5 روش قطعی برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام+راهنمای تصویری!

فاطمه بخشی
تاریخ انتشار : 2020-10-09
نویسنده : فاطمه بخشی
کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ این روزها به دلیل بالا رفتن میزان مصرف اینترنت، کاربران فضای مجازی به دنبال راهی هستند تا مصرف اینترنت گوشی خود را به پایین ترین حد برسانند. یکی از پرمخاطب ترین اپلیکیشن ها در سوشال مدیا، اینستاگرام است. اینستاگرام به این دلیل که یک رسانه تصویری است، حجم زیادی از اینترنت ما را می‌بلعد. به همین دلیل است که اکثر کاربران این اپلیکیشن به دنبال راهی برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام هستند. ما در این مقاله چند روش مفید و کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام معرفی می‌کنیم. شما همچنین می‌توانید از برخی از این روش ها برای کاهش مصرف اینترنت سایر اپلیکیشن ها استفاده کنید.

روش های کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام چندین روش وجود دارد. شما می‌توانید با غیر فعال کردن نوتیفیکیشن یا همان اعلان اینستا نسبت به کم کردن حجم مصرفی این اپلیکیشن اقدام کنید. یکی دیگر از روش ها کاهش مصرف نت اینستا از طریق خود اپلیکیشن است. روش های دیگری همچون کاهش دیتای مصرفی از طریق تلفن همراه و یا خاموش کردن دیتا در زمان های استراحت وجود دارند که به طور مفصل همه را توضیح خواهیم داد.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام از طریق Cellular Data Settings

کاهش حجم مصرفی اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینستا، یکی دیگر از روش های موجود و مفید برای کم کردن حجم مصرفی اینترنت می‌باشد. زمانی که شما وارد اپلیکیشن اینستاگرام می‌شوید، ویدئو ها بطور خودکار شروع به لود شدن می‌کنند. فعال کردن Data Saver کمک می‌کند با لود نشدن خودکار ویدئو ها، اینترنت کمتری مصرف کنید. می‌شود گفت از میان روش های موجود، بهترین گزینه ای که محدودیت کمتری برای کاربران اینستاگرام ایجاد می‌کند، روش Use Less Data می‌باشد. مراحل فعال کردن این روش به شرح زیر است.

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. به صفحه پروفایل مراجعه کنید.
 3. آیکون سه خط را در بالای صفحه لمس کنید.
 4. وارد بخش Settings شوید.
بخش Settings اینستاگرام
 1. در قسمت تنظیمات، وارد بخش Account شوید.
بخش Account در تنظیمات اینستا
 1. سپس به بخش Cellular Data Use مراجعه کنید.
بخش Cellular Data Use
 1. در این قسمت گزینه Data Saver را فعال کنید.
فعال کردن Data Saver برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

نکته: با فعال شدن گزینه Data Saver ویدئو های موجود در اینستاگرام با کیفیت پایین ترین لود می‌شوند. این امر در کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

کاهش مصرف اینترنت اینستا از طریق تنظیمات تلفن همراه

همانطور که گفتیم برای کم کردن حجم مصرفی اینستاگرام روش های گوناگونی وجود دارد. یکی از این روش ها مراجعه به بخش تنظیمات تلفن همراه و کنترل کردن میزان Data Usage می‌باشد. در این روش با غیرفعال کردن Background Data، زمانی که شما از اپلیکیشن اینستاگرام خارج می‌شوید، پیام ها، پست ها و یا استوری ها به طور خودکار لود نمی‌شود و بدین ترتیب بخشی از دیتای اینترنت شما ذخیره می‌شود. مراحل انجام این روش به شرح زیر است.

 1. ابتدا به بخش تنظیمات در گوشی خود مراجعه کنید.
 2. سپس به بخش Connection & Sharing مراجعه کنید.
بخش Connection & Sharing
 1. در این قسمت وارد بخش Data Usage شوید.
Data usage
 1. از لیست اپلیکیشن های موجود، اپلیکیشن اینستاگرام را انتخاب کنید.
انتخاب اپلیکیشن اینستاگرام
 1. گزینه Background data را غیرفعال کنید تا بخشی از حجم مصرفی اینترنت اینستاگرام شما کاهش یافته و ذخیره شود.
غیر فعال کردن Background data برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

نکته: توجه داشته باشید که مراحل فوق ممکن است بسته به ورژن اندروید گوشی شما متغیر باشد. به همین خاطر، برای راحت شدن کارتان، بهتر است در قسمت Search بخش تنظیمات، واژه Data Usage را جستجو کرده و Background Data را غیرفعال کنید.

غیر فعال کردن اعلان ها در اینستاگرام

با غیرفعال کردن اعلان های اپلیکیشن اینستاگرام می‌توانید حجم مصرفی دیتای خود را تا حدی کنترل کنید. برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های اینستاگرام دو روش پیش رو دارید. یکی از طریق خود اپلیکیشن و دیگری از طریق تنظیمات تلفن.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن از طریق اینستاگرام

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. به بخش پروفایل خود مراجعه کنید.
 3. آیکون سه خط را در بالای صفحه لمس کنید و وارد قسمت Settings شوید.
بخش Settings اینستاگرام
 1. در قسمت تنظیمات، اولین گزینه مربوط به Notifications می‌باشد، آن را انتخاب کنید.
Notifications تنظیمات اینستاگرام
 1. پس از وارد شدن به بخش اعلان ها یا همان Notifications، گزینه Pause All را انتخاب کنید تا همه ی اعلان ها غیرفعال شوند.
فعال کردن Pause All برای کاهش مصرف اینترنت اینستا

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن از طریق تنظیمات تلفن

 1. وارد تنظیمات گوشی خود شوید.
 2. گزینه Notifications را جستجو کرده و انتخاب کنید.
بخش Notification تنظیمات گوشی
 1. لیستی از اپلیکیشن ها برای شما نمایش داده می‎‌شود، از میان آنها اپلیکیشن اینستاگرام را یافته و انتخاب کنید.
انتخاب اپلیکیشن اینستاگرام
 1. در صفحه ای که نمایش داده می‌شود گزینه Show Notifications را بیابید و غیرفعال کنید.
غیرفعال کردن Show Notifications برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

نکته: در صورتی که نمی‌خواهید اعلان تمام بخش های اینستا غیر فعال شود، می‌توانید بخش هایی که به اعلان آنها نیاز ندارید را غیرفعال کرده، و بخش هایی مثل دایرکت که مورد نیازتان است را فعال نگه دارید. اما این را در نظر داشته باشید که به ازای هر نوتیف فعال داده تلفن همراه شما مصرف می‌شود.

خاموش کردن دیتا!

دیتا یا همان داده تلفن همراه بخشی از گوشی همراه شماست که با روشن بودن آن، حجم اینترنت شما استفاده می‌شود. بهتر است که حجم اینترنت ما در مواقع لازم و ضروری و برای کار های مفید استفاده شود. در صورتی که بصورت 24 ساعته داده تلفن همراه شما روشن باشد طبیعتا میزان اینترنت مصرفی شما نیز بیشتر می‌شود. بنابراین بهتر است هنگامی که از گوشی موبایل خود استفاده نمی‌کنید دیتای خود را خاموش کنید تا از این طریق به کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام خود کمک کرده باشید.

غیرفعال کردن گزینه Save Original Posts

زمانی که با دوربین اصلی اپلیکیشن اینستا تصاویر و ویدئوهایی را ضبط و آپلود می‌کنید، اینستاگرام آن عکس ها و ویدئو ها را به طور خودکار در گوشی شما ذخیره می‌کند. این فرایند شاید در نظر شما اتفاق ساده و پیش پا افتاده ای باشد، اما باید بگوییم که فرایند فوق در عین سادگی، موجب مصرف اینترنت می‌شود. بنابراین برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام خود بهتر است این گزینه را غیرفعال کنید. مراحل غیرفعال سازی گزینه Save Original Posts را در ادامه ای مطلب قرار داده ایم.

 1. ابتدا به پیج خود در اینستاگرام مراجعه کنید.
 2. در صفحه پروفایل خود آیکون سه خط را لمس کنید.
 3. وارد بخش تنظیمات شده و گزینه اکانت را انتخاب کنید.
بخش Settings اینستاگرام
 1. وارد بخش Account شوید.
بخش Account در تنظیمات اینستاگرام
 1. در این قسمت به دنبال گزینه Original Posts باشید.
Original Posts
 1. وارد بخش Original Posts شوید و گزینه Save Original Posts را غیرفعال کنید.
فعال کردن گزینه‌ی save original posts برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

سوالات متداول

چگونه از طریق Cellular Data Settings مصرف اینترنت اینستا را کاهش دهیم؟

✅ کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام از طریق Cellular Data Settings یکی از بهترین روش ها برای کاهش مصرف اینترنت اینستااگرام است. با مراجعه به این مقاله می‌توانید روش انجام کار را به همراه راهنمای تصویری تمام مراحل مشاهده و استفاده نمایید.

چه روشهایی برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام وجود دارد؟

✅ ما روشهای کاهش مصرف اینترنت را به 5 دسته تقسیم و هر کدام را بطور کامل توضیح داده‌ایم. شما از طریق Cellular Data Settings، غیرفعال کردن Save Original Posts، غیرفعال کردن Background Data، اعلان ها و خاموش کردن دیتا در مواقع غیر ضروری نسبت به کاهش اینترنت اینستا اقدام کنید. در صورت آشنا نبودن با مراحل انجام روش های معرفی شده، می‌توانید از راهنمای تصویری داخل کمک بگیرید!

چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهیم؟

✅ برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام روش های مختلفی وجود دارد. ما در این مقاله روش های کاهش مصرف اینترنت اینستا را به همراه راهنمای تصویری تمام مراحل قرار داده‌ایم. با مطالعه‌ی روش های موجود در مقاله می‌توانید به مقدار چشم گیری مصرف اینترنت اینستاگرام خود را کاهش دهید.

آیا با غیرفعال کردن اعلان ها می‌توان نسبت به کاهش مصرف اینترنت اینستا اقدام کرد؟

✅ بله؛ اعلان ها موجب مراجعه‌ی مکرر ما به اینستاگرام یا سایر شبکه های مجازی می‎شوند. با غیرفعال کردن آنها می‌توان تا حدی مصرف اینترنت را کاهش داد.

جمع بندی

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام تاثیر زیادی در میزان حجم اینترنت مصرفی شما خواهد گذاشت. ما در این مقاله پنج روش متفاوت و کاربردی را برای کاربران اینستاگرامی معرفی کرده ایم. با استفاده از این روش ها می‌توانید نسبت به کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام اقدام کرده و از این طریق حجم دیتای مصرفی خود را کنترل و تا حدی کاهش دهید. شما همواره می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. از اینکه با یک مقاله دیگر همراه تیم اینبو بوده اید سپاسگزاریم.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب