آموزش کامل برقراری تماس تصویری اینستا + راهنمای تصویری!

فاطمه بخشی
نویسنده : فاطمه بخشی
تاریخ انتشار : 2018-12-18

فهرست

برقراری تماس تصویری اینستا

تماس تصویری اینستا از جمله آپشن هایی بود که وقتی به بخش پیام رسان اینستا افزوده شد، نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کرد. با افزوده شدن بخش تماس تصویری به اپلیکیشن اینستاگرام، سوالاتی نظیر نحوه‌ی جلوگیری از ضبط شدن تماس تصویری اینستاگرام یا نحوه‌ی قطع کردن گپ ویدئویی در اینستاگرام از سوی کاربران اینستاگرامی مطرح شد؛ به همین دلیل ما این مقاله را جهت معرفی بخش تماس تصویری اینستا، ارائه‌ی آموزش های لازمه و پاسخ دهی به سوالات کاربران نوشته ایم.

برای مطالعه‌ی آموزش های مربوط به تماس تصویری به ادامه‌ی مقاله توجه نمایید و برای دریافت پاسخ سوالات مرتبط با بخش تماس تصویری اینستاگرام در این قسمت کلیک کنید.

نحوه‌ی برقراری تماس تصویری اینستا

برقراری تماس تصویری در اینستاگرام کار چندان دشواری نیست. آپشن تماس تصویری در بخش دایرکت اینستاگرام وجود دارد. شما با طی مراحل زیر موفق به برقراری ارتباط تصویری با دوستان و آشنایان خود خواهید شد.

 1. ابتدا به بخش دایرکت اینستا مراجعه کنید.
مراجعه به دایرکت اینستاگرام
 1. سپس وارد چت یا گپ مورد نظر خود شوید.
مراجعه به چت مورد نظر
 1. آیکون دوربین را در بالای صفحه انتخاب کنید.
انتخاب آیکون دوربین برای برقراری تماس تصویری اینستا
 1. منتظر پذیرش تماس از سوی طرف مقابل باشید.
Ringing...
 1. تماس تصویری اینستا برقرار شد.

مقاله پیشنهادی: 5 روش قطعی برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

جزئیات مربوط به آپشن های صفحه‌ی دایرکت

پس از برقراری تماس تصویری، امکاناتی در صفحه‌ی تماس وجود دارد که قصد داریم آنها را در این قسمت از مقاله توضیح دهیم. در پایین صفحه سه آیکون در سمت راست و یک آیکون در سمت چپ قرار دارد. آیکون های سمت راست به ترتیب Media ،Add و Effects هستند. توضیح مربوط به هر کدام از آیکون های سمت راست را در زیر قرار می‌دهیم.

جزئیات و امکانات تماس تصویری
 • Add: از این طریق می‌توانید دوستان خود را به تماس تصویری دعوت کنید و از این طریق یک گروه در دایرکت تشکیل دهید تا هرموقع دوست داشتید، با این افراد تماس تصویری برقرار کنید.
 • Media: با انتخاب گزینه‌ی Media می‌توانید پست هایی که لایک و سیو کرده‌اید و همچنین پست های پیشنهادی اینستا را با طرف مقابل خود به اشتراک بگذارید.
 • Effects: این آیکون مربوط به اضافه کردن افکت به تصویر خودتان است. می‌توانید این گزینه را انتخاب کرده و افکت های مختلف را روی تصویر خود امتحان کنید.
 • آیکون سمت چپ که علامت دایره دارد، مربوط به گرفتن اسکرین شات از صفحه است. در صورت انتخاب این آیکون، از صفحه اسکرین گرفته خواهد شد. اگر این گزینه را انتخاب کنید، طرف مقابل شما در تماس تصویری متوجه اسکرین شات گرفتن شما خواهد شد!

اما آیکون هایی در بالای صفحه دیده می‌شوند که از راست به چپ آیکون های ضربدر، چرخش، میکروفون و دوربین هستند. توضیحات مروبط به هر آیکون را در ادامه‌ی مطلب قرار می‌دهیم.

 • ضربدر: با انتخاب این گزینه از تماس تصویری اینستا خارج می‌شوید.
 • چرخش دوربین: این آیکون مربوط به تغییر موقعیت دوربین است. می‌توانید انتخاب کنید که حین تماس تصویری دوربین جلو فعال باشد یا دوربین پشت گوشی.
 • میکروفون: با انتخاب این آیکون می‌توانید میکروفون خود را غیرفعال نمایید تا صدای شما حین تماس تصویری پخش نشود.
 • دوربین: با انتخاب این گزینه می‌توانید از پخش شدن تصویر خود حین تماس جلوگیری کنید.

مقاله پیشنهادی: آموزش کامل گاید اینستاگرام

چند نکته در خصوص تماس تصویری اینستا!

 • هنگام برقراری تماس تصویری می‌توانید تا سقف 50 نفر را به گفتگوی تصویری گروهی اضافه کنید!
 • همچنین تمامی اعلان های تماس ویدیویی اینستاگرام، اعم از درخواست برقراری تماس، یا موفق بودن و نبودن تماس تصویری و… در صفحه‌ی چت دایرکت، به شما گزارش خواهد شد.
 • در صورت اضافه کردن Media به تماس تصویری، برای ریمو کردن آن کافیست گزینه‌ی Remove را در بالای پست لمس کنید.

سوالات متداول

چگونه تماس تصویری اینستاگرام را فعال کنیم؟

✅ اگر در اینستاگرامتان امکان تماس تصویری وجود ندارد، برای فعال کردن این آپشن کافیست اینستاگرام خود را به آخرین نسخه‌ی موجود آپدیت کنید.

چگونه گپ ویدئویی را در اینستا قطع کنیم؟

✅ اگر در اینستاگرام اقدام به برقراری تماس تصویری گروهی کرده‌اید، برای قطع کردن تماس تصویری کافیست گزینه‌ی ضربدر موجود در بالای صفحه را لمس کرده و از تماس تصویری خارج شوید.

آیا راهی برای جلوگیری از ضبط تماس تصویری اینستاگرام وجود دارد؟

✅ راه قطعی برای این کار وجود ندارد. اما می‌توانید با انتخاب آیکون میکروفون و دوربین بالای صفحه، از پخش تصویر یا صدای خود جلوگیری کنید.

چرا تماس تصویری اینستا ندارم؟

✅ احتمالا اینستاگرام شما آپدیت نیست. اینستای خود را به آخرین نسخه‌ی موجود آپدیت کنید.

چگونه تماس تصویری اینستاگرام را غیر فعال کنیم؟

✅ اگر دوست ندارید از طرف یک شخص یا یک گپ تماس ویدئویی دریافت کنید، برای غیرفعال کردن تماس تصویری کافیست به چت شخص مورد نظر مراجعه کرده و روی نام کاربری وی کلیک کنید. سپس جهت غیرفعال کردن تماس تصویری اینستا گزینه‌ی Mute Call Notification را فعال نمایید.

جمع بندی

تماس تصویری اینستا یکی از قابلیت های کاربردی بخش پیام رسان اپلیکیشن اینستاگرام است. ما در این مقاله در خصوص نحوه‌ی برقراری تماس تصویری و جزئیات آن توضیحاتی را ارائه دادیم. سوالات و نظرات خود را در خصوص این مقاله با ما به اشتراک بگذارید. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب