چطوری بفهمم در اینستاگرام هاید استوری شدم؟

هاید استوری اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی دنیاست اما این محبوبیت بی دلیل بدست نیامده است! اینستاگرام توجه زیادی روی امنیت کاربرانش دارد و با اضافه کردن قابلیت های بسیار تلاش می کند تجربه استفاده از اینستاگرام را برای کاربرانش لذت‌بخش‌تر کند. یکی از مواردی که اینستاگرام توجه ویژه ای به آن نشان می‌دهد حریم خصوصی کاربرانش است. برای مثال اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که پروفایل خود را خصوصی کنید تا فقط دوستان و آشنایان شما به عکس ها و فیلم هایتان دسترسی داشته باشند. همچنین یکی دیگر از جالب ترین قابلیت های اینستاگرام این است که کاربران میتوانند استوری های خود را حتی برای کسانی که آن ها را دنبال می کنند هم هاید کنند.

حتما بخوانید : نحوه هاید کردن استوری اینستاگرام

اگر مدتیسیت که استوری های یکی از دوستان تان که در گذشته استوری های زیادی منتشر میکرد دیگر برای شما نمایش داده نمی شود یا شخص مورد نظر شما فعالیت خود را در اینستاگرام کمتر کرده است و یا آن شخص حالا به هر دلیلی استوری های خود را برای شما هاید کرده است. اگر شما هم کنجکاوید که بدانید آیا هاید استوری شده اید یا نه در ادامه این مقاله میتوانید جواب سوالتان را بگیرید.

1- هایلایت ها را چک کنید

از طریق هایلایت ها میتوانید بفهمید که هاید استوری شده اید یا نه. اما متاسفانه این روش فقط در صورتی کاربرد دارد که شخص مورد نظر شما حتما در پیج خود استوری هایلایت شده داشته باشد. در این روش اول با اکانت خود وارد پیج شخصی که مشکوکید استوری هایش را برای شما هاید کرده بشوید اگر توانستید هایلایت های آن پیج را ببینید خیالتان راحت باشد که هاید استوری نشده اید.

اگر هایلایتی در آن پیج ندیدید 2 احتمال وجود دارد: یا هاید استوری شده اید و یا شخص مورد نظر اصلا استوری هایلایت شده ندارد. تشخیص این مورد هم بسیار آسان است. یک اکانت دیگر بسازید و دوباره آن پروفایل را چک کنید. اگر با اکانت دوم هم هایلایتی مشاهده نکردید آن اکانت اصلا هایلایت ندارد اما اگر با اکانت دوم توانستید هایلایت ها را ببینید متاسفانه شما هاید استوری شده اید.

مقاله پیشنهادی : چگونه هایلایت اینستاگرام را فعال کنیم؟

برای اینکه صاحب اکانت نفهمد که با اکانت دیگری از پروفایل او بازدید کرده اید هم یک راهکار ساده وجود دارد. برای این کار کافیست حالت هواپیمای گوشی خود را روشن کنید سپس وارد اکانت خود شوید. حالا میتوانید به راحتی استوری ها را مشاهده کنید بدون آنکه آیدی شما در لیست بازدیدکنندگان استوری ظاهر شود. حتی اگر اکانت آن شخص عمومی باشد و شما اکانت دیگری برای چک کردن هایلایت های او نداشتید هم میتوانید از طریق وبسایت اینستاگرام اقدام کنید. به این ترتیب که ابتدا وارد مرورگر خود شوید و آدرس زیر را وارد کنید.

آیدی-شخص-مدنظر/instagram.com

از این طریق میتوانید بدون نیاز به ساختن یه اکانت دیگر هایلایت های فردی که فکر میکنید شما را هاید استوری کرده مشاهده کنید.

2- از یکی از دوستانتان بخواهید استوری آن شخص را برایتان بفرستد

اگر اکانتی که احتمال میدهید شما را هاید استوری کرده استوری هایلایت شده ندارد تنها راه شما این است که از یکی از دوستان تان بخواهید که استوری او را برای شما در دایرکت ارسال کند. در این صورت اگر شما یکی از افراد هاید شده باشید پیامی مانند تصویر زیر مبنی بر در دسترس نبودن استوری در دایرکت خود مشاهده خواهید کرد.

هاید استوری اینستاگرام

البته دقت کنید اگر اکانت آن شخص خصوصی باشد لازم است که دوستتان جزو دنبال کنندگان آن فرد باشد درغیر اینصورت استوری ها برای او هم قابل مشاهده نخواهد بود.

جمع بندی

فهمیدن اینکه کسی استوری اش را برای شما هاید کرده یا نه بسیار ساده است. دو راه کلی برای فهمیدن این موضوع وجود دارد. راه اول از طریق چک کردن هایلایت های اکانت مورد نظر می باشد. راه دوم هم از طریق شخص دیگری که اکانت مد نظر شما را دنبال کرده است امکان پذیر است که ما در این مقاله به توضیح هر کدام از این راهکار ها پرداختیم. اگر در هرکدام از این مراحل نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید از طریق بخش نظرات با ما ارتباط برقرار کنید.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments