نحوه قیمت گذاری پیج اینستاگرام چگونه است؟

علی محمدی
نویسنده : علی محمدی
تاریخ انتشار : 2022-04-17
قیمت گذاری پیج اینستاگرام

قیمت گذاری پیج اینستاگرام همیشه یکی از چالش‌هایی بوده است که خریداران پیج‌های اینستاگرامی با آن روبرو بوده‌اند. به دلیل تنوع خدماتی که در زمینه خرید پیج وجود دارد و همچنین متفاوت بودن کیفیت این خدمات، محاسبه قیمت پیج اینستاگرام تا حدودی برای کاربران مشکل است. اگر قصد دارید پیجی را برای خود خریداری کنید، مطمئناً شما هم به دنبال این خواهید بود تا قیمت واقعی پیج‌های اینستاگرامی را بدانید. در این مقاله از اینبو با نحوه محاسبه قیمت پیج اینستاگرام آشنا می‌شوید تا یک خرید با خیالی آسوده را تجربه کنید!

محاسبه قیمت پیج اینستاگرام چگونه انجام می‌شود؟

قیمت پیج اینستاگرام به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اما قبل از این که به بررسی عوامل تاثیرگذار روی تعیین قیمت پیج اینستاگرام بپردازیم، باید بدانید که پیج‌های اینستاگرامی به دو دسته تقسیم می‌شوند و قیمت گذاری آن‌ها باهم متفاوت است. وقتی می‌خواهید پیج اینستاگرام بخرید، ابتدا باید مشخص کنید که قصد دارید پیج واقعی خریداری نمایید یا پیج با فالوورهای فیک. سپس بر اساس آن عوامل موثر بر قیمت پیج را بررسی کنید. در این بخش ابتدا محاسبه قیمت پیج اینستاگرام واقعی را آموزش می‌دهیم و سپس به بررسی قیمت گذاری پیج‌های فیک می‌پردازیم.

عوامل موثر بر قیمت گذاری پیج واقعی اینستاگرام

می‌دانید که ارزشمندی پیج‌های واقعی به تعاملی است که از سمت مخاطبینشان دریافت می‌کنند؛ چون محاسبه میزان تعامل دریافتی از سوی مخاطبان پیج کمی سخت است، تعیین قیمت این پیج‌ها نیز پیچیده تر از پیج‌های فیک است. تعیین قیمت پیج‌های واقعی اینستاگرام به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد که برخی از آن‌ها در اولویت بالاتری نسبت به سایر موارد قرار دارند. در این بخش مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت گذاری پیج واقعی اینستاگرام را معرفی می‌کنیم:

💡 راهنمایی: مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، اطلاعاتی هستند که ابزار Insights اینستاگرام در اختیار کاربران قرار می‌دهد. قبل از خریداری کردن پیج، از فروشنده بخواهید یک اسکرین ویدیو از این آمار در اختیارتان قرار دهد.

1. تعداد فالوور

اصلی‌ترین عاملی که در مشخص کردن قیمت یک پیج واقعی موثر است، تعداد مخاطبین یا بخواهیم بهتر بگوییم، تعداد فالوورهای آن است. اگر فالوور نداشته باشید، نه می‌توانید محصولی بفروشید، نه تبلیغات انجام دهید و نه هیچ کار مفید دیگری. به همین دلیل در درجه اول، این تعداد فالوورهای شماست که مشخص می‌کند پیجتان چقدر ارزشمند است؛ هرچقدر تعداد فالوورها بیشتر باشد، طبیعتاً قیمت پیج نیز بالاتر خواهد بود.

💡 نکته مهم: توجه داشته باشید چون در پیج‌های واقعی، تعیین قیمت پیج فقط به تعداد فالوور بستگی ندارد، نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای هر 1000 فالوور در نظر گرفت.

2. تعداد کل بازدیدها (Impression)

آمار Impression تعداد کل بازدیدهایی را نشان می‌دهد که در طول یک دوره مشخص از پروفایل، پست‌ها و استوری‌های شما صورت گرفته است.

3. بازدیدکننده یونیک (Account Reach)

آمار Account Reach تعداد بازدیدکننده‌های یونیک را برای شما مشخص می‌کند. یعنی اگر یک نفر چندین بار از محتوای پیجتان بازدید کند، فقط یک بازدیدکننده یونیک به آمار این بخش اضافه خواهد شد. اهمیت این بخش به این دلیل است که شما تعداد واقعی مخاطبین پیجتان را می‌فهمید؛ نه تعداد بازدیدکننده‌های تکراری. پس هنگام تعیین قیمت پیج اینستاگرام به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشید.

4. بازدید پروفایل (Profile Visit)

در الگوریتم‌های جدید اینستاگرام، بازدید از پروفایل یکی از فاکتورهای مهم محسوب می‌شود. اگر آمار بازدید پروفایل پیجی زیاد باشد، احتمال رفتن پست‌های این پیج به اکسپلور بالا خواهد بود. همچنین اگر پست‌های این پیج به اکسپلور راه پیدا کنند، متقابلاً آمار Profile Visit را افزایش خواهند داد. این چرخه می‌تواند باعث پیشرفت و افزایش مخاطبین یک پیج اینستاگرامی شود. به همین دلیل در تعیین قیمت پیج اینستاگرام این مورد هم یکی از موارد مهم به حساب می‌آید.

5. تعداد اکانت‌هایی که با پیج تعامل داشته‌اند (Accounts Engaged)

تعداد اکانت‌هایی که با محتوای پیج تعامل داشته‌اند، در بخشی به نام Accounts Engaged مشخص می‌شود. با استفاده از آمار این قسمت می‌توانید تا حدودی به این نکته پی ببرید که آیا محتوای پیجتان برای مخاطبین پیج جذاب است یا نه. اگر آمار این بخش زیاد باشد، نشان‌دهنده این است که بسیاری از فالوورهای پیج به محتوای آن علاقه‌مند هستند و پیج پتانسیل پیشرفت بیشتر را دارد؛ پس مطمئناً در افزایش قیمت پیج تاثیر مستقیم خواهد داشت. اما اگر عددی که این بخش نمایش می‌دهد، کمتر از حد نرمال باشد، باعث کاهش قیمت پیج خواهد شد.

نکته بسیار مهمی که در بخش Accounts Engaged باید به آن توجه کنید، نمودار دایره‌ای شکلی است که در این قسمت قرار دارد. این نمودار به دو بخش Followers و Non Followers تقسیم می‌شود که نشان می‌دهد چه نسبتی از تعامل کنندگان جزو فالوورهای شما بوده‌اند و چه نسبتی هنوز شما را فالو نکرده‌اند. اگر قسمت بزرگی از نمودار متعلق به دسته Non Followers باشد، می‌توان به این نتیجه رسید که پست‌های پیج به اکسپلور راه یافته‌اند. پس مطمئناً این پیج قیمت بالاتری خواهد داشت.

6. نمودار جذب و ریزش فالوورها (Growth)

در نمودار Growth این امکان برای کاربران فراهم است که روند جذب و ریزش فالوورها را مشاهده کنند. این نمودار می‌تواند اطلاعات بسیار با ارزشی را در اختیارتان قرار دهد تا بتوانید در تعیین قیمت پیج اینستاگرام از آن‌ها استفاده کنید. دو نمونه از استنباط‌هایی که میتوان از آن‌ها در جهت قیمت گذاری پیج اینستاگرام استفاده کرد، به شکل زیر هستند:

A. تشخیص واقعی یا فیک بودن فالوورها: طبیعی است که در یک پیج با فالوورهای واقعی روزانه تعدادی از فالوورهای خود را از دست دهید (البته این ریزش معمولاً با جذب فالوور جبران می‌شود.) این ریزش فالوورها معمولاً تعداد ثابتی دارد و تغییر چندانی نمی‌کند. مثلاً ممکن است یک پیج 100K روزی 100 الی 120 فالوور از دست دهد. اگر ریزش فالوورها در یک روز یا چند روز خاص بسیار زیاد باشد و سپس به روال عادی برگردد، احتمال وجود فالوور فیک در پیج زیاد است. چون به احتمال زیاد این ریزش مربوط به شناسایی فالوورهایی فیک توسط اینستا و حذف آن‌هاست. پس قیمت این پیج پایینتر از حد معمول خواهد بود.

⚠ تذکر: این نکته را به یاد داشته باشید که اگر در تاریخ خاصی ریزش فالوورها بیش از حد بود، ابتدا به محتوای پیج در آن تاریخ نگاهی بیندازید. این احتمال وجود دارد که به دلیل یک محتوای نامناسب یا به دلایل مشابه تعداد زیادی از فالوورها پیج را آنفالو کرده باشند.

B. تشخیص اکسلپورخور بودن محتوای پیج: معمولاً پیج‌های اینستاگرامی که با نظم و به صورت مستمر تولید محتوا می‌کنند، نرخ رشد فالوور مشخصی دارند و روزانه تعداد نسبتاً ثابتی فالوور به پیج آن‌ها اضافه می‌شود. اگر در یک یا چند روز خاص، فالوورهای پیج بیش از حد معمول رشد کرده‌اند، به احتمال زیاد پست‌های آن دوره زمانی به اکسپلور راه یافته‌اند و بازدیدکنندگانی که از این طریق وارد پیج شده‌اند، پیج را فالو کرده‌اند. این مورد می‌تواند باعث افزایش قیمت پیج اینستاگرام شود.

7. زمانی که فالوورها بیشترین فعالیت خود را دارند (Most Active Time)

بخش Most Active Time به کاربران اطلاع می‌دهد که فالوورهای پیج بیشتر در چه روزها و چه ساعاتی آنلاین هستند. این آمار علاوه بر این که می‌تواند در پیدا کردن بهترین زمان پست گذاشتن کاربران را راهنمایی کند، داده‌های بسیار مفیدی در خصوص میزان فعال بودن فالوورها و واقعی بودن آن‌ها در اختیار صاحب پیج قرار می‌دهد. اگر درصد زیادی از فالوورها در روزهای مختلف هفته آنلاین باشند، می‌توانید از واقعی بودن فالوورهای پیج مطمئن شوید. میزان فعال بودن فالوورها نیز به نوبه خود در تعیین قیمت پیج اینستاگرام نقش دارد و افزایش فعالیت فالوورها باعث افزایش قیمت پیج می‌شود.

میزان فعال بودن فالوورها، مهم‌ترین فاکتور تعیین قیمت پیج اینستاگرام است. طبق گزارشات اخیر، حداقل درصد فعال بودن فالوورها در پیج‌های واقعی بایستی بین 40 الی 60 درصد باشد. باید به این نکته هم توجه داشته باشید که پیج‌هایی که درصد فعال بودن فالوورهایشان از 60 درصد بیشتر است، نسبت به پیج‌هایی که درصدهای پایین دارند، گران‌تر هستند.

8. بازدید استوری (Seen Story)

یکی از عوامل مهم دیگری که در محاسبه قیمت پیج اینستاگرام نقش دارد، تعداد بازدیدکنندگان استوری‌ها است. در پیج‌هایی که تمامی فالوورهای آن‌ها واقعی هستند و تعامل قابل قبولی هم از سمت مخاطبینشان دریافت می‌کنند، معمولاً تعداد بازدید استوری‌ها 5 الی 10 درصد کل فالوورها است. هرچقدر نسبت بازدیدکنندگان استوری به کل فالوورها بیشتر باشد، قیمت پیج اینستاگرام نیز افزایش خواهد یافت.

نکته مهمی که در بررسی نقش بازدیدکنندگان استوری در تعیین قیمت پیج اینستاگرام باید به آن توجه کنید، این است که اگر پست‌های یک پیج به اکسپلور بروند و بازدیدکنندگان زیادی از این طریق جذب پیج شوند، مطمئناً تعداد بازدیدکنندگان استوری نیز افزایش قابل توجهی خواهد داشت. معمولاً این افزایش بین 40 تا 70 درصد کل بازدیدکنندگان استوری است. برای مثال اگر پیجی 100k فالوور و 10k سین استوری دارد، در صورتی که پست‌هایش به اکسپلور راه بیابند، احتمالاً بازدید استوری‌ها به 14k تا 17k خواهد رسید.

عوامل موثر بر تعیین قیمت پیج آماده اینستاگرام

قیمت گذاری پیج‌های آماده با پیج‌های دارای فالوور واقعی بسیار متفاوت است و می‌توان گفت کار بسیار ساده‌ای پیش روی ماست. چون در پیج‌هایی که فالوور واقعی ندارند، بحث نرخ تعامل مطرح نیست، محاسبه قیمت پیج هم پیچیدگی چندانی نخواهد داشت. در تعیین قیمت این نوع پیج‌ها صرفاً دو عامل کیفیت فالوورها و تعداد فالوورها مطرح است. در ادامه این موارد را بیشتر توضیح می‌دهیم:

1. نوع فالوور (فیک / روح)

در پیج‌های آماده چند نوع فالوور از نظر کیفیت وجود دارند. اما عموماً با دو دسته اصلی شناخته می‌شوند:

  • فالوور روح
  • فالوور فیک

تفاوت این دو گروه از فالوورها در نحوه ساخت آن‌هاست. فالوورهای فیک توسط ربات‌ها ساخته می‌شوند و معمولاً بدون شماره، ایمیل و یوزرنیم معنادار به ثبت می‌رسند. اینستاگرام معمولاً این فالوورها را شناسایی و حذف می‌کند. اما فالوورهای روح، فالوورهایی هستند که توسط افراد عادی ساخته شده‌اند و دارای شماره تلفن و ایمیل معتبر هم هستند. به همین دلیل معمولاً از طرف اینستاگرام به عنوان فالوور اسپم شناسایی و حذف نمی‌شوند.

2. تعداد فالوور

پس از نوع فالوور، دومین عاملی که در محاسبه قیمت پیج اینستاگرام نقش دارد، تعداد فالوورهای پیجی است که خریداری می‌کنید. طبیعتاً هر هزار فالوور تعرفه مشخصی دارد و قیمت پیج مورد نظرتان هرچقدر فالوور داشته باشد، بر اساس این تعرفه مشخص می‌شود.

خرید پیج اینستاگرام اینبو

وب سایت اینبو با بیش از 6 سال سابقه در زمینه خرید و فروش پیج اینستاگرام این امکان را برای شما فراهم کرده است که پیج‌های واقعی یا آماده را با بیشترین کیفیت و با بهترین قیمت خریداری کنید. جذب مخاطب پیج‌های واقعی که در این مجموعه به فروش می‌رسند، بر عهده اعضای خود تیم بوده و فالوورهای آن‌ها 100% واقعی می‌باشند. جهت خرید پیج واقعی یا آماده به صفحه خرید پیج اینستاگرام مراجعه کنید!

نتیجه گیری

قیمت پیج‌های اینستاگرامی مسئله‌ای است که خریداران زیادی با آن درگیر هستند و متاسفانه منبع مشخصی برای پاسخگویی به سوالات موجود در این زمینه وجود ندارد. به همین دلیل در این مقاله عوامل موثر در تعیین قیمت پیج اینستاگرام را معرفی کردیم. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشند. اگر سوالی در این زمینه دارید، لطفاً آن را در بخش نظرات مطرح کنید تا در سریعترین زمان به پاسخ آن برسید!

از همراهی شما بی‌نهایت سپاسگزاریم!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

مزایای افزایش فالوور با فالو و آنفالو + معرفی ابزار

مزایای افزایش فالوور با فالو و آنفالو + معرفی ابزار

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن استفاده از آن، امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که در اینستاگرام فعالیت نکند. به همین دلیل با ساده شدن راه‌های ارتباطی و گسترش شبکه‌های مجازی، چهره برخی کسب و کارها نیز...

ادامه مطلب
لایک استوری اینستاگرام چیست و چگونه باعث پیشرفت در اینستا می‌شود؟

لایک استوری اینستاگرام چیست و چگونه باعث پیشرفت در اینستا می‌شود؟

استوری اینستاگرام، یکی از قابلیت‌های جذاب این پلتفرم است. از آنجایی که اغلب کاربران اتفاقات هیجان انگیز روزانه خود را در استوری به اشتراک می‌گذارند، این قابلیت طرفداران زیادی پیدا کرده است. قابلیت...

ادامه مطلب