از کجا بفهمیم هاید استوری شدیم؟! ( 2021)

فاطمه بخشی
تاریخ انتشار : 2020-10-13
نویسنده : فاطمه بخشی
از کجا بفهمم در اینستاگرام هاید استوری شده ام؟

از کجا بفهمیم هاید استوری شدم؟ هاید استوری یعنی چه؟
استوری اینستاگرام یکی از فضاهای جالب این اپلیکیشن است که تعاملات بسیاری در آن رخ می‌دهد. ارتباطات ما عمدتا از طریق سین کردن استوری ها و ریپلای کردن آنها شروع می‌شود. گاها پیش می‌آید که فردی از مخاطبان اینستاگرامی ما به مدت طولانی هیچ استوری را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک نمی‌گذارد. در این وضعیت ممکن است این سوال به ذهن ما خطور کند که آیا من هاید استوری شده ام یا نه؟

هاید استوری چیست؟

هاید استوری یا همان مخفی کردن استوری یکی از قابلیت های جالب و کاربردی اینستاگرام است. شما با وجود این امکان می‌توانید افرادی را که تمایل به تعامل با آنها ندارید و یا نمی‌خواهید محتوای استوری های شما را ببینند Hidden کنید. از طرفی این امکان برای افرادی که شما آنها را فالو کرده اید نیز وجود دارد. یعنی فالووینگ های شما نیز می‌توانند استوری های خود را از شما Hide یا پنهان کنند. به این حالت از مخفی کردن استوری از دیگران هاید استوری می‌گویند.

در صورت تمایل می‌توانید صفر تا صد مخفی کردن استوری را در مقاله ی نحوه مخفی کردن استوری اینستاگرام مطالعه کنید.

چگونه بفهمیم هاید استوری شده ایم؟

سوال اصلی محتوای مقاله امروز این است که، از کجا بفهمیم هاید استوری شدیم؟! یا به عبارتی چگونه بفهمیم کسی استوری خود را از ما مخفی کرده است یا نه؟

برای فهمیدن این موضوع دو روش پیش روی ما قرار دارد. روش اول از طریق هایلایت های طرف مقابل و روش دوم از طریق استفاده از یک پیج دیگر. در ادامه این مطلب جزئیات هر کدام از این روش ها را توضیح خواهیم داد.

از طریق هایلایت های طرف مقابل!

برای پی بردن به اینکه آیا هاید استوری شده‌ایم یا نه می‌توانیم به هایلایت های موجود در پیج شخص مورد نظر مراجعه کنیم. در مواجهه با هایلایت های طرف مقابل‌تان سه حالت وجود دارد.

فهمیدن هاید شدن از استوری از طریق هایلایت ها
  • آن فرد در پیج خود هایلایت دارد که در این صورت باید گفت، تردید شما بیجا بوده و او استوری اش را هاید نکرده است.
  • شخص مورد نظرتان سابق بر این هایلایت هایی در پیج خود داشته است و اکنون آن هایلایت ها برای شما نمایش داده نمی‌شود. که در این صورت وی استوری های خود را برای شما هاید کرده است.
  • فرد مورد نظر شما بطور کلی هیچ هایلایتی در پیج خود ندارد و در این حالت تشخیص هاید شدن یا نشدن استوری های آن فرد از طریق هایلایت ها، منتفی است.

از طریق استفاده از یک پیج دیگر!

در این روش شما اینگونه عمل می‌کنید که، از طریق یک پیج دیگر به صفحه شخص مورد نظر مراجعه کنید. با این راه است که متوجه خواهید شد آن فرد شما را از استوری خود هیدن کرده است یا نه. البته نکاتی در مورد این روش وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

  • از این روش عمدتا زمانی استفاده می‌شود که طرف در صفحه اینستاگرامش هایلایت نداشته باشد.
  • باید پیج شخص مورد نظر شما پابلیک باشد وگرنه مجبور هستید که با آن پیج به او Request دهید. در این حالت معلوم نیست آن فرد درخواست فالو ی شما را بپذیرد یا خیر.
  • وقتی شما با پیج دیگر به صفحه مورد نظر خود سر زدید، در صورت مشاهده ی استوری در پیج وی و نشان داده نشدن آن استوری برای شما، شما هاید استوری شده اید.

آیا راهی برای دیدن استوری هاید شده اینستا وجود دارد؟

در صورتی که شخصی استوری های خود را برای شما هاید کرده‌ باشد، تنها در یک حالت می‌توانید استوری های آن شخص را مشاهده کنید و آن در این وضعیت است که پیج طرف مقابل شما پابلیک پیج باشد. در چنین مواقعی می‌توانید با مراجعه به وبسایت InstaStories و وارد کردن آی‌دی شخص مورد نظر، استوری های او را مشاهده نمایید. اما اگر پیج فردی که استوری هایش را از شما مخفی می‌کند، پرایوت یا خصوصی باشد تنها راهی که پیش روی شما باقی می‌ماند دیدن استوری ها از طریق یک اکانت دیگر است!

سوالات متداول

اگه استوریمو برای یکی هاید کنم و اون فرد رو تو استوریم تگ کنم متوجه میشه؟

✅ خیر؛ آن فرد متوجه استوری شما نخواهد شد. مگر اینکه با اکانت دیگری پیج شما را دنبال کند.

اگه کسی ما رو هاید استوری کنه پست هاش هم برامون نمیاد؟

✅ خیر؛ در هر صورت شما قادر به دیدن پست های آن شخص خواهید بود.

من چند نفر رو هاید کردم حالا نمی‌تونم برگردونم وضعیت رو به حالت قبل. چیکار باید بکنم؟

✅ به لیست افرادی که آنها را هاید کرده اید مراجعه کنید و آنهایی را که می‌خواهید از لیست مذکور Remove کنید.

جمع بندی

در این مقاله به سوال های “هاید شدن استوری چیست؟” و “چگونه بفهمم کسی استوری اش را از من مخفی کرده است یا نه؟” پاسخ دادیم. برای اینکه بفهمیم کسی استوری های خود را از ما مخفی کرده است یا خیر، دو روش معرفی کردیم. یکی از طریق هایلایت ها و دیگری با استفاده از پیج دیگر. در صورتی که سوالی درباره ی موضوع مقاله دارید آن را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید. از توجه و همراهی شما متشکریم.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛  مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب