسمت نمی توانید برای نوشته های خود از فونت کلاسیک استفاده کنید.

اگر شما برای متن ها و نوشته های خود یک پس زمینه ساده می‌خواهید باید از ابزار type story استفاده کنید. البته برای جذاب تر شدن استوری ها می توانید از استیکر های مختلفی هم بهره ببرید.

در استوری به راحتی می توانید روی عکس و ویدئو های خود متنی بنویسید. این کار سبب جذب کاربر به استوری های شما می شود. برای گرفتن ویدئو می توانید از گزینه Boomrang هم استفاده کنید و روی آن متن مورد نظر خود را بنویسید.

برای گذاشتن استوری اینستاگرام مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا باید تصویر و ویدئو مورد نظر خود را انتخاب کنید
  • با ابزار text متن دلخواه خود را بنویسید
  • فونت مورد نظر خود را هم انتخاب کنید
  • برای متن خود رنگ زیبایی را انتخاب کنید
  • سپس برای بک گراند خود یک پس زمینه مناسبی را برگزینید
  • طبق سلیقه خود از استیکرها و ایموجی های مختلف استفاده کنید
  • سپس گزینه send to را بزنید
  • برای اشتراک گذاری استوری باید گزینه your story را بزنید

اگر شما مدیریت یک پیج کسب و کاری را بر عهده دارید. حتما باید موارد گفته شده را برای جذب فالوور انجام دهید تا به موفقیت در بیزنس خود برسید.

نتیجه گیری

یکی از قابلیت های پرکاربرد در اینستاگرام، استوری است. ما در این مقاله نحوه تغییر فونت و بک گراند متن در استوری را توضیح دادیم. از این قابلیت به راحتی می توانید برای افزایش تعامل و برقراری ارتباط با کاربران استفاده کنید. سپس می توانید تصاویر و ویدئوهای خود را به اشتراک بگذارید. همچنین با تغییر رنگ متن، سایز متن و تغییر فونت برای کاربران خود می توانید استوری های جذابی بسازید.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments