چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهیم ؟

تاریخ انتشار : 2020-10-09
نویسنده : نادر عبدی
اینترنت اینستاگرام

برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام کار سختی پسش رو ندارید. یکی از مسائلی که کاربران اینستاگرام را آزار میدهد مصرف بی رویه و غیر قابل کنترل اینترنت در اینستاگرام میباشد. البته دلیل این مسئله را میتوان در مشاهده بیش از حد ویدیوهای منتشر شده در اکسپلور و یا قسمت هوم اینستاگرام کاربران دانست، اما خب خود اینستاگرام هم از این مسئله آگاه بوده و قسمتی را برای کنترل مصرف اینترنت پیش روی شما گذاشته است.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

خب از همانجایی که میدانید وقتی شما هنگام اینستا گردی با ویدیویی روبرو میشوید اینستاگرام به صورت مستقیم آن فیلم را برای شما به نمایش میگذارد. این مسئله بیشتر در بخش اکسپلور اینستاگرام حاد میباشد، اما خب همانطور که گفتیم برای حل این مشکل، اینستا چاره ای قرار داده است. بخشی در تنظیمات اینستاگرام خود یعنی cellular data use اضافه کرده است که در صورت فعال کردن آن مصرف اینترنت اینستاگرام تان کاهش پیدا خواهد کرد. برای فعالسازی گزینه cellular data use مراحل زیر را انجام دهید.

مقاله مرتبط: تنظیمات اینستاگرام
  • از طریق برنامه اینستاگرام وارد اکانت خود شده و سپس به صفحه پروفایل خود رجوع کنید.
  • در صفحه پروفایل اینستاگرام تان آیکون سه خط که در گوشه قسمت بالای صفحه قرار دارد را لمس کنید. یا صفحه را به سمت چپ بکشید که در پی آن برایتان یک نیم صفحه باز خواهد شد.
  • برای ورود به بخش تنظیمات اینستاگرام کافیست آیکون چرخ دنده با نوشته settings در پایین صفحه را لمس کنید.
  • آیکون account را اانتخاب کنید.
  • در بین گزینه های مختلف شما باید به مانند تصویر زیر گزینه cellular data use پیدا کرده و سپس انتخاب کنید.
  • بعد از انتخاب گزینه cellular data use شما با نوشته use less data که دارای یک کلید میباشد روبرو می شوید. برای فعال کردن ویژگی کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام کافیست این کلید را روشن کنید.
  • در ادامه گزینه High Resolution Media را می بیند. اگر بر روی آن کلیک کنید، سه گزینه جدید برای شما باز می شود. در این قسمت از شما می پرسد که مدیاها را چه زمانی با کیفیت به شما نشان دهد؟ شما می توانید انتخاب کنید که تصاویر و فیلم ها اصلا با کیفیت نشان داده نشوند و یا تنها با وای فای با کیفیت نشان داده شوند و یا در هر حالتی با کیفیت نشان داده شوند.

جمع بندی

با فعال کردن ویژگی use less data مصرف اینترنت اینستاگرام تان کنترل خواهد شد. یکی از روش های کنترل آن همانطور که گفتیم جلوگیری از باز شدن بی اجازه ویدیوها در بخش اکسپلور میباشد. اما گفتنی ایست که تغییر آنچنانی هم در کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام تان رخ نخواهد دا.د پس همان بهتر که کمی در فعالیت یا همان اینستا گردی خود مراعات کنید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛  مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، فالوور فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام...

ادامه مطلب