مخاطبین در اینستاگرام؛ پیدا کردن پیج اینستا از طریق شماره تلفن!

پوریا امیرخزانی
تاریخ انتشار : 2020-08-01
پیدا کردن افراد در اینستاگرام

در حال حاضر، اینستاگرام یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان است. افراد زیادی در بدو ورود، تلاش دارند مخاطبین خود را در اینستاگرام پیدا کنند. پیدا کردن مخاطبین در اینستاگرام شاید یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای ایجاد ارتباط با دیگر افراد در اینستاگرام است. ما در این مقاله همه‌ی روش‌های موجود برای پیدا کردن افراد در اینستاگرام از طریق شماره تلفن را برای شما آموزش خواهیم داد. برای افزایش تعداد کاربران، اینستاگرام قابلیت‌های ویژه‌ای را در اپلیکیشن خود ایجاد کرده است؛ تا به وسیله‌ی آن بتوانید دوستان، آشنایان و دیگر مجموعه‌های مورد نظر خود را پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید.

اگر به تازگی در اینستاگرام حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، شاید تمایل داشته باشید دوستان و اطرافیان خود را در اینستاگرام پیدا کنید. شما می‌توانید با استفاده از شماره تلفن، آی دی افراد و یا از طریق دوستان فیسبوک، افراد موردنظر خود را پیدا کرده و با آن‌ها در ارتباط باشید.

ویدیوی آموزشی پیدا کردن مخاطبین از طریق شماره تلفن و فیسبوک

پیدا کردن مخاطبین در اینستاگرام از طریق کانتکت و فیسبوک

هر آنچه در این ویدیو می‌بینید:

 • چرا نیاز است مخاطبین خود را در اینستاگرام پیدا کنیم؟
 • ارتباط با مخاطبین: پیدا کردن دوستان از طریق کانتکت گوشی
 • پیدا کردن دوستان از طریق فیسبوک

راه های پیدا کردن افراد در اینستاگرام

 • جستجوی افراد در اینستاگرام از طریق صفحه اکسپلورر
 • در اکسپلور با TOP
 • در اکسپلور با ACCOUNT
 • در اکسپلور با TAGS
 • در اکسپلور با PLACE
 • جستجوی افراد از طریق شماره تلفن
 • یافتن افراد از طریق آیدی
 • جست وجو از طریق دوستان فیسبوک
 • یافتن افراد از طریق QR CODE

جستجوی افراد در اینستاگرام از طریق صفحه اکسپلور

یکی از شایع‌ترین راه‌ها برای پیدا کردن افراد در اینستاگرام، از طریق قسمت جستجو یعنی صفحه اکسپلورر در اینستاگرام می باشد. برای این کار می‌توانید با مراجعه به صفحه اکسپلور اینستاگرام خودتان و با لمس کادر مربوط به جستجو در اینستاگرام، آیدی پیج را وارد کرده و صفحه مورد نظر را پیدا کنید.

نکته: البته این مورد مستلزم این است که پیج هدف شما اسم خودش را در قسمت Username و Full name پیج خود وارد کرده باشد.

برای مثال اگر شما بعد از ثبت نام در اینستاگرام دنبال شخص یا دوستی باشید، می توانید با استفاده از نام و نام خانوادگی، پیج مربوط به آن شخص را از قسمت جستجو در اینستاگرام پیدا کنید؛ البته با این شرط که شخص مد نظر شما نیز در یکی از  قسمت‌های گفته شده (full name و username) اسم و یا نام خانوادگی خودش را وارد کرده باشد.

در صفحه‌ی اکسپلور، چهار بخش یا همان تَب موجود است که هر کدام کارایی متفاوتی در صفحه‌ی جستجوی اینستاگرام دارند. اولین گزینه TOP است. این تب در پیدا کردن اکانت‌ها، تگ‌ها و لوکیشن‌های برتر کاربرد دارد. دومین گزینه ACCOUNT است که برای جست و جوی حساب‌های کاربری مورد استفاده قرار می‌گیرد. سومین گزینه TAGS است در این قسمت تمامی هشتگ‌های مربوط به جست و جوی شما نشان داده می‌شود. در آخر چهارمین گزینه PLACE است که توسط آن می‌توانید لوکیشن‌های ثبت شده درپست‌های کاربران اینستاگرام را پیدا کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی تک تک این بخش ها بپردازیم.

آموزش پیدا کردن افراد در اینستاگرام از طریق TOP درصفحه اکسپلور

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. هنگام ورود به طور پیش‌فرض وارد صفحه‌ی اصلی یا همان HOME خواهید شد.
 2. آیکون جستجو را بزنید و وارد صفحه‌ی اکسپلورر شوید.
 3. همانند تصویر، کادر SEARCH را لمس کنید. در زیر این کادر چهار گزینه وجود دارد که اولین تب مربوط به، TOP است. بر روی آن کلیک کنید.
 4. حال نام مربوط را تایپ کنید تا گزینه‌های موجود برای شما نمایش داده شود.
پیدا کردن افراد در اکسپلورر

آموزش پیدا کردن افراد در اینستاگرام از طریق ACCOUNT درصفحه اکسپلورر

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. هنگام ورود به طور خودکار وارد صفحه‌ی اصلی HOME می‌شوید.
 2. آیکون جستجو را بزنید و وارد صفحه‌ی اکسپلورر شوید.
 3. همانند تصویر کادر SEARCH را بزنید. در زیر این کادر گزینه ACCOUNT را بزنید و نام مربوط به اکانت را تایپ کنید و منتظر بمانید اکانت‎‌های مربوط به آن نام، برای شما نمایش داده شود.
پیدا کردن افراد ا اکسپلورر اینستاگرام

آموزش پیدا کردن افراد در اینستاگرام از طریق TAGS درصفحه اکسپلور

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. پس از ورود با صفحه‌ی اصلی یا همان HOME روبرو می‌شوید.
 2. آیکون جست و جو را لمس کرده و وارد صفحه‌ی اکسپلور شوید.
 3. همانند تصویر کادر SEARCH را بزنید. تب TAGS را انتخاب کرده و نام هشتگ مورد نظر خود را سرچ کنید.
پیدا کردن تگ ها از اکسپلور

آموزش پیدا کردن افراد در اینستاگرام از طریق PLACE درصفحه اکسپلور

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. پس از ورود با صفحه‌ی اصلی (HOME) مواجه خواهید ‌شد.
 2. آیکون جست و جو را بزنید و وارد صفحه‌ی اکسپلورر شوید.
 3. همانند تصویر، کادر SEARCH را بزنید. تب PLACE را انتخاب کنید و نام مکان مورد نظر خود را سرچ کنید.
پیدا کردن مکان ها از اکسپلورر

جستجوی افراد از طریق شماره تلفن

ممکن است بخواهید با استفاده از شماره تلفن، افراد را بیابید. البته شما از این طریق صرفا ‌می‌توانید کسانی را بیابید که با شماره تلفن خود در اینستاگرام ثبت نام کرده‌اند. در واقع حتی اگر شماره تلفن کسی را داشته باشید ولی فرد مورد نظر شماره تلفن خود را هنگام ایجاد حساب اینستاگرام وارد نکرده باشد، شما قادر نخواهید بود که پیج فرد موردنظر را از طریق شماره تلفن وی بیابید. در این قسمت به شما آموزش می‌دهیم افرادی را که با شماره تلفن وارد اینستاگرام شده‌ اند، پیدا کنید.

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. هنگام ورود به طور خودکار به صفحه‌ی اصلی یا همان HOME منتقل خواهید شد.
 2. وارد صفحه پروفایل شده وبالای سمت راست صفحه آیکون سه خط را بزنید.
 3. در نیم پنجره‌ی باز شده به قسمت Settings بروید.
پیدا کردن افراد با شماره تلفن
 1. بعد از وارد شدن به قسمت تنظیمات، گزینه‌ی Follow and Invite Friends را انتخاب کنید.
 2. در این صفحه با چند گزینه روبرو می‌شوید. گزینه‌‌ی اضافه کردن افراد از طریق شماره Follow Contacts را انتخاب کنید.
پیدا کردن افراد از طریق شماره تلفن

SUGGESTED و CONTACTS

بعد از انتخاب این گزینه وارد صفحه‌ای می شویم که به دو قسمت تقسیم شده، قسمت اول همان Suggested یا همان پیشنهاد‌ها می باشد. در این قسمت شما پیشنهادهایی از سمت اینستاگرام دریافت می کنید. این پیشنهاد ها براساس فالووینگ‌ها و فالوورهای شما قرار داده شده اند. در واقع هوش مصنوعی اینستاگرام سعی کرده تا با استفاده از پیج‌های محبوب شما، پیج‌هایی را به شما پیشنهاد نماید که به سلیقه وعلاقه‌ی شما نزدیک هستند.

در قسمت دوم با گزینه ی Contacts روبرو می شویم. در این قسمت اینستاگرام از طریق لیست مخاطبان گوشی شما، با استفاده از شماره‌ تفن‌های ذخیره شده و در صورتی که صاحبان آن‌ها نیز با شماره‌‌ی خود پیج باز کرده و یا شماره خود را در پیج خود ثبت کرده باشند، این پیج‌ها را برای شما پیشنهاد می‌دهد. شما می‌توانید تمامی این پیج‌ها را با لمس آیکون آبی رنگ Follow all ، فالوو و یا برخی از این اکانت‌ها را به دلخواه فالوو کنید.

نکته: با توجه به جدیدترین آپدیت اینستاگرام، این ویژگی به تازگی برداشته شده است. حال ما نیز منتظریم ببینیم که اینستاگرام قصد دارد چه ویژگی جدیدی را جایگزین آن کند.

🔎پیدا کردن افراد از طریق آیدی در اینستاگرام

هنگام ثبت نام، اینستاگرام از شما می‌خواهد تا Username خود را وارد کنید. منظور از یوزرنیم همان آی دی است؛ به طور مثال وقتی کسی از شما می‌خواهد نام خود را به او بگویید تا شما را در اینستاگرام بیابد و فالوو کند،منظور وی همان یوزرنیم یا آی دی شماست. حال اگر آی دی یا همان یوزرنیم فردی را دارید و می‌خواهید با او ارتباط برقرار کنید، مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. هنگام ورود به طور خودکار وارد صفحه‌ی اصلی یا همان HOME خواهید شد.
 2. آیکون جست و جو را بزنید و وارد صفحه‌ی اکسپلور شوید. همانند تصویر کادر SEARCH را بزنید.
 3. آی دی فرد مورد نظر را به طور کامل وارد کنید و منتظر بمانید تا پیج فرد برای شما ظاهر شود.
پیدا کردن افراد ا اکسپلورر اینستاگرام

🔎 پیدا کردن افراد از طریق فیسبوک در اینستاگرام

از آنجایی که اپلیکیشن اینستاگرام زیرمجموعه‌ی فیسبوک بوده و مالک هردوی این اپلیکیشن‌ها mark zuckerberg است، رابطه‌ی تنگاتنگی بین این دو برنامه وجود دارد. به همین خاطر فردی که می‌خواهد حساب کاربری در اینستاگرام ایجاد کند، برای او پیشنهاد داده می‌شود که اکانت فیسبوک خود را به اکانت اینستاگرام خود وصل کند و یا اگر حساب کاربری در فیسبوک ندارد، یک حساب جدید برای خود ایجاد نماید. . اگر قبلا اکانت فیسبوک داشته‌اید، مطمئنا با افرادی متعددی از طریق این شبکه‌ی اجتماعی در ارتباط بودید. حال اگر یکی از دوستان فیسبوکی شما در اینستاگرام نیز حساب کاربری داشته و آن را به اکانت فیسبوک خود متصل کرده باشد؛ شما می‌توانید از طریق این بخش، دوست خود را بیابید و در اینستاگرام نیز با او ارتباط برقرار کنید. برای این کار آپشن مجزایی وجود دارد. ما در مطلب زیر به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید به آسانی دوستان فیسبوکی خود را در اینستاگرام پیدا کنید.

 1. ابتدا باید وارد صفحه‌ی پروفایل اینستاگرام خود شوید.
 2. در سمت راست و بالای صفحه، آیکون سه خط را بزنید.
 3. بر روی گزینه ی Discover People کلیک کنید.
یافتن دوستان از فیسبوک
 1. حال می‌توانید پیشنهادهای مربوط به فیسبوک را در این قسمت مشاهده و در صورت خواست خودتان آن اکانت‌ها را فالوو کنید. برای پیدا کردن دوستان فیسبوکی خود در اینستاگرام، می‌توانید مانند آموزش قبلی با وارد شدن به قسمت Follow Contacts و مراجعه به قسمت دوم آن یعنی Suggested، این کار را انجام بدهید.
پیدا کردن افراد از فیسبوک

چگونه شماره موبایل دیگران را در اینستاگرام پیدا کنیم؟ 🤔

برخی از دوستان در مورد نحوه‌‌‌‌‌‌‌ی فهمیدن شماره موبایل در اینستاگرام سوالاتی می‌پرسیدند که چگونه میتوان شماره موبایل فردی را از طریق اینستاگرام به دست آورد؟ ابتدا باید ذکر کنم که شما نمی‌توانید به صورت کامل به شماره تلفن یک پیج دسترسی داشته باشید؛ مگر این که پیج مورد نظر، نمایش شماره تلفن خود را فعال کرده باشد. پیج‌هایی که شماره تلفن خود را ثبت کرده‌اند، در صفحه پروفایل می‌توانید آیکون CALL را مشاهده کنید و با لمس آن، شماره‌ی پیج مربوطه به شما نمایش داده می‌شود.

نکته: البته می‌توانید با مراجعه به قسمت “Get Help Signing  In” و وارد کردن اسم پیج مربوطه، چهار رقم آخر از شماره‌ی ثبت شده داخل پیج را پیدا کنید.

یافتن افراد از طریق QR CODE در اینستاگرام

در بروزرسانی جدید اینستاگرام، یک ویژگی جدید و جالبی اضافه شده است که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی پیج‌های همدیگر را بدون نیاز به سرچ و نوشتن آی دی پیدا کنید. برای هر فردی QR CODE منحصربفردی اختصاص داده شده است؛ یعنی کد شما با کد دیگر کاربران اینستاگرام متفاوت بوده و منحصر به فرد است. با اسکن این کد منحصر به فرد، می‌توانید پیج فرد را به راحتی مشاهده کنید. حال برای شما آموزش می‌دهیم که این کار را چگونه انجام دهید.

 1. وارد صفحه‌ی پروفایل خود شوید و آیکون سه خط را در سمت راست و بالای صفحه لمس نمایید.
 2. در نیم پنجره‌ی باز شده گزینه QR CODE را بزنید.
اسکن QR code اینستاگرام
 1. مانند تصویر، کد منحصر به فرد اکانت دیده می‌شود. اگر قصد اسکن کد دوست خود را دارید، گزینه Scan QR code را بزنید و کد را اسکن کنید.
پیدا کردن افراد از QR code

مشکلات پیدا کردن افراد نزدیک در اینستا

⭐ اینستاگرام به ما اجازه می‌دهد که شماره تلفن دیگر پیج‌ها را ببینیم؟

✅ درصورتی که پیج مورد نظر گزینه ی نمایش را فعال کرده باشد، شما می توانید شماره تلفن آن پیج را ببینید.

⭐ شناسایی صاحب اکانت اینستاگرام ممکن است؟

✅ بله و خیر. اگر صاحب اکانت هویت خود را فاش کند به آسانی قابل تشخیص است که صاحب پیج مربوطه چه کسی است. در غیر این صورت، شناسایی دقیق صاحب اکانت ممکن نیست.

⭐ اینستاگرام به ما اجازه می دهد که از طریق شماره تلفن دوستان خود را پیدا کنیم؟

✅ بله، برای یادگیری آن می توانید مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

⭐ پیداکردن دوستان در اینستاگرام نیاز به نصب برنامه ی خاصی دارد؟

✅ خیر، شما می توانید با استفاده از قابلیت‌های خود اینستاگرام، به راحتی دوستان خود را پیدا کنید.

⭐ ردیابی مکان از طریق اینستاگرام ممکن است؟

✅ خیر ممکن نیست. شما تنها می توانید از طریق لایو اینستاگرام و لوکیشن بفهمید که سایر کاربران در حال حاضر در کجا هستند.

⭐ چگونه شماره موبایل دیگران را در اینستاگرام فارسی پیدا کنیم؟

✅ اینستاگرام فارسی هیچ تفاوتی با اینستاگرام معمولی ندارد و شما می توانید به راحتی از طریق روش بالا شماره موبایل دیگران را بیابید.

✨ جمع بندی

هدف ما در این مقاله این بوده که به کاربران عزیز آموزش دهیم تا با روش‌های مختلف دوستان و آشنایان خود را پیدا کرده و با آنان ارتباط برقرار کنند. همچنین صفر تا صد همگام‌سازی اکانت اینستاگرام با مخاطبین و دوستان فیسبوکی را بیان کردیم. اگر در مراحل آموزش مشکلی پیش آمد و یا سوالی در مورد اینستاگرام داشتید، می‌توانید از پشتیبانی آنلاین ما کمک بگیرید و یا مشکلات یا دیدگاه خود را در قسمت نظرات مطرح نمایید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی، به سؤالات شما پاسخ دهند. از این که مقاله‌ی ما را برای مطالعه انتخاب کردید، از حضورتان نهایت تشکر را داریم!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
16 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب