چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهیم ؟

نادر عبدی
تاریخ انتشار : 2020-10-09
نویسنده : نادر عبدی
اینترنت اینستاگرام

برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام کار سختی پسش رو ندارید. یکی از مسائلی که کاربران اینستاگرام را آزار میدهد مصرف بی رویه و غیر قابل کنترل اینترنت در اینستاگرام میباشد. البته دلیل این مسئله را میتوان در مشاهده بیش از حد ویدیوهای منتشر شده در اکسپلور و یا قسمت هوم اینستاگرام کاربران دانست، اما خب خود اینستاگرام هم از این مسئله آگاه بوده و قسمتی را برای کنترل مصرف اینترنت پیش روی شما گذاشته است.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

خب از همانجایی که میدانید وقتی شما هنگام اینستا گردی با ویدیویی روبرو میشوید اینستاگرام به صورت مستقیم آن فیلم را برای شما به نمایش میگذارد. این مسئله بیشتر در بخش اکسپلور اینستاگرام حاد میباشد، اما خب همانطور که گفتیم برای حل این مشکل، اینستا چاره ای قرار داده است. بخشی در تنظیمات اینستاگرام خود یعنی cellular data use اضافه کرده است که در صورت فعال کردن آن مصرف اینترنت اینستاگرام تان کاهش پیدا خواهد کرد. برای فعالسازی گزینه cellular data use مراحل زیر را انجام دهید.

مقاله مرتبط: تنظیمات اینستاگرام
  • از طریق برنامه اینستاگرام وارد اکانت خود شده و سپس به صفحه پروفایل خود رجوع کنید.
  • در صفحه پروفایل اینستاگرام تان آیکون سه خط که در گوشه قسمت بالای صفحه قرار دارد را لمس کنید. یا صفحه را به سمت چپ بکشید که در پی آن برایتان یک نیم صفحه باز خواهد شد.
  • برای ورود به بخش تنظیمات اینستاگرام کافیست آیکون چرخ دنده با نوشته settings در پایین صفحه را لمس کنید.
  • آیکون account را اانتخاب کنید.
  • در بین گزینه های مختلف شما باید به مانند تصویر زیر گزینه cellular data use پیدا کرده و سپس انتخاب کنید.
  • بعد از انتخاب گزینه cellular data use شما با نوشته use less data که دارای یک کلید میباشد روبرو می شوید. برای فعال کردن ویژگی کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام کافیست این کلید را روشن کنید.
  • در ادامه گزینه High Resolution Media را می بیند. اگر بر روی آن کلیک کنید، سه گزینه جدید برای شما باز می شود. در این قسمت از شما می پرسد که مدیاها را چه زمانی با کیفیت به شما نشان دهد؟ شما می توانید انتخاب کنید که تصاویر و فیلم ها اصلا با کیفیت نشان داده نشوند و یا تنها با وای فای با کیفیت نشان داده شوند و یا در هر حالتی با کیفیت نشان داده شوند.

جمع بندی

با فعال کردن ویژگی use less data مصرف اینترنت اینستاگرام تان کنترل خواهد شد. یکی از روش های کنترل آن همانطور که گفتیم جلوگیری از باز شدن بی اجازه ویدیوها در بخش اکسپلور میباشد. اما گفتنی ایست که تغییر آنچنانی هم در کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام تان رخ نخواهد دا.د پس همان بهتر که کمی در فعالیت یا همان اینستا گردی خود مراعات کنید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

همه آنچه که باید در مورد گاید اینستاگرام بدانید!

همه آنچه که باید در مورد گاید اینستاگرام بدانید!

گاید اینستاگرام چیست؟ گاید اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ چطوری از قابلیت راهنمای اینستاگرام استفاده کنیم؟ چرا گاید اینستا برای من فعال نشده؟!اینستاگرام در سال 2020 قابلیت گاید اینستاگرام را برای کاربران خود ایجاد کرد. این قابلیت در ابتدای کار محدود به استفاده کاربران...

ادامه مطلب

آموزش نحوه تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام+ ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ آیا می‌شود از طریق اپلیکیشن اینستا اقدام به تغییر ایمیل و شماره تلفن اینستاگرام کرد؟ مراحل تغییر ایمیل اینستاگرام و تغییر شماره تلفن اینستا به چه شکل است؟ بخشی از امنیت صفحه اینستاگرامی شما وابسته به شماره تلفن و...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب