چگونه استوری دیگران را استوری کنیم ؟

تاریخ انتشار : 2020-09-18
نویسنده : فاطمه قنبری

چگونه استوری دیگران را استوری کنیم ؟ سوالی است که خیلی از کاربران درگیر آن هستند. استوری کردن استوری دیگران برای همگی ما مهم است تا بتوانید هر آنچه را که در اینستاگرام دوست دارید با دیگران به اشتراک بگذارید. حتی برخی از کاربران میپرسند که چگونه می توانند استوری دیگران را شات کنند ؟ در این مقاله به صورت کامل نحوه ی گذاشتن استوری دیگران در استوری خود آموزش داده میشه.
امروزه اینستاگرام به عنوان یکی از معتبرترین و جامع‌ترین برنامه‌های بیزینسی مطرح شده است که خیلی از کاربران در آن مشغول به فعالیت هستند. حال این برنامه قابلیت‌های مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار میدهد که می تواند کسب و کار آنها را متحول کند. استوری و پست در اینستاگرام از ارکان مهم آن به شمار می آیند. حال در این زمینه سوال‌هایی برای کاربران ایجاد می شود که در این مقاله یکی از این سوالات مطرح شده است. سوال این مقاله این است که چگونه استوری دیگران را استوری کنیم.

با توجه به این استوری یک داستان کوتاهی است و تنها 24 ساعت برای کاربران به نمایش در می آید؛ درنتیجه بعضی از کاربران که با یک استوری جذاب مواجه می شوند می خواهند که آن را نیز استوری کنند؛ پس در نتیجه تلاش می کنند تا استوری دیگران را استوری یا پست کنند. استوری یکی از مهم‌ترین بخش‌های اینستاگرام است که روند نمایش آن تقریبا به صورت خودکار برای کاربر بالا می آید و همین مسئله موجب می شود تا اکثر کاربران در تلاش باشند تا با استفاده از استوری تعداد فالوورهای خود را افزایش دهند.

برای این که بتوانید استوری‌های دیگران را استوری کنید چند راهکار وجود دارد که یکی از آنها توسط خود اینستاگرام ارائه می شود که همان استوری کردن استوری دیگران با استفاده از تگ کردن است. در این روش شما نیاز به نصب هیچ گونه برنامه‌ای ندارید و با استفاده از خود برنامه‌ی اینستاگرام به راحتی می توانید استوری دیگران را استوری کنید. البته محدودیت‌هایی دارد که آنها را به صورت مفصل در بخش آن توضیح خواهیم داد.
یکی دیگر از راه‌ها توسط گوشی ما انجام می شود و دیگر راه‌ها از طریق سایر برنامه‌های جانبی ممکن است. که در ادامه به صورت مفصل هر کدام از آنها را توضیح خواهیم داد.

استوری کردن استوری دیگران با استفاده از تگ کردن آنها (روش اینستاگرام)

شاید دیده باشید که معمولا برخی از کاربران استوری‌هایی را که در آن‌ها تگ شده اند را استوری می کنند. اگر تا الان فکر می کردید که آنها را دانلود می کردند و یا این که اسکرین شات گرفته اند؛ باید بگم که سخت در اشتباه بودید. اینستاگرام این قابلیت را به ما داده است؛ زمانی که فردی شما را در موضوعی بر روی استوری خود تگ می کند؛ شما می توانید به راحتی آن را دوباره استوری کنید. برای انجام آن باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. ابتدا وارد برنامه اینستاگرام خود شوید.
 2. به قسمت دایرکت ها در گوشه سمت راست برنامه اینستاگرام بروید. به قسمت کامنت فرد مورد نظر بروید.
 3. حال در بالای تصویر یک گزینه‌ای به نام add this to your story نمایش داده می شود که از طریق آن می توانید استوری آن شخص را استوری کنید. همانگونه که در تصویر می بینید؛ ابتدا باید بر روی این گزینه کلیک کنید.
 4. حال به صفحه‌ی استوری منتقل شده اید. گزینه‌ی your story را انتخاب کنید.
 5. هم اکنون شما استوری دیگران را در استوری خودتان منتشر کرده‌اید.

نکته: در این روش ایراداتی وجود دارد که آنها را به صورت مفصل بیان می کنیم. در این روش شما تنها می توانید استوری کسانی را استوری کنید که به شما این اجازه را می دهند. در واقع تا فردی شما را در استوری خود تگ نکند این امکان وجود ندارد که شما بتوانید از طریق برنامه‌ی اینستاگرام، استوری او را استوری کنید.

از سیر تا پیاز تگ کردن در اینستاگرام

زمانی که فردی شما را در استوری خود تگ می کند، در واقع به شما این اجازه را میدهد که استوری او را استوری کنید. در این حال خیلی واضح است که شما نمی توانید استوری هر کسی را استوری کنید. پس مسلما باید به دنبال راه حل هایی باشیم که هر زمان که خواستیم بتوانیم استوری دیگران را استوری کنیم.

استوری کردن استوری دیگران با اسکرین شات گرفتن

یکی از ساده ترین و معمولی‌ترین روش‌ها که در ابتدا تمامی کاربران از آن استفاده می کردند، اسکرین شات گرفتن بود. برای اسکرین شات گرفتن شما حتما باید سرعت عمل بالایی داشته باشید. چرا که در همان زمانی که استوری در حال نمایش است، شما باید اسکرین شات آن را بگیرید. شما تنها باید بدانید که روش اسکرین شات گرفتن در گوشی شما به چه گونه‌ای است؟ و اگر این را بدانید دیگر هیچ نیازی به داشتن برنامه‌های دیگر ندارید.

 • در ابتدا باید وارد حساب اینستاگرام خود شوید.
 • بر روی استوری که نظر شما را جلب کرده است؛ کلیک کنید و پس از آن با توجه به مدل گوشی خود یک اسکرین شات از آن بگیرید.
 • در این روش مشکلاتی وجود دارد که تک به تک آن ها را به صورت مفصل توضیح می دهیم.
  • اول اینکه باید بسیار سرعت عمل بالایی داشته باشید، چرا که زمان نمایش استوری بسیار کوتاه است. شما کمتر از 5 ثانیه وقت دارید تا بتوانید از استوری خود اسکرین شات بگیرید.
  • دومین مشکل آن این است که زمانی که اسکرین شات می گیرید، علاوه بر تصویر، یکسری اطلاعات جانبی نیز در کنار آن خواهیم داشت که نیاز است تا دوباره از نرم افزارهای ادیت استفاده کنید و این ممکن است شما را اذیت کند.
  • سومین مشکل اسکرین شات، این است که برای استوری‌هایی که به صورت فیلم هستند و یا بهتر است بگوییم متحرک هستند؛ قابلیت استفاده ندارد.

در برخی از سایت‌ها نوشته شده است که شما می توانید با استفاده از برنامه‌هایی از صفحه نمایش گوشی خود اسکرین شات بگیرد. اما با توجه به این که امروزه تمام گوشی‌ها به صورت اتوماتیک این قابلیت را ارائه می دهند اصلا نیاز نیست تا برنامه‌های متفاوتی نصب کنید.

چگونه مخفیانه از استوری اینستاگرام اسکرین شات بگیریم؟

دانلود استوری اینستاگرام دیگران برای استوری کردن

در این روش، راه‌های مختلفی وجود دارد که همگی آنها را توضیح می دهیم تا از هر کدام از راه‌ها که خواستید بتوانید استفاده کنید. یکی از نکاتی که در این حالت وجود دارد این است که شما می توانید استوری هر کسی را که خواستید دانلود کنید و نیاز نیست که اجازه‌ای برای شما صادر شود و شما می توانید به راحتی هر استوری را دانلود کنید. البته نکته‌ای وجود دارد و آن این است؛ شما استوری پیج‌های شخصی را نمی توانید دانلود کنید مگر این که شما این پیج‌ها را فالو کنید و این پیج‌ها شما را فالو کنند. در این صورت برای شما ممکن است که استوری آن‌ها را دانلود کنید.

 • برای دانلود، خود اینستاگرام راه‌حلی داده است که البته نیازمند انجام مراحلی است که در ادامه تک به تک این مراحل را توضیح می دهیم. برای استفاده از این قابلیت نیازمند استفاده از سایت‌هایی است که بتوانند این قابلیت را مدیریت کنند.
 • یکی دیگر از راه‌ها استفاده از برنامه‌های دانلود است که تعداد بسیار زیادی از آن‌ها را می توانید در فروشگاه‌های گوگل پلی و بازار مشاهده کنید و در هر زمان که بخواهید آن‌ها را دانلود کنید.
 • سومین راه‌حلی که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت استفاده از افزونه‌ای است که مرورگر کروم گوگل ارائه کرده است. این افزونه قابلیت نصب بر روی کامپیوتر هم دارد و به همین دلیل می تواند به شما این امکان را بدهد که تمامی اطلاعات را دانلود کنید.

گذاشتن استوری اینستاگرام در کامپیوتر

 • پنجمین نوع از دانلودها به دانلود هایلات استوری بر می‌‌‌گردد. این که بتوانید هایلایت دیگران را استوری کنید مسلما شما را شگفت زده خواهد کرد.

استوری کردن استوری دیگران با استفاده از خود اینستاگرام

برای استوری کردن استوری دیگران از طریق خود برنامه‌ی اینستاگرام نیاز است تا به روش زیر عمل کنید. در این روش مزاید و مشکلاتی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها به تفصیل توضیح داده خواهند شد.

 • ابتدا وارد برنامه ی اینستاگرام خود شوید.
 • بر روی استوری مورد نظر که می خواهید آن را دانلود کنید؛ بروید.
 • بر روی آیکون سه نقطه در پایین استوری کلیک کنید.
 • هم اکنون بر روی گزینه‌ی کپی لینک بزنید.
 • لینک در حافظه‌ی گوشی شما ذخیره خواهد شد.
 • حال ابتدا وارد سایت storysaver.net شوید.
 • در قسمت نشان داده شده باید ابتدا حالت دانلود استوری را انتخاب کنید.
 • پس از آن از شما می خواهد که نام اکانتی را که می خواهید استوری آن را دانلود کنید، وارد کنید.
 • حال اکانت را برای شما نشان میدهد و تعداد استوری‌های فعلی آن اکانت را نیز نمایش میدهد.
 • در ادامه برای هر استوری به شما یک گزینه می دهد که می توانید با کلیک بر روی آن؛ آن استوری را ذخیره کنید.

در این روش مزایا و معایبی وجود دارد. یکی از بزرگترین مزایای آن این است که شما می توانید هر گونه فیلمی را نیز دانلود کنید. در واقع همانند اسکرین شات گرفتن تنها محدود به تصویر نیست و شما می توانید هر نوع از استوری را دانلود کنید و در نهایت در پیج خود منتشر کنید.

استوری کردن استوری دیگران با برنامه اینستاگرام پلاس

در این قسمت از مقاله می خواهیم بگوییم که چگونه می توان با استفاده از برنامه‌های جانبی؛ استوری‌های دیگران را دانلود کرد. با توجه به این که برنامه‌های بسیاری وجود دارد اما در این قسمت از مقاله تنها یکی از برنامه‌ها توضیح داده شده است که با استفاده از آن می توانید سایر برنامه‌ها را نیز به همین نحو انجام دهید. شاید برای شما هم عجیب باشد که چگونه می توان با اینستاگرام + استوری دیگران را استوری کرد. در ادامه به صورت کامل این مطلب توضیح داده می شود. اینستاگرام پلاس یکی از نرم افزارهای جانبی است که به شما این امکان را میدهد که بتوانید استوری‌ها را دانلود کنید. با دانلود کردن استوری‌ها می توانید به راحتی استوری‌های دیگران را استوری کنید و حتی مطالب جدید نیز به آنها اضافه کنید و ادیت‌هایی را نیز انجام دهید.

مراحل استفاده از اینستاگرام پلاس

 • در ابتدا باید برنامه‌ی اینستاگرام پلاس را از گوگل پلی دانلود کنید.
 • حال پس از نصب وارد حساب کاربری خود شوید.
 • همانطور که در تصویر می بینید؛ در کنار آیکون آدمک یک آیکون چرخ دنده وجود دارد که با کلیک بر روی آن صفحه‌ای جدید برای شما باز می شود.
 • در این صفحه تنظیماتی برای شما نمایش داده می شود که با فعال کردن آنها از امکاناتی بهره مند می شوید؛ که یکی از آن‌ها امکان دانلود استوری‌هاست. همانطور که در تصویر نشان داده شده است، شما می توانید برای استوری کردن استوری دیگران؛ امکان دانلود استوری را فعال کنید.
 • حال بر روی استوری مورد نظر که می خواهید آن را استوری کنید بروید. در گوشه‌ی بالا، سمت راست یک علامت می بینید که با کلیک بر روی آن استوری دانلود می شود. یکی از خوبی‌های این روش این است که شما می توانید فیلم‌ها وعکس ها را بدون کوچکترین دردسری دانلود کنید.

حال می توانید به راحتی آنها را استوری کنید. یکی از مشکلاتی که این حالت دارد این است که شما نمی توانید اطلاعات پیج‌های شخصی را دانلود کنید!!!!

برای آن که دیگران بتوانند استوری شما را دانلود کنند نیاز است که عضوی از فالوورهای شما باشند و یا این که پیج خود را بیزینسی کرده باشید.

بیزینسی کردن پروفایل اینستاگرام به همراه توضیحات کامل آن

پیج‌هایی که هنوز حالت private دارند به شما اجازه نمیدهند که استوری آنها را دانلود کنید. اما اگر شما از فالووینگ‌های پیج‌های شخصی محسوب شوید؛ می توانید استوری آنها را دانلود کنید.

استفاده از مرورگر گوگل کروم برای استوری کردن استوری دیگران

استفاده از مرورگر کروم یکی دیگر از روش‌هایی است که به راحتی می توانید استوری دیگران را دانلود کنید. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های این برنامه این است که می توانید آن را بر روی لپتاب و گوشی خود اجرا کنید.
برای استفاده از این افزونه مراحل زیر را به ترتیب طی کنید تا در نهایت بتوانید استوری‌های دیگران را دانلود و در نهایت استوری کنید.

 • ابتدا افزونه‌ی گوگل کروم ای جی استور را دانلود کنید. (chrome google ig store)

🔰 پس از آن علامت این افزونه را در نوار بالای مرورگر خود مشاهده می کنید. بر روی آن کلیک کنید.

🔰 دو گزینه برای شما نمایش داده می شود که برای دانلود استوری باید گزینه‌ی اول (go to ig story) را انتخاب کنید.

🔰حال گزینه‌ی go to instagram.com را بزنید.

🔰 الان باید وارد پیج خودتان شوید.

🔰 حال بر روی هر استوری که می خواهید دانلود کنید، کلیک کنید.

🔰 در نوار بالای صفحه یک گزینه‌ی دانلود می بینید که اگر بر روی آن بزنید؛ استوری مدنظر دانلود خواهد شد.

مقاله مرتبط: چگونه پست دیگران را پست کنیم ؟

در این روش شما می توانید استوری‌های تصویری و ویدئویی را به راحتی دانلود کنید. در دانلود این تصاویر هیچ گونه علامتی وجود ندارد و دقیقا استوری مدنظر دانلود خواهد شد.

مشکلات استوری اینستاگرام

1. من نمی توانم استوری به اشتراک بگذارم، چیکار کنم؟⭐

دلایل مختلفی وجود دارد که مهم ترین انها ابتدا به اتصال به اینترنت برمیگردد. ابتدا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید. در صورت عدم مشکل حافظه ی کش گوشی خود را بررسی کنید. زمانی که حافظه ی گوشی شما پر باشد، شما نمی توانید استوری های دیگران را ببینید و یا حتی استوری جدیدی بزارید.

2. چرا گزینه add post to your story رو ندارم؟⭐

در ابتدا باید بدونید که این گزینه تنها زمانی برای شما نمایش داده می شود که فرد مورد نظر شما را تگ کرده باشد. در صورتی که تگ شده اید، احتمالا در تنظیمات اینستاگرام این گزینه را خاموش کرده ایدو به تنظیمات اینستاگرام بروید و در بخش تگ ها گزینه ی every one را انتخاب کنید. در این حالت به هر فردی اجازه میدهید تا شما را در پست خود تگ کند.

3. آیا گوگل پلاس یک برنامه امن است؟⭐

نمی توان این موضوع را صددرصد تایید و یا رد کرد. در ابتدا باید بدانید که هیچ کدام از این برنامه ها زیر مجموعه ی اینستاگرام نیستند و در واق اینستاگرام مسئولیت هیچ یک از آنان را بر عهده نگرفته است. پیشنهاد می کنم تا جایی که می توانید از این برنامه ها دوری کنید و از نسخه ی اصلی اینستاگرام استفاده کنید.

4. افزونه کروم برای پیج های بیزینسی مناسب است؟ ⭐

مسلما خیر، این افزونه تنها زمانی اربرد دارد که بخواهید از آن برای دانلود استفاده کنید. سعی کنید خیلی از آن استفاده نکنید. در نهایت باید بدانید که مرورگرها تمامی توانایی های برنامه ی اینستاگرام را ندارند.

5. افزونه کروم امنیت دارد؟⭐

این افزونه ها توسط شرکت ها طراحی می شوند و به صورت صد در صدی زیر نظر اینستاگرام و یا گوگل نیستند. پیشنهاد می شود پس از استفاده از این افزونه حتما رمز اینستاگرام خود را تغییر دهید.

جمع بندی

در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده که برای استوری کردن استوری دیگران از چه روش‌هایی استفاده کنیم. با توجه به این که استوری امروزه یکی از مهم‌ترین بخش‌های اینستاگرام است و در عین حال بازدید کننده‌های زیادی دارد، همه ی افراد در تلاش‌اند تا از این قابلیت استفاده کنند و استوری‌های متعددی قرار دهند. در این راستا گاها استوری‌های دیگران برای آنها جذاب است و می خواهند که آن استوری را نیز دوباره استوری کنند که برای این کار می توانند از روش‌های گفته شده در بالا استفاده کنند.

امیدواریم که تمامی اطلاعات در این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. با این حال اگر سوال و پیشنهادی دارید می توانید در بخش کامنت ها آن را با دوستان ما در میان بزارید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، فالوور فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام...

ادامه مطلب